jojoping

jojoping

pozeranie filmov

4 body

• 6.1.2008  17:42

Pomalé tempo, minimum dialógov, žiadna hudba, hustá atmosféra, napätie od začiatku do konca, dobré herecké výkony a túžba dozvedieť sa ako táto naháňačka dopadne. Zvláštny filmík, ktorý sa oplatí vidieť, ale do dokonalosti mu predsa len niečo chýba.

• 6.1.2008  00:35
    Pozemšťan (2007)

Od úvodného okamžiku ma tento film dostal. Posedenie uzavretej spoločnosti na osamelej chate a vedenie intelektuálnych rečí, to na prvý pohľad nevyzerá veľmi pútavo, ale v tomto prípade to pútavé je. Až do konca som hltal každé slovo a čakal na výsledok. Je ten profesorík naozaj nesmrteľný, alebo nie je?

• 5.1.2008  02:27

Znova je potvrdená známa pravda, že za všetkými vojnami je schovanané náboženstvo a tento film to potvrdzuje. Oboznámil som sa s kúskom americkej histórie, dozvedel sa čo to o mormónskej cirkvi, užil si romantického príbehu a dočkal sa aj akčných scén a zopár kvapiek krvi. Nič zvlášť moc, dosť priemerny dej, herecké výkony, hudba a vlastne všetko. Ako celok to však pôsobilo ucelene a príjemne a preto hodnotím vyššou známkou.

• 2.1.2008  23:37

Mám dobrú fintu, ako pristupovať k jednoduchým rodinným komédiam - treba očakávať totálnu katastrofu. Ak sa potom počas filmu párkrát usmejete a po skončení si poviete, že sa to dalo vydržať - máte vyhrané. U mňa to v tomto prípade zabralo. Je otázne, či ale takéto pyrrhovo víťazstvo má pre vás význam.

• 2.1.2008  23:30
    Saw 4 (2007)

Na jedničku už pravdepodobne nedosiahne žiadne z pokračovaní, ale v porovnaní s trojkou sa mi zdá, že nastal mierny pokrok. Ale fakt len mierny.

• 1.1.2008  21:58

V kútiku mojej detskej duše som si myslel, že ma bude čakať pokračovanie Wonkovej továrne na čokoládu so zostarnutým Rain Manom v hlavnej úlohe. V skutočnosti som ale dostal encyklopedickú prehliadku hračiek, ktorá môže nadchnúť len dieťa, ktorého vek ešte nie je dvojciferný. Ukážky milých hračiek bez akéhokoľvek deja však celovečerný film neunesie. Film končí slovami : „ ... a tak začal príbeh Molly Mahoneyovej“. Dúfam, že tým autori nenaznačovali, že chystajú voľné pokračovanie ...

• 31.12.2007  02:41

Priemerný filmík, pri ktorom sa môžte dobre zabaviť, ale aj dobre si pospať. Ja som stihol počas filmu oboje. Michael Douglas je v úlohe duševne chorého a pokladom posadnutého otca zlatý, ale na plnohodnotnú zábavu je to málo.

• 30.12.2007  23:54

Striedanie dlhých interiérových monológov s cestovaním po celom svete, smutných tém s veselými scénami, nenávisti a radosti a to všetko zabalené v neobyčajnom ľudskom príbehu, odohrávajúcom sa medzi Morganom Freemanom a Jackom Nicholsonom. Nerád používam superlatívy typu herecký koncert, ale keby mal niekto niekedy vydať obrázkový kinematografický slovník, kľudne by mohol mať tento sprofanovaný výraz pri sebe obrázok týchto dvoch pánov.

• 30.12.2007  00:21
    Pokání (2007)

Pokánie začína ako historický film, určený pre nižšie vekové kategórie, postupne sa mení na romantický, pribudne kriminálna zápletka, zrazu zmena na vojnovú drámu a končí v prítomnosti. Zmeny žánru a časových postupností je tu niekoľko, ale sú vyvážené a prehľadné. Film je natočený na absolútnej profesionálnej úrovni, režisér ho má celý čas pod kontrolou, výborný scenár, práca kamery (osobitne by som upozornil na päťminútový nepretržitý záber pri vylodení spojeneckých vojsk) a podporený je hereckými výkonmi (popri osvedčených hercoch Keira a James ma zvlášť upútala Saoirse Ronan). Každý fanúšik dobrého filmu si tu nájde to svoje a film ako celok sa určite zapíše do filmovej histórie.

• 29.12.2007  01:55

Kevin Bacon hrá ako keby bojoval o svoju vlastnú rodinu. Drsné, surové, bez príkras a bez pátosu. Dostal som presne to, čo som očakával, nič menej, ale ani viac.

• 29.12.2007  00:14
    Já, legenda (2007)

Od filmu som čakal niečo úplne iné, ako som dostal. Ohurujúci akčný film sa nedostavil, ale sklamaný som nebol (možno tak trochu). One man show Willa Smitha ma nakoniec dostala, atmosféra vyľudneného mesta bola dokonalá a citové rozpoloženie hlavného hrdinu akceptovateľné. Škoda pomalšieho tempa, keby mal film rýchlejší spád, určite by to bolo ešte lepšie. Ak pôjdete do kina na akčný film, tak budete sklamaní, ak však pôjdete na postkatastrofickú drámu, určite sa vám to bude páčiť.

• 28.12.2007  00:17

Komédia, ktorá sa rozbehne v dobrom tempe, ale doplatí na moralizujúci záver. Nebyť jeho, určite by vo mne zostal väčší, lepší a krajší zážitok, takto len bežný priemer. Billy Bob Thornton nadväzuje na svoj podobne ladený film Škola svádění, kde mu ale Jon Heder bol podstatne lepším sekundantom ako Seann William Scott.

• 27.12.2007  14:06

Nemám vášeň pre citové filmy a ani tento ma presvedčil, že by mali začať patriť medzi moje naj. Vášne tu bolo minimum a režisérov cit pre natočenie pútavého filmu je takmer nulový. Takže vášne a city v takomto prevedení v žiadnom prípade nie!

• 25.12.2007  19:47
    Edith Piaf (2007)

Životopisné filmy zbožňujem, mám rád aj filmy, ktoré nie sú jednoznačné a kde sa prelínajú rôzne časové línie. V tomto prípade to ale nebolo šťastné riešenie. Skoky v čase boli neopodstatnené a pôsobili na mňa rušivo. Nebyť vynikajúcej predstaviteľky Edith Piaf, hodnotenie by bolo určite nižšie.

• 25.12.2007  01:28

Keby som hodnotil jednotlivé súčasti filmu, tak by dielčie hodnotenia vyšli dobre. Dobrý námet, dej, hudba, kostýmy, spracovanie, aj herecké výkony (iba Clive Owen miestami pôsobil dosť strnulo). Ale dokopy to akosi viazlo. Vyzerá to, že veľkofilm pohorel na nedostatku pridelených financií. Jednotlivé dejové línie neboli dotiahnuté, technické prevedenie bitiek (v zásade vlastne len jednej) bolo na dnešné pomery veľmi mizerné. Tento film ale nemal stavať na vizuálnych počítačových efektoch a tak tento fakt by som nebral ako hlavný zápor. Hodnotenie 4* je mierne nadnesené, ale väčšina zúčastnených (a bolo ich nemálo) odviedli dobrú prácu, ktorú im ktosi (najpravdepodobnejšie režisér a strihač) pokazil.

• 23.12.2007  19:58
    Superpes (2007)

Film určený prevážne pre deti, ktoré sa môžu pri rozpravajúcom psovi zabaviť. Pre tých, ktorí vyrástli z plienok je to však málo a tých zopár vtipných scénok im nezabezpečí plnohodnotný zážitok.

• 23.12.2007  12:51

Výborne spracovaná dráma so stredoškolského prostredia. Dielko, ktoré má vybudovanú atmosféru napätia a nedovolí ani na chvíľku si vydýchnuť. Celý čas som bol presvedčený, že viem ako to dopadne, ale záver ma šokoval a musím uznať, že takéto finále som nečakal.

• 23.12.2007  01:24
    Invaze (2007)

Nicole Kidman odviedla kus dobrej roboty, snažila sa ako mohla, ale slabý scenár zdolať nedokázala. Dejová zápletka nie je ničím originálna, skôr by som povedal, že mierne stupídna. David Craig podal chladný výkon a adekvátne nesekundoval Kidmanovej. Film je slušne natočený, udržiava v napätí a výsledný dojem nezostal najhorší, ale aj tak jediný, kto si z celého filmu zaslúži jednotku je iba Nicole.

• 21.12.2007  00:38
    Halloween (2007)

Dosť slušná vyvražďovačka, vo svojom žánre určite nadpriemer. Ja osobne som dostal viac ako som očakával. Atmosféra je hustá hneď od začiatku, aj keď sa preberá "len" Michaelové detstvo. Paradoxne sa mi zdalo, že keď po 15 rokoch začalo jeho besnenie, prestal byť film strašidelným a napätie zredlo. Záverečná jakačka však zas stála za to.

• 20.12.2007  23:02
    Prasáci (2007)

Tento film si nezaslúži, aby niekto k nemu písal komentár.

• 19.12.2007  22:26
    Desatero (2007)

Desať rôznych príbehov inšpirovaných desiatimi prikázaniami by boli celkom fajn, keby boli uvádzané ako jednotlivé skeče. Väčšina z nich bola dobrá a dalo sa nich dobre zabaviť. Ako celovečerný film to ale nefungovalo. Premostenia medzi jednotlivými scénkami boli trápne a v konečnom dôsledku aj film ako celok vo mne nezachoval práve dobrý dojem. Škoda, určite sa dalo z tejto témy dostať viac.

• 18.12.2007  22:02

Ja neviem čo všetci proti tomuto filmu majú. Mne splinil to, čo dobrá komédia má, ja som sa dobre zabával. Miest, kedy som sa zasmial tu bolo viac než dosť.

• 18.12.2007  01:03

Ďalší z rady filmov, ktoré sa na nič nehrajú, ich jediným poslaním je zabaviť diváka. A tomuto filmu sa to viac-menej podarilo.Miestami na mňa pôsobil Jacke Chan trochu unudene a Chris Tucker zas trochu ujeto. Medzi nimi to veľmi nešlapalo, scenár bol slabý a napriek tomu, výsledný dojem nebol najhorší a ja som si pri tomto filme dobre oddýchol a miestami aj zabavil.

• 16.12.2007  00:53

Slušne natočená rozprávka zo života detí žijúcich v sirotčinci. Nie je v nej nič nového, ničím neprekvapí, ale aj tak sa na ňu dobre pozerá. Ako plus by som hodnotil malebné prímorské scenérie, ako mínus nábožensky poddtón a mravoidne poučný záver, v celkovom hodnotení ale prevláda plus.

• 15.12.2007  19:26

V šestke Prcičiek nejde o nič vážne, ide len o to jedno. Množstvo kôz, bobrov a oviec prezradí, že je to riadna zverina. Určite zábavnejšie ako posledné diely. Popri "vážnejších" filmov Knocked Up a Superbad je toto len čistá zábava. Kto tento jablkový koláč zoberie z tejto stránky určite si pochutná.

• 14.12.2007  23:32

Emocionálne veľmi silný film. Veľmi hustá atmosféra z ruského podsvetia bola cítiť po celý film (až na uvoľnený záver), krvavé scény boli podávané bez príkras a všetci herci boli absolútne presvedčiví. Ľahko im bolo uveriť, že naozaj pochádzajú z Ruska a boli vychovávaní v kriminálnom prostredí. Pápa Semjon bol neuveriteľne realistický a rešpekt budil len pohľadom. David Cronenberg opäť odviedol kus poctivej roboty a zasluhuje si pochvalu.

• 12.12.2007  23:42

Kombinácia mojej najobľúbenejšej herečky (Jodie Foster) s predstaviteľom z jedného z mojich najobľúbenejších seriálov (Naveen “Sayid“ Andrews - Lost) vytvorila jednej z mojich najočakávanejších filmov roka. Jodie ako vždy nesklamala, podala opäť výborný výkon. Naveen sklamal, ale nie výkonom, ale tým, že sa vo filme objavil poredšie, ako som čakal. A čo film? Ten zostal niekde na pol ceste medzi sklamaním a absolútnym potešením

• 11.12.2007  23:47

David Slade v predchádzajúcom filme V pasti dokázal na malom priestore s minimom hercov udržať napätie po celý čas. Tentoraz sa rozhodol pre väčšie bojisko a znova potvrdil, že je majstrom atmosféry. Pod jeho taktovkou sa práca kameramana, strihača a zvukára premenila na takmer dokonalý technický kúsok. Škoda, že sa k nim nepridali aj scenáristi, keby dopracovali dej, mohol sa tento horrorík stať kultom. Poblednuté príšerky sa (ako je už pomaly zvykom) preháňali úžasnými rýchlosťami, občas mi z nich aj nabehli zimomriavky, ale väčšinu filmu nepôsobili veľmi strašidelne. Josh Hartnett zo začiatku pôsobil nevýrazným dojmom, ale postupujúcim časom sa rozšupol a na konci bola radosť sa na neho pozerať. Určite odporúčam pre priaznivcov hororov, na svoje si prídu aj priaznivci akčných filmov a pre milovníkov romantární sa tu nájde tiež nejaká scénka.

• 11.12.2007  22:51

Nesmiešna komédia, ktorá si ale určite nájde svoj okruh priaznivcov. Ja osobne som očakával viac ako som dostal. Na zopár fórkoch som sa pobavil, ale väčšinu času film prebiehal akosi bez života.

• 9.12.2007  23:05
    Irina Palm (2006)

Ručná práca sa všade vo svete hodnotí veľmi vysoko a v tomto filme to platí obzvlášť. Marianne Faithfull tu výborne zahrala postaršiu dôchodkyňu, ktoré je vplyvom okolností donútená chodiť do práce. Po počiatočnom ošívaní je ale vidieť že sem chodí rada a práca sa jej stane koníčkom. Dopomáha jej aj charizmatický Miki Manojlovic a nebyť týchto dvoch hercov určite by film stratil svoje čaro. Napriek riešeniu závažnej otázky (ochorenie vnuka) na mňa film pôsobil uvolnene a ja som sa pri ňom dobre bavil.