Listopadová romance (2001)

Bože, to byl ale blábol. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že se ve filmu objeví Jason Isaacs, i když jeho postava taky pořád jenom blábolí.

Svět filmu: Ingmar Bergman (2000)

Ze začátku trochu nuda, ale když tomuhle dokumentu dáte čas, po skončení titulků zjistíte, že Bergmana máte rádi za to, jaký je, aniž byste viděli některý z jeho filmů.

Horem pádem (2004)

S takovými filmy máme mít nějaké národní sebevědomí. PS: Jirka Macháček by měl dostat dalšího Českého lva.

Hale and Pace (1988) (seriál)

Doporučuju. Jorkšírský dialekt, irské lidové tance a James Bond už pro vás nikdy nebude jako dřív.

Collateral (2004)

Film, který vás donutí sledovat ho se zatajeným dechem, mít rád oba hlavní hrdiny, posílat pomyslné díky scénáristovy a hlavně obdivovat Michaela Manna. Je fakt cool.

Příběh žraloka (2004)

Začátek byl plný dobrých nápadů, ale příběh se hodí tak pro děti ze základy nebo do Disneyho filmů. PS: De Niro byl skvělej mafiánskej žralok, ale machrování Willa Smithe už se zvrhává do trapnosti.

Leon (1994)

Můj první film s Oldmanem. Byl tak skvělý, že jsem mu proti Renovi fandila a oplakala to, jak dopadnul - a to jsem ještě nevěděla, co je to za machra.

Střihoruký Edward (1990)

Když já se vždycky (fakt vždycky) na konci rozbrečím jako želva.

Mechanický pomeranč (1971)

Stanleyho si vážím jako člověka, ale nikdy to nebude můj režisérský bůh. Proč? Protože během filmu jsem si říkala: proč tohle natočil takhle? Proč od tohohle tématu utíká? Proč dělá tohle, když jinak by to vyznělo líp? Jsem ta poslední, kdo by chtěl Kubricka kritizovat, ale říkám pravdu a nechci si hrát na machra, co celou jeho kinematografii pochopil, žere jí a pouští si každý týden některý z jeho filmů.

Párování (2000) (seriál)

První díl byl strašný a málem jsem po něm odstřelila Jacka Davenporta. Naštěstí jsem náhodou shlédla i díl osmý a dost mile mě překvapilo, jak velký skok tenhle seriál za tu dobu udělal. Objektivně za tři, jednu přidávám za skvělé scénáristicko-režisérské nápady (rozdělení obrazovky na dvě části s dvěma hrdiny atd.) a dva tři opravdu skvělé vtipy v každém dílu.