Byl to tichý muž (2007)

Veľkým plusom tohto filmu je jeho nepredvídateľnosť. Divák nemá šancu uhádnuť ako sa bude dej ďalej vyvíjať. Režisér ho ťahá celý čas za nos a keď už si myslí, že vie ako to dopadne, dostane od Franka Cappella záverečnú ranu. Christian Slater zahral svojho nerozhodného lúzra presvedčivo a Elisha Cuthbert mu statočne sekundovala.

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Pilotný diel ma zaujal, ale postupne kvalita upadá. Nápad na seriál bol dobrý, ale nedotiahnutý. Naháňanie utečených duší z pekla ma podstatne menej nadchlo ako odprevádzanie duší do neba v seriály Dead Like Me. DEAD LIKE ME IS NOT DEAD, DEAD LIKE ME ALIVE.

Daleko od ní (2006)

Dojímavý film, ktorý sa približuje k hollywoodskému sentimentu, ale našťastie k nemu neskĺzne. Príbeh, ktorý možno čaká na každého z nás je mimoriadne realistický a pôsobí nanajvýš vierohodne.

Desatero (2007)

Desať rôznych príbehov inšpirovaných desiatimi prikázaniami by boli celkom fajn, keby boli uvádzané ako jednotlivé skeče. Väčšina z nich bola dobrá a dalo sa nich dobre zabaviť. Ako celovečerný film to ale nefungovalo. Premostenia medzi jednotlivými scénkami boli trápne a v konečnom dôsledku aj film ako celok vo mne nezachoval práve dobrý dojem. Škoda, určite sa dalo z tejto témy dostať viac.

Devítky (2007)

Filmov, pri ktorých sa treba aj zamyslieť sa točí veľmi málo a tak hodnotím kladne snahu autorov ponúknuť divákovi alternatívu k jednoduchým bezmyšlienkovitým príbehom.

Dračí války (2007)

U fantasy filmov sa tak nejak predpokladá, že dej musí byť pritiahnutý za vlasy. To by až tak nevadilo. Trikové scény na dnešnú dobu trochu pokulhávali, ale v konečnom dôsledku neboli najhoršie. Herci hrali mierne chladno a neprinášali žiadne emócie, to mi už veľmi nevoňalo. Ale čo mi najviac vadilo bol zhluk nelogičnosti a veľmi zvláštne správanie všetkých prítomných (a hlavne "zlej" prerastenej jašterice) vo vypätých situáciách. Keby sa podarilo odstrániť zo scenára tieto kiksy, mohol to byť veľmi slušný filmík a hodnotenie by mohlo byť vyššie. Takto mi nezostáva nič iné, len dať stred.

Edith Piaf (2007)

Životopisné filmy zbožňujem, mám rád aj filmy, ktoré nie sú jednoznačné a kde sa prelínajú rôzne časové línie. V tomto prípade to ale nebolo šťastné riešenie. Skoky v čase boli neopodstatnené a pôsobili na mňa rušivo. Nebyť vynikajúcej predstaviteľky Edith Piaf, hodnotenie by bolo určite nižšie.

Ex Drummer (2007)

Film je zmesou nekonvečnosti, nespútanosti, neetičnosti, nevraživosti, neslobody a hlavne nevkusu. Rozbíjanie ženských hláv tehlami, mužský sex na hajzlíkoch, týranie otca a či znásilňovanie 6-ročnej dcéry sa tu prezentuje ako bežná denná realita. Celú atmosféru podčiarkuje psychodelická hardrockovo-punkovo-metalická hudba. Čo viac si môže divák priať? Tento film si nájde svoje dva protipólne tábory. Jedna skupina bude vychvalovať vynikajúci kultový film a druhá ho bude považovať za odpad. No a potom som tu ešte ja v samostatnej kategórií. U mňa pocity zostali niekde na polceste a náklonnosť k obidvom skupinám vyjadrujem pomerom fifty-fifty.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Bez komentára. Priaznivcom bezduchých béčkovým filmom sa to bude páčiť, ostatním radím nechodiť do kina. U mňa je to stred.

Hairspray (2007)

Bambuľka Tracy je (Nikki Blonsky) je úžasná, kráska Velma (Michelle Pfeiffer) je nádherne odporná, otec Wilbur (Christopher Walken) je roztomilý a mama Edna (John Travolta) je divná. Muzikál ma na jednej strane chytil, na druhej ma nudil. To isté platí o pesničkách i tanečných číslach. Nie, rozhodne to nebolo najhoršie, ale na to, že trval 2 hodiny mal jeden vážny nedostatok - absenciu deja.