Duše (2020)

Nepovažujem to za až tak vyspelý film ako som čakal, ako to na prvý pohľad vyzerá a ako mnohí iní hovoria. O vyspelosti myšlienky, ktorá celkom obchádza detské publikum niet pochybovať, avšak jej prevedenie je v rámci Pixaru dosť klasické, čiže otvorené aj pre deti, takže sa vo výsledku nejedná o až tak hlboký film, ako by mohol byť, avšak je otázne, či by ho to spravilo lepším. 7,5/10

Klub rváčů (1999)

Imidž Fight Clubu je nič nehovoriaci a na prvý pohľad dosť obyčajný, na rozdiel od iných Fincherových snímkov, o ktorých mi stačí vedieť naozaj málo a hneď mi je jasné, že idem na istotu. Bol som voči tomuto filmu skeptický a teraz viem, že oprávnene. Ani po zhliadnutí nechápem tú popularitu. Exotská a až moc dlho nič nehovoriaca dráma. Fincher nesklamal vizuálmi a prostredím a Bradovi Pittovi to naozaj ide, ale čo z toho, keď to celé začne dávať zmysel (aj keď dosť divný zmysel) až ku koncu, do vtedy si môžem užívať týpkov, čo sa mlátia zo záujmu. 5/10

Jsem Ali (2014)

Box ma absolútne nezaujíma, čiže Muhammad Ali je pre mňa v prvom rade inšpiratívny človek a až potom vynikajúci boxer a som veľmi rád, že tento film to berie podobne. Nezhodujem sa s ním v oblasti náboženstva, prestúpiť na islam je naozaj atypické a celkovo riešiť takéto veci, keď sám seba považoval za boha, ale je mi jasné, že vedel, čo robí a za svojími postojmi si tvrdo stál. Ten chlapík mal niečo do seba a často dokázal vypotiť naozaj geniálne hlášky. Niekedy pôsobil naozaj zvláštne, ale aj tento dokument ukazuje, že to bol vo výsledku dobrý človek. 8/10

Bez věcí nad věcí (2018)

Nešiel som do toho ako do komédie, ale ako do filmu s hlbokou myšlienkou a dobre som urobil. Skôr ako komédia to je "Po väčšinu času nie až tak vážny film". A kvôli tomu, že to zo seba zúfalo robí komédiu sa nenechalo tej spásonostnej myšlienke toľko priestoru, ale aj tak som za tento film rád. CZ/SK názov prekonal nič nehovoriaci originálny. 6/10

Narušení (1999)

Nebola navodená taká atmosféra, akú som už v rámci filmov z podobného prostredia videl, ale o to sa Girl, interrupted ani nesnažilo, keďže film nemal a väčšinou ani nepôsobil temne alebo nepríjemne. Niekedy to na mňa pôsobilo až prekvapivo príjemne a priateľsky. Čakal som Prelet 2, nedostal som ho a vôbec mi to nevadí. Lisa často zatienila hlavnú postavu, konkrétne vo väčšine momentov, kedy sa objavila. 8/10

Duel (1971) (TV film)

Spielberg pre upútanie pozornosti na seba nepotreboval nič revolučné (ako to neskôr začal mať vo zvyku), stačila mu náhodná báchorka, ktorú mu porozprával kamarát. Zobral ani nie pol milióna dolárov a na 90 minút nás v atmosférickom pustom prostredí zabavil čakaním na niečo. !Spoiler! A nikomu už ani nevadí, že to niečo proste neprišlo. !Koniec Spoileru! 8/10

96 hodin (2008)

Ono je trochu zvláštne, že sa toto stane takému tatkovi nerdovi, ktorý akosi záhadne predpokladá, že sa to stane. Celý tento film je vlastne postavený na celkom absurdných náhodách, či už šťastných alebo nešťastných. Aj tak za štyri, lebo takýto svižný, pútavý a silne emocionálny akčný film sa len tak ľahko nevidí. A samozrejme kultové medzi kultovými - "I will kill you." Už iba kvôli tomuto by nikto nemal siahnuť po dabingu. 7,5/10

Sedm životů (2008)

Môže to byť silne emocionálny a veľmi ľudský film, ale absencia akejkoľvek dejovej kostry celkom zruinovala úvod a celú prvú polovicu spravila dosť chaotickú. Pri porovnaní s inými (podobnými?) filmami je toto celkom abnormálna záležitosť, avšak so silnými momentmi, ktoré sadli. 6/10

Kurýr (2002)

Krásny príklad toho, že akčný film nemusí byť iba bezhlavá akcia s absenciou príbehu, alebo hocičoho, čo by dávalo zmysel. Príbeh v tejto kriminálke so sympatickým Stathamom je naozaj zaujímavý a akciou sa nepreháňa a väčšinou je iba tam, kde patrí. 7,5/10

Stůj při mně (1986)

Pár sympatických chlapcov (ktorý to výborne hrali), výprava (ktorej cieľ vo výsledku vôbec nie je dôležitý, ale proste tam musí byť) a všetko, čo k tejto kombinácii patrí, v podobe historiek, spomienok a všetkého zaujímavého, čo sa im počas cesty stane. Všetko to vytvára skvelý chlapčenský a atmosférický film, ktorý má viac čo do seba, ako iné s 20 násobným rozpočtom. 8,5/10