jojoping

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 5.1.2009  02:53
    Che Guevara (2008)

Plne suhlasim s hodnotenim Rentona, niet k tomu co dodat.

• 3.1.2009  22:30
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

Po pilotnej časti by som bol ochotný dať aj 5*, ale postupne napätie upadalo a po 10. časti zaraďujem tento seriál len do šedého priemeru. Do skončenia 1. série majú autori šancu si to napraviť niečím nečakaným, ale po pravde tomu veľmi neverím.

• 22.8.2008  21:49

Na rozdiel od hollywoodskych romantických komédií je táto francúzska nielen romantická, „poučná“, ale aj vtipná.

• 15.3.2008  18:25
    Sirotčinec (2007)

Kto má dosť hollywoodských bubákov, ktorých sa aj tak nezľakne a má rád napr. Faunov labyrint si nemôže dať ujsť tento filmík. Podmanivá atmosféra rýchlo vtiahne diváka do deja a nepustí ho ani po skončení filmu. Guillermo del Toro sa svojou troškou určite podpísal aj pod týmto dielkom nielen ako producent.

• 1.3.2008  00:43
    Slipstream (2007)

Ak to mal byť pokus prirovnať sa k Davidovi Lynchovi, tak zostalo len pri pokuse. Na míle vzdialené od tohto režiséra. Mám rád Anthonyho Hopkinsa a s úcty k nemu dávam tomuto filmu prívlastok – totálna nepozerateľná kravina.

• 14.2.2008  23:13

Neskutočná nuda. Priaznivci Beatles a Johna Lennona zvlášť, vyhýbajte sa tomuto filmu veľkým oblúkom. Mám lepší tip, je taktiež z roku 2007 a jeho meno znie - Across the Universe.

• 10.2.2008  22:09

Dojímavý film, ktorý sa približuje k hollywoodskému sentimentu, ale našťastie k nemu neskĺzne. Príbeh, ktorý možno čaká na každého z nás je mimoriadne realistický a pôsobí nanajvýš vierohodne.

• 10.2.2008  17:08

Klasická romantická komédia, ktorá ničím neprekvapí.

• 9.2.2008  22:38
    Chuť lásky (2007)

Ľudia, vy ste tu ale zlí na tento film. Nie je to nasladlá hollywoodská romantárna, ale film zo skutočného života, so všetkými výhrami a prehrami, s ktorými sa môžete v realite stretnúť. Určite aj ja by som si tu našiel niečo s čím by som nesúhlasil, ale zaraďovať ho medzi podpriemerne shity ho určite nebudem.

• 6.2.2008  22:17

Veľmi netradičný pohľad (nadhľad?) na americký systém zabezpečovania celosvetového mieru. Hlavní predstavitelia hrajú presvedčivo (hlavne dvojica Hanks – Hoffman) a rýchlo dokážu diváka vtiahnuť do deja. Aj keď film má mať určite aj hlbšie výchovné poslanie, ja som sa predovšetkým bavil a podľa mňa bolo na čom.

• 3.2.2008  22:59

Kto sa vydá naprieč vesmírom s 33 pesničkami Beatles neoľutuje. Režisérke Julie Taymor sa podarilo vzdať skutočnú poctu tejto legendárnej liverpoolskej štvorici. Vybrať z množstva notoricky známych pesničiek niekoľko a na ich základe vybudovať príbeh bola úloha odvážna, ale vyšlo to nad očakávanie dobre. Vizuálna stránka nie je len rekonštrukciou 60. rokov, ale hlavne ich ducha. Vyskytnú sa tu prapodivné kostýmy, graffiti a kulisy. Nájdete tu aj odkazy na v tej dobe žijúce ikony, Dr. Robert bol inšpirovaný Nealom Cassadym – predoobrazom Kerouakovho hrdinu Moriartyho, gitarista Jojo sa nápadne podobá na Jimmyho Hendrixa a Sadie spevom pripomína Jonis Joplin. V malých rolách sa tu objavia napríklad Bono Vox, v trojroli Joe Cocker a Salma Hayek si zahrala hneď 5 zdravotných sestier naraz. O kvalite by mohol svedčiť aj fakt, že film odsúhlasili samotní členovia Beatles. Komu sa páčili Formanové Vlasy alebo Pink Floydovská stena, nebude sklamaný ani Beatlesackým vesmírom. Odporúčam všetkým priaznivcom dobrej hudby!

• 3.2.2008  15:01

Odporúčam všetkým priaznivcom nahlúplych romantických komédií. Nečakajte nič úžasného, len si sadnite a vychutnávajte si stupídne fórky. Určite nebudete sklamaní!

• 3.2.2008  00:27

Veľmi zaujímavý, emóciami nabitý film, podfarbený výbornými hereckými výkonmi (Casey Affleck bol skutočne poriadne úlisný a odpudivý). Moment čakania na hlavnú udalosť (zrejmú už z názvu) prináša napätie, ktoré ale po čase opadne. Nemôžem si pomôcť, ale dĺžka bola ubíjajúca. Keby bol film o hodinku kratší, bolo by pravdepodobne aj moje hodnotenie vyššie.

• 2.2.2008  22:13

Roztomilá rozprávôčka pre školáčikov. Školákom odporúčam len v sprievode detí do 6 rokov. Dospelí nech sa radšej vyhýbajú tomuto filmu veľkým oblúkom.

• 1.2.2008  18:58

Príjemný filmík, ktorý si treba vychutnať. Pomalý dej s množstvom dialógov. Ten, kto pozná egyptskú a židovskú kultúru, určite sa dobre zabaví a nájde sa aj dosť miest na zasmiatie.

• 1.2.2008  18:51

Tento film má všetko, čo romantická komédia má mať – je nevtipný, má predvídateľný dej , slabé herecké výkony a neprekvapí ničím. Pre tých, čo takýto druh filmov majú radi vrelo odporúčam, vy ostatní sa mu s veľkým oblúkom vyhnite.

• 29.1.2008  01:02

Surová kriminálna dráma z chudobného predmestia Bostonu, Amerika vykreslená v celej svojej „kráse“ aj s úžasnými týpkami, prelínajúcimi sa celým dejom, hustá atmosféra, nečakané zvraty a rozuzlenia. Určite by sa dalo čo to vylepšiť, ale Ben Affleck aj so svojim mladším bráškom odviedli výbornú robotu a u mňa zabodovali naplno.

• 28.1.2008  00:34
    Devítky (2007)

Filmov, pri ktorých sa treba aj zamyslieť sa točí veľmi málo a tak hodnotím kladne snahu autorov ponúknuť divákovi alternatívu k jednoduchým bezmyšlienkovitým príbehom.

• 27.1.2008  21:51
    Pan Včelka (2007)

V úvodnej desaťminútovke sa striedal jeden fórik za druhým, potom sa náhle autori vystrieľali a nasledoval priemerný animák. S priemeru ho nevytrhli ani známe osobnosti, ktoré boli síce obohatením deja, ale na celovečerný film to bolo málo.

• 24.1.2008  23:28

Film ocenia predovšetkým priaznivci Boba Dylana. Bez znalostí jeho biografie je divák stratený. Množstvo odkazov na jeho etapy života, jeho správanie a postoje bez hlbších znalostí zostanú nepochopené. Pre tých ostatných zostane len kvalitná hudba (aj tú si nemusí každý divák obľúbiť), dobré herecké výkony Dylanových predstaviteľov (najmä Cate Blanchett je naozaj úžasná) a prehľad historických udalostí, popr. sa môžu baviť spoznávaním známych postáv (náhodne vyberám prezidenta Nixona, beatnického básnika Allena Ginsberga, alebo členov Beatles). Vo filme odznie aj Dylanov citát: „Akceptujem chaos. Len neviem či on akceptuje mňa.“ Dovolím si ho parafrázovať. Akceptujem tento film, len neviem, či aj on akceptuje mňa ako diváka.

• 21.1.2008  00:38

Slušne natočený thriller so všetkými atribútmi, ktoré daný žáner má mať. Napínavý dej, zvraty, akčné scény, zločinca a dobráka (ktorý je ale ktorý?), obava o svojich najbližších, podvody, finty, taktiky a nekalé praktiky. Záver bol prekvapivý, ale mierne prekombinovaný a prehnaný, určite by mohol inšpirovať nejakú paródiu na akčný thriller.

• 19.1.2008  23:54

Veľkým plusom tohto filmu je jeho nepredvídateľnosť. Divák nemá šancu uhádnuť ako sa bude dej ďalej vyvíjať. Režisér ho ťahá celý čas za nos a keď už si myslí, že vie ako to dopadne, dostane od Franka Cappella záverečnú ranu. Christian Slater zahral svojho nerozhodného lúzra presvedčivo a Elisha Cuthbert mu statočne sekundovala.

• 19.1.2008  01:24

Žánrovo neujasnený film, nie je mi jasné, či to mal byť pokus o realitu, dobrodružstvo, akciu, komédiu, alebo nedajbože paródiu. Snáď to aspoň režisér vedel. Podľa mňa je to typický americký pohľad na vojny vo svete – trojica neohrozených novinárov sa snaží o celosvetový mier.

• 18.1.2008  22:43

A už je tu ďalšia komédia z vysokoškolského prostredia. Máte možnosť sa zoznámiť z „reálnym“ životom na vysokej škole v USA, uvidíte krásne a hlúpe blondínky, dobrých a múdrych lúzerov, príbeh lásky medzi obyčajnou dievčinou a bohatým krásavcom, zoznámite sa s klubmi, ktoré majú v názve grécke písmena. Že už ste to niekde videli? Áno, nič nové na svete, 100x prevarená polievka, ale tí, čo majú radi tento druh filmov nebudú určite sklamaní.

• 17.1.2008  00:16

Priemerná kriminálna s hororovým nádychom. Neustále striedanie žánrov vo filme mi vadilo. Napodiv mi viac vyhovovala detektívna pokľudnejšia poloha, keď sa vyšetrovalo a lepili sa získané dieliky puzzlí dokopy. Akčná časť bola násilne rušená neustálym pobehovaním a nájazdmi kamery, prestrihmi a samoúčelnými výkrikmi. Škoda toho, lebo Gere s Danes tvorili relatívne sympatickú dvojicu a ich hereckým výkonom nie je čo vytknúť, námet a scenár obstojný, kamera mi vadila a režijne mierne odfláknuté.

• 15.1.2008  22:49
    Síla slova (2007)

Film bol natočený na základe skutočnej udalosti a poodkryje nám niečo z americkej histórie, na čo si už málokto z nás môže pamätať. Silný príbeh je podporený dobrými hereckými výkonmi, nielen dvojicou hviezdnych hercov, ale aj mladých debatérov. Nebyť sentimentálneho záveru (ale Hollywood si nemôže odpustiť záverečný happy end, podporený hromadným potleskom), ktorý mne vadil, hodnotenie by bolo vyššie.

• 13.1.2008  21:57

Bol som zvedavý, čo Macaulay Culkin po dlhej dobe natočil. Neočakával som nič zvláštne a v skutočnosti som sa toho aj dočkal. Psychologická sonda do sexuálneho života dvoch mladých párov mala zopár svetlých momentov, ale v súhrne ma ničím zvláštnym nenadchla. A Macaulay ma zo všetkých zúčastnených nadchol najmenej.

• 13.1.2008  21:51

Totálne hlúpa komédia o dvoch totálne hlúpych bratoch. Na jednej strane sa čudujem, ako môže niekto takú hlúposť natočiť, na druhej musím uznať (aj keď nerád), že som sa zopár krát nahlas zasmial.

• 12.1.2008  23:45
    Plán hry (2007)

Klasický rodinný hollywoodsky film. Predvídateľný dej, dobro víťazí nad zlom, záverečný prerod zlého muža na dobráka ... Neviem, čím to je, ale až tak som sa na ňom nenudil, ako na väčšine podobných filmoch, ale taktiež treba uznať, že ma ničím nenadchol.

• 8.1.2008  21:59
    Persepolis (2007)

Zaujímavý pohľad na život iránskej dievčiny. Nechýba historický prehľad dejín Iránu, humor, tragédia, ale aj romantika. Určite sa oplatí vidieť. Odporúčam všetkým.

<< předchozí 1 2 3 4