Camulator

Camulator

Tan Nguyen Trong

okres Trutnov
Kavárenský povaleč


11 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

  Vybrat ze série mého dětství, dospívání i dospělého života 1 díl do topky je pořádná fuška, nicméně Empire strikes back je více než kvalifikovaným zástupcem. O poznání vážnější a komornější než jednička a přesto neztrácí na vtipu, akci a efektech, už ten samotný paradox stojí za opětihvězdičkování. Teprve zde máme možnost se se všemi pořádně seznámit, sblížit se s nimi a vžít se do jejich pocitů a rolí. Fenomenální hudba Johna Williamse, přičemž poprvé v historii se objevuje nejslavnější imperial march, výtečně podkresluje celkovou atmosféru. A to šokující odhalení? Legitimně nejslavnější plot twist.

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Není co dotat, protože vše co bych k tomuhle klenotu ( ať si myslí kdo chce co chce) dodal, už je někde napsané, ať už uplně dole, nebo uplně nahoře. Rozhodně je to pro mě nejlepší film roku 2008, nejlepší komiksovka desetiletí a vůbec ( přiznejme si to :-) ). Heath hrál samozřejmě jako o život ( zjevně nejsem první ani poslední co tohle píše) a film si vybral moc velkou daň. Ani ostatní herci nezůstali pozadu ať už Christian Bale ( Heath si očividně celý film ukradl pro sebe, sorry Chrisi ) či obyčejný komparsista, jakoby si všichni, kteří se alespoň jednou třeba jen mihli v záběru, ale i ti, kteří na něm pracovali dále a jinak, uvědomovali jakousi důležitost a snažili se dát do toho opravdu vše. A to je podstata Temného rytíře - dobrá práce.

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  Dalo docela fušku ten film pochopit, stačí aby vypadla jedna jediná věta a zas vůbec nevíte, takže vás to krásně přiková k židli a udrží až do konce. Samozřejmě kupa retrospektiv ( někdy jsem nevěděl co bylo před a po, co bylo pak a...) pomíchaných tak, jak to umí jen Nolan ( známe jeho 1. Batmana ). Moc hezký příběh s moc hezkou pointou aneb za vším hledej jednoduchost a moc nad tím nedumej.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Pět velkých hvědz, nikoli hvězdiček za...uplně všecko! Jak mě strašil v Underworldu, tak mě rozesmál tady - Bill Nighy. Jak mě strašil v Potterovi, tak mě rozesmál tady - Alan Rickman (zprvu jsem si říkal, co to je za herce, že jsem ho nikdy předtim neviděl). Jak mě strašila v Pirátech, tak ji tady mam rád - Keira Knightley. Jak ho nesnáším uplně za všechno, tady mu nehorázně fandím - Hugh Grant. Jak je svkělej všude, tady je uplně nejskvělejší - Liam Neeson. Když mlčí, je zábavný, když otevře pusu a něco řekne, je ještě zábavnější - Rowan Atkinson. A tak bych mohl pokračovat do Silvestra...

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

 • poster

  22 Jump Street (2014)

 • poster

  Agent bez minulosti (2002)

 • poster

  Matrix (1999)

 • poster

  Dobyvatelé ztracené archy (1981)

 • poster

  Casino Royale (2006)