Pád do tmy (2005)

Príliš veľa postáv tomuto filmu ubralo. Niekedy som naozaj nevedel, že kto je kto a v podstate tie charaktery postáv boli viac menej rovnaké a nie dostatočne rozvinuté, a tak sa do ich utrpenia nedalo ani poriadne vcítiť. Avšak The Descent vytvoril viackrát veľmi dobrú klaustrofobickú atmosféru a pri hororových prvkoch ma viackrát slušne zamrazilo. 6/10

Rodina na baterky (2021)

Príbeh rodinky dementov, pričom samozrejme tatko je najväčší z nich. Bezduché akčné prevedenie a ten nápad je ešte väčší extrém - pozor, aj softvér má city! Asi dvakrát som sa dobre zasmial. Ale vtipnejšie bolo rozhodne to, ako tvorcovia nevedeli nenápadne implementovať ich etatistické názory do deja, a tak to urobili zaujímavým spôsobom - Postava zrazu znehybnie, pozerá sa do blba a vyslovuje myšlienku, akoby bola niečím posadnutá. Ostáva mi iba dúfať, že PIXAR sa k takýmto výchovným metódam nikdy nezníži. 2/10

Pokojný bojovník (2006)

Omnoho viac mainstreamový príbeh oproti knihe. Film celkovo kladie dôraz na veci, ktoré v knihe boli iba mierne načrtnuté a naopak iba mierne načrtol veci, ktoré boli v knihe zásadné. Neviem, ako moc to dokáže zapôsobiť na niekoho, kto nečítal knihu, ale ja v tomto filme nevidím až tak veľa špeciálneho, čo sa o knihe nedá povedať. 6/10

Přání smrti (1974)

"Jeho činy, nech sú akokoľvek nezákonné, ukazujú ľuďom nový prístup v boji proti kriminalite v uliciach." To, ako Paul Kersey priťahoval kriminalitu, hlavne keď už bol ozbrojený je síce nerealistické, ale určite to nepôsobí hlúpo. Myšlienka bola odprezentovaná výborne a do hlavnej postavy a jednotlivých situácií som sa dokázal vcítiť natoľko dobre, že mi každý jeho výstrel vyčaril úsmev na tvári. 8/10

Tajemství (2006)

Nemuselo to byť podané tak sektársky a mohlo to ísť viac do hĺbky a konkrétnejšie vysvetlovať, ale aj tak sa mi to úspešne vrylo do hlavy. Negativita prináša iba ďalšiu negativitu, pričom pozitívne myslenie sa vždy dobre zhodnotí. Už iba dúfam, že tu raz pridám piatu hviezdičku :) 8/10

Hořící Mississippi (1988)

"Myslím, že celú vec naplánovali. Sedia si v New Yorku a smejú sa nám." Drsná ukážka rasistickej problematiky a mentality južanskej oblasti USA. Zaujímaví protagonisti v podobe mladého, ambiciózneho idealistu a jeho staršieho a skúsenejšieho, charizmatického kolegu. Silné a niekedy vyslovene nepríjemné momenty na každom rohu. 8,5/10

Maják (2019)

Film, v ktorom je vidno zmysel asi tak, ako je v ňom vidno hocičo iné. 3,5/10

Twister (1996)

U katastrofických filmov som zvyknutý skôr na to, že sa postavy daného katastrofického prvku obávajú a snažia sa mu vyhnúť, nie že ho vyslovene vyhľadávajú. Tento film teda neponúka žiadnu komornú atmosféru, skôr to pripomína nejaký tuctový akčný thriller ako katastrofický film. 4/10

Čas (2021)

Pozornosť jednoducho udrží očakávanie toho, čo bude ďalej, ako na to zareagujú, ako budú vyzerať po takom a takom čase, čo budú robiť. Pobyt týchto ľudí bol obklopený zaujímavými udalosťami a moja zvedavosť nedala priestor nude. Logika je však vec, ktorá v určitých momentoch v rámci takýchto filmov úspešne kolísa. 7/10

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021)

Ono tá debilnosť tomuto filmu paradoxne pridáva a keď sa to spojí s faktom, že sú vianoce, tak z toho vzniká celkom obstojná kombinácia. Po roku plnom pozerania prvotriednych filmov sa rád pozriem na odvrátenú stranu a užijem si takéto primitívne dielo. 5/10