vnimatkrasu

Instagram: vnimatkrasu
LinkedIn: danielkrasny

<< předchozí 1 2
    • 10.9.2018  09:12

Věčným problémem Vejdělkovin je, že nechtějí nic říkat. Prostě tak ňák existujou. Ve světě, kde je nevěra přirozenou součástí lidský existence, a kde Eliška Balcerová vzpomíná na svou promiskuitu. Tátova volha je další z mnoha. Filmařsky bezproblémová, vizuálně příjemná, slušně koukatelná. A taky malá, nepodstatná a tak snadno zapomenutelná.

• 3.9.2018  23:16

Pořád je problém, jak děsivě vážně se Labyrint bere. A jak dokáže namíchat snad všechny klišé ze severskejch detektivek do jedný koncentrovaný hodiny. Petr Stach je dobrá posila a oceňuju i Davida Švehlíka v netradiční roli. Jenomže záporáci v maskách, vězení v kobce a masakr motorovou pilou je koktejl daleko za hranou čehokoliv, co jsem ochoten hltat. Sorry.

• 30.8.2018  15:20
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Chybí mi říznější ironie z knížky, kór ze začátku trochu říznější tempo a jako zarytýmu detektivkáři i silnější závěr. Jenomže zbytek je magická kombinace dokonalýho střihu, atmosféry a božskýho herectví ústředního dámskýho tria. Těch osm dílů se válí po jazyku jako vodka řízlá Evianem. A vy budete mít po skončení jedný epizody chuť na další, i když se za těch padesát minut nestane vůbec nic. A to je asi magie.

• 26.8.2018  16:07
    Traffik (2018)

Je až pozoruhodný, jak slušně se Traffik ze začátku rozběhne. Kamera snese áčkový měřítka, hlavní hrdinka je docela 🔥 a thrilleroví mazáci Fichtner s Gossem jsou sympatickej benefit. Ambice a slibnost to ale schytaj s první akcí, co sice neuráží, ale spolehlivě nudí. I tak bezkonkurenčně nejlepší Taylor.

• 22.8.2018  21:03

Na McGuigana až překvapivě televizní film k nedělnímu čaji.

• 20.8.2018  17:02

Subjektivně nekonečný pohupování po moři, co končí zvratem, o kterej nikdo nestojí. Už dlouho mě žádná intimní romance tak moc emocionálně neminula.

• 5.8.2018  12:39
    The Heretics (2017)

Jen si už dopředu představte to heretický zklamání. Chcete vidět horor, kde hnusáci s dřevěnejma maskama páchají duševní bukkake s holkama z klášterní školy. Dostanete nefunkční psychologický drámo o únosci a vězenkyni, kde pokaždý trvá postavám přes pět sekund, než si odpověděj na prostou otázku.

• 5.8.2018  12:30
    Tully (2018)

Dobře vychytaný trable normálního života s dětma, pár famózních dialogů a jedna role ušitá na míru tajemně skvělý Mackenzie Davis. Je ale hrozná škoda, že se Tully před divákem tak nějak stydí, a bojí se to v klíčovejch pasážích rozjet naplno. Námět by na to byl. Bohužel chybí koule.

• 1.8.2018  17:18

Black Mirror je nejsilnější pokaždý, když hlavní hrdiny umně bije po hlavě pálkou škodolibosti. Zlý ušklíbání jde totiž Brookerovi nejlíp. I proto ční epky Nosedive a Shut Up and Dance nad ostatníma a přesně definujou rovinu, ve který to zrcadlu nejvíc sluší.

• 1.8.2018  17:10

Čistá, upřímná, dětsky poťouchlá filmová radost. Poloanimák, kterej si jede svou vlastní cestou, a u kterýho se zasmějete nahlas, aniž byste museli studem klopit uši.

• 26.7.2018  22:40

Pilot se zataženou ruční brzdou.

• 23.7.2018  09:29

Bez humoru tu hodně záleží na tom, s kým se sejdete v kině. Parta teeenagerů, co od pohledu prahla po Wanovce se sýrovou omáčkou, se mi totiž druhou půlkou zdatně prořehtala. Hereditary je totiž ještě nevděčnější než Čarodějnice. Neumí moc děsit, ale umí báječně znepokojit. Teda pokud vám není šestnáct. A nejdete jen proto, abyste se v poslední řadě mohli muckat.

• 21.7.2018  10:38

Tulipány mají dva velký problémy. První je ten, že veškerý dějový zákruty jsou dílem prachsprostý náhody. Jednou dobrý. Poosmý ale z postav vyprchá i zbytek jejich uvěřitelnosti. Ten druhej je ještě těžší kalibr. Dane Dehaan je cokoliv, jen ne svůdník. A čumět na to, jak se do něj Alicie Vikander zadívá, není romantika, ale sci-fi. Waltz skvělej.

• 20.7.2018  14:16
    Vadí nevadí (2018)

Vadí. Kór to, že produkční hodnoty i Lucy Hale v hlavní roli by v pohodě utáhly neškodný hororový áčko. Čistokrevnou demenci zdejšího scénáře si tu navíc můžete umocnit počtem scénáristů. Zlo. Krát čtyři.

• 10.7.2018  07:19

Jakkoli už motiv uchlastanejch hlavních hrdinek nemůžu ani cejtit, pilot má atmosféru a styl jako málokdo. A kór když jeden ví, jak moc dobrá je předlohy od Flynnový, dává zatím čtyři ⭐, ale nadějně pošilhává po pěti.

• 2.7.2018  07:38
    Zone Blanche (TV seriál) (2017)

Úžasně atmosférický, v rámci dílů parádně variabilní, hororem říznutý překvapení z Francie. Zone Blanche se s gustem daří to, co si přeje každej detektivní seriál. Očima tu visíte na senzační detektivní dvojici, honící se za zápletkama, který vám nenasaděj parohy. Druhou řadu! Co nejdřív, prosím.

• 30.6.2018  16:41

Nechtělo se mi to dokoukat ze dvou důvodů. Za a) příběh se děsně táhne. Za b) z děsivejch scén jsem měl šílenou husinu. Nehostinná, chudá, špinavá atmosféra, na hony vzdálená hollywoodskejm hororům, posouvá film do ranku zlejch filmů, kterým přesto musím dát čtyři hvězdičky. Jen mi to prosím nepouštějte znova. 🔔🔔🔔

• 29.6.2018  11:14

Když si zamilovanej do knížky, do bloggerky Art3mis, a především do tý první půlky Clinova bestselleru, co je tak nádherně vobyčejná, kouše se ten odklon k popcornovýmu akčňáku strašně těžce. Jasný, je tu pár úžasnejch momentů, který překonávaj očekávaní (třeba Osvícení je úchvatný), zbytek ale dost bolí. Ready Player One totiž mění nejen zásadní momenty předlohy, ale hlavně celkový poselství příběhu. K horšímu. Fňuk.

• 25.6.2018  12:23
    Ghostland (2018)

Voči na plátně. Laugier už potřetí dokázal, že horor ani zdaleka nemusí jet podle šablon, a že největší napětí pramení ze scénáře, ve kterým si nejste jistý vůbec ničím. Geniální prolnutí reality a snění, výteční záporáci, říz. A já jsem se po dlouhý době přistih, že držím palce klaďasům.

• 17.6.2018  21:21
    The Terror (TV seriál) (2018)

Bohužel je trochu znát, jak tlustou knížku museli autoři pitvat. A ačkoli sem deset dílů sfouknul jedním vrzem, v postavách a jejich štěcích jsem měl guláš z plechovky. Deset epizod naštěstí sebevědomě táhne sympatickej Jared Harris, kterýmu uvěříte umrzlý prsty, kocovinu, psí voči na Eskymačku i chlapskej strach o vlastní muže.

• 16.6.2018  19:49

Nechápu. Osmdesát minut dělá film strašně moc věcí blbě. Tý rodinný omáčky na začátek je až neúnosně moc, postavy umíraj bez jakýkoliv emoce a lákavýho prostředí kempu si skoro ani nevšimnete. Jenomže pak přijde pět minut u bazénu, Bonnie Tyler a jedna z nejlepších hororovejch scén, co jsem za posledních pár let viděl. Prostě nechápu. Taky nebudete.

• 16.6.2018  19:35

Thriller ke kafi. Podle dobře známý šablony, se záporačkou Katherine Heigl, která je tak srandovně mimo, až filmu dodává jednu zážitkovou hvězdičku navíc.

• 13.6.2018  22:36
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Čím dál jsou od sebe obě hlavní hrdinky, tím líp Killing Eve funguje. Zoufale rád bych se totiž díval na špionážní kriminálku s výbornejma agentkama Fionou Shaw a Sandrou Oh, a snad ještě víc bych prahnul po zabijáckým thrilleru z celýho světa s Kimem Bodniou a fenomenální Jodie Comer. Ingredience má Killing Eve prostě prvotřídní. Autoři je ale bohužel míchají do příběhu, kterej vám pomalu přestane chutnat.

• 13.6.2018  14:30
    Downrange (2017)

Zábavnej koncept, našláplý tempo i odvážně vtipná závěrečná scéna. Downrange ale trpí na ústřední hrdiny, kterým chybí charisma, slušní herci a bohužel i špetka logickýho uvažování. A tak si namísto boje o život spíš přejete, aby vystrčili hlavu. To abyste viděli víc krve, se kterou to Kimatura umí bezchybně.

• 8.6.2018  18:06

Vydatně znuděný Reno, vydatně znuděný já. Rodinná loupež neatakuje hranice nevkusu, ale samou prvoplánovitostí zašlapává do země hned dva legendární pojmy. Jeana Rena a francouzskou komedii.

• 8.6.2018  13:28
    Já, Simon (2018)

Pětihvězda může zazářit i ve filmu, kde se středoškolák na rasově vyvážený střední utkává s coming outem. Stačí nasadit do hry postavy, co nejsou nechutně stereotypní (kór táta Joshe Duhamela je čistá výhra) a vyladit přesně tu feel-good atmosféru, v níž u podobnýho filmu tajně doufáte. Simon totiž není o homosexualitě. Je o ❤. A to je jeho největší přednost.

• 8.6.2018  10:08

Ten pocit, když máš na palubě Hornblowera, ale přesto ani nevypluješ z přístavu.

• 7.6.2018  22:27

Autoři by rádi, kdybyste odešli z projekce Ghost Stories s dojmem vypointovanýho dospěláckýho mindfucku. Vy si to namísto toho klukovsky užijete jako tu nejlepší epizodu Bojíte se tmy vašeho života. Víc případů, míň tý omáčky. Pls.

• 7.6.2018  07:23

Nejde o horor, nejde o krvák. A přitom se Unsane daří udržovat v podstatě neklesající hladinu znepokojení. Filmařsky unikátní ukázka toho, že dobrýho režiséra nedělá kvalitní technika. Steven Soderbergh to tu dokazuje na tři silný hvězdy. Bez tý čtvrtý pro úžasnou Claire Foy by si ale ani neškrtnul.

• 5.6.2018  22:21
    Cargo (2018)

Atmoška tu je. Chybí obsah. Premisa časově omezený cesty za nadějí je přitom moc fajn a psí pohledy Martina Freemana nepopiratelnej benefit. Kvůli scénáři bez napětí a zvratů se ale spíš než po pointě budete pídit po něčem jiným. Po tlačítku >> na ovladači.

<< předchozí 1 2