Ohnivý oceán (2004)

Prepisknuta stopaz je spolecne s presladenym a natahovanym koncem nejvetsim nepritelem dobrodruzstvi zapadniho kone a kovboje v jeho sedle, kteri se vydavaji na Dalny vychod na zavod rozohnenou pousti. 55%

Pařba ve Vegas (2009)

Vylet do Vegas sebou nese velkou davku dobrodruzne nalady a smysl pro nepredstavitelne stat se na chvili alespon pravdepodobnym. Nastesti kdyz tri kamaradi ztrati po divoke noci ctvrteho soupijce, nespanikari a zacnou ho usilovne hledat. S timto hledanim je spjato nevycislitelne mnozstvi bizarnich situaci a setkani v navaznosti na minulou noc s ktere si nikdo az na par malickosti nic nepamatuje. Odlehcena komedie potesi, ale hype okolo ni byl nesmyslne obrovsky...What happens in Vegas, stays in Vegas...konecne jsem tuto vetu mohl pouzit. P.s. Zaverecne fotky jsou k popukani. 60%

Horton (2008)

Pres puvodni skepsi z premise tohoto animaku jsem se dobre bavil se skopicin a hratek, ktere predvadi slon Horton. Spolecne s jeho neotresitelnym presvedcenim a virou, ze na smitku, ktere nasel, zije cela vesnice, se dej nevlece a kratka stopaz nastavuje tvar nevycerpaneho a sveziho pocinu. Deti budou skakat radosti a starsi se svezou na vlne dobreho rozmaru. 65%

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Po nabehu zaverecnych titulku na obrazovku moje mira horkosti dovrsila skoro maximalniho bodu, protoze oproti jednicce se thajsti stirkove rozhodli o velkolepejsi podivanou zasazenou o nekolik stoleti zpatky, coz by nebylo ku skode. Jenomze vysledek je zalostny a jedine co mi zustane v pameti je zaverecna bitka a odhodlani kaskaderu spolu s hlavnim hrdinou udelat pro svoje bojove sceny maximum. Jednoduchost prvniho dilu vytezi nad prekombinovanym a nezajimavym pribehem dilu druheho, ktery ma vyplnit pasaze neobsahujici nasili. Beda bedouci 35%

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Chtel jsem dat tri hvezdy, ale z odstupem casu musim konstatovat, ze ani slicne se snazici (Megan Fox) se nepodarilo mi zaryt do pameti nic z celeho pribehu o krvelacne posedlosti po muzskych. Kdyby holky byly aspon k nakousnuti nebo vyslecene. 40%

V červenci (2000)

Zapskly ucitel Daniel se jako vzdy netesi na dva mesice prazdnin, kdy jako jediny ze sveho okoli nema zadne plany. Kdyz blesk z cisteho nebe ci osudova nahoda zajisti, ze kvuli jedne divce je schopen cestovat vsemoznymi dopravnimi prostredky s Hamburku az do Istanbulu, je neco ve vzduchu a pricteme-li k tomu fakt, ze po cely svuj vylet je doprovazen slicnou divkou se zamilovanyma ocima, jsou karty celeho pribehu poradne zamichany. 70%

Katyň (2007)

Hruzostrasny masakr polskych dustojniku se nepodarilo prevest na obrazovku v tak silne se pod kuzi zarivajici verzi, jak by si narocnejsi divak predstavoval. Ploche postavy pozustalych a jejich osudy ci ciny jsou ukazany vice nez samotne okolnosti samotneho cinu, coz je velka skoda. Hlavni otazkou filmu ale zustava, kdo je zodpovedny za takove prisernosti, coz je mozna zodpovezeno, ale cesta mohla byt vyslapana pusobiveji. 60%

Ong-bak (2003)

Na nic si nehrajici mlaticka z thajskych luhu a haju s charismatickym a sikovnym mistrem neokoukaneho bojoveho stylu. 70%

Extrakt (2009)

Mistami vtipne, ale prevazne vlazne pojednani o rediteli firmy na ktereho se zacnou valit pohromy ze vsech stran at uz osobniho nebo pracovniho charakteru a vychodisko z nich nevypada jako prochazka ruzovym sadem. Zivot je svina. 50%

Poslední dům nalevo (2009)

Mame tu dalsi z radky nezajimavych, ale docela slusne remeslne zvladnutych hororu v brutalnim stylu Saw, kde pro tentokrat msta je hlavnim hnacim motorem. 40%