Rváčův deník (1995)

Pre mňa určite silnejší zážitok ako Requiem za sen. Skvelá atmosféra a uveriteľne zahrané a napísané postavy (hlavne mladý DiCaprio) ma nenechali odtrhnúť oči od obrazovky. 10/10

Disturbia (2007)

Okno do dvora, ale v modernej dobe s viac možnosťami a miesto zbytočných dialógov sa tu dejú zaujímavé veci. Susedia aj hlavné postavy sú zaujímavé, pekne sa tu strieda príjemnejšia a mrazivá atmosféra a napätie je miestami dosť profesionálne.  9/10

Misery nechce zemřít (1990)

Poriadne psycho, ktoré si vybralo dokonalú lokalitu v podobe odľahlého domu v zasneženej krajine. K tomu ešte bezmocnosť pána spisovateľa, ktorý nemá inú možnosť, ako ostať s psycho-človekom. Výborná atmosféra silne pripomenajúca tú z Shiningu. Až po zhliadnutí mi došlo, ako moc je Annie desivá postava. Film, ktorý v niektorých momentoch zamrazí a silno pripúta k obrazovke. Len nechápem, na čo tu bolo použitých tých 20 miliónov. 9/10

Proboha! (2008)

Bill Maher tu na mňa vôbec nepôsobí ako agresívny ateista, ktorý každému vnucuje jeho (ne)vieru. Pôsobí celkom sympaticky, príjemne a dokáže pobaviť. Pri určitých ľuďoch ani nezosmiešňuje ich vieru. Spochybňovať nie je zosmiešňovať. Pri iných už na to "vysmievanie" musí dojsť, keďže ono to aj je dosť na smiech. Dané vysmievanie však vôbec nepôsobí primitívne. Tiež je sympatické vidieť, že Bill vidí medzi náboženstvami menšie a väčšie zlo. Človeka to dokáže pekne pobaviť, ale nakoniec ho ten smiech prejde. 9/10

Nezvratný osud (2000)

Miestami dosť drsný film, ktorý sa len tak s divákom nepára a servíruje mu porciu nečakaných scén a množstvo šokov. Ten nápad a dokonalá precíznosť okolo toho mi pripomenuli výborný Butterfly Effect a tá bezmocnosť postáv zase pripomína Nočnú moru v Elm Street.  Nakoniec je celá táto geniálna vyvražďovačka  obalená v príjemnom tínedžerskom obale. 9/10

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jednoduché aj inteligentné zároveň. Dej môže byť akokoľvek plytký, alebo tam môžu riešiť to isté, čo riešili minule, alebo tam ten dej vôbec nemusí byť, ale mňa to stále baví. Tie hlášky sú niekedy dosť premyslené a celkovo musia pri Sheldonovi zamakať aj tvorcovia aj herec. Na tú partiu som si musel zvyknúť a lepšie ju spoznať, ale keď sa tak stalo, tak sa zo seriálu stala výborná záležitosť pri ktorej sa človek dokáže vynikajúco uvoľniť/oddýchnuť/odreagovať sa. Ale aj tu platí bežný sitkomovský fakt, že človek sa ani z polovice nenasmeje toľko, koľko mŕtvi ľudia v pozadí. Avšak to, že sa nezasmejem nemusí znamenať, že to nebolo vtipné. 10/10 (Sledujem 1. sériu, SK dabing)

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Keď sa niekto narodil v roku 1926 a stále žije, tak musí byť dosť udivený z toho pokroku, ktorý sa tu za ani nie storočie udial. David Attenborough, ktorého som prostredníctvom tohto filmu spoznal je naozaj sčítaný, nie je to žiaden eko-fašista a to čo hovorí dáva zmysel. Dokument nám nenásilnou formou ukázal nie len krásne zábery prírody, ale aj to, že by sme sa okrem pokroku, udržiavania mieru a slobody mali starať aj o tú našu nádhernú prírodu. 9/10 (Videné 17.1.2020, Originálne znenie)

Pán času (2005) (seriál)

Doctor nás vie zobrať na nevídané miesta, do nevídaných situácií a nevídaných časov. Milujem tú atmosféru, ktorú zo začiatku prinesie takmer každý diel. Mysteriózna, niekedy temná a otvárajúca kopec otázok. Niekedy to priam až geniálne vyobrazí určité obdobia nášho sveta, alebo ukáže fascinujúcu budúcnosť. Tie stvorenia, kľudne aj mýtické, inšpirované konšpiračnými teóriami, alebo úplne vymyslené tvorcami sú naozaj prepracované a je až udivujúce, kam fantázia tvorcov môže zájsť. Trochu nemusím diely na pokračovanie, keďže v prvom dieli väčšinou už väčšina potrebného povedaná bola a stačilo by ho predĺžiť o 10 - 15 minút, nie pridávať mu ďalších 40. Na záver musím povedať, že tí tvorcovia si dobre dokážu vyberať Doctorov a Doctor si zase dokáže vyberať zaujímavé spoločníčky. 10/10 (Sledujem 3. sériu)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

NAJLEPŠÍ FILM ROKU 2005! (Dokiaľ sa nenájde lepší) Tu niekto dobre vie, ako využiť zaujímavý žáner fantasy. Výborné vizuály, krásna čokoláda, trochu obžerstva, ktoré je na pohľad celkom sympatické. Pán Wonka pôsobil naozaj zvláštne a so všetkým čo sa tam dialo film pôsobil pekne mysteriózne, vôbec som nevedel, čo bude ďalej a mal som aj pocit, že sa z toho nakoniec môže vyvinúť aj horor, zaujímavý pre celú rodinu. 10/10 (Videné 1.1.2020, CZ Dabing)