• Western
  • Pohádka

King Kong (2005)

Je mi lito, tímhle mě Jackson (na rozdíl od Návratu krále) nedostal. Začátek byl nadějný, ale když boj mezi dinosaury a King Kongem trval déle, než bylo zdrávo, znuděně jsem přepnula na jiný program. Ani konec to nevylepšil; jen postava Naomi Watts byla lepší než Jessica Lange.

Surfaři (2007)

No tak jo, napodruhé za čtyři. Pořád mi vadí přímo neuvěřitelný zvrat v chování Zachovy sestry (od odmítavého "Nechci o tom nic vědět" po prozření, až skoro osvícení ke konci filmu). Konečně jsem pochopila pro mě značně iritující Zachovu počáteční neschopnost vzdorovat sestře, nechat se jí vy(zne)užívat. Jeho vývoj je vlastně logický – teprve "učitel" Shaun ho dokázal přimět, aby si uvědomil, co chce. Přesto například na C.R.A.Z.Y. tenhle film nemá..

Otec a syn (2003)

Proč dávají televizní stanice takové filmy až po půlnoci? Ke své lítosti jsem nevydržela v bdělém stavu až do konce, ale nebyla to chyba režiséra, proto mohu posoudit jen kus vytržený z kontextu,. Otec a syn? Připadalo mi, že se dívám na milostný příběh - erotika z obrazovky přímo sálala.

Poslední útěk do Brooklynu (1989)

Jen poznámka: kniha, podle které byl film natočen, vyšla pod přesnějším názvem Poslední odbočka na Brooklyn. Film mě spíš příjemně překvapil, vyzdvihl momenty, které mi v knížce přišly nezajímavé, a naopak zajímavě slisoval vztah Harryho a Georgette.

Kočičí lidé (1982)

Na mém hodnocení se podepsal neuvěřitelně ospalý výkon dabérky Nastassji Kinské, která by měla předčítat pohádky na dobrou noc, ne namlouvat emočně rozervanou postavu. Když jsem si pustila originál s titulky, žasla jsem nad rozdílem. Na DVD by mělo být varování: pozor, dabuje televize Brno. Zatím nemohu film hodnotit objektivně.

Inspektor George Gently - Gentlyho poslední případ (2007) (epizoda)

Nevím, jestli ulítávám na britských reáliích, ale vzhledem k tomu, že jde o televizní film... Jen si představte, že by podobné téma natočila ČT. A opět si říkám, jestli distributor film vůbec viděl. A způsob, jakým Gentley stavěl do latě oprsklého (jinak to nejde nazvat) a (všeho)schopného Johna Bacchuse, mě nadchnul.

Divná sešlost (2006)

Tolik trapností a klišé v jednom filmu se hned tak nevidí.

Nebe nad Berlínem (1987)

Málokterý film mě tak strhnul atmosféru a současně mě neskutečně dojal. A z málokterého filmu jsem tak cítila vliv genia loci na osudy postav. Město andělů je v tomto kontextu odstrašujícím příkladem toho, jak nedělat remake.

Letní bouře (2004)

Není to žádné velké umění, ale nějak je z toho cítit odlišnost bývalé NDR od západní části; příběh působí civilně, i když předvídatelně. Sympatický výběr hudby - ve kterém filmu uslyšíte Manamana? A Go West od PSB při veslařské soutěži mě vážně nadchlo... Trapnost? Žádnou jsem necítila. A po dlouhé době to byl film, u kterého jsem neusnula.

Moje nejmilejší žena (1940)

Komedie podle mého gusta. Žádný fekální humor, ale vtipné dialogy a vtipně postavené scény (v momentě, kdy se Cary Grant ukládá ke spánku na půdě, jsem brečela smíchy už jen při představě věcí příštích; a nezklamala jsem se). Pikantní na filmu je účast dua Carry Grant - Randolph Scott, o jejichž vzájemném vztahu se dodnes spekuluje.

Ovládací panel
6 bodů