Vesnice (2004)

Není to tak hrozný, jak se povídá. Howardová si diváka získá lehko (jsem zvědavá na její další film), Hurt hraje jako vždycky skvěle, řemeslně je film zpracovaný dobře. A jestli se někomu líbí pointa nebo ne, to už je věc každého diváka. Mě úplně nesedla - proto ***.

Já, robot (2004)

Na tomhle filmu není nic špatného, ale čtyři hvězdičky nemůžu dát filmu, který mě ani nenadchne, ani nedojme, ani nešokuje. Jenom pobaví. Na druhou stranu - z Asimovových povídek, jakkoli jsou chytré, by těžko někdo vymáčknul víc.

Spider-Man 2 (2004)

Na stejné úrovni jako jednička. Ale zbavte se už proboka Kirsten Dunstový! Je x lepších i hezčích hereček.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Zezačátku jsem měla chuť dát pět hvězdiček, ale postupem času mi došlo, jak moc Cuarón působí na první signální na úkor příběhu. Napoprvé si toho ani nevšimnete, ale není vyřešeno pár docela důležitých věcí (proč se Black dokáže měnit ve psa, celá zápletka s Peterem Pettigrewem atd.). Celý film mohl být ještě o kousek temnější, nicméně i tak si ho užijete, i když vám není dvanáct let (narozdíl od prvních dvou dílů). PS: Vzhledem k tomu, že je HP pořád hororovější, navrhuju jako režiséra sedmého dílu Johna Carpentera :)

Troja (2004)

Petersen měl k ruce polonahého Brada Pitta, legendu Petera O´Toola, shakesperovského Seana Beana v nejlepší formě, novou hereckou naději Erica Banu, mamutí rozpočet a úctyhodnou předlohu. Proti tomu bohužel postavil nefunkční akční scény, příliš dlouhou stopáž, laciný Achilleův románek a hlavně fakt, že si neváží tak skvělého příběhu jako je Illiada, z které udělal obyčejný válečný film. Je o to smutnější, že tenhle nudný mix toho, co už někdo natočil předtím a líp, nám nabízí režisér, který nás před 20 lety pozval do Říše Fantazie.

Královna prokletých (2002)

Vcelku dobrý Stuart Townsend (nechce se mi rozebírat, že jeho Lestat se chová z gruntu jinak než ten Cruisův a že ten Tomíkův měl o třídu lepší charisma), Vincent Perez zahrál nejlíp, co jsem ho kdy viděla a Aaliyah vypadá v několika scénách díky těm kontaktním čočkám vcelku... mrazivě. Suma sumárum o několik tříd horší než Interview s upírem, pořád ale dobrý průměr.

Van Helsing (2004)

Filmy o upírech můžu, trailer vypadal dobře a Sommerse si pořád pamatuju jako dobrého vypravěče (radši zapomínám na to drobné faux pas s druhým dílem Mumie). Ale Bram Stoker a Mary Shelleyová nevěděli, co číní, když hračičkovi Stephenovi bezděky poskytli objekty zájmu. Gabriel van Helsing je mladší, hezčí a možná i chytřejší než někdo jiný. Zapomeňte na postaršího profesora s přízvukem. Teď tu máme profesionálního bijce, který má problémy s pamětí a tvář Hugh Jackmana (nepřipomíná vám to něco?). Přidejte k němu prsatou ozdobu, plno počítačových triků, slaboduchý příběh a Danu Morávkovou. A je jen na vás, jestli to překousnete. Přiznávám, že mám jistou slabost pro Jackmana, takže mě po shlédnutí ani tolik nebolel mozek.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Z toho slepence citací z původního komixu (který mám ráda) a blbosti režiséra a scénáristů jsem si zapamatovala jen jednu věc: takhle pitomý konec jsem už hóóódně dlouho neviděla.

Desáté království (2000) (seriál)

Další film z produkce televize Hallmark nabízí podobnou zábavu jako i u nás uváděný Merlin se Samem Neillem. Výprava na televizní projekt služná, triky špatné, ale člověka prostě baví na to koukat. Celý příběh je vyprávěný s nadšením, dynamicky a s roztomilým nadhledem, nabízí pár skvělých nápadů i vtipů a očekává od diváka jistou znalost pohádek. Jednou z předností Desátého království je postava Vlčka v podání Scotta Cohena, který si svojí roli očividně užívá, a jeho vzah k hlavní hrdince Veronice. Největší (a opravdu dost velkou) slabinou filmu je zbytečné NATAHOVÁNÍ, nebýt toho, vešel by se do tří dílů, plynul by mnohem líp a na podlaze střižny by skončilo pár kopanců, kterých se dopustili oba režiséři.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Občas je to kupodivu opravdu dost vtipné - u amerických sitcomů se to moc často nevidí. Nejlepší postava: anglický komorník Niles, který se k smrti nesnáší se spolupracovnící pana Sheffielda C.C. Každé jejich setkání je k sežrání.

Ovládací panel
73 bodů