Halloween (2007)

Dosť slušná vyvražďovačka, vo svojom žánre určite nadpriemer. Ja osobne som dostal viac ako som očakával. Atmosféra je hustá hneď od začiatku, aj keď sa preberá "len" Michaelové detstvo. Paradoxne sa mi zdalo, že keď po 15 rokoch začalo jeho besnenie, prestal byť film strašidelným a napätie zredlo. Záverečná jakačka však zas stála za to.

Hezké sny (2007)

Veľmi nevyrovnaný film s množstvom hluchých miest. Režisér si pravdepodobne pri filmovaní zopár krát zdriemol, neudržal taktovku a film sa mu rozpadol pod rukami. Našťastie, pohromade ho ako tak držia dobré herecké výkony hlavných predstaviteľov.

Hodina klavíru (2007) (TV film)

Televizný filmík, ktorý ničím neohúri, ale ani neublíži. Kladne hodnotím najmä herecké výkony, obzvlášť Pavla Lišku.

Holka na hlídání (2007)

Napriek výbornému hereckému obsadeniu je to len klasický (pod)priemerný romantický film plný sentimentu a poučovania o rodičovstve. Záverečné minúty ma svojim obsahom úplne dostali. Hollywoodske filmy síce mávajú na záver klasický happyend, ale tentoraz to riadne prehnali.

Holky fotbal nehrajou (2007)

Davis Guggenheim bol doteraz seriálovým režisérom, minulý rok natočil výborný dokumentárny film Nepříjemná pravda (2x Oscar + 20x iné ceny) a tohto roku to skúsil s celovečerným filmom. Naozaj len skúsil, lebo cesta k hodnotnému filmu je pre neho ešte ďaleká. Tak ďaleká, ako cesta našej hrdinky Grace do futbalového mužstva. Kto si chce pozrieť dievča - futbalistku, nech si radšej zoženie film Super náhradník, ešte lepšie Blafuj jako Beckham a najlepšie urobíte, ak sa pôjde pozrieť na Hanspaulskou ligu do Prahy. Keď budete mať šťastie, uvidíte tam tohto času 3.najobľúbenejšiu "užívateľku" - Kateřinu (KevSpa). Veľa šťastia!

Horší než smrt (2007)

Starý dobrý anglický humor, nielen suchý, ale aj riadne čierny. Dej filmu je premakaný, obsahuje veľa skvelých nápadov, ktoré sú navzájom poprepletané a nadá sa dopredu odhadnúť, čo na nás trúchliaca rodinka vytiahne z rukávu (z rakve). Dlho som váhal, či dať 3, alebo 4*, ale nakoniec som za originalitu pridal niečo naviac.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Po pilotnej časti by som bol ochotný dať aj 5*, ale postupne napätie upadalo a po 10. časti zaraďujem tento seriál len do šedého priemeru. Do skončenia 1. série majú autori šancu si to napraviť niečím nečakaným, ale po pravde tomu veľmi neverím.

Hvězdný prach (2007)

Hviezdny prach mi pripomína klasické české dobré rozpravky. Má nápad, dej, symptatických kladných aj zápornych hrdinov, humor, akciu, napätie a navyše ešte zopár technických trikov. Je to roprávka, pri ktorej sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Za posledné obdobie je rozhodne jedničkou vo svojom žánre.

Che Guevara (2008)

Plne suhlasim s hodnotenim Rentona, niet k tomu co dodat.