Adiemus

Sovice Sněžná

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 18.12.2018  12:15

Pro mě jeden z nejméně povedených Fričových filmů. A propos, Štěpničková měla při tanci hodně podivné držení těla - myslím, že by ze Star Dance vypadla v prvním kole.

• 5.9.2018  12:41
    Za sklem (TV seriál) (2016)

Dost dobře nechápu, že ačkoliv je hodnocení obou sérií v červených číslech, souhrnný výsledek je v číslech modrých. Ale pravda, s čísly jsem celoživotně na štíru. Podle mého je seriál srovnatelný s většinou zahraničních seriálů, kterými nás krmí nejen veřejnoprávní, ale i kabelové televizní stanice. Samozřejmě nedosahuje vypracovanosti např. Mostu, ale rozhodně si nezaslouží hodnotit jednou či dvěma hvězdičkami. Navíc je úleva sledovat seriál s herci, kteří nejsou v Česku příliš provaření, ačkoliv postava Maroše Kramára se mi velice zamlouvala. Kupodivu mi nevadil ani Milan Kňažko, ovšem hvězdou seriálu je pro mě Tomáš Maštalír.

• 12.8.2018  23:19

Poté, co jsem překonala počáteční scény (zase nějaká italská "řachanda") a překousla mým uším nepříjemný dabing Evy Hudečkové, mě příběh pomalounku polehounku vtáhl a konec jsem sledovala už zaujatě. Nepopírám, dialogy často nezapřely divadelní původ a zápletky určitou stylizaci, leč přesto film převyšuje leckteré slavnější hollywoodské konverzačky.

• 24.7.2018  15:40

Kdybych neviděla díl S05E10 doktora Who, natočeného o sedm let dřív, dám plný počet.

• 22.7.2018  22:40

Nebýt rozporuplného dabingu, byl by to plný počet. Ale Kačírková je skutečně mimo mísu.

• 22.7.2018  11:25
    Vše o Evě (1950)

Pro mě bezchybný film. Doporučuju zhlédnout všem stoupenkyním a stoupencům MeeToo a podobých aktivit.

• 14.6.2018  11:48
    Nevinná (2008)

Dokoukala jsem jen proto, abych si ověřila, jestli můj tip na závěrečné rozuzlení byl správný. Inu, nebyl.

• 2.4.2018  11:30
    Baby Doll (1956)

Divadlo na plátně. Příliš mě to nezaujalo.

• 20.3.2018  11:37

Na téma školní šikany bylo natočeno nespočet filmů a tento mi popravdě nepřišel ničím výjimečný; kalkul s city, navíc nepodložený logickým jednáním vedení školy, se nedostavil. Navíc kontroverzní vztah mezi otčímem a vyženěným synem mi připomněl daleko lepší Dospívání po americku.

• 2.2.2018  22:34

Zdejší obsah je poněkud zavádějící, i jinak strohá česká wikipedie je tentokrát obsažnější a přesnější. Pominu-li dost nechutný příběh (chtěl tím snad režisér říc, že "pro lásku všechno"?),přijde mi značně nepravděpodobné (spoiler), že by policie celou dobu Vasiliho ani náznakem nepodezírala a že k jeho odhalení přispělo jediné svědectví vzniklé navíc díky chybně vyhodnocené situaci.

• 16.1.2018  20:54

Zdá se, jako by scénárista vykrádal Cukorovy Plynové lampy. Ty, ač s hodně podobným námětem, jsou daleko lepší.

• 26.12.2017  10:06
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Začátek byl utrpením, pak došlo ke zlepšení, na kterém má lví podíl Marek Adamczyk, který mě zaujal už ve Specialistech. Příjemně překvapil Ondřej Sokol, jakkoliv ho jinak nemusím; naopak mi neseděl Jiří Lábus, který musí (?) být obsazen pomalu v každé pohádce. Hrabě Hubert s maskou připomínající Oldmanova Drákulu a s projevem Marge Simpsonové mě v tomto případ doslova rušil. Nepopírám Lábusovu všestrannost, ale čeho je moc, toho je příliš. Kupodivu mě nepřesvědčil ani František Němec jako Lucifer a pro roli Befeleea bych dala přednost Jiřímu Dvořákovi. Problém pro mě představuje Zdeněk Piškula; působí jenom jako ňouma nebo ho tak dobře hraje? Neměnný výraz, hloupě napsaná role. Ale pravda, proti tragickým Třem bratřím byla role Ondry malým krůčkem vpřed. Dámy byly spíš do počtu (a na ozdobu?). Leč přes všechny výtky je Nejlepší přítel ve srovnání s většinou současných rádobypohádek přece jen koukatelný.

• 15.11.2017  10:19
    Zmizení (2013)

Nedostalo mě to. Zhruba v polovině mi nedělalo potíže film vypnout a pokračovat další den. Napětí? Rozhodně ne konstantní. Pár zajímavých (povětšinou akčních) scén proložených scénami nudnými, které trvaly daleko déle. Spousta nelogičností. To se vážně nenašel psycholog, kterými se v jiných kriminálkách jen hemží, aby dostal z Joy podrobnosti o únosu a místu, kde ji drželi? Ale sherlockovským důvtipem je v tomto bodě obdařen nikoliv detektiv Loki, ale Keller Dover; ten Keller Dover, který se pak nechá prakticky bez protestů zajmout jako dement. Čekala jsem, že vytáhne trumf jménem Alex Jones, ale zbytečně. Spolupráce mezi Lokim a ostatními policisty značně vázne, pokud je vůbec nějaká. I když má Loki pravděpodobně působit jako osamělý vlk, nemusí se chovat, jako by měl s použitím zbraně nějaké potíže nebo jako nebyl schopen v případě nouze (cesta autem s Annou) použít mobil. Jako by všem čas od času vypínal mozek; pak není divu, že za únosem může stát osoba, které stačí k ovládnutí okolí jen málo. Závěr mě nepřekvapil, od určitého okamžiku se dal docela dobře vydedukovat. A tak jedna hvězda za Hugha, druhá za Jakea a třetí tu a tam zajímavé prostředí. Ovšem z růžovoučkého Annina pokoje se mi dělalo zle. --- A propos: kdo si vymýšlí české názvy? A kdo propánajána prosadil nadabování Jakea Gyllenhaala Michalem Michálkem? (Ještě horší než nadabování Bededicta Cumberbatche Vojtěchem Dykem.)

• 23.5.2017  11:28

Skvělá vizuální stránka nepřebije prkenný projev prakticky všech herců (?) a s prominutím rádobyintelektuální kecy. Že James Dean využíval všeho a všech, aby se prosadil, si každý může přečíst na wikipedii a neztrácet půldruhé hodiny času sledováním filmu, v jehož průběhu i pěkné záběry začínají nudit.

• 6.5.2017  10:46
    Juste une question d'amour (TV film) (2000)

Po zajímavém rozjezdu se film zvrtne v didaktický návod, jak (ne)přijmout dítě s odlišnou sexuální orientací.

• 11.11.2016  00:46

Dojem z toho, že se po letech objevilo povedené zpracování klasické předlohy (dokonce vhodně obzvláštněné) kazí nedbalá mluva, která by možná byla na místě u příběhu ze současnosti, ale v pohádce tahá za uši. Milovnice češtiny Němcová aby se v hrobě obracela. Škoda, jinak by to bylo za plný počet.

• 23.10.2016  15:12

Určité klady, které film má, pohodlně přebijí většinou uřvané dialogy, navíc podtržené vřískavým projevem Jany Robbové.

• 18.9.2016  13:58
    O moudré Sorfarině (TV film) (1995)

Tak hloupou pohádku aby pohledal.

• 10.9.2016  20:30
    Mordparta (TV seriál) (2016)

Přiznávám, že nefandím kdejakému seriálu jen proto, že je český, ale porovnám-li první díl Mordparty například s dvěma dosud viděnými díly Rapla, nevychází z toho Mordparta vůbec dobře navzdory tomu, že Rapla prakticky táhne Čermák a v Mordpartě byli (aspoň v prvním díle) dobří herci dva - Bartoška a Dobrý. Jenže to ostatní... Pominu, že mi neustále se opakující hudební motiv až příliš připomínal jak Cirkus Bukowski, tak Rapla, i když uznávám, že tvůrci těchto seriálů se mohli inspirovat dílky severské provenience. Zbytek Mordparty ovšem bída s nouzí. Zápletka? Připadala jsem si jak slečna Marpolvá, protože pachatel mi byl podezřelý hned zpočátku a motiv jsem správně vydedukovala. Doufala jsem, že mě přesto scénárista překvapí, leč marná naděje. A pokud jde o herce, s výjimkou dvou už jmenovaných bída s nouzí. A propos, odkud vytáhli nesympatickou Natašu Burger s jejím děsným projevem (a ještě děsivějšími dialogy)? To, že není rodilá Češka, ji - ani režiséry - neomlouvá. Inu, asi má jiné přednosti, které ovšem na obrazovce vidět nejsou.

• 4.9.2016  13:11

Tady jsem trochu na rozpacích: na jedné straně kvalitní zpracování a slušné herecké výkony, na druhé straně příběh, který se mi ani trochu nelíbil, ke všemu zápletka jako by vypadla ze Smrti na Nilu. Co s tím? Inu, zlatá střední cesta.

• 12.8.2016  12:42

Červenák mi (až na první čtyři věty) mluví z duše. Lepší než Zabijáci, i když s castingem mám neustálé problémy; TAHLE Rose má být ta ujetá holka? Možná se mýlím, ale nepamatuju se, že by v knize Carl řešil své problémy s vírou; pokud ano, byly tak nepodstatné, že mi vypadly z hlavy, zatímco ve filmu to jakoby bylo hlavní vedlejší téma (omluva za protimluv, ale lepší vyjádření mě nenapadá).

• 7.7.2016  20:22
    Popel (TV film) (1969)

Kdykoliv se Krška potkal s Fráňou Šrámek, vznikl z toho malý skvost. A zrovna v tomto případě stačilo tak málo - televizní studio, několik kvalitních herců a profesionálně odvedená práce. Ačkoliv - i to může být víc než dost.

• 30.6.2016  08:52
    Millennium (TV seriál) (2010)

Na rozdíl od samostatných filmů, ve kterých mi vadila častá zkrakovitost děje (nebýt znalosti knih, tu a tam bych tápala), mě seriál dokonale uspokojil. Chyběl mi pouze byť jen náznak pro zbabělý útěk jinak otrlého Ronalda Niedermanna před skoro nemohoucí a krvácející Liz.

• 26.6.2016  14:20
    Čarodějné námluvy (TV film) (1997)

Při opakované hlášce "Viď, Argusi" jsem si nemohla nevzpomenout na Evu, co tropí hloupost. A popravdě jsem se bavila podobně jako u Fričova filmu. A to prosím nemám nijak zvlášť ráda Nelu Boudovou. Na českou televizní pohádku obdivuhodné. Nebýt závěrečné trapné a kostrbaté písničky, dávám plný počet. Leč...

• 20.6.2016  10:48
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Pokud bude další řada, už se škodolibě těším na další vývoj "kariéry" snad jediného čistokrevného záporáka Barrowa (podobnost s jmenovcem v Panství Downton čistě náhodná?), který má našlápnuto k hodně nepříjemnému konci nejen po zdravotní stránce. Logicky musí nastoupit nové postavy, ale nebude absence Cliva Owena na škodu? Uvidíme. Zatím - přes pár rozpačitých dílů druhé řady - spokojenost.

• 19.5.2016  07:16
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Mou upřímnou snahu o zhlédnutí celého vehementně propagovaného spektáklu totálně odrovnala scéna s otravou Karlovy družiny v Itálii a definitivně jsem přepnula program při setkání Karla s andělem. A scénář? Zlatý František Kupka, zlatý J. B. Prokop. Hudba nic moc; daleko lepší cit pro ni prokázalo nakladatelství Tympanum, když pro hudební doprovod audioknihy Karel IV. - Tajný deník zvolilo skladby skupiny Řemdih. Se slzou v oku jsem si připomněla Vávrovy filmy. Na toto jdou peníze daňových poplatníků?

• 13.3.2016  10:00

Joan Benettová je skvostná arcimrcha, E. G. Robinson vzbuzuje soucit, ale i pohrdání. Dan Durea mi přišel poněkud toporný. Filmu by prospěla kratší stopáž a aspoň trochu zarostlý a rozcuchaný E. G. Robinson by byl v závěru realističtější.

• 9.12.2015  22:54

Kdysi se mi tento film líbil. A ačkoliv mám i po letech v paměti výrok češtinářky: "Nedívejte se na film, když znáte knihu - a naopak", vrátila jsem se k filmu poté, co jsem přečetla knihu. Chyba. Netvrdím, že výrok mé češtinářky je nezpochybnitelný, v mnoha případech je zajímavé porovnat film a předlohu, ale v tomto případě měla stoprocentně pravdu. Příběh jakoby klouzal po povrchu, struktura byla zjednodušena, charaktery postav byly upravené (že by Amélie ke svým schopnostem přišla pouhým přečtením Lincolnových knih?) Ovšem vrcholem byla scéna s hledáním a objevením knihy, která inspirovala vraha. A jestliže Sběratel vraždil už dřív, čím se inspiroval, když v knize jsou zpodobněny jen vraždy, které vyšetřovala Amélie s Rhymeem? Neuvěřitelně odfkláknutý scénář mi nedovolí dát vyšší hodnocení.

• 18.11.2015  20:13

Pobavil mě pohled na dokonalou manikůru Vicy Kerekes. ačkoliv prošla půl světa a pohrály si s ní všechny živly; k jejímu podivnému (pseudo)kostýmu se radši nebudu vyjadřovat. Na rozdíl od většiny komentářů se mi herecké výkony zdály buďto přehnané (Sedláčková, Stašová - nebo naopak nedomrlé (Gottwald, Kerekes, Vlasáková). Palec nahoru za standardně kvalitní Hapkovu hudbu, za výběr exteriérů i vizuální efekty.

• 25.10.2015  21:56
    Lovci hlav (2011)

Pro mě jedna z nejlepších adaptací severských detektivek. Škoda, že se divákům neznalým předlohy nedostane vysvětlení, co vlastně způsobilo přerod (přes všechny zlodějské akce) opatrného Rogera Browna v akčního hrdinu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18