Bohulib

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.11.2018  09:54

Filmy o útěku z vězení se mi vždy líbily, a i tenhle je celkem povedený. Až na tu helikoptéru kosící stáže, které si tam běhají jako na střelnici. Nebýt téhle scény, možná bych dal o hvězdičku víc.

• 18.7.2018  12:21

Virtuální vztahy deset let před Facebookem, aneb co všechno se dá dělat po telefonu. Mírně prorocká hořká komedie s nadějným závěrem.

• 5.2.2018  11:59

U předchozích tří filmů byl každý něčím osobitý. Tenhle sice k celé sérii se Sigourney Weaver nic nového nepřidává, ale pořád je to velmi dobře udělaný akční film. Kromě rozšíření některých scén je u speciální edice navíc závěrečná scéna po přistání na Zemi a také je jiná úvodní titulková scéna než u standardní verze.

• 5.2.2018  11:49
    Vetřelec ³ (1992)

Stojí za to vidět standardní i speciální edici. U většiny filmů speciální edice jen rozšiřuje standardní, ale tady jsou některé scény úplně jinak.

• 18.1.2018  09:25
    Vetřelci (1986)

Velmi kvalitní pokračování Vetřelce, ale osobně mám radši komornější provedení. Pokud můžete, vyhněte se českému dabingu, který je příšerný.

• 2.1.2018  00:16
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Seriál mi doporučil švagr. Po dvou dílech jsem si ale řekl, že mě to moc neoslovuje a zvažoval jsem, jestli má smysl dívat se dál. S manželkou jsme nicméně ještě jeden díl zkusili. Manželku už další sledování nelákalo, ale já jsem byl zvědavý, kam to vlastně povede. A tak jsem se díval dál a nelitoval jsem. I když si pořád nejsem jistý, kam to vlastně vedlo.

• 29.8.2017  11:16

Film mi doporučili známí, pro něž je to jeden z nejoblíbenějších rodinných filmů. Možná jsem měl proto přehnaná očekávání. Film mi připadal jen mírně nadprůměrný, herecké výkony obou hlavních představitelů takové vlažné. Hlavně Buttercup je dost pasivní, nepomůže svému milému ani v boji proti HNV. Možná za to může i dabing, který navíc ve verzi, kterou jsem viděl, v jednom místě asi minutu úplně chyběl. Několikrát se objevila divná nelogičnost (např. vyklizení Lesu zlodějů) nebo zvrat ve stylu 'Deus ex machina': (spoilery: Protivníci už nás skoro dohnali, nevadí, vezmeme to přes Ohnivý močál, který je náhodou hned vedle. Že by ho mohl princ objet, nás nějak nenapadne. Hlavní hrdina je mrtvý, nic se neděje, zaneseme ho ke kouzelníkovi a ten ho vzkřísí. Španěl je propíchnutý dýkou a skoro umírá, ale vzchopí se a zabije protivníka a pak už je prakticky zdravý. Kdyby ho aspoň někdo postříkal kolalokou nebo něčím podobným.) Kdyby byl film zamýšlen vážně, byl by to totální průšvih. Jestli byl míněn jako legrace, tak tomu něco chybí. Možná víc absurdity, přehnanější klišé, nevím. Na druhou stranu se mi líbil souboj Westleyho se Španělem, šermování vypadalo velmi dobře. A taky mě potěšil Peter Falk v roli dědečka.

• 27.3.2017  14:24

Hezká podívaná, nic víc, ale taky nic míň. Konec mohl být trochu líp promyšlený.

• 27.3.2017  14:22

V podstatě se jedná o opakování předchozí Laguny. Pro romantické puberťáky to může být hezká podívaná.

• 9.3.2017  09:00

Musím říct, že poslední Piráti se mi líbili víc než Truhla mrtvého muže a Na konci světa, které připadaly zbytečně natahované kvůli dalším a dalším bombastickým trikovým efektům. V ději filmu Na vlnách podivna se najde pár logických nesrovnalostí, ale jinak je to svěží podívaná.

• 13.2.2017  17:50
    Ant-Man (2015)

Děj byl až moc přímočarý, oceňuji originální variaci na odpočítávání a dobrou vlakovou honička s úžasnou Mašinkou Tomášem. Ale Luisovo vyprávění na konci bylo fakt ale jako fakt hustý.

• 10.12.2016  17:18

Po loňské Strachově pohádce Svatojánský věneček jsem měl trochu obavy, ale naštěstí se nepotvrdily. Režisér i scénárista Marek Epstein potvrdili, že svoje řemeslo ovládají pořád velmi dobře. Katolických vtípků bylo dokonce víc než v jedničce, některé trochu zanikly ve smíchu v kině, tak už se těšíme na DVD, které si pustíme doma v klidu a budeme si moci děj vracet. Velmi legrační moment byl, když při scéně, kdy Maria uspává Ježíška a je s nimi i Josef, zahlásilo dítě za námi: "To je jeho dědeček." Co se týče děje, asi by se mi víc líbilo, kdyby Košťála neodnesl čert, ale přinutil ho polepšit se. I hudba v jedničce byla podle mě lepší a závěrečnou scénu, kdy se všichni shromáždí "na výsostech", bych taky oželel, ale jinak jsem byl velmi spokojen.

• 24.10.2016  18:30
    Lichožrouti (2016)

Animace se mi moc líbila, jak postavičky Lichožroutů, tak Praha, která byla "jako živá". Děj se dost liší od knížky, ale nevadilo mi to. Třináctileté dceři se film taky líbil moc, možná i proto, že sejí líbily i všechny díly knížky. Ale řekl bych, že většině její generace by to moc nezaujalo, zejména pokud neznají literární předlohu Takže je otázkou, jakému publiku je film určen, protože na filmu bylo hodně malých dětí, ale mám obavy, že ty z toho moc neměly. Zajímavé je, že v Brně začali Lichožrouty promítat 4 dny před oficiální premiérou.

• 18.6.2016  22:25

Líbilo se mi to o něco víc než jednička. Žádné neuvěřitelné kaskadérské kousky, děj měl větší logiku. Snad až na tu helikoptéru na vězeňském dvoře, které si nikdo nevšiml. Mimochodem, čekal jsem, že na konci, až bude po všem, se tam objeví Vin Diesel s nějakou "hustou" hláškou.

• 16.6.2016  11:22
    xXx (2002)

Jednou se na to dá dívat, některé kaskaderské kousky jsou poněkud přehnané, Praha kousek od Alp by byla fajn. Mimochodem, Samuel L. Jackson a přepadení v jídelně, to už jsem někde viděl .-).

• 4.2.2016  13:20

Původně jsem chtěl vypsat seznam všech nesmyslů, co ve filmu byly, ale byla by to ztráta času.

• 4.2.2016  13:17
    Zardoz (1974)

Pokud milujete ujeté filmy, tenhle musíte vidět.. Ale můj případ to není.

• 25.1.2016  17:54
    Atlas mraků (2012)

Byl jsem naprosto uchvácen. Když jsem v titulcích uviděl prostřihy rolí jednotlivých herců, nejdřív jsem tomu moc nevěřil, a pak si při vracení filmu a na IMDB hodně dlouho ověřoval, že je to opravdu tak. Řekl bych, že herci si některé role dost užívali. Hugh Grant si asi už potetovaného lidožrouta nezahraje a Tom Hanks se mi nejvíc líbil coby zcvoknutý spisovatel Hoggins. Film si určitě pustím ještě víckrát. Zachytil jsem i jeden vtípek, když Timothy Cavendish líčí svou představu, jak by měl vypadat herec, který by ho ztvárnil v případném filmu.

• 21.1.2016  12:01

Jako oddechovka to šlo. Chtěl jsem původně napsat, že byla škoda Hanibala Chau, moc se mi líbil, ale naštěstí jsem dokoukal titulky. Ten vtípek se dvěma ztracenými botami byl celkem dobrý.

• 26.12.2015  23:44
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Celkem hezká pohádka. Téma sice poněkud obehrané, ale slušně zpracované. Sudička mohla být trochu méně popletená a taky nechápu proč bylo potřeba Emílii Vášáryovou dabovat českou herečkou. Ale jinak to šlo.

• 26.12.2015  23:20
    Svatojánský věneček (TV film) (2015)

Tahle pohádka se tedy Jiřímu Strachovi nepovedla a nemyslím si, že by to bylo špatným scénářem. Nejhorší byli nápadníci, kteří asi měli být komičtí, ale působili vyloženě trapně a jejich řeči s cizím přízvukem nebylo moc rozumět. Pavel Liška coby hlavní padouch sice vypadal ze začátku dost zlověstně, nicméně posléze jeho projev přešel do směšnosti až trapnosti. Nezachránilo to ani pár dobrých vtípků - např. princeznino počítání, či královo dumání nad pohyblivými obrázky. Doufám, že chystané pokračování Anděla Páně se neponese v podobném duchu.

• 26.12.2015  23:06
    Korunní princ (TV film) (2015)

Nejlepší večerní štědrovečerní pohádka za posledních pár let. Ještě kdyby tam nebyly ty turnajové roztleskávačky a "Deus ex machina" v podobě příjezdu krále na turnaj, bylo by to u mě možná na 4 hvězdičky. Mimochodem, na webu ČT jsou některé nepoužité záběry, doporučuji zejména tancujícího Pakostu.

• 20.7.2015  10:56

Nemám rád žánrové smíchanice. Díry v logice děje se u akčního filmu dají snést, ale tenhle film občas přecházel do parodie, což mě znechutilo. Schwarzenegger za razícím strojem se dal vzít ještě jako citace jiného filmu, ale Chuck Norris jakožto Deus ex machina byl dost trapný. Jestli mělo být cílem podobných nesmyslů odlehčení děje, tak se to nepovedlo.

• 20.7.2015  10:19

Žánrově čistý film, jehož hlavním cílem filmu bylo patrně dostat dohromady co nejvíc filmových akčních borců, což se celkem povedlo. Pokud bych byl fanda na akční filmy, asi bych dal nejmíň o hvězdičku víc.

• 31.5.2015  22:03

Tento díl trochu vybočuje ze zbylé X-Menovské řady, možná i proto má slabší hodnocení, ale mně se líbil. Zajímalo by mě, jestli scéna, kdy Logana se sekerou v ruce varuje bývalý velitel, že jejich starou jednotku někdo likviduje, je tam jako odkaz na klasiku. Mimochodem, objeví se ještě někdy Victor?

• 31.5.2015  21:49

Dobrý vtípek s Loganem.

• 9.4.2015  13:05
    Machete (2010)

Film Machte je ve svém žánru velmi dobrý. Otázkou jen je, jestli je to váš šálek čaje. Nicméně jako už několikrát, mám dojem, že úvodní obsah psal někdo, kdo film vůbec neviděl.

• 8.3.2015  21:16

Starý nápad v novém akčním sci-fi hávu. Poměrně podařeném.

• 8.3.2015  20:55
    Godzilla (2014)

Neviděl jsem původní japonskou verzi, jen Emmerichovu, ale ta se mi líbila víc než tahle. I když opominu záležitosti problematické vzhledem k přírodním zákonům, místy děj nějak ztrácel logiku. Např. příšery se mají setkat na moř třicet mil od pevniny, ale pak se mlátí v San Franciscu mrakodrap nemrakodrap. Jinde hlavnímu hrdinovi vojáci řeknou, že pro něj nemají místo, ale pak s nimi přece jen jede. Vojenský transport s jadernou bombou pošlou po trase, která se křižuje s trasou nestvůry. A asi by toho bylo víc. Na ukrácení cesty v autobuse to šlo, ale kdybych to viděl v kině, asi by mi bylo líto peněz za lístek.

• 2.3.2015  13:11
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Některé díly jsou skvělé, jiné slabší, to už tak bývá. Simon Baker se drží své role moc dobře. Některé díly dokonce produkoval a minimálně jeden i režíroval. U seriálu mne udržoval hlavně průvodní motiv Rudého Johna, proto mne trochu překvapilo jeho uzavření uprostřed série. Ale zatím se pořád rád podívám na další díl. Dodatek po půl roce: Některé díly z konce 6. série jsou ohledně zápletky hodně odbyté a Patrickovy triky nedomyšlené

<< předchozí 1 2 3 4 5 6