Tenkrát podruhé (2019)

Vtipně originální námět s matným vyústěním, že šik zrzavá třicítka je zábavnější než přepíčená sedmdesátnice.

Neviditelný (2020)

V Neviditelným je hromada věcí, který mám rád. Perfektní vizuál, absence předvídatelnejch lekaček i vpravdě nečekanej směr finálový gradace. Jakkoliv je ale Elisabeth Moss má oblíbená herečka, proporčně tu prostě její 'obyčejná holka' neodpovídá záporákově motivaci. A jakkoli si často zoufám, že vysoký prsatý modelky jsou to největší hororový klišé, sem by prostě ta Alexandra Daddario sedla. Škoda.

Bosch - Season 5 (2019) (série)

Po slabší čtyřce možná Boschova nejlepší řada. Kolem hlavní postavy se totiž povedlo sestavit hned tři linky, senzačně napsaný, výtečně vygradovaný. Utajení i soud jsou samozřejmě boží. Ty dialogy a nenucená chemie mezi Harrym a Maddie jsou ale něco, čím se mě pátá série dotkla i u srdce. A to jsem u takhle zemitě nastavený detektivky, a navíc po tolika letech, jednoduše nečekal.

Vítej doma (2018)

Ostudně nevyužitý prostředí, legrační Scamarcio a scénář, kterej si v pohodě dává i Janákův Důvěrný Nepřítel. Jako film, ve kterým se Emily Ratajkowski asi osmnáctkrát sprchuje, to ale všechno vlastně dokážu vzít na milost.

Defending Jacob - Následky škod (2020) (epizoda)

V knížce se obě hlavní mužský postavy chovají o dost víc jako kreténi. I proto oceňuju, jak se Applu kór u Chrise Evanse daří balancovat mezi arogancí a sympatiema.

Behind the Trees (2019)

Ve veskrze průhledným hororu jsem tajně doufal, že indická příroda aspoň odehraje svý. Bohužel. Hvězdičku leda za jedinou neindickou herečku, Vanessu Curry. S tímhle příjmením to prostě měla v kapse.

Fantasy Island (2020) odpad!

Dějový zvratky, WTF obsazenej Michael Peňa a v rámci žánru až překvapivě nehezký herečky. Brát se to celý s nadhledem, choval bych se smířlivějc. Takhle jenom dělal horor o fantazii člověk bez fantazie.

Chata (2019)

Bakalářská povídka, co mě potěšila hlavně tím, v jaký dimenzi se Franz s Fialou rozhodli udržet její pointu. A ačkoli mi jednotlivosti z horský chaty už pomalu vyšuměly z hlavy, ta dusná atmosféra mezi protagonisty se mi z ní jen tak nesmaže. Riley Keough je tu navíc skvělá.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

Pořád to místama dovede slušně zatopit. A tu céčkovou naháněčku s psychopatickým killerem v šestým díle jsem si užil, jakkoli v ní bylo děr jako v ementálu. Jenomže v celistvosti se Papírový dům už jen rozmělňuje, opakuje a šumí. Napětí je fuč. Strach o postavy taky. A když tvůrci vytáhnou po stopadesáté šesté nějaké nečekané eso v rukávu, dojde vám, že už nesledujete zvraty, nýbrž zvratky.

Too Hot to Handle (2020) (pořad)

Netflix je prostě král reality šou. Nablblý náměty, senzačně vtipný voiceovery, horký holky a íkvé tykve. Dejte si víno. A po přemýšlení, jestli je Too Hot to Handle spíš odpad nebo plná palba, nastřelte tři hvězdy. Jako já.