Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

plakát

Nový papež (2020) (seriál)

Obrazová stránka byla sice po celou dobu úchvatná, ale některé scény mi připadaly samoúčelné - například tanec řeholnic v kapli. Na rozdíl od seriálu Mladý papež mi  až do 6. dílu chybělo nějaké napětí, nejistota či nevyjasněné otázky. Teprve po probuzení Pia XIII dostal děj ten zvláštní nádech, který mě zaujal u předchozího. Proto jsem dal stejné hodnocení jako předtím, i když jsem původně chtěl dát o hvězdičku méně.

plakát

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Nebylo to zas tak špatné. ale myslím, že tohle je nejslabší pohádka Karla Janáka. Navíc nevím, jak cestování časem a paradoxy s tím spojené dokážou pochopit malé děti, měla s tím problém i moje manželka.

plakát

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Příjemná a vtipná pohádka. Marek Eben jako rytíř Valerián je jedinečný, u jiného herce by asi ta přehnaná zdvořilost působila divně. V zajímavostech je uvedeno, že v závěrečných titulcích chybí představitelka komorné Káči Ivana Uhlířová, ale při repríze 27.12.2021 v titulcích byla, ovšem ve verzi uložené v archívu ČT její jméno opravdu není.

plakát

Princezna zakletá v čase (2020)

Celkem zdařilá pohádka, i když podobný motiv je možné najít mezi komediemi (Na Hromnice o den více) i mezi sci-fi (Na hraně zítřka). Trochu mi vadila současná nespisovná řeč, ale co mi úplně trhalo uši, byl špatně použitý přechodník při čtení zbrojnoše z knihy ("lovec napínajíce tětivu"). To by se v nějakém středověkém vyprávění, jak se kniha tvářila, nemohlo objevit.

Kyslík (2021)

Podobný začátek můžete vidět u řady filmů: žena se probudí, neví kde je, má omezené možnosti pohybu a omezený čas. A neví ani k čemu ten čas může využít. Jediné, co může, je s někým komunikovat, ale je nutné klást správné dotazy. Je dobré o filmu předem nic nevědět, pak je to napínavější, v co se to vyvine - horor, sci-fi, thriller apod.

Battle Royale (2000)

Absurdní vyvražďovačka na hranici parodie. Některé scény jsou dost ujeté (např. ta s deštníkem nebo video školení), ale závěrečný profesorův telefonát je bezkonkurenční.

Hunger Games (2012)

Píšu názor na celou sérii. Děj a chování postav místy trochu postrádá logiku, ale některé nápady jsou velmi dobré a technicky je to zvládnuto bravurně.

plakát

Payback: Straight Up (2006)

Původní verze z roku 1999 se mi líbila víc, hlavně konec.

Odplata (1999)

Dost dobrý drsňácký film. Porter měl notnou dávku štěstí, víc by se mi líbilo, kdyby měl dobrý plán s nějakou pointou na závěr. V česky dabované verzi je chyba v tom, že nezazní jméno Bronsonova syna, ale na boxu mu na tabuli přeji k narozeninám jménem (Johnny) a Rosie ho tak taky osloví.

Spiknutí (1997)

Mel Gibson je skvělý. Našlo by s pár logických nesrovnalostí (např. proč by měl Jerry umřít jakoby na infarkt, když Jonas potřeboval zjistit, co všechno a komu prozradil), ale jinak perfektní.

Ovládací panel
1 bod