Adiemus

Sovice Sněžná

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 23.4.2020  12:51

Do poloviny filmu nepřesvědčivá konverzační nuda, kterou nespasí ani pár silnějších scén ke konci filmu. Konflikt je z dnešního hlediska passé, i když spousta tehdejších filmů má tentýž problém. Leč toto mě vážně nezaujalo. Příliš patetické. Ani Kirk Douglas to nezachrání, ale nešť, jednu hvězdu navíc si zaslouží.

• 20.4.2020  07:19
    Muzzikanti (2017)

Amatérská spatlanina, ve které se i jinak slušní herci projevují jako ochotnická šmíra. Nebýt Jarka Nohavici a závěrečné písničky, jasný odpad. A mimochodem, Jarek vážně nemá herecké buňky.

• 19.4.2020  22:23

Nechápu, proč bylo tohle "veledílo" natočeno. Aby se dohodily kšefty pár kamarádům? Škoda slov.

• 12.4.2020  00:25
    Zlaté dno (1942)

Škoda těch šroubovaných dialogů mezi Putičkovými dětmi, kde vyniká svým stabilně uňachňaným projevem Věra Ferbasová. Škoda, že Marvan nedostal víc prostoru; bylo by krásné, kdyby ho scénárista poslal na zásnuby Putičkovy dcery. Leč nestalo se. Ovšem jinak... Divákovi musí napadnout, jak krásně fungovali živnostníci i bez EET.

• 6.4.2020  00:10

Příběh nijak excelentní, ale jako připomínka ještě nezkomercionalizovaných Krkonoš, konkrétně Velké Úpy a Pece, je k nezaplacení. Takhle si ta místa pamatuju. Jan Schmid jako psycholog nemá chybu.

• 6.4.2020  00:02

V pradávných dobách, kdy jsem ještě chodila do kina, jsem byla na premiéře s účastí obou hlavních, tehdy zcela neznámých herců. A překvapivě se mi Krajina s nábytkem líbí i dnes, přestože mě "osmdesátkové" filmy většinou iritují.

• 1.4.2020  11:38

Vydržela jsem necelou půlhodinu.

• 23.3.2020  13:41

Kdyby z toho tak načouhala prvoplánově dobová aktivita "těch spravedlivých" proti neutronové bombě (divím se, že se v komentářích nikdo o tom nezmínil), určitě by si film přes evidentně nízký rozpočet zasloužil čtyři hvězdičky. Inu, tak to dopadá, když je divák pamětník.

• 23.3.2020  10:57

Ani Gregory Peck nezachrání příběh se spoustou hluchých míst a nelogického jednání, který se doslova táhne. Popuzovala mě nejen hudba, ale i naprostá apatie hlavní ženské postavy, kdy leckde opěvovaná Eva Marie Saint působila naprosto nevýrazně, i jejího synka, Možná soudím ovlivněna Malým velkým mužem (tedy konkrétně knihou), ale nemohu si pomoct. Konec jsem protrpěla jen proto, abych si ověřila, že končí tím nejobvyklejším klišé. A propos, čekala jsem, kdy Peck konečně poslechne mé dobře míněné rady, vzpomene si, že má kolem krku frajersky uvázaný (červený!) šátek a použije ho nejen k vylepšení svého image.

• 17.3.2020  22:25

Zhruba na úrovni Bakalářů. Podle zdejšího hodnocení jsem čekala víc. Tereza Brodská standardní, Michal Dlouhý nemastný neslaný. Potěšila mě Jitka Molavcová, té tyhle role vyloženě padnou (viz Saturnin).

• 13.3.2020  00:19
    Casablanca (1942)

Dala jsem Casablance třetí šanci a potřetí zažila zklamání. Naprosto nevěrohodní "hrdinové", kterým ne a ne uvěřit (kam se hrabe toporný Rick Blaine na Charlieho Alnutta v Africké královně, kam se hrabe afektovaná Ilsa Lazslová na Paulu Antonovou z Plynových lamp), nezáživný příběh a k tomu všudypřítomná otravná hudba. Snad jen francouzský velitel v podání Clauda Rainse stál za to.

• 17.2.2020  11:25
    Král a žena (TV film) (1967)

Skvělé! Jeden z důvodů, proč se nedívat na současnou rádobyuměleckou tvorbu ČT.

• 17.2.2020  07:59
    Ovečky Boží (TV seriál) (2019)

Originální nápad, i když ne beze zbytku: Ignácovo znehybnění je jak vystřižené z Misery, vyprávění "pohádek nepohádek" připomíná závěrečné díly Harryho Pottera. Uznání zaslouží Essie Davis - při srovnání s její Phryne Fischerovou jsem těžko hledala styčné body, abych si ověřila, že jde o tutéž herečku. A to úžasné prostředí! Nevím, nakolik divokost přírody a ponurost kláštera odpovídá skutečnosti - filmaři dokáží leccos - ale ostrovní záběry i výběr architektonicky podivného kostela z pevniny mě nadchnuly. Hodnocení poněkud srážejí některé momenty ze závěrečného dílu.

• 30.1.2020  23:07

Po druhém zhlédnutí (cca po deseti letech) zvyšuji hodnocení na maximum. Nemám, co bych vytkla - skvělá kamera, hudba, o hercích ani nemluvě. Žádná levná šmíra, která by se stěží uplatnila u ochotníků a která se zhusta objevuje v současnosti, ale herecká elita. Tady se velice vyplatila česko-slovenská spolupráce, protože málokterý slovenský film má obstojný zvuk. Že by zafungovala česká kontrola?

• 25.1.2020  14:08
    Stín (TV film) (1998)

Vykradená stejnojmenná povídka H. Ch. Andersena.

• 12.1.2020  00:44
    Slunečná - Sázka (E01) (epizoda) (2020)

Od sledování seriálu mě naštěstí odradila reklamní masáž s neuvěřitelně uslintanou písničkou a textem na úrovni láska-páska.

• 31.12.2019  10:09
    Popelka (TV film) (2010)

V porovnání se současnými českými "veledíly", jimiž nás ČT oblažuje především o Vánocích, jde o slušný počin. Ocenit je nutné především velmi dobrý casting - například Popelka je daleko půvabnější než většina současných českých "princezen". V průběhu děje dochází ale k několika lapsům, kromě už zmíněného nesmyslu, jak je možné chodit s useknutou patní kostí, mi vrtá hlavou, čím asi tak pobočník Petr natřel schody, na kterých Popelce uvízl střevíček a sám Petr se na ně málem přilepil. Ovšem vzápětí je princ bez potíží přejde - že by pohádkově rychleschnoucí tér? A ráda bych viděla člověka, který zachraňuje svou vyvolenou z hořícího domu a místo aby se s ní snažil co nejrychleji vypadnout, začne ji líbat. Popelka má poněkud nevyjasněný charakter, ale co už. Jak už jsem napsala - v porovnání se současnými českými "veledíly|"...

• 27.12.2019  21:32
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Jestli si nějaká pohádka zaslouží hodnocení "odpad", pak tato. Amatérismus z toho čouhá po všech stránkách, herci jako by absolvovali skupinový rauš a o dějové lince darmo mluvit. A všechno to platí televizní diváci...

• 26.12.2019  22:55
    Čertí brko (2018)

Mám pocit, že kdyby šlo o pohádku zahraniční provenience, bylo by hodnocení daleko vyšší. Ale víte co? Já se bavila.

• 8.12.2019  17:08

Pro mě nejhorší díl novodobé exnerovské historie. Pokud jde o kumulaci obsazení tohoto příběhu herečkami, které mají pokud možno co největší fyzické přednosti, zaujalo mě, že vzhledem k věku (Kerekes - Čvančarová - Hrubešová) z toho herecky vyšla nejlépe, protože nejpřirozeněji ta nejstarší )Hrubešová). Zdá se, že nároky na herečky se neustále snižují. Vždyť obsazení Kerekes je vůbec kapitola sama pro sebe.

• 28.10.2019  11:03

Tohle není můj šálek kávy (Lauren Bacallová promine). Navíc nechápu, proč Psané ve větru, nikoliv Psáno ve větru. Inu což, aspoň jsem se pokusila zjistit, "wo co go".

• 20.10.2019  15:03
    Sedmipírek (TV film) (1985)

Od vyššího hodnocení mě odradilo kňourání (zpěv?) Dády Patrasové.

• 25.9.2019  23:05

Není co dodat.

• 21.8.2019  23:06

Tak já nevím. Přes všechny opěvné ódy (nejenom od marťana, ale na netu vůbec) v mých očích Sonja Henie postrádá nejen půvab (nepočítám-li krasobruslení), ale i herecké schopnosti. Hloupý příběh otravné ženské, která se celou dobu maniakálně usmívá (zlatá Věra Ferbasová!) na další vypečenou postavu v podání jiného hereckého neumětela Johna Payna, by zasloužil hodnocení "odpad", ale Glenn Miller ani jeho orchestr si to nezaslouží.

• 26.7.2019  01:03

Jeden z prvních filmů Stelly Májové. Poněkud nezvyklá role pro Stanislava Neumanna, standardní role pro Růženu Naskovou, Antonína Novotného i Natašu Gollovou. R. A. Strejka mi jako partner Stelly Májové nepřišel úplně adekvátní, ale co už. Několik skvělých hlášek - Slečna Jarmila je už slečna. - Co tak najednou? - a nebýt počátku filmu, ze kterého až příliš čouhá divadelní předloha, bylo by to na plný počet. A nakonec nostalgický povzdech, že ztracený čas zkrátka bohužel nelze úplně dohnat.

• 25.7.2019  08:54
    Bravados (1958)

Zajímavý námět, kterého ubíjí nezajímavé zpracování a nezachrání to ani jindy výborný Gregory Peck, ani exteriéry a už vůbec ne Joan Collinsová. Škoda.

• 22.7.2019  22:19

Téměř věrná - a povedená - adaptace knihy. Pravda, osud hostinského páru Tatrmužových se od knihy liší, ale filmová verze nepůsobí nijak násilně. A výhradně filmová scéna usmíření bratrů natolik zapadá do logiky děje, že jsem ji v knize postrádala.

• 7.7.2019  01:25
    Revival (2013)

České filmy posledního desetiletí, které mě nadchly, aby jeden spočítal na prstech. Revival k nim bezesporu patří, i jako vzpomínka na excelentního interpreta knih Dominika Dána (a dobrého zpěváka) Mariana Geišberga.

• 29.6.2019  23:57
    Dalziel a Pascoe (TV seriál) (1996)

Skvostný seriál. V jeho průběhu oba protagonisté řeší ztráty a nálezy (popravdě spíš ztráty) svých iluzí, představ o těch, o kterých se domnívají, že je znají, a nakonec i sobě samých navzájem. Lituju, že seriál nepokračoval a že Dalziel nevelí pořádkovému sboru v mém bydlišti...

• 29.6.2019  23:17
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Počkala jsem si na kompletní zakončení a nestačím se divit negativním ohlasům. Přes všechny protesty fanoušků proti závěrečným dílům ("proměna" Daenerys" a nelogické chování hlavních postav) s nimi nesouhlasím. Uznávám, že pokud čtete (opakovaně) detektivku a víte, kdo je vrah, vidíte logické náznaky. S informací proměny Daenerys ve "vražící bestii" jsem si těchto náznaků všímala už od počátků série a proti vývoji děje po této stránce nemám. Zrovna tak mi přišel logický vývoj dalších postav - prostě když mužskému začne místo rozumu velet rozkrok, může to vést k jeho smrti (Jorah), k vyhnanství (Jon) nebo k nechtěné funkci (Tyrion). A koneckonců všichni s tím nakonec byli smířeni. Zrovna tak mi nepřišla od věci volba Brena jako krále (byl jedním z mých favoritů) a vyhlášení nezávislosti Severu chápu jako úlitbu za poněkud drsné Jonovo vyhnanství. I když... nebude Jon nakonec konečně ve svém živlu? S Divokými má přece své zkušenosti. A Sansa koneckonců deklarovala svou autoritu, když utnula bez dalších následků mocenské ambice svého strýce. A Arya, má (kromě Tyriona) neoblíbenější postava? Upřímně, já s ní souzněla. Odhalit bílá místa na mapách a kdoví, možná získat další území. A Jamie Lannister? Jakmile byla vyřešena otázka Bílých chodců, vrátil se ke svým prioritě, t. je ke vztahu k Cersei. Brenova volba mi připomněla volbu Jiřího z Poděbrad, tedy nic nového pod sluncem. Otázkou je dodržení ustanovení dohodnutých zásad v příštích generacích. Jenže to už není tématem tohoto seriálu, že. Suma sumárum: s nelogičností na mě nechoďte. Spíš mi v poslední sérií vadila nevyváženost mezi časovými skoky a na druhou stranu (z mého úhlu pohledu) čas neúměrně věnovaný jen několika postavám. A přiznávám, doufala jsem, že Brienne zaznamená do kroniky, že rod Jamieho Lannistra bude pokračovat. Nu což, nestalo se. Za nejnudnější považuji kupodivu (?) Noční bitvu. Jenže logika - nelogika? Výsledek velkých bitev často určuje náhoda (namátkou bitva u Little Big Hornu v Malém velkém muži nebo bitva na Bílé hoře v Součkově Zájmu Galaxie). A známé mávnutí motýlích křídel, že.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19