jojoping

pozeranie filmov

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 11.12.2007  23:47

David Slade v predchádzajúcom filme V pasti dokázal na malom priestore s minimom hercov udržať napätie po celý čas. Tentoraz sa rozhodol pre väčšie bojisko a znova potvrdil, že je majstrom atmosféry. Pod jeho taktovkou sa práca kameramana, strihača a zvukára premenila na takmer dokonalý technický kúsok. Škoda, že sa k nim nepridali aj scenáristi, keby dopracovali dej, mohol sa tento horrorík stať kultom. Poblednuté príšerky sa (ako je už pomaly zvykom) preháňali úžasnými rýchlosťami, občas mi z nich aj nabehli zimomriavky, ale väčšinu filmu nepôsobili veľmi strašidelne. Josh Hartnett zo začiatku pôsobil nevýrazným dojmom, ale postupujúcim časom sa rozšupol a na konci bola radosť sa na neho pozerať. Určite odporúčam pre priaznivcov hororov, na svoje si prídu aj priaznivci akčných filmov a pre milovníkov romantární sa tu nájde tiež nejaká scénka.

• 18.10.2007  09:26

Odhliadnuc od nepochopiteľného správania hlavných hrdinov je to pohodový filmík, pri ktorom sa dá dobre zabaviť. Treba si sadnúť a odsledovať túto horse operu tak, ako nám ju tvorcovia naservírovali. Nezamýšlať sa! Len pozerať!

• 3.2.2008  22:59

Kto sa vydá naprieč vesmírom s 33 pesničkami Beatles neoľutuje. Režisérke Julie Taymor sa podarilo vzdať skutočnú poctu tejto legendárnej liverpoolskej štvorici. Vybrať z množstva notoricky známych pesničiek niekoľko a na ich základe vybudovať príbeh bola úloha odvážna, ale vyšlo to nad očakávanie dobre. Vizuálna stránka nie je len rekonštrukciou 60. rokov, ale hlavne ich ducha. Vyskytnú sa tu prapodivné kostýmy, graffiti a kulisy. Nájdete tu aj odkazy na v tej dobe žijúce ikony, Dr. Robert bol inšpirovaný Nealom Cassadym – predoobrazom Kerouakovho hrdinu Moriartyho, gitarista Jojo sa nápadne podobá na Jimmyho Hendrixa a Sadie spevom pripomína Jonis Joplin. V malých rolách sa tu objavia napríklad Bono Vox, v trojroli Joe Cocker a Salma Hayek si zahrala hneď 5 zdravotných sestier naraz. O kvalite by mohol svedčiť aj fakt, že film odsúhlasili samotní členovia Beatles. Komu sa páčili Formanové Vlasy alebo Pink Floydovská stena, nebude sklamaný ani Beatlesackým vesmírom. Odporúčam všetkým priaznivcom dobrej hudby!

• 2.2.2008  22:13

Roztomilá rozprávôčka pre školáčikov. Školákom odporúčam len v sprievode detí do 6 rokov. Dospelí nech sa radšej vyhýbajú tomuto filmu veľkým oblúkom.

• 1.2.2008  18:51

Tento film má všetko, čo romantická komédia má mať – je nevtipný, má predvídateľný dej , slabé herecké výkony a neprekvapí ničím. Pre tých, čo takýto druh filmov majú radi vrelo odporúčam, vy ostatní sa mu s veľkým oblúkom vyhnite.

• 6.11.2007  23:15

2,5 hodiny napätia, bez najmenšej možnosti si odskočiť na kávičku. Tento film ma dostal! Vynikajúce herecké výkony ústrednej dvojice. Excelentný scénar, hudba, réžia. Pokiaľ sa neobjaví niečo lepšie tak Amerického gangstra čaká na udeľovaní Oscarov poriadna žatva.

• 3.2.2008  15:01

Odporúčam všetkým priaznivcom nahlúplych romantických komédií. Nečakajte nič úžasného, len si sadnite a vychutnávajte si stupídne fórky. Určite nebudete sklamaní!

• 3.10.2007  17:40
    Astronaut (2006)

Predvídatelný dej, množstvo klišé a napriek tomu to funguje. Po zhliadnutí tohto filmu som zostal príjemne prekvapený. Žiadna bomba, ale pohodový oddychový filmík.

• 24.1.2008  23:28

Film ocenia predovšetkým priaznivci Boba Dylana. Bez znalostí jeho biografie je divák stratený. Množstvo odkazov na jeho etapy života, jeho správanie a postoje bez hlbších znalostí zostanú nepochopené. Pre tých ostatných zostane len kvalitná hudba (aj tú si nemusí každý divák obľúbiť), dobré herecké výkony Dylanových predstaviteľov (najmä Cate Blanchett je naozaj úžasná) a prehľad historických udalostí, popr. sa môžu baviť spoznávaním známych postáv (náhodne vyberám prezidenta Nixona, beatnického básnika Allena Ginsberga, alebo členov Beatles). Vo filme odznie aj Dylanov citát: „Akceptujem chaos. Len neviem či on akceptuje mňa.“ Dovolím si ho parafrázovať. Akceptujem tento film, len neviem, či aj on akceptuje mňa ako diváka.

• 2.1.2008  23:37

Mám dobrú fintu, ako pristupovať k jednoduchým rodinným komédiam - treba očakávať totálnu katastrofu. Ak sa potom počas filmu párkrát usmejete a po skončení si poviete, že sa to dalo vydržať - máte vyhrané. U mňa to v tomto prípade zabralo. Je otázne, či ale takéto pyrrhovo víťazstvo má pre vás význam.

• 2.10.2007  01:17
    Boj (2007)

Film má dej, zápletku, prekvapivé rozuzlenie, akčné scény, parádne autiaky, naháňačky, rôzne typy japonských mafiánov, adekvátnu hudbu ... Zdalo by sa, že má všetko, čo akčný film má mať, ale zo všetkého je tu len trochu a dokopy to vôbec nefunguje. Rozhodne ma tento film sklamal, mal rozhodne na viac a nebyť dobrého hereckého výkonu Jasona Stathama určite by u mňa dostal nižšiu známku, takto je to slušná trojka.

• 2.9.2007  13:39

Paul Greengrass doviedol film k dokonalosti. To čo predviedol v United 93 ešte vygradoval v tomto kúsku k vrcholu filmového Olympu. Kto nevidel neuverí, ale Bourneova trojka sa určite zaradí medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias (a určite nielen akčné).

• 13.1.2008  21:51

Totálne hlúpa komédia o dvoch totálne hlúpych bratoch. Na jednej strane sa čudujem, ako môže niekto takú hlúposť natočiť, na druhej musím uznať (aj keď nerád), že som sa zopár krát nahlas zasmial.

• 19.1.2008  23:54

Veľkým plusom tohto filmu je jeho nepredvídateľnosť. Divák nemá šancu uhádnuť ako sa bude dej ďalej vyvíjať. Režisér ho ťahá celý čas za nos a keď už si myslí, že vie ako to dopadne, dostane od Franka Cappella záverečnú ranu. Christian Slater zahral svojho nerozhodného lúzra presvedčivo a Elisha Cuthbert mu statočne sekundovala.

• 5.1.2009  02:53
    Che Guevara (2008)

Plne suhlasim s hodnotenim Rentona, niet k tomu co dodat.

• 9.2.2008  22:38
    Chuť lásky (2007)

Ľudia, vy ste tu ale zlí na tento film. Nie je to nasladlá hollywoodská romantárna, ale film zo skutočného života, so všetkými výhrami a prehrami, s ktorými sa môžete v realite stretnúť. Určite aj ja by som si tu našiel niečo s čím by som nesúhlasil, ale zaraďovať ho medzi podpriemerne shity ho určite nebudem.

• 10.2.2008  22:09

Dojímavý film, ktorý sa približuje k hollywoodskému sentimentu, ale našťastie k nemu neskĺzne. Príbeh, ktorý možno čaká na každého z nás je mimoriadne realistický a pôsobí nanajvýš vierohodne.

• 19.12.2007  22:26
    Desatero (2007)

Desať rôznych príbehov inšpirovaných desiatimi prikázaniami by boli celkom fajn, keby boli uvádzané ako jednotlivé skeče. Väčšina z nich bola dobrá a dalo sa nich dobre zabaviť. Ako celovečerný film to ale nefungovalo. Premostenia medzi jednotlivými scénkami boli trápne a v konečnom dôsledku aj film ako celok vo mne nezachoval práve dobrý dojem. Škoda, určite sa dalo z tejto témy dostať viac.

• 28.1.2008  00:34
    Devítky (2007)

Filmov, pri ktorých sa treba aj zamyslieť sa točí veľmi málo a tak hodnotím kladne snahu autorov ponúknuť divákovi alternatívu k jednoduchým bezmyšlienkovitým príbehom.

• 21.11.2007  23:21

U fantasy filmov sa tak nejak predpokladá, že dej musí byť pritiahnutý za vlasy. To by až tak nevadilo. Trikové scény na dnešnú dobu trochu pokulhávali, ale v konečnom dôsledku neboli najhoršie. Herci hrali mierne chladno a neprinášali žiadne emócie, to mi už veľmi nevoňalo. Ale čo mi najviac vadilo bol zhluk nelogičnosti a veľmi zvláštne správanie všetkých prítomných (a hlavne "zlej" prerastenej jašterice) vo vypätých situáciách. Keby sa podarilo odstrániť zo scenára tieto kiksy, mohol to byť veľmi slušný filmík a hodnotenie by mohlo byť vyššie. Takto mi nezostáva nič iné, len dať stred.

• 25.12.2007  19:47
    Edith Piaf (2007)

Životopisné filmy zbožňujem, mám rád aj filmy, ktoré nie sú jednoznačné a kde sa prelínajú rôzne časové línie. V tomto prípade to ale nebolo šťastné riešenie. Skoky v čase boli neopodstatnené a pôsobili na mňa rušivo. Nebyť vynikajúcej predstaviteľky Edith Piaf, hodnotenie by bolo určite nižšie.

• 14.10.2007  01:56
    Ex Drummer (2007)

Film je zmesou nekonvečnosti, nespútanosti, neetičnosti, nevraživosti, neslobody a hlavne nevkusu. Rozbíjanie ženských hláv tehlami, mužský sex na hajzlíkoch, týranie otca a či znásilňovanie 6-ročnej dcéry sa tu prezentuje ako bežná denná realita. Celú atmosféru podčiarkuje psychodelická hardrockovo-punkovo-metalická hudba. Čo viac si môže divák priať? Tento film si nájde svoje dva protipólne tábory. Jedna skupina bude vychvalovať vynikajúci kultový film a druhá ho bude považovať za odpad. No a potom som tu ešte ja v samostatnej kategórií. U mňa pocity zostali niekde na polceste a náklonnosť k obidvom skupinám vyjadrujem pomerom fifty-fifty.

• 29.1.2008  01:02

Surová kriminálna dráma z chudobného predmestia Bostonu, Amerika vykreslená v celej svojej „kráse“ aj s úžasnými týpkami, prelínajúcimi sa celým dejom, hustá atmosféra, nečakané zvraty a rozuzlenia. Určite by sa dalo čo to vylepšiť, ale Ben Affleck aj so svojim mladším bráškom odviedli výbornú robotu a u mňa zabodovali naplno.

• 4.10.2007  23:50

Bez komentára. Priaznivcom bezduchých béčkovým filmom sa to bude páčiť, ostatním radím nechodiť do kina. U mňa je to stred.

• 21.11.2007  01:11
    Hairspray (2007)

Bambuľka Tracy je (Nikki Blonsky) je úžasná, kráska Velma (Michelle Pfeiffer) je nádherne odporná, otec Wilbur (Christopher Walken) je roztomilý a mama Edna (John Travolta) je divná. Muzikál ma na jednej strane chytil, na druhej ma nudil. To isté platí o pesničkách i tanečných číslach. Nie, rozhodne to nebolo najhoršie, ale na to, že trval 2 hodiny mal jeden vážny nedostatok - absenciu deja.

• 21.12.2007  00:38
    Halloween (2007)

Dosť slušná vyvražďovačka, vo svojom žánre určite nadpriemer. Ja osobne som dostal viac ako som očakával. Atmosféra je hustá hneď od začiatku, aj keď sa preberá "len" Michaelové detstvo. Paradoxne sa mi zdalo, že keď po 15 rokoch začalo jeho besnenie, prestal byť film strašidelným a napätie zredlo. Záverečná jakačka však zas stála za to.

• 30.10.2007  23:08
    Hezké sny (2007)

Veľmi nevyrovnaný film s množstvom hluchých miest. Režisér si pravdepodobne pri filmovaní zopár krát zdriemol, neudržal taktovku a film sa mu rozpadol pod rukami. Našťastie, pohromade ho ako tak držia dobré herecké výkony hlavných predstaviteľov.

• 3.12.2007  23:43
    Hodina klavíru (TV film) (2007)

Televizný filmík, ktorý ničím neohúri, ale ani neublíži. Kladne hodnotím najmä herecké výkony, obzvlášť Pavla Lišku.

• 8.12.2007  18:22

Napriek výbornému hereckému obsadeniu je to len klasický (pod)priemerný romantický film plný sentimentu a poučovania o rodičovstve. Záverečné minúty ma svojim obsahom úplne dostali. Hollywoodske filmy síce mávajú na záver klasický happyend, ale tentoraz to riadne prehnali.

• 10.2.2008  17:08

Klasická romantická komédia, ktorá ničím neprekvapí.

<< předchozí 1 2 3 4