Camulator

okres Trutnov
Kavárenský povaleč

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.5.2018  10:54

Absolutní sázka na jistotu, asi jako když si pár kol před koncem Berbr ligy vsadíte na prohru již zachráněných Teplic, ať už hrajou s kýmkoliv, nebo když vám maminka k nedělnímu obědu opět uvaří vaše nejoblíbenější jídlo přesně tak, jak ho máte rádi. Jediným jakž takž experimentem téhle "sólovky" je její hlavní představitel, který ale svůj debut v roli "stuck up, half-witted, scruffy looking Nerfherdera" zvládl na výbornou. Jinak film obsahuje úplně všechno, co se vám okamžitě vybaví, když se řekne "Han Solo." Žádná překvapení, žádné boření hranic, jen přesně to, co čekáte. Čistej fan servis od začátku do konce. Ale tak na tom není zase nic tak špatného, že, navíc já a Star Wars...

• 28.6.2017  00:04
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

100. komentář! Kdybych měl na csfd.cz možnost v omezeném počtu třeba deseti případů udělit hvězdiček šest, bez váhání bych jednu plácnul Rickovi a Mortymu. Těžko v dnešní době hledat tak dokonale ujetý seriál plný životních pravd, okázalé zábavy a momentů, při kterých si člověk nutně pokládá otázku, zda je svět skutečně skutečný, nebo zda se neocitl omylem v nějakém paralelním vesmíru, kde světu vládnou krávy. Mořské krávy.

• 1.1.2017  21:47
    Westworld (TV seriál) (2016)

Nevyjít letos The Crown, byl by pro mě Westworld zcela jistě seriálovou událostí roku. Aby ne, když za ním stojí jeden Nolan a jeden Abrams. V deseti epizodách divák v postupně gradujícím příběhu nejprve důkladně prozkoumá možnosti zábavního parku, aby na konci odhalil jeho pravý smysl. Výtečný Djawadiho soundtrack sedne každé scéně jako prdel na hrnec. Už dlouho se mi nestalo, aby mě v seriálu žádná postava vyloženě nesrala, pokud to není zrovna její účel. Těším se na druhou řadu.

• 20.11.2016  19:42
    The Crown (TV seriál) (2016)

Bylo jen otázkou času, než se životní příběh nejdéle vládnoucí panovnice dočká uměleckého zpracování. I když tak nebývá zvykem, ještě za jejího života se tohoto úkolu nechopil nikdo menší, než Peter Morgan, muž, jenž stojí za oscarovou Královnou. Musím přiznat, že ještě před premiérou jsem měl nemalé obavy, neboť bylo jasné, že postavy budou pro účel seriálového vyprávění do jisté míry zbeletrizovány a historie zdramatizována. A ve výsledku se skutečně najde nejeden okamžik, u kterého si historik zřejmě vykroutí oči. Naštěstí je těchto pár lapsů zpravidla okamžitě zapomenuto díky spoustě naopak velkolepých a dech beroucích scén, které musí nejednoho milovníka britské monarchie a Windsorů zahřát u srdce. Na seriálové poměry astronomický rozpočet je patrný na každém kroku, od kulis a kostýmů, po velice přesný výběr herců. Jistým výkonům zkušeného Jareda Harrise a Johna Lithgowa se zcela vyrovnává mladá a talentovaná Claire Foy, jejíž Alžbětu II. zkrátka nejde popsat. Musíte ji vidět. Máte-li zájem o britskou monarchii a vládnoucí dynastii, přičemž jste ochotni přehlédnout některé nedostatky, pak jste právě objevili seriál roku. Pro všechny ostatní je The Crown dalším brilantním dramatem Netflixu.

• 16.8.2016  12:48

Žádný obsáhlý komentář nebude, není moc co. Jde o docela obyčejnou letní popkornovku, DC se sice dušovalo, že s ní udělá díru do světa, ale neudělalo a neudělá, tohle všechno jsme už viděli. Film celkově za tři. Proč dávám pět? Amanda Waller. Všude je to pořád samý Deadshot sem, Harley tam, ale nikde ani slovo o týhle badass ženský, co měla na plátně oproti ostatním minimum prostoru a stejně pokaždý, když se objevila na scéně si všechny a všechno hezky opanovala. Takovou postavu DC potřebuje, s touhle postavou, pokud se jí bude dostatečně věnovat, tu díru do světa udělá. Za ni zbylé dvě.

• 31.5.2015  14:33
    Daredevil (TV seriál) (2015)

Těžko uvěřit, že je Daredevil součástí toho samého sluníčkového světa Josse Whedona, kde každý hrdina i padouch chvátá, aby vypustil další údernou hlášku nebo blbý dvojsmysl a sotva si v něm sem tam někdo udělá bebí. Oproti zbytku MCU je totiž tenhle seriál jako peklo a nebe s atmosférou klidně srovnatelnou s takovými skvosty jako Breaking Bad nebo The Wire. Až si říkám, jestli je vůbec dobře, že nechali Daredevila na starost Netflixu (samozřejmě, že je!), protože třeba ve srovnání s Wilsonem Fiskem působí všichni dosud představení záporáci MCU bez výjimky jako naprosto neschopní ňoumové, možná - možná - kromě Granta Warda (Winter Soldier je spíš antihrdina). A pokud s tím v Infinity War něco neudělá Thanos, bude to pěkná ostuda. Krom toho ale Daredevil rozšiřuje každým rokem narůstající počet příkladů, proč jsou seriály budoucností audiovizuální zábavy, nejen co se narativní stránky týče.

• 9.10.2014  23:35
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Co začalo jako pomsta Železné Lady pokračuje jako herecký koncert a dost možná druhá (třetí?) životní role Kevina Spaceyho. Chladný, vypočítavý a bezskrupulózní Frank Underwood sundává jednoho oponenta za druhým jako zkušený snajpr v hustém lese. Výtečně mu asistuje jeho vlastní lady MacBeth v podání Robin Wright, která od otravné slečinky ve Forrestovi ušla hodně dlouhou cestu až k strachu a respektu nahánějící ženě s náznaky svědomí. David Fincher nezůstává nic dlužen své pověsti a divákovi, ostatně jako vždy, nechává jasný vzkaz: tohle není odpolední seriálek pro čajíčky. Nelíbí? FU.

• 9.10.2014  23:21
    Newsroom (TV seriál) (2012)

"I call myself a Republican 'cause I am one. I believe in market solutions, and I believe in common sense realities and the necessity to defend ourselves against a dangerous world and that's about it. Problem is now I have to be homophobic. I have to count the number of times people go to church. I have to deny facts and think scientific research is a long con. I have to think poor people are getting a sweet ride. And I have to have such a stunning inferiority complex that I fear education and intellect in the 21st century. But most of all, the biggest new requirement, really the only requirement, is that I have to hate Democrats. And I have to hate Chris Christie for not spitting on the President when he got off Air Force One. The two-party system is crucial to the whole operation. There is honor in being the loyal opposition." - Děkuji Aaronu Sorkinovi za velice přesnou definici mého politického smýšlení.

• 9.10.2014  23:10
    Fargo (TV seriál) (2014)

No řekněte, báli jste se někdy chlapíka s účesem podle hrnce a výrazem rezidenta Jedličkova ústavu? Radši byste měli. "I worked this guy for six months, Lester. Six months. Can you imagine the number of sewer mouths I put my hands in? The gallons of human spit? Plus the 100 000 dollars bounty down the toilet, but...still...the look on his face, when I pulled the gun - classic, huh?" P.S.: Náčelník Bob je mokrým snem každého Janouška.

• 12.8.2014  11:22

Recept, jak udělat z Kapitána Ameriky, parodického šaška se štítem, Kapitána Ameriku, seriózního hlavního hrdinu a parťáka v boji a přitom zachovat některé jeho nedostatky, jako například prohazování patetických patriotistických keců. Za prvé: zasadit ho do konspiračního filmu. Co jiného taky s takovou postavou, tohle téma jí prostě sedne, jak prdel na hrnec. Zejména pak ty patetické patriotistické kecy nejsou tak strašně patetické a trapné, když jejich prohození konečně má nějaký pořádný kontext, právě v souvislosti s věčnými otázkami, jako bezpečí X soukromí X svoboda. Za druhé: dát mu kvalitní režii, která udá ten správný směr - narozdíl od předchozích filmů, ze kterých jsem neměl vůbec pocit, že by Steve Rogers mohl být vůdčí osobou, naopak ho do té role vždy až násilně tlačili, i když na ni neměl, zde je jako leader naprosto přirozený, ví, co chce a jde si za tím. Za třetí: dát mu osudovou a suverénní hudbu Henryho Jackmana. Spolu s režií hudba významně pomohla vybudovat Kapitánovu osobnost. Za čtvrté: postavit proti němu Roberta Redforda.

• 22.6.2014  21:36
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Liga výjimečných pro mě byla vždy takové malé guilty pleasure, zbožňuju éru viktoriánské anglie, ať už jde o Londýn či vřesoviště, kdy mýty a nadpřirozeno konfrontuje drsný a špinavý průmyslový pokrok, takže když jsem poprvé zaslechl o tomhle malém dílku, nemohl jsem se dočkat, až skončí zkouškové a já ho budu moct konečně prubnout. A má očekávání jsou zcela naplněna. Mimo fakt, že jednu z ústředních postav hraje Eva Green (která je diva prostě ve všem) je příběh napínavý, atmosféra hustá a každá věta vymazlená do nejmenšího detailu. Timothy Daltona jsem měl vždy docela rád a jako každý britský herec a gentleman zraje věkem jako to víno. Zato Joshe Hartnetta jsem nikdy moc nemusel, o to víc po jeho "nezapomenutelné performanci" v nejzprzněnějším historickém velkofilmu a zrovna o tak zajímavé části druhé světové. Nicméně jeho americký buran s morálkou a issues je, nutno uznat, dobře zahranou a sympatickou postavou. Showtime si navíc, stejně jako HBO, může v klidu dovolit se s tím "nesrat," takže každý dialog, každá scéna říká přesně to, co chce. Výborná věc a další závislost do sbírky. Jo, a nevěděl jsem, že se Tomáš Rosický dal na hereckou kariéru. S2: Nevěřil bych, že výbornou první sérii ještě něco kdy překoná. Přiznávám, že jsem v hodnocení Penny těžce neobjektivní, ale zážitek, jaký mám ze sledování tohoto klenotu, je prostě jedinečný a nepopsatelným způsobem paralyzující. Třetí epizoda pro mě představuje ve všech směrech absolutní špičku a finále, ač o něco méně akční, než by asi divák čekal, mi až do premiéry třetí řady rozhodně nedává spát. Opět jsem si potvrdil, že zdaleka nejsilnější stránkou, v kombinaci s božským hudebním doprovodem, jsou dialogy mezi jednotlivými postavami, ať už o smyslu života, životě brouka, nebo spodním prádle pro reanimovanou prostitutku. Penny Dreadful je zdaleka nejlepší seriál své doby a místní hodnocení je krajně nefér. Pokud by tu mělo něco mít 99%, pak tohle.

• 18.1.2014  00:50

Po loňské zkušenosti s prvním dílem (neskutečné nadšení a velká očekávání, následný pocit nic moc) jsem tentokrát vyrazil s mírnou skepsí. A výsledek byl fantastický. Rozhodně lepší, než první díl a to ve všech směrech. Největší obavy jsem měl z násilné love story, která navzdory vykrádání hlášek ("Byl to jen sen Arwen, tedááá, Tauriel.") násilně nepůsobí a lze-li to považovat za nedostatek, pak jen velmi nepatrný. Dokonce Legolasovy svítící oči, zřejmě vypůjčené od Roberta Pattinsona z Tvajlajtu, mě iritovaly mnohem víc. Závěrečný střet s Šmakem pak napravil veškeré křivdy z loňska, celou dobu jsem čekal, kdy se Šmak přeřekne a osloví Bilba "Johne." Škoda.

• 17.1.2014  22:28

To si tak člověk říká: "Času dost." Až jednoho dne vyslechne omylem dva lidi, jak se o tom baví a samozřejmě vyzradí i pointu. Po dvou letech od onoho vyzrazení jsem sebral odvahu a podíval se. Přestože se znalostí konečného zvratu vypadá každá jediná scéna filmu úplně jinak (místy až frustrující), klidně i bez něj by film fungoval na plný počet a dovolím si říct, že v konečném vyznění filmu nemá až takovou roli. Na mysli mám zejména scény Colea a jeho matky, které mají v sobě tolik emocí, že musí zákonitě dohnat k slzám každého normálního člověka - tady fakt smekám před tehdejším Osmentem, ten kluk v tomhle filmu válel jak za mlada. Jejich finální rozhovor byla zatím ta nejlepší "rodinná" scéna, jakou jsem kdy viděl a za to moc děkuju.

• 26.12.2013  01:05
    Pomsta (TV seriál) (2011)

Tuctový seriál o pomstě? Check. Zasazený do prostředí báječných a bohatých aka americká telenovela? Check. Nic víc, než obyčejná oddechovka? Check. Suma sumárum to tak na ty tři vychází. Tak proč pět? Emily VanCamp? Check. Madel...ale kecám, Emily VanCamp. E: po finále druhé řady. Nevím, jak bych teď ten seriál popsal. Kdyby se mě někdo zeptal tak uprostřed první řady, nebo vlastně i někde v první desítce druhé řady, řekl bych, že jde o docela obyčejnou vztahovku až telenovelu okořeněnou lehčí konspirací a pomstou jedné dámy. Prostě takový ten typ, který byste na první pohled zařadili spíš do programu pro škálu teenage girls - maminy v domácnosti. Faktem ovšem je, že tenhle seriál má grády a koule, jaké by mu valná konkurence napříč žánry mohla akorát tak tiše závidět. Takže já říkám, ať to čtete kdokoliv, nenechte se vůbec odradit nějakými předsudky. SPOILER: Nechápu proč, ale tvůrci asi mají nějak v neoblibě postavu Jacka Portera, takový boxovací pytel, jaký si z něj v Revenge dělají, jsem už dlouho neviděl.

• 3.12.2013  21:08
    Ellie Goulding - Burn (hudební videoklip) (2013)

Jděte všichni do hajzlu, fakt. V dněšní době na míru ušitých poloobnažených až obnažených MTV kraviček přímo z výrobního pásu je Ellie jasným vzkazem, že naděje žije a ne ledajaká! Tuhle jsem se nachytal, jak jsem hladový seděl a jel Burn pořád dokola asi 2 hodiny a to jsem si ji původně chtěl pustit akorát jako kulisu k vaření. Výsledek? Maso připálený, rejže připálená, hrnce zničený, plotna je mrtvá, já jsem sytý a beznadějně a bezhlavě zamilován do tohohle úkazu z pohádkových zemí jménem Ellie Goulding: (:

• 3.8.2013  23:54

Na tenhle Justice league animák jsem čekal celý život - rukavičky pryč, tady půjde o sekání hlav, krev poteče proudem, Batman se mezitím uchlastá - kdo myslí, že hlas Kevina Conroye je drsnej, ten nezná Skotskýho highlandera z mý profilovky - a Superman nezachrání ani prd, i když to vůbec není tím, že vypadá jak člen Birkenau Boys. K tomu bezva zápletka s cestováním časem, které mám obzvlášť v oblibě a sexy domina Wonder Woman. Zaštěkej, děvko!

• 2.8.2013  21:03

Vybrat ze série mého dětství, dospívání i dospělého života 1 díl do topky je pořádná fuška, nicméně Empire strikes back je více než kvalifikovaným zástupcem. O poznání vážnější a komornější než jednička a přesto neztrácí na vtipu, akci a efektech, už ten samotný paradox stojí za opětihvězdičkování. Teprve zde máme možnost se se všemi pořádně seznámit, sblížit se s nimi a vžít se do jejich pocitů a rolí. Fenomenální hudba Johna Williamse, přičemž poprvé v historii se objevuje nejslavnější imperial march, výtečně podkresluje celkovou atmosféru. A to šokující odhalení? Legitimně nejslavnější plot twist.

• 12.1.2013  01:14
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Výbordelnej seriál, teď jsem dojel pátou sérii, trochu mě mrzí, že se Jaime Murray a Marc Warren (osobně moje nejoblíbenější postava), předpokládám, nepřenesli přes pauzu a odešli, ale Emma se Seanem dělají přijatelnou náhradu. Trochu mě taky zaráží "neporazitelnost" celé party, jasně, že jim nepřeju nic zlého, ale zrovna to finále 5. řady (SPOILER) kde po nich jdou jejich bývalí hejli a ten jeden udělá až takovou blbost, že na to dá inzerát do novin? Pod svým pravým jménem? Zatímco ten druhej se všude chvástá, jak je studovali a jak mají všechno promakaný do nejmenšího detailu? Tohle vyjímaje ale má každý díl hodně dobře promyšlené podfuky, kam se hrabou Dannyho parťáci.

• 26.10.2012  21:33
    Skyfall (2012)

Bond končí na začátku. Odvážně si zde troufnu říct, že i kdyby mi FUDr. Sam Mendes, OSc. předem neřekl, jak se inspiroval Nolanovou trilogií, stejně bych to jako fanda poznal. Že se ten hlavní, divně teatrální, záporák nechá naschvál zavřít, aby mohl těm správným pěkně zatopit na jejich domácí půdě? Tím ale neříkám, že by to bylo špatně. Nevím, jak moc se Nolanem inspiroval samotný Bardem, ale upřímně doufám, že ho nenajdou někde předávkovaného na hotelovém pokoji (budiž ti země lehká Heathe). Škoda byla především Bérénice Marlohe, která se na plátně moc dlouho neohřála a ani její postava neměla kdovíjak důležitý smysl, Naomie Harris byla pro změnu pasována na nejmenovanou slečnu Penízepence, čili v dnešní bondovce je Bondgirl...M. Důvody, proč je Judi Dench mojí nejoblíbenější M jsou zřejmé, už to nebyla jen Bondova nadřízená a nic víc, byla člověkem, který měl nějaký život se vším, co k němu patří, včetně hnusné minulosti a hnusnějších následků. Uvidíme, jak si povede Ralph Fiennes, jehož part tu neskutečně potěšil, předpokládám, že má podepsáno na další filmy. Na koho jsem zapomněl? Q - co k němu říct, oblíbená postava se vrací v mladší a upgradované verzi, drobný rarášek, který by mohl od 007 semtam dostat slovní výprask, hezké obrácení rolí. No a nakonec samozřejmě Jakub Pouto. Daniela Craiga nelze srovnávat s ostatními představiteli z jednoho jediného prostého důvodu, je jeden Bond a pak je tu druhý Bond. Ten první je švihák, který s martini v ruce, hláškou v puse a nadrženou slečnou kolem pasu odpráskne padoucha a zneškodní atomovku v 10-ti vteřinách. Ten druhý Bond je skutečný člověk, u kterého si člověk řekne, že tam někde možná vážně lítá a dělá svou práci. A mně osobně se o trochu víc líbí ten druhý. Říká se, že Skyfall uzavírá staré a otevírá dveře novému. No jo, jenže jak čemu. Kdo říká, že nové se nedá dělat po staru? P.S.: Casino Royale zůstává nepřekonané.

• 5.7.2012  18:39

Mocný seroš, na který jsem narazil úplně náhodou (ehm), když se koukal můj mladší bratr. Postavy, ač je to dětský animák, skvěle vykresleny a vůbec bych se nezlobil, pokud by budoucí filmy načerpaly trochu inspirace. Pěkně mě zvedli žluč, že ho nakonec zrušili, tak ať jim navazující "Avengers Assemble" pěkně vyjde. Ten úvodní song by ale mohli zachovat, není vůbec zlý: http://www.youtube.com/watch?v=deEoHxi7X4Y

• 10.5.2012  14:26
    Top Gear (TV pořad) (1978)

O autech vím úplný prd. A to je to, proč si Top Gear zaslouží za 5, člověk o primárním tématu může vědět akorát to, co se naučil ve školce, když si hrál s Dominikem a Péťou s autíčkama a stejně se u tohohle pořadu dobře pobaví. Co tihle 3 hračičkové umí všechno udělat s třemi auty za pár desítek tisíc korun totiž nemá obdoby. A hlavně se u toho opravdu něco nového dozvíte.

• 4.3.2012  21:34
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Skvělý seriál, nápad převést legendu do moderní doby plně využit, dedukční metoda - no je snad nutné k ní něco dodávat? Pohled na těžký život génia, kterého život běžného smrtelníka nudí místy doslova k smrti, nechtěl bych být v jeho kůži, život s takovou myslí musí být v tomhle světě opravdu mučením. Když už je řeč o dnešní době, to je v Británii běžné, že když jdou dva přátelé stejného pohlaví po ulici, nebo když spolu zajdou pokecat na oběd, nedej bože, aby spolu sdíleli byt jako spolubydlící, či spolu pracovali jako partneři, každý si hned myslí, že jsou gayové? S2E3 - zasloužených ruských 140%. S otevřenou hubou jsem seděl u televizní produkce jen jednou.

• 28.9.2011  21:24

Splendid. Takhle přesně si představuju dokonalý komiksový film, plný úžasných a úžasně zahraných rolí, skvělých nápadů, vizuálů, myšlenek a skvělých hostování. Rodí se nová generace, tam kde končí Patrick Stewart s Ianem McKellenem, tam navazují James McAvoy a Michael Fassbender. Takže bych rád vzkázal Abramsovi a zatím neznámému režisérovi: až dojde na remake ST: Nové Generace, až dojde na remake Pána Prstenů, víte, kde hledat kapitána Pickarda a Gandalfa.

• 1.9.2011  18:11
    Dexter (TV seriál) (2006)

S1 - ***** = plný počet, dokonce lepší než samotná kniha; S2 - **** a půl = o něco slabší než S1, ale pořád si udržuje nevídanou kvalitu; S3 - **** = zatím nejslabší, nevýrazný protivník, ale rozvíjí se tu hezké a zajímavé téma, které nicméně muselo skončit, jak skončilo; S4 - **** a půl = co říct, zásadní změna, která postihla velkého fandu nejmenované blonďaté postavy. Záporák byl velmi dobrý, ale pro mě pořád zůstává číslo 1 Brian Moser; S5 - ***** = tak tuhle sérii jsem zhlédl v rekordním čase, jelikož jsem vážně chtěl vědět, jestli Dexter konečně našel svou spžízněnou duši, někoho, kdo by z jeho počínání nezemřel (Harry), nebo nezcvoknul (Miguel). Bohužel, zas to nevyšlo a to to byla tak skvělá postava. Co se týče záporáků, z mého pohledu byli tito zatím nejnechutnější, stačilo jen slyšet zvuk z těch DVD, zatím nikdo - ani Brian, ani Trinity - mi nepřišel tak zvrácený. Ovšem zvrácenost není genialita a tak číslo jedna stále zůstává Biney; S6 - 6. epizoda byla asi jedna z nejlepších, které jsem kdy v rámci Dextera viděl, těší mě, že si dokáže udržet tak vysokou kvalitu i po tolika letech.

• 23.8.2011  22:17
    Šílenci z Manhattanu (TV seriál) (2007)

Pět po první sérii. Rozjezd je opravdu pomalý, ale jistý. Ačkoliv má S1 pouhých 13 dílů, trvalo mi bezmála dva týdny ji dokoukat. Ne, že by snad seriál nebyl zábavný, spíš bych ho přirovnal ke skleničce Jacka Danielse, kterou si dopřejete jednou za čas, ale když už, tak stojí za to. Zcela nyní chápu oprávněnou fascinaci hlavním hrdinou, sám jsem fascinován koncepcí a v neposlední řadě hereckým ztvárněním charakteru. Donald Draper je pro své okolí cílevědomým mužem, který má na první pohled vše, avšak jak se jednotlivě odkrývá celá jeho osobnost a minulost, dozvídáme se, že je naprosto zmatený, skoro až ztracený a vůbec neví, co vlastně chce. U ostatních postav bych vyzdvihl především skvělého Rogera Sterlinga v podání Johna Slatteryho, spolu s Johnem Hammem jsou pro mě dvojka tahounů. Dále pak skvělého slizáka Petea Campbella a samozřejmě skvělé ženské osazenstvo. A ta atmosféra! Doslova jsem prožíval souboj Nixon x Kennedy, chvíli jsem i fandil tomu chlapci, který to dotáhl na viceprezidenta 6 let po odchodu z armády, ačkoliv historie už odpověď zná. Uvidíme, co přinese S2.

• 26.7.2011  23:23
    Sindibádova dobrodružství (TV seriál) (1996)

Jako malý, sedmiletý capart jsem chtěl jen dvě veci: buď sám doma chytat hloupé zloděje jako Kevin McCallister, nebo být Sindibád.

• 11.2.2011  22:29
    Hodiny (2002)

Nebýt hodiny literatury, nejspíš bych si tohoto filmu ani nevšiml. Takže zaplať pánbůh za ni. Ačkoliv mě Paní Dallowayová nějak nebere (nejspíš si ji přečtu akorát k maturitě), Hodiny mě svým dějem vtáhly. Slyšel jsem hodně negativních narážek na vzhled Nicole Kidmanové, myslete si, že jsem zvrácený, ale byla neskutečně okouzlující, chápal jsem utrpení její postavy a její výkon mě naprosto dostal. Meryl Streep a Julianne Moore odvedly též dobrou práci. Kdo mě opravdu dostal byl Ed Harris. Jeho postava byla z mého pohledu velmi tragická a to, jak ji zahrál, bylo pro mě strhující. Troska z kdysi mladého idealisty, který bídně přežívá, čeká na svou potupnou smrt, počítá Hodiny. Na závěr: maskéři odvedli skvělou práci.

• 12.9.2010  11:51
    Glee (TV seriál) (2009)

První sezóna: zamiloval jsem se. Tohle je mé guilty pleasure. Tohle je opravdu seriál, od kterého jsem nečekal nic a dostal vše. Postavy jsou přesně takové, aby je člověk v jednu chvíli zbožňoval a pár minut na to nesnášel. Jediná, u koho to nejde je snad jen Jayma Mays (jak jinak :p) tu ani nejde nesnášet. Skvělé písně. Druhá sezóna: Dublér Macaulay Culkina je překvapivě v pohodě, ačkoliv jsem si říkal, že ho určitě budu nesnášet( opět umění naservírovat nečekané). A vůbec se tvůrcům daří překvapovat (Karofski). První půlka druhé řady navazuje tam, kde skončila první a drží tempo. Uvidíme jak dál.

• 1.9.2010  20:17
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

První série je naprosto bezkonkurenční. Druhá byla o něco slabší. Ačkoliv je tu hodně negativních názorů na třetí řadu, já si myslím, že zas tak hrozná nebyla. A i kdyby, pokud vydržíte až do konce, bude to stát za to, protože uvidíte...krásný nový svět.

• 16.6.2010  16:53

Bejt druhá osoba a přistihnou sám sebe jak tohle píšu tak asi...musim uznat, že hrát umí, ale tu jednu roli mu nikdy neodpustím. Hodně oceňuju moment překvapení, alespoň pro mě, co se týče konce. Sice je hned na začátku zmíňěno kdy se to odehrává, ale člověk na to postupem času zapomene a pak když to přijde. Při scéně, kdy Caroline nedává bacha a pak se podívá na tabuli mě totálně zamrazilo po celým těle. Závěrečných asi 5 minut filmu a následující hodinu jsem už jenom koukal do monitoru s wtf výrazem. Moc hezkej film, fakt jo.

<< předchozí 1 2 3 4