Hra na oliheň (2021) (seriál)

Nechápu, jak něco takového může mít přes 80%…Asi stárnu. Ze zbytečné brutality splácaná estráda s neuvěřitelně přehrávajícími jihokorejskými herci…Nemám pro tohle pochopení. Za efekty dávám jednu hvězdu. Tohle pro mě nemá za mák významu…

Božena (2021) (seriál)

V rámci domácí tv tvorby naprosto výjimečné po všech stránkách. Jistěže se místní nýmandi v tom budou nípat a za každou cenu hledat vši, což již teď dokládá prozatimní celkem nízké hodnocení. Je mi to jedno. Pro mě je Božena českým filmovým/televizním myjstrštykem roku už teď. Nazdar!

Terminátor: Temný osud (2019)

Co na to říct? Na jedničku a dvojku to nemá ani náhodou. Bohužel, mi přijde, že je to tak na úrovni původní trojky...Nelze upřít snahu, ale ani přítomnost Lindy a Arnolda tomu nepřidalo. A když dojde na pořádnou akci, selhává vše. Scéna s letadlem je kravina úplná. Ta snaha vrátit se do stejné řeky je patrná, bohužel, zůstalo jen u ní. T2 zůstává i po těch letech, naprosto nepřekonatelná.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Robert is back! Skvělá prácička, které škodí jediné-zjevná snaha o co možná nejširší přístupnost. Býti tohle v R-ku je to naprostá bomba...Konec slibuje pokračování, tak snad se zadaří😊

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Kdysi koncem devadesátek býval v pasáži na Národní v Praze Lasergame. V suterénních prostorech byl jeden hrací automat vedle druhého a potkaly ste tam ledaskoho, od dealerů perníku po mladistvé prostituty. To prostředí mi připomněl tento film. Knižní předlohou jsem nezasažen, tudíž hlubší myšlenkový ponor do díla ode mne nečekejte. Vizuál Štefanův Amblin vždycky uměl a ani tento snímek není výjimkou. To ostatní je však jen jeden velký Lasergame, ve kterém zahlídnete snad všechno od Minecraftu až po King Konga. Jenže těmi odkazy na různé kulty herního či filmového průmyslu je to prostě přeplněné. Geekové budou zřejmě hýkat blahem, ale pro mne je to sice obrazově kvalitní, ale nic víc, než akční jízda v kyberprostoru, ve které je herectví co by se za nehet vešlo a základní apel dost banální. Pravda ale je, že pokud něco Štefan umí, tak je to sci-fi. Za 3*

Thor: Ragnarok (2017)

To co funguje u Strážců skvěle,u Thora krapet hapruje...Občas některé ty frky vyjdou (např. stříhaní vlasů se Stanem),jindy ne. Prostě až příliš často je cítit přemíra snahy celý snímek odlehčit humorem,ale zachovat i jistou vážnost s ohledem na zápletku. Nevyšlo to. Bohužel. Cate je ovšem skvělá,což ale v této roli dává levou zadní. Thor prostě není Starlord. Asi tak. Vizuálně tradičně už,perfektní,ale jinak průměr. 3*

Blade Runner 2049 (2017)

Velmi,velmi důstojné pokračování po mnoha letech. V podstate nemám výtku. Obávám se však, že film to úspěšný moc nebude, není to totiž pro debily...Za mě spokojenost a dávám plnou palbu 5*

Barbarella (1968)

Skutečně podivná záležitost...Barbarella je totální "ulítlost" nebo jeden z nejpříšernějších filmů, co jsem kdy viděl. Bavíte se náramně, pokud přistoupíte na to, že jde o nadsázku, při které všichni, kdo na tom dělali, byli denně v nějakém tom LSD rauši, jinak to není možný :D Faktem je, že dodnes jsem nepřišel na to, do jaké míry to byl záměr. Jane Fonda je tu ale až neskutečně sexy! Kultovní záležitost. Jednoznačně! Za to přidávám jednu navíc :)

Na hraně zítřka (2014)

Dobré...Taková exkluzivně natočená sci-fi střílečka, jenž ale také není ničím jiným. Cruise hraje standard, E. Blunt je prima sexy doplněk, prostě dvouhodinový trailer na novou pc hru...Ale povedený... :-) (aktuálně 69. nejlepší film??? No, to je moc..! )

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

...prostě zábavička k pytlíku popcornu...Nic víc, nic míň...Evans se na Cpt. Ameriku vzhledově hodí bezvadně, ale o hraní se tady mluvit nedá...ono taky toho k hraní nemá, ani co by se za nehet vešlo... Na Skarletku je samosebou pohled líbezný...Toť vše... Prostě standard...