vnimatkrasu

Instagram: vnimatkrasu
LinkedIn: danielkrasny

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 30.6.2020  11:55
    Temné lesy (TV seriál) (2020)

Jména postav mi tu dělaly hrozný problémy. Přenést na diváka nostalgickou atmosféru bolavýho mladí zas dělalo problémy autorům. Cobenova předloha je přitom dobrá, včetně její pointy, a Grzegorz Damięcki je na charakterního hrdinu dobrej typ. Čili, ano, dá se to. Dá se z ingrediencí, který mám všechny svorně rád, uvařit polívka bez chuti.

• 29.6.2020  14:08

Husavik je skvělej. Ale jinak jsem dvě hodiny pozoroval, jak se mi Eurovize zoufale netrefuje do noty. Bral bych mnohonásobně větší porci šprťouchlat. Jo. Kdo by si byl pomyslel, že to někdy napíšu k filmu s Willem Ferrellem.

• 29.6.2020  13:28
    Modelář (2020)

Modelář je příliš weirdo na to, abych si ho úplně vychutnal. Úcta mu ale patří. Minimálně za to, jak se Zelenka nebojí vyhonit témata a motivy, kterejch se českej film obvykle vystříhává, nebo za to, jak vede šišlavýho Mádla, aniž by jeho kreace působila k smrti trapně. Ten záměrnej narativní galimatyáš Modeláře se u mě ale ve výsledku míjí účinkem. Svěží to je. K jídlu už míň.

• 29.6.2020  11:16
    Psychiatr - Série 1 (série) (2018)

Série, která roste. A jakkoli ze začátku děsí legračním vrahem, Bruhlovým šablonovitým morousem a mimózně obsazeným Lukem Evansem, v závěru jsem byl chycenej jak včerejší ryba. Tím, jak Psychiatr umí utáhnout kohoutky. Jak senzačně vypadá. Jak sympatická je tu Dakota Fanning. Dvojku, prosím.

• 29.6.2020  11:00
    The Head - Episode 1 (E01) (epizoda) (2020)

Pastorovic thrillerový béčka mívaj švunk. The Head ho má v první hodině taky. Ta totální inspirace Věcí (a díky obsazení Johna Lynche trochu i Terorem) mi ale zatím brání se bát. A ačkoli cením netradiční twist ve vyprávění příběhu, i Alvara Morteho v netradiční roli, kumulujou se ve mně zatím jenom obavy, že týhle Hlavě bude ve výsledku scházet Ksicht.

• 28.6.2020  15:06

Po fantastický druhý řadě jsem pořád zamilovanej. I proto jsem schopnej odpustit uondaný tempo týhle epizody, i polknout zklamání z nadhozenýho námětu, kterej zatím působí jako kopypejst těch předchozích. Setkání Kelly Reilly a Joshe Hollowaye jiskří nadějemi. Nudil jsem se ale fest.

• 26.6.2020  13:28
    Backcountry (2014)

Je opojně příjemný, když se v klasickým mustru 'sami někde v divočině' nechovají postavy jako hovada. Je opojně příjemný, když si horor vystačí s jednou zásadní scénou a přesto zbylejch devadesát minut baví. Body za uvěřitelnost. Za prostředí. Body za to, že někdo konečně ukázal Otevřenýmu moři, jak se to má udělat.

• 26.6.2020  13:20

Na tenhle hotel musíte mít náladu. I když totiž nese vpravdě rutinní ghost hunting, vystříhává se klasickýmu instantnímu děsu, a namísto něj se rochní v pomaloučký atmošce. Vítězí pak i díky humorným vsuvkám (kontejner!), sexy námětu a sympatický Saře Paxton. Kdyby chtěla celej zbytek života hrát už jenom v hororech, byl bych nadšeně pro.

• 25.6.2020  17:04

Ten film hrozně mizerně graduje. A je to škoda, protože spojení žárlivosti a mizernýho sebevědomí hlavní hrdinky, je základ, na kterým se psycho postavit dá. Alexis Kendra se to teda umně snaží přelstít tělem i mimikou. Emoce ale bohužel necinkne. A horor tedy taky zrovna ne.

• 18.6.2020  22:43
    Řetězec smrti (2019)

Ani bizarní námět, ani legračně vyhrocenej Nick. Thriller z jedný lokace a starý hnusný Oktávky, ve kterým se kulkama plejtvá a slova tam bolí.

• 18.6.2020  19:19

Ten obskurní noir mi docela sednul. Těžko ale říct, do jaký míry za to může Amber Heard, co se tu ve sporých outfitech co minutu ladně válí po kanapi.

• 18.6.2020  19:08
    365 dní (2020)

Thriller je to hloupej k uzoufání. A ta mafiánská vsuvka je svou osudovostí na úrovni argentinskejch telenovel. Coby soft porno se slušnou kamerou je ale 365 dní solidní nadstandard. A s neprvoplánově sexy Siekluckou bych chtěl vidět i dvojku. Možná i trojku.

• 9.6.2020  12:33
    Bosch - Série 6 (série) (2020)

Miluju tu zdejší policejní práci v kanclu, ty zdánlivě malicherný pikopříběhy, a miluju Harryho s Maddie, asi nejlíp vykreslenej vztah hrdina-dcera, kterej sem kdy v televizi viděl. Miluju, jak to na konci zapadne do sebe, i když je první půlka týhle řady na můj vkus trochu chaotická. Miluju toho Louise Armstronga na konci. Miluju to celý i po těch letech. A nemiluju jen jedno. Že to bude příští jaro definitivně naposled.

• 8.6.2020  10:13
    Selling Sunset (TV pořad) (2019)

Koktejl afektu, půlmetrovejch šteklí, párty outfitů, umělejch dekoltů, mimosy, luxusních baráků a pomluv. Selling Sunset má všechno. A já se po pár epizodách přistih, že jsem přistoupil na zdejší wannabe realitu, a že mě doopravdy zajímá, jestli si to Mary s Christine vyříkají, a jestli tu první pomluvu vypustila Chrishell, Maya nebo Davina. Makléřská šou to není, lidi, tvl. Je to miliardářskej Sex ve městě tohohle milénia.

• 7.6.2020  17:21

Místy, když člověka nefackuje trapnost nebo zrovna nebojuje s oplznýma floskulema, který nikdy nechtěl slyšet, prosvítá ve filmu civilní Hanzlík, kterýmu bych fajn letní dramedy přál. Ale nejde to. V týhle legraci mu zoufale schází úsměvy.

• 2.6.2020  12:07
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Landayova předloha se táhne jako sýr. I proto obdivuju, jak ji Bomback dokázal přepsat do kvalitativně rovnoměrnýho, solidně gradujícího rodinnýho hororu. Se sedmou soudní epizodou, která je fantasticky napsaná. S herci, který někdo na svý role vybral neuvěřitelně dobře. Dvakrát škoda, že drsnej závěr z knížky, díky kterýmu si čtení pamatuju i po těch letech, je tu trochu na sprosťáka obroušenej do hladka. Změna neprospěla. A přistřihla jednu hvězdičku.

• 25.5.2020  22:06
    Defending Jacob - Job (E07) (epizoda) (2020)

Připouští se.

• 25.5.2020  09:59
    Kvíz (TV seriál) (2020)

Je příjemný sledovat, jak se ITV nebálo dvou stran mince. A že, jakkoli je ten podfuk jasnej jako pěst, úžasně břitká Helen McCrory vás svou obhajobou vymíchá jak vajíčka. Příběh jako takovej si to svou anglickou nonšalancí dává za čtyři. Pokud jste ale během dětství taky žrali Vladimíra Čecha, zviklá vás to k pětihvězdě.

• 20.5.2020  21:55

Poctivý indiečko, který se mazlí s emocema tak mistrně, že bych se navzdory všem těm vyprávěnejm hnusárnám vrátil zpátky na střední. Fialová hrdinka táhne. A kromě sama sebe odhaluje, jak nahý je oproti tomu maďarskýmu současný český drama.

• 19.5.2020  21:31
    Veliká - The Beard (E02) (epizoda) (2020)

Čumím, jak hladce Veliká funguje, když se na pikosekundu zahraje na vážnou strunu. Hlavy k dezertu pochopitelně fantastický.

• 17.5.2020  14:31

Motat do tradičního příběhu homosexuály a další spíš současný společenský témata je většinou trochu 'meh'. U Anne to ale nevadí. Casting to totiž táhne sympatiema a jakkoli furt jednoduše uhodnete, co se stane za půl hodiny, je i druhá řada Anne vkusným seriálem k čaji.

• 17.5.2020  10:05
    Veliká - The Great (E01) (epizoda) (2020)

Holy fuck! Herecky opojný, mozartovsky dětinský, nápadama našlapaný, vizuálně totálně sexy. Hodinka nekorektní prči, která je pro mě televizním synonymem Jágrovo elektrokola. Nechápu, kdo mi tohle zatajil.

• 17.5.2020  08:17

Na Morgana je žalostný se dívat. Tam, kde to dřív uhrál očima, tu kupí cagovský výlevy v ty nejmíň vhodný doby. Kriminálka jako taková navíc stojí za pendrek. Povýšenej kokot v podobě hlavní postavy jí navíc hned od začátku žere hvězdičky.

• 17.5.2020  08:10

Tits up! Druhá řada je pestřejší, stylovější a nese s sebou i fantastickýho Rufuse Sewella v titěrný epizodní roli. 'Palladino rukopis' je tu vybroušenej do hladka. Pořád se nedejchá mezi dialogama a vtipy se říkají jen tak mimochodem. Obdivuhodně tu ale přes rok vyrostly vedlejší postavy. Kór Abe. Chtěl bych s ním vidět bondovku.

• 16.5.2020  18:24
    White Lines (TV seriál) (2020)

Zoufalá snaha o prosluněnou britskou gangsterku, kde hranatý kluci mrkaj na kulatý zadky, a legračně si přitom hrajou na kovboje. Katastrofální Pinův scénář tu navíc úplně zabíjí jinak fajnovou Lauru Haddock. Kór ty pasáže, ve kterých se snaží s wannabe nadhledem promlouvat k divákům, jsou fakt horko těžko pochopitelná křeč. Tři epizody. Víc ne.

• 16.5.2020  18:18
    Toy Boy (TV seriál) (2019)

Thriller pro padesátnice. Kluci jsou tu totiž jak z katalogu a břišáky jim hrajou líp než jejich mimika. Logikou, nulovým humorem, právními principy i prosluněnou Malagou je to však celý na úrovni telenovely z devadesátek. A pokud si tematiku kurviček mezi zbohatlíkama bůhvíproč nechcete odpustit, Riviéra poslouží líp. Hrozná je ale taky.

• 13.5.2020  18:26

Zmatená epka i nadále opojně stylovýho projektu, ze který je bohužel dost cítit, z jaký nouze jí autoři pachtili. Líp už asi bylo.

• 10.5.2020  15:42

Vtipně originální námět s matným vyústěním, že šik zrzavá třicítka je zábavnější než přepíčená sedmdesátnice.

• 10.5.2020  15:39
    Neviditelný (2020)

V Neviditelným je hromada věcí, který mám rád. Perfektní vizuál, absence předvídatelnejch lekaček i vpravdě nečekanej směr finálový gradace. Jakkoliv je ale Elisabeth Moss má oblíbená herečka, proporčně tu prostě její 'obyčejná holka' neodpovídá záporákově motivaci. A jakkoli si často zoufám, že vysoký prsatý modelky jsou to největší hororový klišé, sem by prostě ta Alexandra Daddario sedla. Škoda.

• 9.5.2020  09:41
    Bosch - Série 5 (série) (2019)

Po slabší čtyřce možná Boschova nejlepší řada. Kolem hlavní postavy se totiž povedlo sestavit hned tři linky, senzačně napsaný, výtečně vygradovaný. Utajení i soud jsou samozřejmě boží. Ty dialogy a nenucená chemie mezi Harrym a Maddie jsou ale něco, čím se mě pátá série dotkla i u srdce. A to jsem u takhle zemitě nastavený detektivky, a navíc po tolika letech, jednoduše nečekal.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9