HoneyBunny

HoneyBunny

okres Praha

73 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
  • 29.12.2018  22:02
  Castlevania (TV seriál) (2017)
  ****

  Démon:"Lies? In your house of God? No wonder He has abandoned you. But we love you. We couldn't be here without you. Let me... kiss you." Už první minuty seriálu si mě zaháčkovaly - krásná animace, brutální stylizované výjevy (lebky, střeva, rozpůlené děti, potoky krve a tak), zajímavé postavy. Drákula už dlouho nebyl takhle zajímavý - ultramocné monstrum ovládající temnou magii a zároveň muž, jehož motivaci chápeme. A tleskám Grahamu McTavishovi za to, jak skvěle ho nadaboval (slyšíte každou emoci) a dal mu trochu znepokojivě nelidský, ale stále sexy hlas. Tvůrci si očividně půjčovali z Drákuly s Garym Oldmanem a já jim to nezazlívám. Na straně hodných máme cynického lovce monster Trevora Belmonta (skvělý hlas Richarda Armitage), polovičního upíra Alucarda (což je Dracula napsáno naopak, haha) a čarodějku Syphu, která je oba sekýruje. Tahle sestava se mi opravdu líbí. V první krátké sérii je vidíme dát se dohromady, v druhé už se jde natvrdo proti Drákulovi a jeho bandě upírů. Po první jsem chtěla víc, u druhé mi nepřišlo úplně zvládnuté tempo (hodně se mluví, hodná parta vlastně za osm dílů nic moc nestihne udělat a jejich postavy nejsou moc rozvinuté). Zkrátka to chtělo lepšího dramaturga, aby se seriál poskládal do lepšího celku. I tak je tohle jeden z nejpříjemnějších zážitků roku a těším se, co tvůrci předvedou příště.

  • 29.12.2018  21:12

  Tak se Lord a Miller poté, co je neslavně vyhodili z natáčení starwarsovského Sola, dočkali satisfakce. Paralelní světy jsou nejlepší komiksový film od Logana. A fakt, že je animovaný, ho vůbec nedrží zpátky. Tvůrci naopak žánru a techniky využívají k tomu, aby film vypadal co nejvíce jako komiksová políčka. A daří se to náramně. Obdivuju i fakt, že sladili několik velmi odlišných stylů (manga, noir, klasické cartoon animáky...). Je zkrátka vidět, že za tímhle dílkem stojí hodně práce, nasazení a že na něm dělali lidi, kterým na výsledném díle hodně záleží. Postavy jsou sympatické, nechybí napětí, skvělý humor i zajímavé akční scény. Plus je tu několik velmi milých překvapení. Velký palec nahoru.

  • 22.12.2018  19:35

  Já temné, nadpřirozené a brutální příběhy můžu, takže cokoli společného s tímhle cynickým mágem je mi sympatické. Město démonů je fajn jednohubka, která má vše, co k Johnovi patří - detektivní zápletku, hnusné potvory, hutnou atmosféru a hořký konec. Jsem moc ráda, že Matt Ryan se k téhle roli vrátil alespoň hlasově, a doufám, že ho znovu brzy uvidíme/uslyšíme.

  • 22.12.2018  19:24
  11.22.63 (TV seriál) (2016)
  ****

  Dlouho jsem neviděla seriál, kde by se tak povedla retro atmosféra. Šedesátky tu vypadají kouzelně (bonbonkově barevné s hitovkami jako Soldier Boy nebo And then he kissed me v rádiích luxusních kadilaků... však to znáte) - dokud se neprojeví (bohužel umírněný) Stephen King a v příběhu se neobjeví temné podtóny. A myslím tím zvrácené/zlé/pomatené lidi, ne minulost, která se hrdinům snaží zabránit, aby něco změnili (tenhle nápad mi nepřišel úplně dotažený). Ve střední části se série trochu vleče, ale Franco má charisma a herecký talent, který diváka přes toto přenese. Jeho romance s Sadií je uvěřitelná a stane se z ní srdce série. Nakonec mi vlastně na tom Kennedym až tolik nezáleželo... Konec předvídatelný, ale i tak tenhle seriál doporučuju, je to příjemně strávených několik hodin.

  • 22.12.2018  19:10
  Aquaman (2018)
  ****

  Kostrbatý začátek (asi se hodně krátilo) mě trochu znervóznil, ale od scény s přílivovou vlnou a bitevní lodí film nabral spád a bez větších zádrhelů se přes krásné lokace dostal až k epickému finále, které je barevné, epické a efektní. Aquaman je v podstatě další varianta na artušovskou legendu (ztracený dědic, který vlastně nechce vládnout + magický artefakt, který hrdina musí získat: aka Excalibur, zde trojzubec + komplikované rodinné vztahy). Wan ji naštěstí okořenil o charisma Jasona Momoy, výraznou hrdinku v podobě arielovské princezny Mery a kopu ujetých podmořských nápadů. Oceňuji i fakt, že záporák Orm je o dost fikanější než Aquaman, a sexy sicilskou lokalitu (hodně počítačově upravená Taormina, pokud se nepletu). Mínusem pak je předvídatelnost, přehnaná délka a zbytečný vedlejší záporák Black Manta. 75 %

  • 11.11.2018  14:06
  Anne (TV seriál) (2017)
  ****

  Pokud máte náladu na nějaký ten milý lidský příběh, kde hrdinové prožívají různé dramatické peripetie, ale na konci vždy skončí na lepším místě, tak je Anne seriál pro vás. Tohle je relativně jednoduchý příběh o sirotkovi s bohatou fantazií a zvláštní povahou, který se snaží zapadnout do nového prostředí. Obzvlášť první díly jsou velice emocionální, ale na city hraje i řada dílů dalších - dokonce nabízí i témata k zamyšlení (různé podoby lásky, touha jít si za vlastní vizí budoucnosti, gay vztahy atd.). Fajn milý seriál, který na obrazovkách chyběl.

  • 11.11.2018  13:57
  Kedi (2016)
  *****

  Pro milovníky koček je tohle naprostá lahůdka! Každá z koček má jinou povahu a žije v jiném prostředí, stejně jako lidé, kteří jsou jim více či méně blízcí. Tohle totiž není jen dokument o mickách, ale i o letním Istanbulu, jeho lidech a jeho vývoji. Nádherně natočeno s jasnou vizí. Po skončení máte jiný názor (pravděpodobně) na Turky, ale i tajemnou kočičí duši.

  • 11.11.2018  13:51

  Plusy: fajn soundrack s francouzským popíkem, luxusní Blake Lively a její kostýmy. Mínusy: zmatečný scénář, předvídatelné vyústění (máme tu několik porušení pravidel pátera Knoxe), neumětelské mixování thrilleru a nevhodného humoru. Film na mě působí, jako by byl natočený na motivy knihy, kterou ve volném čase napsala znuděná americká mamina - máme tu hrdinky, které mají dokonalé děti, lidi s očividně nadprůměrnými příjmy, záhadu, kterou vyřeší hlavní hrdinka lépe než policie... zkrátka takový malý americký sen malé americké mysli. Zároveň mi vadilo, jak jsou ve filmu vyobrazení všichni muži jako buď zženštilí (gay módní návrhář, taťka chovající se jako mamka), nebo neschopní (Sean, černošský detektiv). Pak jsem si všimla, že film natočil režisér ženské verze Krotitelů duchů a mnohé se vysvětlilo...

  • 2.10.2018  21:31
  Skandál po anglicku (TV seriál) (2018)
  ****

  Tenhle příběh byl od začátku v dobrých rukou - Stephen Frears má za sebou řadu kvalitních vztahových dramat, R. T. Davies se vyžívá se vztahovkách a navíc je gay, takže je mu téma blízké. Tenhle skandál (minisérie je založená na skutečných událostech) se na obrazovce rozvíjí relativně pomalu, ale v každé minutě je zábava ho sledovat. Grant a Whishaw hrají výborně, je na ně radost pohledět - zvlášť Grant tu podává jeden z nej výkonů své kariéry. Třešničkou na dortu je pak dokonalá stylizace do šedesátých a sedmdesátých let, od účesů, po auta. Palec nahoru.

  • 14.9.2018  20:29

  Eh... tohle mi trochu připadá jako adaptace béčkové knihy z rozšířeného SW univerza (vím, že to tak není). Nedozvíme se nic závažného, nejsme v nijak velkém napětí (víme, že Han i Žvejkal přežijí), akce je kvalitní, ale rutinérská... Taková epizodka, u které nevidím moc smysl pro její existenci (kromě peněz pro hrabivé studio Disney). Rogue One měl alespoň sympatické hrdiny, cool konec (ta bitva!) a nejlepšího robota v SW. Solo je hrozná rutina - krásná, blýskavá, ale předvídatelná. Nedávám to za vinu Ronu Howardovi, problematický zrod tohohle filmu znám. Ale za to si Disney může samo kombinací špatného managementu (výběru režisérů a pak jejich vyhazovu v půlce produkce), timingu premiéry (jen pět měsíců po The Last Jedi) a slabšího marketingu.

  • 14.9.2018  20:15
  The Orville (TV seriál) (2017)
  ****

  Když je parodie/pocta Star Treku lepší než současný Star Trek... Orville si podobně jako jeho vzor nehraje na hardcore sci-fi, ale je spíše komentářem a zamyšlením nad spoustou problémů současné společnosti - partnerství dvou lidí stejného pohlaví, závislost na sociálních sítích, slepá nenávist k nepříteli (USA vs. kdokoli proti komu zrovna válčí) atd. atd. A překvapilo mě, že seriál (ačkoli je komediální) bere tahle témata vážně a má k nim o říct. Opravdu vás donutí se nad určitými věcmi zamyslet bez toho, aby kázal "homosexuální manželství je super" a podobně. No popravdě se toto občas dost nevhodně míchá s komediálním tónem Orville. Ta nevyrovnanost je největší slabinou seriálu. Na druhou stranu, některé MacFarlanovy vtipy stojí opravdu za to (cokoli s robotem Isaacem), takže by byla škoda je vypustit. Ještě bych vyčetla, že některé díly mají tak hutné téma, že by si zasloužili minimálně o deset minut delší stopáž - díl někdy končí až moc rychle. Jinak je ale Orville zajímavý a zábavný seriál, který v současné éře temných a "edgy" seriálů příjemně překvapí.

  • 14.9.2018  20:01

  Zábavný akčňák, který rozhodně neurazí a nabízí hodně detailních záběrů a zábavných chvilek s druhým nejoblíbenějším sci-fi monstrem. Ale nenechme se zmást - ten plíživý horor prvních Predátorů je pryč. Možná i proto poslední dobou vidíme různé zmutované a "vylepšené" verze predátorů (i když uznávám, že ta "evil" verze z Predátorů s Adrienem Brodym je efektní). Shane Black má unikátní smysl pro humor a na filmu je to vidět - a ano, je to vidět i tady. To ale není největší problém filmu. To jsou očividné přetáčky. Film kvůli tomu chvílemi dost ztrácí tempo a je moc překombinovaný, aby dotočené scény do filmu sedly. A občas děj nedává moc smysl - třeba chování prvního predátora, kterého ve filmu vidíme. Zkrátka žádná velká prohra, dovedu si představit pokračování, ale tady to není nic, nad čím by se tleskalo.

  • 2.8.2018  13:11

  S přehledem nejlepší akční film od Mad Max: Fury Road. Obrovský podíl na tom má trojka Cruise - Cavill - McQuarrie. McQuarrie na režisérské židli předvádí, jak má vypadat zábavná, efektivní a filmařsky vyspělá akční jízda. Několikrát si chytře pohrává s divákovým očekáváním a (v tom dobrém smyslu) si s ním hraje tak, že pak z toho obecenstvo má skvělý zážitek. Cruise nejenže stále zvládá honičky na motorce, rvačky (skvělá troj-rvačka na francouzských toaletách!) a zároveň připomíná, že je i dobrý herec - jeho Ethan Hunt tu poprvé působí zranitelně, jako někdo, na kom si jeho práce vybírá daň. A Henry Cavill má charistma a look, který má velké plátno zkrátka ráno. Na jeho podezřelého agenta Walkera byla radost pohledět a byla zábava ho sledovat a obzvlášť s Cruisem měli na plátně skvělou parťáckou chemii. Krásnou třešničkou na dortu je božská Rebecca Ferguson, která nejenže perfektně hraje, ale zvládá i akční scény. Velký palec nahoru. 90 %

  • 21.7.2018  21:47
  Annihilation (2018)
  ****

  Na první zhlédnutí jsem nepochopila, proč Garland na misi poslal skupinu složenou pouze z žen (navíc krásně rasově vyvážených, aby američtí SJWs měli radost), ale příběhu jako takovému to nevadí. Bez ohledu na pohlaví dámy jednu po druhé kosí tajemné cizozemské prostředí, které se vydaly prozkoumat. Víc než scífko mi ale Annihilation připomnělo Walking Dead nebo hru The Last of US - s důrazem na divné mutace, změny v DNA a lidmi opuštěné lokace. Atmosféra je správně hutná a víc znepokojivá než vyloženě děsivá. Tenhle film jiný, dokonce ani konec není takový, jaký čekáte. Jen mám pocit, že nám Garland toho chtěl říct víc, než se nakonec do filmu dostalo.

  • 21.7.2018  21:37

  Kdo má rád (relativně) chytré špionské filmy, tak tady bude spokojen. Osobně mi v první chvíli nedošlo, že film se má odehrávat v současné době, protože kdyby se pár věcí změnilo, mohl být klidně zasazený do osmdesátek. Vede to k zamyšlení, jestli se toho od pánu železné opony v rámci tajných složek tolik změnilo. Rusové jsou tu drsní, zákeřní, efektivní a bez empatie k jedincům. Američané jsou klasicky schopní, ale samozřejmě ti hodní - škoda, že film není méně černobílý. Samotná hrdinka Dominika je zajímavá a Jen bez problémů film utáhne, jen jsem měla problém uvěřit, že by její výcvik proběhl takto rychle. Schoenaerts jako její sviňácký strýček je parádní, Irons a Ramplingová tradičně charismatičtí. Jen Edgerton je mdlý a radši bych ho znovu viděla za kamerou. Potěšilo, že film nešel cestou tradičního happy endu.

  • 4.7.2018  21:54
  Blok 99 (2017)
  ***

  Na můj vkus má scénář dost zásadních logických chyb, ale i tak oceňuju cit a zápal, se kterým je film natočený. Asi v polovině už může znalý divák odhadnout konec, ale coby jednoduchá žánrovka Blok 99 stačí. Příjemně mě překvapil Vince, ještě nikdy jsem ho neviděla v takhle vážné roli a hrát takhle dobře. Poklona. První polovina se mi líbila víc než druhá, která je utahaná a až moc graficky násilná. 70 %

  • 4.7.2018  21:47
  Noc hrůzy (1985)
  ****

  Jako pro dítě osmdesátých let je tohle pro mě lahoda. Oldschoolové hnusné masky příšer, skvělá elektronická hudba (hlavní theme je boží), občas je to děsivé, občas vtipné - a občas i sexy. Jojo, dvacet let před Twilight a deset před Lestatem (z Inteview s upírem) Sarandon světu ukázal, jak vypadá skvělý filmový upír. Umí být lacině padoušský, vypočítavý, šaramantní, sexy i odporný. Zbytek ansámblu už (kromě ujetého Evil Eda) už hraje druhé housle, ale na naivní osmdesátkové hrdiny to stačí bohatě. Tohle je hrdé zábavné béčko, které můžu určitě doporučit. Novějšímu remaku se vyhněte.

  • 14.5.2018  20:00

  One man show Ryana Reynoldse... a jakkoli ho mám ráda, chvílemi se děj zdál natahovaný. Tohle by byla super padesátiminutovka nějakého seriálu, ale hodina a půl je prostě moc. Na druhou stranu je film atmosférický a nabízí zajímavý zážitek, protože celou dobu strávíte s Ryanem pohřbení zaživa a opravdu zažíváte to, co on. Konec za mě super. :-)

  • 2.5.2018  23:22

  Tak tohle je řádně promaštěný filmový popkorn... Vysokorozpočtový, epický, efektní, vtipný, s kupou oblíbených postav. Zkrátka to, co od Marvelu dnes lidi čekají a na čem Marvel rejžuje. Objektivně nic proti tomu, člověk se pobaví se svými starými známými z minulých let. Jenže jak je film nabouchaný, většina postav vlastně jen ve filmu existuje, než aby měla nějaký emocionální vývoj nebo něco zásadního na práci (Cap, Sam, War Machine, Black Widow, Bruce, Wong, Rocket Racoon...). Pokud mají štěstí, mají jednu dvě efektní scény, ale nic by se nestalo, kdyby ve filmu nebyly. Film sice funguje i tak, ale pro mě je tím oslabená emocionální stránka konce Infinity War (a ne, nemyslím si, že věcí zůstanou tak, jak se jeví - dávejte pozor na to, co na Titanu říká Doctor Strange). Thanos jako roky hypovaný padouch naštěstí nezklamal a překvapivě je víc propracovaný, než jsem čekala - nejenže je super silný, ale dokonce má i motivaci pro to, co dělá (jen se neptejte, proč se všemocnou rukavicí nenajde na přelidnění jiné řešení než to, které si umanul).

  • 2.5.2018  23:08

  Jedna lokace, efektní bubáci a Krasinskiho dobrá soustředěná režie dělá z Tichého místa jeden z nejlepších hororů za poslední dobu. Takového toho hororu, který diváky opravu nechá napnuté a pak je efektně vyleká. Podobně jako u loňského Get Out tu máme sociální komentář, ale je mnohem méně kontroverzní a vlezlý. Tenhle příběh je o rodině a jejím smyslu (pro co jiného by se ostatně v postapokalyptickém světě vyplatilo žít?). Krasinski za kamerou má všechno v cajku, a před kamerou je stejně efektní - ten chlap je prostě sympaťák a fandíte jemu i jeho rodině. Škoda jen toho, že scénář je možná až moc jednoduchý a v pár bodech předvídatelný - a také toho, že film až moc miluje svoji hlavní premisu (slepé emzáky s výborným sluchem) a ždíme ji o trochu víc, než by se hodilo. I Ridley Scott toho vetřelce v plné kráse ukázal až v poslední třetině filmu. 75 %

  • 19.4.2018  22:14
  Spojenci (2016)
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale tohle je na ačkový film pod kterým jsou podepsaní lidé jako Zemeckis, Pitt, Cotillard nebo Silvestri hodně slabé. Ústřední pár mezi sebou nemá žádnou chemii, což u filmu, jehož jádrem je jejich vztah, vadí. Cotillard odvádí svůj standard, ale na zadek se z ní nikdo neposadí. A Pittův obličej mi chvílemi přišel až příliš CGI vyžehlený. Námět a scénář by mohl být jádrem skvělého filmu - úvod v Casablance vypadá skvěle a pozdější paranoia hlavního hrdiny by mohla dát základ skvělému thrilleru. Ale Allied jsou emocionálně studený film, který se plácá ve vakuu a nemůže se pořádně rozhodnout pro žádný pořádný žánr (nefunguje ani jako romantika, ani jako drama/thriller - relativně dobře funguje špionská/válečná část, ale je velmi zjednodušená). Tohle není špatný film, neurazí, ale za mě je to promarněný potenciál. Asi bych mu ale odpustila, kdyby to místo ačkové hollywoodské produkce bylo britské drama (řekněme s Rosamunde Pike a Danem Stevensem v hlavních rolích). Ale od ačkařů má holt člověk větší očekávání.

  • 19.4.2018  21:54

  Uh oh, ze začátku to vypadá na feel good konverzačku pár dávných přátel a jejich partnerek nad domácí italskou večeří, ale ten na první pohled zábavný nápad sdílet s ostatními svá elektronická tajemství se samozřejmě zvrátí. A je radost to sledovat. Postavy jsou napsané a zahrané skvěle, vůbec se nebojte toho, že film je italský. Hrdinové totiž řeší nadčasová témata překračující hranice. Novinkou tu je právě téma našich smartphonů, ve kterých se může ukrývat celá řada nepěkných věcí. Za mě je obrovskou výhodou, že film diváka donutí se zamyslet nad tím, jak dokonalou masku máme všichni nasazenou.

  • 29.3.2018  22:52

  Těším se, až někdo udělá seznam všech kulturních odkazů v tomhle filmu... ale chybí tomu to pravé nadšení. Spielberg (ačkoli je to jeden z mých top režisérů) tu na mě působí spíš jako záporák Nolan Sorrento, který si nechá od bandy geeků našeptávat, jak má správně jít na ostatní geeky. Na povrchu to vypadá božansky a cool, ale chybí tomu ten správný zápal. Ano, tohle je asi vůbec nejgeekovštější film vůbec a nepochybuju, že si spousta diváků učurá do kalhot, když se na plátno objeví odkazy na Halo, Knight Ridera nebo Lego Batmana. I já jsem v duchu zatleskala, když jsem viděla, že hlavní hrdina řídí DeLorean. Ráda bych ale vyzdvihla jiné téma filmu - a to, jak se lidé stále více uchylují do virtuální reality místo toho, aby řešili reálný svět. Film se tímto zabývá, ale (asi i logicky) nejde moc do hloubky. Škoda, tvůrci by pak mohli dosáhnout něčeho nezapomenutelného. Takhle je to jen fajn nostalgická jízda.

  • 22.3.2018  19:43
  Altered Carbon (TV seriál) (2018)
  ****

  Za mě docela rozporuplný produkt. Začnu klady. Joel Kinnaman je v hlavní roli perfektní. Má tu pravou fyzičku a dokáže skvěle zahrát drsňáka s dobrým srdcem, který v růžovém baťůžku nosí bouchačku. Sekundují mu neméně dobří kolegové. Líbila se mi stylizace laděná do film noir/Blade Runnera i nápad s nahráním "duše" člověka a možnosti "nosit" těla jiných lidí. Toho posledního seriál pěkně využívá. Nápad, styl a hrdinové tedy dobří. Jenže seriál se často dramaticky rozmělňuje a těká mezi tématy, respektive nedá těm důležitým tématům prostor dýchat. Chtělo to prostě pevnější ruku na pozici show runnera a možná i krátit. Velmi dlouho trvá, než nám ukáží, jak to vlastně bylo s původním Takeshim - a v tu chvíli je původní linka s vyšetřováním vraždy mnohem méně zajímavá a člověk si říká, proč se na ní strávilo tolik času. Nakonec se všechny linie poskládají do jakž takž úhledného balíčku, pokud je divák schopen se zorientovat ve všech nových pojmech, které na něj tvůrci chrlí. Kolem a kolem spokojenost, ale nemůžu se zbavit dojmu, že pro stoprocentní zážitek by si divák musel přečíst původní komiks, kde je spousta věcí snad lépe vysvětlena.

  • 22.3.2018  19:34
  Tomb Raider (2018)
  **

  Tedy popravdě tahle adaptace působí navzdory svému rozpočtu dost chudě. Tomb Raider má mít indianajonesovský feeling úžasného dobrodružství, mystična a exotických lokací. A všeho má tahle adaptace pomálu (nějaké čtyři hlavní lokace, čtyři hlavní akční scény...), absolutně je nevyužité řešení hádanek, finální rozuzlení je slabé. Odpustila bych slabý a předvídatelný scénář (nejhorší je linie s papa Croftem), ale nudné akční a dobrodružné scény ne. Podívejte se třeba na tenhle otevírák herního Tomb Raidera z roku 2013, ze kterého si tenhle film mohutně půjčuje: https://www.youtube.com/watch?v=BjBLyJKWgrQ. Vizuálně zajímavý, drsný, napínavý. Tahle nová adaptace není vyloženě průšvih, ale je vidět, že hollywoodské studio opět nepochopilo, co je na původním produktu zajímavé. Pokud je vám Alicia Vikander sympatická a pokud vám neuráží záměrná průběrnost filmu, pak jděte do toho. Já si stokrát radši zahraju s Larou na PCčku.

  • 27.2.2018  19:53
  Vyznání Anny Elliotové (TV film) (2007)
  ***

  Nejsem znalec Jane Austenové, takže mi tenhle její příběh dlouho unikal. A je to škoda. Anna v podání rozkošné Sally Hawkins má před sebou coby stará panna (je jí už 27 let!) nevalné vyhlídky na dobré manželství a řada postav ji tak kvůli tomu přehlíží a občas ji i trochu využívá. Zpětně si uvědomuje, že před lety udělala chybu, když odmítla nabídku kapitána Wentwortha, ale ve chvíli, kdy se její bývalý nápadník vrátí do Anglie, neví, co si počít. Víme, jak tohle skončí, a je fajn to sledovat. Film má ale několik nedostatků, které ho u mě srážejí dolů: některé záběry jsou skoro až amatérsky nepříjemné (extrémní detaily obličejů), hlavní pár spolu moc málo komunikuje a film je moc krátký, takže děj ubíhá mílovými kroky. Jako příjemnou starosvětskou romanťárku ale doporučuji. 70 %

  • 9.2.2018  18:29
  Láska v bílém pekle (TV seriál) (2004)
  ****

  A zrovna když jsem si myslela, že pan Darcy zůstane nepřekonaný coby král viktoriánských romantických dramat, dorazí Richard Armitage a jeho charismatický severský továrník John Thorton. Tohle je romance ze stejného soudku jako Jana Eyerová nebo Pýcha a předsudek. Máte tu poměrně důležitou zápletku, která přiblíží těžký život dělníků na severu Anglie, a nějaké to rodinné drama, ale nepleťme se. Tohle je minisérie o tom, jak se starosvětská hrdinka Margaret a drsný podnikatel s dobrým srdcem na sebe žádostivě dívají (a vášnivě se hádají), aniž by kvůli společenským konvencím mohli dotknout. Ve vzduchu je sexuální napětí, hrdinové si zoufale nerozumějí, protože jim to nedovolují jejich předsudky (scéna prvního požádání o ruku je parádní!), a padají hlášky jako "Vy nejste pravý gentleman!". Vše směřuje do uspokojivého závěru, který nabídne jeden z nejlepších televizních polibků. Pro milovníky a milovnice romanťáren určitě doporučuju. Už kvůli zmíněnému lahůdkovému Armitagovi.

  • 27.1.2018  16:50
  Coco (2017)
  ****

  Mexický Den mrtvých mám ráda pro jeho úžasnou barevnost a pozitivní přístup k ne úplně veselé stránce života. A díky Coco, že ho představil i mezinárodním masovým divákům. Jako všechny pixarovky je i tahle v jádru působivým a dojemným příběhem, velké mexické rodině, která musí zahojit jednu velkou ránu ve své minulosti. Originální je, že titulní Coco je prababička hlavního hrdiny, taková seschlá bábuška, která má ale v příběhu zásadní roli. První třetina filmu se trochu vleče, ale když se Miguel dostane do světa mrtvých, tak už film jede na plné obrátky. A konec je opravdu dojemný, ale ne ve smutném smyslu slova - spíš je povznášející. Vizuálně působivé, kulturně zajímavé a dobře vyprávěné. Nej animák roku 2017.

  • 27.1.2018  16:44

  Americký indie film ve ačkovém balení. A dokonce bych řekla s drobnou inspirací evropských art filmů, kde na začátku filmu začnete sledovat příběh hrdiny v určitém bodě jeho života a za dvě hodiny ho opustíte. Tři billboardy nemají silnou katarzi, ale o to jsou reálnější a silnější. Hlavní hrdinka na začátku filmu bojuje s rodinnou tragédií a na konci je jen o trochu více smířená se životem. Frances McDormand, Sam Rockwell a Woody Harrelson tu podávají naprosto parádní výkony. Jejich postavy mají zásadní charakterové vady, ale přesto v divákovi dokáží vyvolat silné emoce. McDonagh exceluje v dramatu a drobných nuancích ve vztazích hrdinů - a to je radost sledovat. Třeba scénu, kdy se McDormandová a Harrelson hádají a (!spoiler!) šerif najednou dostane krvavý záchvat kašle. Dejte jim všechny herecké ceny, které jsou na trhu.

  • 11.1.2018  23:11

  Rok 2017 přinesl zajímavě propojenou trojici filmů: Dunkirk, Nejtemnější hodina a Churchill. Tři filmy spojené tématem druhé světové války a jedné z jejich největších osobností. První dva jmenované dokonce mohou fungovat jako doplňkové filmy. Nolanův Dunkirk vypráví o klíčové operaci války z pohledu vojáků uvězněných na pláži v Dunkirku, kteří si zoufají, proč pro ně z domova nepošlou pomoc. A Wrightova Nejtemnější hodina osvětluje politické pozadí. Trochu ironicky ale Dunkirk Wrightovu filmu škodí, protože Nolan nám ukázal utrpení vojáků, kdežto ve Wrightově filmu vidíme hlavně politikaření. To je sice zajímavé, ale působí cynicky. Budiž Darkest Hour připočteno k dobru, že krátce uvidíme obětované britské vojáky v Calais, což je jedna z nejsilnějších scén filmu. Je mi proto i trochu líto, že Wright neukázal hrůzy války. Winstonovo drama by pak mělo ještě větší sílu, protože základní téma filmu je opravdu dobré. Budete vyjednávat s tygrem, když máte hlavu v jeho tlamě? Nebo budete bojovat? Wright kolem toho postavil fenomenální a elegantně natočené drama (nepleťte si ho ale s biografickým filmem). Obrovsky pomáhají herci - Gary Oldman jako Churchill je zkrátka výjimečný (nejlepší herecký výkon, co jsem viděla za poslední dobu), jeho hlas, gesta, řeč těla i mimika jsou k nepoznání. Ben Mendelsohn jako koktavý král má unikátní charisma a přála jsem si ho vidět víc. Na jeho scény s Oldmanem jsou radost pohledět - stejně jako Oldmanovy scény s úžasnou Kristin Scott Thomas. Nebudu se dále rozplývat nad herci, všichni jsou skvělí, tohle je prostě něco, co si Wright umí pohlídat. Spolu vytvořili dobře napsaný, silný a sofistikovaný snímek - sice ne jeden z nej Wrightových filmů, ale něco, za co se rozhodně stydět nemusí.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace