Camulator

okres Trutnov
Kavárenský povaleč

<< předchozí 1 2 3 4
    • 28.7.2013  12:40

Nebylo to zas takové zklamání. Jistě, akce je o něco nepřehlednější, upocenější a Liam, přestože na to pořád má, dostává o poznání víc na hubu. Nic z toho ale není takový problém, jako spíš zcela zbytečné a oči v sloup otáčející dějové výplně ala past na rodiče, fotr je lotr atd. + bohužel chybí silné památné momenty z jedničky, jako například geniální přestřelka v domě s červenými dveřmi a mučení Marca z Tropoje. Trojka stačí, příště lépe pane kolego.

• 12.10.2012  21:41
    Arrow (TV seriál) (2012)

Seriál sezóny 12/13, od které nikdo (nebo aspoň ta většina) nic víc než další slátaninu CW nečekal a který překvapil mnohem víc, než je zdravé. Hlavní dějová linka je na první řadu naprosto strhující a ani vyplňující díly na tom nejsou jinak. Ostrovní linka je zase vždy svěží a zajímavou odbočkou. Stephen Amell, jeden by si řekl, že mu tu roli dali kvůli těm svalům, není rozhodně žádný Hamlet, ale rozhodně to je Oliver Queen zrovna tak, jako je RDJ Tony Stark. Efekty jsou na CW znát, už se asi nezlepší, ale pořád to vypadá líp, než Smallville. A samozřejmě, jak se na komiksový svět sluší a patří, všechny slečny, ženy a dokonce i maminy jsou naprosto k sežrání. Těším se na další řadu. | Po překvapivě dobrých prvních dvou řadách přichází řada třetí a s ní to, čeho jsem se nejvíc obával a co se v posledních letech s vývojem internetu a zejména sociálních sítí stává, bohužel, čím dál častějším - fanouškovský diktát. Zejména zcela nepokryté totální tlačení na pilu jedné nejmenované vztahovky, kde už chybí jen ujištění Oliverova urologa, že tomu tak skutečně je, i když tomu tak do posledních dvou dílů 2. řady skutečně nebylo. Přidejte jako bonus další tunu tzv. CW crap všech ostatních postav a máte důvod, proč nemůže být Arrow perfektním seriálem. | Kdyby mi někdo při první sérii řekl, že to jednou skončí sladkou scénou odjezdu Olivera se svou milovanou v Porsche do západu slunce, vytlemil bych se mu do ksichtu poté, co bych mu hlavu nacpal do dehtu a peří a zneuctil ho před jeho vlastními dětmi. A hle, přece by měl nebožák pravdu. Ono by to bylo i k smíchu, kdyby to nebylo tak zoufale k pláči. | S04e18: Nasrat. Odpad! Nazývat tohle adaptací Green Arrowa je největším a nejodpornějším plivancem do ksichtu od Mandarina v Iron Man 3.

• 12.7.2012  00:13

Na to, že je to v podstatě amatérský dílo...jen malej dotaz, proč Ezio vypadá jak holka?

• 1.1.2017  21:17

Může obsahovat spoilery z her. Mrzí mě to, opravdu mě to moc mrzí. Považuji sám sebe za v podstatě až nekritického fanouška série, hrál jsem všechny hry (krom Chronicles a tady jsem stejně zřejmě o nic nepřišel) a ze všech jsem byl naprosto nadšen jako pětiletej kluk, včetně nenáviděného Unity a údajně nemastného, neslaného Syndicate. Proto bych strašně rád fanboyoval i z filmu, vážně jo, ale zkrátka to nejde. Protože prostě není výborný a mám z něj trochu smíšené pocity. Částečně to bude tím, že se to celé odehrává skoro ve tmě. Příběh, na který si spousta lidí stěžovala, mi v ničem nevadil, i když hráčům, kteří ví, s čím se po hrách assassíni a templáři potýkají, můžou problémy postav ve filmu přijít poněkud banální. Největší problém vidím jinde. Troufám si říct, že se v AC lore celkem dobře vyznám, proto mám radost, že některé prvky se ho velice přesně drží (a to ani nemluvím o easter eggs), ale o to víc jsem pomalu až nasraný, že jiné jsou s ním v přímém rozporu. Například Torquemadovo naprosto bezostyšné deklarování příslušnosti k templářům zaplněnému náměstí, před zraky panovníků, a hlásání jejich nadvlády. Současné hlavní sídlo řádu v Londýně, které má ne jeden, ne dva, ani tři, ale dokonce pět (!) velkých templářských křížů přímo na fasádě, asi aby i ten nejvypasenější a nejtupější idiot věděl, že se jedná o sídlo templářů a do kterého si členové v klidu a pohodě kráčí na konferenci, jako by nic. Společnost Abstergo, která jim má sloužit jako vějička, tak úplně postrádá jakýkoliv smysl. Dále rituální sekání prsteníčků, kterého se assassíni zbavili už dávno díky Altairovi, ale jeho vylepšováky skrytých čepelí si záhadně ponechali. Nelze tyhle lapsy pochopit o to víc, když si člověk uvědomí, že měl Ubisoft nad filmem přímý dohled. Obecně pak rozjezdové filmy nemám moc rád, podobně to mám třeba s Novou nadějí nebo novým Star Trekem (2009). Proto musí tyhle první exposition filmy mít něco navíc, přidanou hodnotu, duši, chcete-li. A to tady zkrátka a dobře chybí. Nepomáhá tomu ani hvězdné obsazení, ani ty easter eggy, ani dechberoucí choreografie a parkour. Se zlomeným srdcem musím konstatovat, že ani Assassin'S Creed tu kletbu videoherních adaptací nevytrhne. A tiše doufám, že bude pokračování, které konečně nakope prdel, i když jeho vzniku po tomhle filmu moc nevěřím. A pokud nakonec skutečně nevznikne, bude třetí hvězdička věnována toliko Ariane Labed, po Mary Read a Evie Frye teprve třetí skvělé ženské assassínce (nemám rád Aveline). Zbytek za dvě.

• 9.5.2012  11:26
    Avengers (2012)

Tak jsem měl konečně možnost to také vidět. Tedy - na to, jaké to tu má hodnocení a jaký je kolem tohoto filmu humbuk jsem čekal o hodně víc. Podle mého názoru Avengers prostě splnili svůj účel, nic míň, ale především o NIC MOC víc. Příběh hodnotit nebudu, to je prostě klasika - bum záporák, bum ultimátní zraň, bum skupina superborců, co se nemaj moc v lásce, ale pak se za vyšším principem spojí, aby bum zachránili svět atd., takže to nejdůležitější - postavy. Hláškující Tony Stark se dal očekávat, i když musím přiznat, že v některých scénách už to bylo trochu moc a působilo to dost účelově. Rozhodně víc jsem čekal od Kapitána Ameriky, Thor, BW (hodně účelové záběry při výslechu Lokiho), NIck Fury splnili úkol. Těžší je hodnotit Hawkeye, jelikož od chvíle, kdy byl zase normální, ale ani předtím, se nějak výrazněji neprojevil. Příjemným překvapením byl Hulk, který byl zde opravdu třešničkou. Loki klasický vychytralý záporák, zde opravdu víc zlý, než v Thorovi, pokud jste v Thorovi měli dojem, že by se dal ještě napravit, tady je to prostě fracek. Efekty jsou vážně mlsná podívaná a závěrečný boj je něco, co si dosud někdo dovolil akorát v animáku. Ale jít na film se 142 minutovou stopáží kvůli závěrečné půlhodince a pár vtipným momentům mi nepřipadá úplně košer. Podtrženo sečteno za ****. Avengers lze přirovnat k superchutnému dortíku, který si dopřejete jednou za rok a stojí to fakt za to. Ale ten dort ve vás kromě tý skvělý, chvilku trvající chutě nic víc nenechá. A při pohledu na hodnocení? Hype jak sviň.

• 5.7.2012  18:39

Mocný seroš, na který jsem narazil úplně náhodou (ehm), když se koukal můj mladší bratr. Postavy, ač je to dětský animák, skvěle vykresleny a vůbec bych se nezlobil, pokud by budoucí filmy načerpaly trochu inspirace. Pěkně mě zvedli žluč, že ho nakonec zrušili, tak ať jim navazující "Avengers Assemble" pěkně vyjde. Ten úvodní song by ale mohli zachovat, není vůbec zlý: http://www.youtube.com/watch?v=deEoHxi7X4Y

• 28.3.2016  19:52

Z největších obav se nakonec vyklubaly největší klady - Batman i Wonder Woman byli skvělí. Nicméně film, během kterému se člověku hlavou honí nejčastěji slova jako "Proč?" a "Cože?" si přesto víc, jak za tři nezaslouží. Počkám si na prodlouženou verzi. A taky na film, kde bude Lex Luthor konečně skutečně emocionálně chladný, vypočítavý psychopat zcela bez toho šaškování.

• 17.2.2018  23:26

Summa summarum nejlepší origin od Iron Mana a to navzdory standardní příběhové šabloně, poměrně nepřehledné akci a místy opravdu špatnému CGI, na poměry MCU bych řekl dokonce katastrofálnímu. Co ovšem Black Panthera pro mě osobně činí v rámci dosavadního univerza naprosto výjimečným je bohaté nové prostředí a především bezkonkurenčně napsané, obsazené a zahrané postavy od charismatického hlavního hrdiny přes snad nejlepšího hlavního záporáka v rámci filmů (top 3 určitě) po toho posledního komparzistu #109 tam vzadu. Krásné čtyři, krásný film.

• 2.8.2013  20:54

Praktická ukázka toho, že čas je relativní. Začátek se táááhne celý boží den a přesto má člověk na konci pocit, že film uprostřed ufikli a říká si "to bylo všechno?" Nicméně Jeremy je vážně sympaťák a doufám, že v dalším díle potká i kolegy Jasona a Edwarda Snowdena, aby spolu velkýmu voyeurskýmu bráškovi pořádně nakopali prdel!

• 5.2.2009  14:40
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Nedávno jsem viděl, nevim jestli je to tim, že zajímám o druhou světovou, ale tenhle seriál mě prostě pohltil, začal jsem číst knihu a nevim jak dál ale po Carentan se seriál téměř shoduje s vyprávěním vojáků a to téměř je tam jen proto, že se do seriálu nevešly všechny detaily, jako například cvičné seskoky na počest Winstona Churchilla. Rozhodně si nemyslím, že seriál je typicky americký (tzn. vlajka všude kam se podíváš, patriotistické kecy atd.) naopak, stačí si jen vzpomenout na německého generála a jeho "Männer!" A ústřední melodii už z mobilu nevymažu.

• 12.8.2014  11:22

Recept, jak udělat z Kapitána Ameriky, parodického šaška se štítem, Kapitána Ameriku, seriózního hlavního hrdinu a parťáka v boji a přitom zachovat některé jeho nedostatky, jako například prohazování patetických patriotistických keců. Za prvé: zasadit ho do konspiračního filmu. Co jiného taky s takovou postavou, tohle téma jí prostě sedne, jak prdel na hrnec. Zejména pak ty patetické patriotistické kecy nejsou tak strašně patetické a trapné, když jejich prohození konečně má nějaký pořádný kontext, právě v souvislosti s věčnými otázkami, jako bezpečí X soukromí X svoboda. Za druhé: dát mu kvalitní režii, která udá ten správný směr - narozdíl od předchozích filmů, ze kterých jsem neměl vůbec pocit, že by Steve Rogers mohl být vůdčí osobou, naopak ho do té role vždy až násilně tlačili, i když na ni neměl, zde je jako leader naprosto přirozený, ví, co chce a jde si za tím. Za třetí: dát mu osudovou a suverénní hudbu Henryho Jackmana. Spolu s režií hudba významně pomohla vybudovat Kapitánovu osobnost. Za čtvrté: postavit proti němu Roberta Redforda.

• 7.7.2010  22:39
    Chuck (TV seriál) (2007)

Info k S5 - "Pátá řada zaznamenává návrat ke svým kořenům, i když trochu neobvyklým způsobem. Díky nově nabytému jmění, Chuck (Zachari Levi) a Sarah (Yvonne Strahovski) Bartowští vlastní obchodní dům Buy More (se vším na povrchu i pod ním) a nově založenou, nezávislou zpravodajskou agenturu Carmichael Industries, jejíž členy jsou také John Casey (Adam Baldwin) a Morgan Grimes (Joshua Gomez). Mezitím se Morgan stává novým majitelem tajné vládní databáze známé jako Intersect a Chuck je nucen jednat jako jeho ochránce, stejně jako kdysi Sarah a Casey." ----- Uvidím po prvním díle, ale předběžně říkám, že se seriálem Chuck končím. Jelikož Chuck už taky skončil, tohle je plot k seriálu Morgan, na který vážně koukat nechci.-----------Po s05e01 snižuji na 3, protože naděje umírá poslední. Tak doufám, že ji NBC nezabije.

• 29.8.2011  20:36
    Criss Angel: Mistr magie (TV pořad) (2005)

Bylo by to na hvězdičku, kdyby si aspoň odpustili ty komentáře publika/najatých herců/podplacených. "Bylo to neuvěřitelné, byl tam a najednou tam nebyl a najednou bum! A byl přímo vedle mě. Je to skutečně mág!"

• 31.5.2015  14:33
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Těžko uvěřit, že je Daredevil součástí toho samého sluníčkového světa Josse Whedona, kde každý hrdina i padouch chvátá, aby vypustil další údernou hlášku nebo blbý dvojsmysl a sotva si v něm sem tam někdo udělá bebí. Oproti zbytku MCU je totiž tenhle seriál jako peklo a nebe s atmosférou klidně srovnatelnou s takovými skvosty jako Breaking Bad nebo The Wire. Až si říkám, jestli je vůbec dobře, že nechali Daredevila na starost Netflixu (samozřejmě, že je!), protože třeba ve srovnání s Wilsonem Fiskem působí všichni dosud představení záporáci MCU bez výjimky jako naprosto neschopní ňoumové, možná - možná - kromě Granta Warda (Winter Soldier je spíš antihrdina). A pokud s tím v Infinity War něco neudělá Thanos, bude to pěkná ostuda. Krom toho ale Daredevil rozšiřuje každým rokem narůstající počet příkladů, proč jsou seriály budoucností audiovizuální zábavy, nejen co se narativní stránky týče.

• 11.8.2018  12:31
    Deadpool 2 (2018)

V zásadě má tenhle film úplně stejný problém jako třeba Kingsman 2 a vůbec všechny filmy, které sází na wow (nebo spíš wtf) efekt. Jednička byla něco ve své době nevídaného, nečekaného a osvěžujícího. U dvojky už člověk tak nějak ví, co má očekávat, takže musí být ještě úchylnější, nechutnější a divnější - což už u Deadpoola snad ani nejde. Pořád je to vcelku dobrá taškařice, ale už to prostě známe.

• 1.9.2011  18:11
    Dexter (TV seriál) (2006)

S1 - ***** = plný počet, dokonce lepší než samotná kniha; S2 - **** a půl = o něco slabší než S1, ale pořád si udržuje nevídanou kvalitu; S3 - **** = zatím nejslabší, nevýrazný protivník, ale rozvíjí se tu hezké a zajímavé téma, které nicméně muselo skončit, jak skončilo; S4 - **** a půl = co říct, zásadní změna, která postihla velkého fandu nejmenované blonďaté postavy. Záporák byl velmi dobrý, ale pro mě pořád zůstává číslo 1 Brian Moser; S5 - ***** = tak tuhle sérii jsem zhlédl v rekordním čase, jelikož jsem vážně chtěl vědět, jestli Dexter konečně našel svou spžízněnou duši, někoho, kdo by z jeho počínání nezemřel (Harry), nebo nezcvoknul (Miguel). Bohužel, zas to nevyšlo a to to byla tak skvělá postava. Co se týče záporáků, z mého pohledu byli tito zatím nejnechutnější, stačilo jen slyšet zvuk z těch DVD, zatím nikdo - ani Brian, ani Trinity - mi nepřišel tak zvrácený. Ovšem zvrácenost není genialita a tak číslo jedna stále zůstává Biney; S6 - 6. epizoda byla asi jedna z nejlepších, které jsem kdy v rámci Dextera viděl, těší mě, že si dokáže udržet tak vysokou kvalitu i po tolika letech.

• 14.3.2009  23:02
    Do útoku (1987)

V jednu chvíli, když běžela scéna s jakýmsi černochem a poté rozhovor mezi Slyem a jeho synem, jsem si myslel, že koukám na nějaký díl Rockyho...

• 8.5.2009  14:16

Dalo docela fušku ten film pochopit, stačí aby vypadla jedna jediná věta a zas vůbec nevíte, takže vás to krásně přiková k židli a udrží až do konce. Samozřejmě kupa retrospektiv ( někdy jsem nevěděl co bylo před a po, co bylo pak a...) pomíchaných tak, jak to umí jen Nolan ( známe jeho 1. Batmana ). Moc hezký příběh s moc hezkou pointou aneb za vším hledej jednoduchost a moc nad tím nedumej.

• 9.10.2014  23:35
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Co začalo jako pomsta Železné Lady pokračuje jako herecký koncert a dost možná druhá (třetí?) životní role Kevina Spaceyho. Chladný, vypočítavý a bezskrupulózní Frank Underwood sundává jednoho oponenta za druhým jako zkušený snajpr v hustém lese. Výtečně mu asistuje jeho vlastní lady MacBeth v podání Robin Wright, která od otravné slečinky ve Forrestovi ušla hodně dlouhou cestu až k strachu a respektu nahánějící ženě s náznaky svědomí. David Fincher nezůstává nic dlužen své pověsti a divákovi, ostatně jako vždy, nechává jasný vzkaz: tohle není odpolední seriálek pro čajíčky. Nelíbí? FU.

• 4.2.2009  17:48

Opět dílo, které považuji za skvělou komedii, a která se z mě neznámých důvodů netěší moc dobré popularitě.

• 3.12.2013  21:08
    Ellie Goulding - Burn (hudební videoklip) (2013)

Jděte všichni do hajzlu, fakt. V dněšní době na míru ušitých poloobnažených až obnažených MTV kraviček přímo z výrobního pásu je Ellie jasným vzkazem, že naděje žije a ne ledajaká! Tuhle jsem se nachytal, jak jsem hladový seděl a jel Burn pořád dokola asi 2 hodiny a to jsem si ji původně chtěl pustit akorát jako kulisu k vaření. Výsledek? Maso připálený, rejže připálená, hrnce zničený, plotna je mrtvá, já jsem sytý a beznadějně a bezhlavě zamilován do tohohle úkazu z pohádkových zemí jménem Ellie Goulding: (:

• 15.8.2008  14:32
    Equilibrium (2002)

1. hvězdička za Chris, 2. hvězdička za tiana, 3. hvězdička za Ba, 4. hvězdička za lea, 5 hvězdička není protože mi Matrixové scény připadají ohrané a nápad už tu taky byl někde jinde, ostatní je tak...na půl hvězdičky...

• 4.2.2009  17:52
    Eurotrip (2004)

Další komedie, u které zvedám obočí co se týče hodnocení. Sice všude roztrubuju, že jsem jen na vysoce kvalitní filmy s pořádným dějem apod. ale vyjímku tvoří oddychové komedie, navíc tahle podle mě má dobrou zápletku, vtipy a hlášky a jednu extra velkou hlášku v podobě jedné písně, sympatické herce ( potěší Miroslav Táborský ) a tak bych mohl pokračovat, což pro mě rozhodně jsou body kvalitního filmu. Jednu hvězdičku si ale nechám, až mi přestanou vadit některé malé scénky, jako například "Papež scéna". Určitě si to ale nezaslouží hodnocení pod 3.

• 9.10.2014  23:10
    Fargo (TV seriál) (2014)

No řekněte, báli jste se někdy chlapíka s účesem podle hrnce a výrazem rezidenta Jedličkova ústavu? Radši byste měli. "I worked this guy for six months, Lester. Six months. Can you imagine the number of sewer mouths I put my hands in? The gallons of human spit? Plus the 100 000 dollars bounty down the toilet, but...still...the look on his face, when I pulled the gun - classic, huh?" P.S.: Náčelník Bob je mokrým snem každého Janouška.

• 12.9.2010  11:51
    Glee (TV seriál) (2009)

První sezóna: zamiloval jsem se. Tohle je mé guilty pleasure. Tohle je opravdu seriál, od kterého jsem nečekal nic a dostal vše. Postavy jsou přesně takové, aby je člověk v jednu chvíli zbožňoval a pár minut na to nesnášel. Jediná, u koho to nejde je snad jen Jayma Mays (jak jinak :p) tu ani nejde nesnášet. Skvělé písně. Druhá sezóna: Dublér Macaulay Culkina je překvapivě v pohodě, ačkoliv jsem si říkal, že ho určitě budu nesnášet( opět umění naservírovat nečekané). A vůbec se tvůrcům daří překvapovat (Karofski). První půlka druhé řady navazuje tam, kde skončila první a drží tempo. Uvidíme jak dál.

• 18.1.2014  00:50

Po loňské zkušenosti s prvním dílem (neskutečné nadšení a velká očekávání, následný pocit nic moc) jsem tentokrát vyrazil s mírnou skepsí. A výsledek byl fantastický. Rozhodně lepší, než první díl a to ve všech směrech. Největší obavy jsem měl z násilné love story, která navzdory vykrádání hlášek ("Byl to jen sen Arwen, tedááá, Tauriel.") násilně nepůsobí a lze-li to považovat za nedostatek, pak jen velmi nepatrný. Dokonce Legolasovy svítící oči, zřejmě vypůjčené od Roberta Pattinsona z Tvajlajtu, mě iritovaly mnohem víc. Závěrečný střet s Šmakem pak napravil veškeré křivdy z loňska, celou dobu jsem čekal, kdy se Šmak přeřekne a osloví Bilba "Johne." Škoda.

• 11.2.2011  22:29
    Hodiny (2002)

Nebýt hodiny literatury, nejspíš bych si tohoto filmu ani nevšiml. Takže zaplať pánbůh za ni. Ačkoliv mě Paní Dallowayová nějak nebere (nejspíš si ji přečtu akorát k maturitě), Hodiny mě svým dějem vtáhly. Slyšel jsem hodně negativních narážek na vzhled Nicole Kidmanové, myslete si, že jsem zvrácený, ale byla neskutečně okouzlující, chápal jsem utrpení její postavy a její výkon mě naprosto dostal. Meryl Streep a Julianne Moore odvedly též dobrou práci. Kdo mě opravdu dostal byl Ed Harris. Jeho postava byla z mého pohledu velmi tragická a to, jak ji zahrál, bylo pro mě strhující. Troska z kdysi mladého idealisty, který bídně přežívá, čeká na svou potupnou smrt, počítá Hodiny. Na závěr: maskéři odvedli skvělou práci.

• 1.9.2010  20:17
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

První série je naprosto bezkonkurenční. Druhá byla o něco slabší. Ačkoliv je tu hodně negativních názorů na třetí řadu, já si myslím, že zas tak hrozná nebyla. A i kdyby, pokud vydržíte až do konce, bude to stát za to, protože uvidíte...krásný nový svět.

• 15.8.2008  14:33
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Seriál, který mě provázel celé dětství a z pěti hvězd nepolevim ani kvůli pokaženým závěrečným sériím, kde O'Neilla nahradila jeho směšná, mladší kopie...já mu to prostě dlužím za ty salvy smíchu, co ve mě vždycky vyvolal...

• 27.11.2009  22:15
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Velmi povedený spin-off, který ale i tak jede podle stejného schématu - silný protivník, zlý, nelítostný, objevování nových světů a technologií pro boj s nepřítelem, hláškující hlavní hrdinové, a hlavně středověké vesničky. Ty hlášky ale jsou povedené, Sheppard dokonce ani moc nepřipomíná O'Neilla a McKay by se už mohl stát literárním typem. Bitvy na koncích a začátcích řad, někdy i v průběhu, taky nejsou k zahození.

<< předchozí 1 2 3 4