jojoping

pozeranie filmov

4 body

• 9.12.2007  02:20
    Království (2007)

Po profesionálnej stránke výborný film, excelentná práca kamery len podporuje dokumenteristý štýl. Po úvodnom postupnom zoznamovaní sa nasleduje zbesilý záver. Počas filmu som si nenašiel prestávku na oddych a celý čas som bol vtiahnutý do deja. Celý príbeh sa mi zdal maximálne realistický (no možno až na mierne prehnaný záver). Super, takéto filmíky ja môžem pozerať stále.

• 8.12.2007  18:22

Napriek výbornému hereckému obsadeniu je to len klasický (pod)priemerný romantický film plný sentimentu a poučovania o rodičovstve. Záverečné minúty ma svojim obsahom úplne dostali. Hollywoodske filmy síce mávajú na záver klasický happyend, ale tentoraz to riadne prehnali.

• 6.12.2007  00:47
    Trade (2007)

Úvod, popisujúci ťažký život mexickej mládeže mi pripomenul slum z Ria de Janeira (Mesto bohov), alebo predmestie Johannesburgu (Tsotsi). Postupne, ako sa dej vyvíjal, pripomínal mi ďalšie a ďalšie filmy. Napriek tomu film na mňa pôsobil originálne a pútavo. Snaha poukázať na obchod so sexom neprekročila neúnosnú hranicu a moralizovania tu bolo minimálne. Nebyť niekoľko drobných nezrovnalostí a zopár veľkých nelogičností (ktoré na mňa pôsobili rušivo) mohol to byť vynikajúci filmík.

• 5.12.2007  22:24
    Skóruj! (2007)

Už ako naznačuje môj nickname mám kladný vzťah k ping-pongu. Keď som sa dopučul o vzniku filmu zo stolnotenisovou tématilou veľmi som sa potešil. S radosťou som očakával ten okamih, kedy budem môcť zhliadnúť túto perlu. Prvé minúty boli super, sypal sa fórik za fórikom a bol som presvedčený, že menej ako 5* mu nemôžem dať. Postupne však scenáristom dochádzala šťava, začali sa objavovať nelogičnosti a trápnosti a koniec filmu som už pretrpel. Škoda, nápad to bol výborný, ale nedotiahnutý do konca. Moje hodnotenie nie je objektívne, ale aj tak som 5* dať nemohol. S rukou na srdci musím priznať, že ani tie 4 si nezaslúži. Športu zdar a ping-pongu zvlášť.

• 3.12.2007  23:43
    Hodina klavíru (TV film) (2007)

Televizný filmík, ktorý ničím neohúri, ale ani neublíži. Kladne hodnotím najmä herecké výkony, obzvlášť Pavla Lišku.

• 1.12.2007  01:20
    Once (2007)

Nízkorozpočtový film, amatérsky herci, jednoduchý romantický dej. Všetky predpoklady na to, aby sa tento film stal prepadákom. Ale opak je pravdou a ono to funguje .S hlavnými postavy som sa veľmi rýchlo zžil a nedočkavo som sledoval čo bude nasledovať. U väčšiny podobných filmov by som hodnotenie dal nižšie, ale za príjemnú atmosféru, dobré pesničky, Glena a Markétu a v neposlednom rade nepredvídateľný koniec som čosi pridal.

• 24.11.2007  22:16
    Servírka (2007)

Okrem zopár receptov na koláče mi tento film veľa nedal (a aj tie som si nezapamätal). Hlavný predstavitelia si ma nezískali, nefungovala medzi nimi tá správna iskra a podľa toho aj vypadá moje hodnotenie.

• 24.11.2007  00:23
    Wild Seven (2006)

Film je natočený vo vražedne pomalom tempe, dej sa odsýpa ako navlhnutý pušný prach, režisér sa s divákmi pohráva ako väzni v sprche, hudba ako výstrel z kanóna, no jednoducho na zabitie. Trojica hlavných hrdinov hrá obstojne, ale to film pri živote neudrží.

• 23.11.2007  22:21

Napriek tomu, že sa jedná o paródiu na akčné filmy a s nadhľadom sú podávané scény už videné, je tu veľký počet novátorských prvkov. V ktorom filme sa dnes dá vidieť niečo nové? Shoot 'Em Up patrí rozhodne k jedným z mála. Neopozerané akčné scény, cool hlášky, výborný Clive Owen, sexy Monica Bellucci, záporak Paul Giamatti, skĺbená hudba a všadeprítomná mrkva – to sú hlavné atribúty, ktoré rozhodli o pridelenom počte hviezdičiek.

• 23.11.2007  08:04

Tisíckrát obohrané téma, ale tentoraz v slušivejšom kabátiku. Pod pojmom slušivejší rozumiem spôsob filmového spracovania, nie obsah. Krv strieka všade, vnútornosti sú porozhadzované po celej obrazovke a občas zimomriavky behajú po celom tele. Určite je to nadpriemer vo svojom žánri.

• 21.11.2007  23:21

U fantasy filmov sa tak nejak predpokladá, že dej musí byť pritiahnutý za vlasy. To by až tak nevadilo. Trikové scény na dnešnú dobu trochu pokulhávali, ale v konečnom dôsledku neboli najhoršie. Herci hrali mierne chladno a neprinášali žiadne emócie, to mi už veľmi nevoňalo. Ale čo mi najviac vadilo bol zhluk nelogičnosti a veľmi zvláštne správanie všetkých prítomných (a hlavne "zlej" prerastenej jašterice) vo vypätých situáciách. Keby sa podarilo odstrániť zo scenára tieto kiksy, mohol to byť veľmi slušný filmík a hodnotenie by mohlo byť vyššie. Takto mi nezostáva nič iné, len dať stred.

• 21.11.2007  01:11
    Hairspray (2007)

Bambuľka Tracy je (Nikki Blonsky) je úžasná, kráska Velma (Michelle Pfeiffer) je nádherne odporná, otec Wilbur (Christopher Walken) je roztomilý a mama Edna (John Travolta) je divná. Muzikál ma na jednej strane chytil, na druhej ma nudil. To isté platí o pesničkách i tanečných číslach. Nie, rozhodne to nebolo najhoršie, ale na to, že trval 2 hodiny mal jeden vážny nedostatok - absenciu deja.

• 19.11.2007  01:15

Film je určený predovšetkým pre černoškú komunitu. Nájdu si tu boj za svoje práva, ako aj splnenie si veľkého amerického sna. Ale o to tu nejde. Hlavnou líniou sú príbehy dvoch ľudí - producenta Deweya a dídžeja Peteya. Ich osudy sa stretajú a rozchádzajú, majú sa radi a nenávidia sa, až zistia, že jeden bez druhého nemôže žiť. Mňa osobne tento príbeh chytil a odsledoval som ho so záujmom od začiatku do konca. Pri záverečných titulkoch som zistil, že ani nebolo času sa nudiť. Dokonca, na dobových odevoch a účesoch sa dá aj pousmiať.

• 18.11.2007  16:44
    Superbad (2007)

Partia okolo Apatowa chŕli jednu komerčne úspešnú komédiu za druhou. Staršie kúsky som mohol, ale najnovšie nie sú moja šálka kávy. Nerozumiem, ako môžu filmy Zbouchnutá a Superbad oblbnúť toľko divákov a donútiť ich sledovať tieto dlhé komédie až do konca - a ešte k tomu s kladnými hodnoteniami. Možno som len vyrástol z teenegerských nohavíc, ale iný druh humoru mi sedí podstatne viac. Ale verím, že mladšie ročníky si prídu na svoje.

• 17.11.2007  23:16

Pekná ukážka, ako by to mohlo dopadnúť, keby sa dali dokopy scenáristi z Hollywoodu a Bollywoodu. Zbierka všetkých možných klišé, žiaden prekvapivý moment, už po 5 minutách viete, ako tento film dopadne. Klasická romantická komédia bez humoru a s miernym náznakom romantiky.

• 17.11.2007  18:21
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Pilotný diel ma zaujal, ale postupne kvalita upadá. Nápad na seriál bol dobrý, ale nedotiahnutý. Naháňanie utečených duší z pekla ma podstatne menej nadchlo ako odprevádzanie duší do neba v seriály Dead Like Me. DEAD LIKE ME IS NOT DEAD, DEAD LIKE ME ALIVE.

• 16.11.2007  23:38

Starý dobrý anglický humor, nielen suchý, ale aj riadne čierny. Dej filmu je premakaný, obsahuje veľa skvelých nápadov, ktoré sú navzájom poprepletané a nadá sa dopredu odhadnúť, čo na nás trúchliaca rodinka vytiahne z rukávu (z rakve). Dlho som váhal, či dať 3, alebo 4*, ale nakoniec som za originalitu pridal niečo naviac.

• 16.11.2007  22:11

Pohodový filmík, pri ktorom som sa veľmi dobre bavil. Na nič sa nehrá, nemá tendenciu poučovať, nevyskytujú sa tu klasické hollywoodské klišé, má jediný účel - zabaviť. A toto sa mu podarilo. Medzi Michelle Pfeiffer a Paulom Ruddom to naozaj iskrí a je radosť sa na nich pozerať. Mladá Izzie je taktiež úžasná. Super!

• 15.11.2007  23:35
    Úkryt (2002)

Výborný scenár, výborná réžia, výborná kamera, výborná hudba, napätie po celý čas, atď ... Ale aby som len nechválil, nebolo to úplne dokonale a film by si zaslúžil 4*, hodnotenie som ale povýšil vzhľadom na moju najobľúbenejšiu (a v tomto filme opäť skvelú) herečku Jodie Foster.

• 14.11.2007  20:48

Nízkorozpočtový priemerný film. Priemerný scenár, priemerná réžia, priemerné herecké výkony, žiaden prekvapivý moment, žiadna výrazná akčná scéna. Od tohto filmu som čakal viac, pre mňa sklamanie a preto priemerné hodnotenie.

• 9.11.2007  22:07

Dráma - možno trochu na začiatku. Romantický film - možno trochu na konci. Komédia – možno v inom filme, v tomto som nič humorné nezaznamenal. Jediný, kto v tomto filme nesklamal bol Aaron Eckhart.

• 7.11.2007  23:16

Tento film mi zobral niekoľko ilúzií. Myslel som si, že bezduchejší film, ako Hostel sa nedá natočiť, ale mýlil som sa. Dá sa nakrútiť aj väčšia stupidita. Myslel som si, že Lindsay Lohan nie je dobrá herečka (to sa mi potvrdilo) a je vhodná len na titulky bulvárnych plátkov a k barovému pultu, ale mýlil som sa. Nehodí sa ani tam, a nebola by z nej ani dobrá go-go tanečnica.... Takto by som mohol pokračovať a hanobiť tento film. Ale možno si to ani nezaslúži, veď keby sa trochu prepísal scenár, vymenil režisér, dorobila dobrá hudba a preobsadili sa hlavné postavy, mohol to byť super filmík.

• 6.11.2007  23:15

2,5 hodiny napätia, bez najmenšej možnosti si odskočiť na kávičku. Tento film ma dostal! Vynikajúce herecké výkony ústrednej dvojice. Excelentný scénar, hudba, réžia. Pokiaľ sa neobjaví niečo lepšie tak Amerického gangstra čaká na udeľovaní Oscarov poriadna žatva.

• 3.11.2007  22:53
    Ten večer (2007)

Ak dvaja robia to isté, neznamená to, že aj výsledok bude ten istý. Toto porekadlo platí aj v prípade, keď jeden sa snaží robiť to isté, nemusí to dopadnuť rovnako. Michael Cunningham sa vo filme Hodiny uspokojil s napísaním predlohy a stálo to zato. Tento raz napísal nielen scénar, ale aj produkoval. Ak k tomu pridáme výborne "hodinové" herečky, výsledný úspech by mal byť zaručený. Ale nie je! Herečky síce odvádzajú svoju prácu poctivo, ale vo výsleku to mierne vŕzga. Na film sa dalo pozerať, ale na "ten večer", kedy som ho videl, pravdepodobne veľmi skoro zabudnem.

• 3.11.2007  12:49

Hviezdny prach mi pripomína klasické české dobré rozpravky. Má nápad, dej, symptatických kladných aj zápornych hrdinov, humor, akciu, napätie a navyše ešte zopár technických trikov. Je to roprávka, pri ktorej sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Za posledné obdobie je rozhodne jedničkou vo svojom žánre.

• 1.11.2007  23:17
    Magicians (2007)

Tak sa nám roztrhlo vrece a vypadávajú z neho kúzelnícke filmy. Dokonalý trik (The Prestige) bol nielen kúzelnícky, ale aj kúzelný film. Mal výbornú gradáciu a dal sa s napätím odsledovať až do konca. Iluzionista (The Illusionist) už mierne za ním pokulhával. Ich najmladší braček (Magicians) zostal ešte v plienkách a kvalitou na nich nedorástol. Tých pár vtipkov na dobrý film nestačí. Keď chcete zažiť čarovný večer, tak s týmto "dielom" určite nie.

• 31.10.2007  22:57

Resident Evil: Zánik je dobrá vykrádačka toho, čo už tu bolo natočené. Každá scéna je známa z nejakého iného filmu, ale v celku to (na prekvapenie) funguje. 3/4 som si filmík pochvaloval, ale v závere sa predsa len scénarista vrátil k "osvedčeným" prvkom z dvojky. Vo svojej kategórii patrí k tomu lepšiemu. Nebyť záveru, mohlo byť hodnotenie aj vyššie.

• 30.10.2007  23:08
    Hezké sny (2007)

Veľmi nevyrovnaný film s množstvom hluchých miest. Režisér si pravdepodobne pri filmovaní zopár krát zdriemol, neudržal taktovku a film sa mu rozpadol pod rukami. Našťastie, pohromade ho ako tak držia dobré herecké výkony hlavných predstaviteľov.

• 28.10.2007  23:33
    Skandál (2006)

Film The Hoax (v slovenčine by mohol mať krásny preklad Švindeľ a nie Škandál) by sa mohol brať ako veľmi voľným pokračovaním filmu Letec. Kto Aviatora nevidel, možno si nebudete vedieť vysvetliť počínanie svojského človiečika Howarda Hughesa, ale o neho vo filme Skandál až tak nešlo. Hlavným hrdinom je Clifford Irving (Richard Gere), ktorému výborne sekunduje Alfred Molina v úlohe Dicka Suskinda. Táto dvojica je nosným pilierom celého filmu a pôsobili na mňa dôveryhodným dojmom. Aj keď je pravda, že režisér Lasse Hallström natočil už kvalitnejšie kúsky, ja som bol pri tomto filme v neustálom napätí a dobre som sa bavil .

• 26.10.2007  22:16
    Muzikál ze střední 2 (TV film) (2007)

Klišé, klišé, klišé. Nič prevratne nové, ale verím, že teenegeri sa pri tomto filme dokážu zabaviť. Mať -násť rokov, možno by som ešte 1 hviezdu pridal.