Camulator

Tan Nguyen Trong

okres Trutnov
Kavárenský povaleč

• 29.9.2010  16:51
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

V tomhle seriálu jsou všechny klady Přátel a naopak nejsou všechny jejich nedostatky: skvělý příběh, sympatické postavy i herci, hlášky, gagy, vztahy, moudra. Žádné logické chyby, jako když má někdo narozeniny pokaždé jindy, nebo se v každé řadě uvádí jak se seznámili pokaždé jinak. Jediné mínus je snad jen, že už běží 6. řada a my pořád víme akorát to, že matka *spoiler* má žlutý deštník, žlutý autobus, žije s lesbickou spolubydlou, a chodí na ekonomiku.*spoiler* O pár let později - tvrdé vystřízlivění. Stydím se, hluboce se stydím, že jsem toto někdy srovnával s Přáteli. Ti si totiž i přes vše nahoře uvedené udrželi svou kvalitu a já nemusel dokonce ani v desáté řadě nořit obličej do dlaní po neuvěřitelně trapných vtipech (řvaní do publika - doopravdy?!) a chodit na ušní, nosní, krční pokaždé, když hlavní postava začne ječet. Naopak, vždy jsem se při každém díle od srdce zasmál a je mi volný, že Ross má narozeniny v březnu, říjnu a prosinci. Tu hodím konečné jasné tři za perfektní první řady a akorát se kouknu, kdože to je ta slavná matka. Po finále dávám na konečnou jednu hvězdičku za první dvě řady, zbytek je vice méně (ale spíš více) úplně zbytečné vidět a to finále už vůbec. Ať jdou do prdele.

• 12.9.2010  11:51
    Glee (TV seriál) (2009)

První sezóna: zamiloval jsem se. Tohle je mé guilty pleasure. Tohle je opravdu seriál, od kterého jsem nečekal nic a dostal vše. Postavy jsou přesně takové, aby je člověk v jednu chvíli zbožňoval a pár minut na to nesnášel. Jediná, u koho to nejde je snad jen Jayma Mays (jak jinak :p) tu ani nejde nesnášet. Skvělé písně. Druhá sezóna: Dublér Macaulay Culkina je překvapivě v pohodě, ačkoliv jsem si říkal, že ho určitě budu nesnášet( opět umění naservírovat nečekané). A vůbec se tvůrcům daří překvapovat (Karofski). První půlka druhé řady navazuje tam, kde skončila první a drží tempo. Uvidíme jak dál.

• 2.9.2010  16:37
    Talentmania (TV pořad) (2010)

Sračka. Nova si zas myslí, že když tam naplácá hodně barviček a světýlek, semtam odpálí nějakou tu pyrotechniku, strčí tam zkrachovalýho řežiséra z lidu, šťavnatou ale vydlabanou modelku, ošklivé káčátko, drsnýho zpěváka s jasnou úlohou každýho rozdupat a navrch jako pojistku stokrát recyklovanou, kdysi úspěšnou moderátorskou "jedničku", tak ji na to každej skočí. Jenže Nova je jaksi krátká na to, aby věděla, že nežijeme v Blaníku, že hovno se nezmění ve zlato, ale zůstane jen a jen ryzím hovnem.

• 2.9.2010  16:32
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Kultivované, nenucené, bez pozlátka. Dvojka Prachař/Rausch docela uměli, cožpak až se časem pořádně sehrajou. Jediné co mi vadí je Bílá, podle mě se celkem dost opičila po Amandě Holden a její vřískání tomu taky moc nepomáhalo.

• 1.9.2010  20:17
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

První série je naprosto bezkonkurenční. Druhá byla o něco slabší. Ačkoliv je tu hodně negativních názorů na třetí řadu, já si myslím, že zas tak hrozná nebyla. A i kdyby, pokud vydržíte až do konce, bude to stát za to, protože uvidíte...krásný nový svět.

• 7.7.2010  22:39
    Chuck (TV seriál) (2007)

Info k S5 - "Pátá řada zaznamenává návrat ke svým kořenům, i když trochu neobvyklým způsobem. Díky nově nabytému jmění, Chuck (Zachari Levi) a Sarah (Yvonne Strahovski) Bartowští vlastní obchodní dům Buy More (se vším na povrchu i pod ním) a nově založenou, nezávislou zpravodajskou agenturu Carmichael Industries, jejíž členy jsou také John Casey (Adam Baldwin) a Morgan Grimes (Joshua Gomez). Mezitím se Morgan stává novým majitelem tajné vládní databáze známé jako Intersect a Chuck je nucen jednat jako jeho ochránce, stejně jako kdysi Sarah a Casey." ----- Uvidím po prvním díle, ale předběžně říkám, že se seriálem Chuck končím. Jelikož Chuck už taky skončil, tohle je plot k seriálu Morgan, na který vážně koukat nechci.-----------Po s05e01 snižuji na 3, protože naděje umírá poslední. Tak doufám, že ji NBC nezabije.

• 16.6.2010  16:53

Bejt druhá osoba a přistihnou sám sebe jak tohle píšu tak asi...musim uznat, že hrát umí, ale tu jednu roli mu nikdy neodpustím. Hodně oceňuju moment překvapení, alespoň pro mě, co se týče konce. Sice je hned na začátku zmíňěno kdy se to odehrává, ale člověk na to postupem času zapomene a pak když to přijde. Při scéně, kdy Caroline nedává bacha a pak se podívá na tabuli mě totálně zamrazilo po celým těle. Závěrečných asi 5 minut filmu a následující hodinu jsem už jenom koukal do monitoru s wtf výrazem. Moc hezkej film, fakt jo.

• 26.4.2010  15:53
    Polda z Marsu (TV seriál) (2008)

Jakž takž, neviděl jsem originál, takže s ničim neporovnávám. Akorát k tomu závěru: to si dělaj srandu ne?

• 15.3.2010  21:51
    The Pacific (TV seriál) (2010)

První díl: *****. S Bratrstvem to má společný leda nadpisy epizod, za což jsem teda rád, protože jsem se bál, že Pacific bude mít problémy vyjít ze stínu staršího brášky, ale ono ne. Tihle kluci si šlapou uplně jinou cestu, novou. Začátek se s ničím nepáře, čekal jsem ukázku nějakého výcviku jako u Bratrstva, oni nám řekli jak se kdo jmenuje, kde se s kým potkal a už ho hodili rovnou na loď do Guadalcanalu. Akce byla pěkná, bál jsem se přemíry amerického patriotismu, ale zatím bych řekl, že je toho tak akorát, snad se to nezmění.

• 14.3.2010  22:14

Skvělá jízda, Robert Downey, no jak to říct, posunul Sherlocka skokem o dost příček dál, Jude Law jako Watson je neodolatelnej. Moc hezky jsou vysvětleny všechny podivnosti, líbí se mi vyobrazení střetu nadpřirozena, které lidi láká a naopak chladného rozumu, který říká to neni možný.

• 27.2.2010  22:59
    Insomnie (2002)

Skvělá atmosféra, už vim, že nemam nikdy lézt na plovoucí klády. Robin Williams v netradiční roli mě dostal, po tomhle filmu už mě jeho komedie asi nikdy nerozesmějou.

• 29.12.2009  00:13
    Kobra 11 (TV seriál) (1996)

Další seriál mého dětství. Je zajímavé, že ten vysoký pohledný mládenec to vždycky schytá (dokonce ani Tom se tomu nevyhnul lol), ale ten malej turek vždycky přežije i pád z helikoptéry natvrdo.

• 27.11.2009  22:15
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Velmi povedený spin-off, který ale i tak jede podle stejného schématu - silný protivník, zlý, nelítostný, objevování nových světů a technologií pro boj s nepřítelem, hláškující hlavní hrdinové, a hlavně středověké vesničky. Ty hlášky ale jsou povedené, Sheppard dokonce ani moc nepřipomíná O'Neilla a McKay by se už mohl stát literárním typem. Bitvy na koncích a začátcích řad, někdy i v průběhu, taky nejsou k zahození.

• 16.11.2009  19:02
    Tankman Begins (TV film) (2005)

He's flying on rooftops!

• 15.11.2009  21:06
    Nekecej! (TV pořad) (2008)

Lístek! Parkovací lístek!

• 23.10.2009  21:06

Nic moc, Christian Bale se moc nevyznamenal.

• 23.10.2009  21:04
    Star Trek (2009)

Jízda warpem od začátku až do konce. Neskutečně skvělý výběr herců, jak obličejově, tak výkonem. Fakt pěkný vyřešení návaznosti na předchozí díla, tvůrci si otevřeli dveře do úplně nové, čisté komnaty, kterou můžou dále upravovat k obrazu svému. Kde má být vtip je vtip (setkání Kirka a Spock Primea), kde má výt akce je akce. A s hudbou se probouzím a usínám.

• 11.10.2009  20:26
    Mr. GS (TV pořad) (2008)

...mají cit pro rytmus a inteligentní humor...pan hlasatel má zas cit pro sarkasmus...

• 5.10.2009  11:32

Nerad to říkám ale chybí mi tam postava typu O'Neill/McKay, je dobře experimentovat s temnými a vážnými tématy ale u Stargate mi to prostě nějak nesedí...

• 1.8.2009  11:46

Dostal mě ten chlápek s čipem v ruce a mozku, ten byl dobrej...

• 21.7.2009  13:35

Pět velkých hvědz, nikoli hvězdiček za...uplně všecko! Jak mě strašil v Underworldu, tak mě rozesmál tady - Bill Nighy. Jak mě strašil v Potterovi, tak mě rozesmál tady - Alan Rickman (zprvu jsem si říkal, co to je za herce, že jsem ho nikdy předtim neviděl). Jak mě strašila v Pirátech, tak ji tady mam rád - Keira Knightley. Jak ho nesnáším uplně za všechno, tady mu nehorázně fandím - Hugh Grant. Jak je svkělej všude, tady je uplně nejskvělejší - Liam Neeson. Když mlčí, je zábavný, když otevře pusu a něco řekne, je ještě zábavnější - Rowan Atkinson. A tak bych mohl pokračovat do Silvestra...

• 14.7.2009  12:20

Co se týče filmu: kecy-vtipná scéna-kecy-vtipná scéna-kecy-vtipná scéna-kecy...kapku nudící. Co se týče příběhu: mladý looser dostane velkou šanci pracovat ve velké společnosti, o čemž vždy snil, ocitne se na jejím dně, lidi mu hážou klacky pod nohy (občas si je tam dá i sám) a jediný, kdo mu trochu pomáhá, je mladá, hezká, sympatická slečna, o kterou ale nemá zprvu zájem, kvůli krásné, mladé...Megan Fox (to mluví za vše). Pár kapek štěstí a ponížení, náš looser stoupá ve firemním žebříčku až na střechu, už je blízko naplnění svého snu, když si uvědomí, že všechno to ponížení nestálo za to a že miluje onu mladou, hezkou, sympatickou slečnu. Co říct, kapku ohrané. Ale ty vtipy a ústřední dvojka si zaslouží 3 hvězdičky.

• 21.6.2009  14:38
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Z nostalgie a ruku na srdce: na tu znělku nikdo nemá. A proto " when you're in Texas look behind you, cuz that's where the rangers gonna be!"

• 13.5.2009  19:37

V mnoha ohledech mi připomínal novějšího Zohana.

• 8.5.2009  14:16

Dalo docela fušku ten film pochopit, stačí aby vypadla jedna jediná věta a zas vůbec nevíte, takže vás to krásně přiková k židli a udrží až do konce. Samozřejmě kupa retrospektiv ( někdy jsem nevěděl co bylo před a po, co bylo pak a...) pomíchaných tak, jak to umí jen Nolan ( známe jeho 1. Batmana ). Moc hezký příběh s moc hezkou pointou aneb za vším hledej jednoduchost a moc nad tím nedumej.

• 14.3.2009  23:02
    Do útoku (1987)

V jednu chvíli, když běžela scéna s jakýmsi černochem a poté rozhovor mezi Slyem a jeho synem, jsem si myslel, že koukám na nějaký díl Rockyho...

• 5.2.2009  17:38

Při sledování téhle mistrovské parodie jsem si uvědomil jednu věc: nesnášim Top Gun.

• 5.2.2009  17:34

Pokud by se mě v dnešní době někdo zeptal, jestli z filmů o upírech vyberu Stmívaní nebo Interview, vyberu si vždycky to druhý, i kdyby mě měly zlynčovat všechny vzteklý Pattisonovy fanynky.

• 5.2.2009  14:40
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Nedávno jsem viděl, nevim jestli je to tim, že zajímám o druhou světovou, ale tenhle seriál mě prostě pohltil, začal jsem číst knihu a nevim jak dál ale po Carentan se seriál téměř shoduje s vyprávěním vojáků a to téměř je tam jen proto, že se do seriálu nevešly všechny detaily, jako například cvičné seskoky na počest Winstona Churchilla. Rozhodně si nemyslím, že seriál je typicky americký (tzn. vlajka všude kam se podíváš, patriotistické kecy atd.) naopak, stačí si jen vzpomenout na německého generála a jeho "Männer!" A ústřední melodii už z mobilu nevymažu.

• 4.2.2009  20:05

Za Karla a Karla, víc ani ránu!