TheFilmThief

TheFilmThief

Česko

• 30.12.2019  01:23

roztomilý filmík o rozmazleném chlapečkovi, který ukáže trocha duchaplnosti jak jinak záchranou oceánu a výchovy delfína, celé je to ale dost mdlé a natažené jako nudle

• 29.12.2019  17:39
    Merlin - Série 1 (série) (2008)

I když jsem se nestala imunní proti filmovým klišé a nepovedeným dějovým linkám, postupem času jsem si jaksi všechny postavy zamilovala a příběh už pro mě není tak důležitý. Díly na sebe nenavazují, neexistuje tu černobílé rozdělení postav na dobré špatné, dokonce i drak se ukázal jako sobecký a necitlivý. Rozporuplná i postava krále, který nemilosrdně zabíjí nevinné, ale nakonec je "hodný a dobrý král", který jen činí nezbytná rozhodnutí, aby ochránil svůj lid. Ale dělá pořád dokolečka stejné a stejné chyby. Nebohý Merlin snáší tyranii od svého kámoše, fotbalisty ve zbroji a i když je roztomile přitroublý, je jediná osoba, která dokáže myslet jasně. A tak jsme viděli jak Merlin žehlí maléry svých nadřízených a seriál by snad mohl i skončit, ale vypadá to šechno jenom jako začátek.

• 27.12.2019  23:35

...nakonec i ten jednorožec znovu obživ a všechno dobře dopadlo :)

• 27.12.2019  14:14

Mladý muzikant pomůže feťačce a ta mu připraví menší traumatický zážitek. Nakonec všechno dobře dopadne, ale hoch skončí bez (vlezlé) přítelkyně.

• 14.12.2019  23:23

To je tak, když je váš sladký papá zároveň sugardaddy, čili pasák.

• 14.12.2019  23:22

Nejdřív je zabit strýček Jindřicha VIII., kterého hraje okouzlující Jonathan Rhys Meyers, což už je první historická chyba, protože Jindřich VIII už v této době narůstal do rozměrů XXL. Mé sympatie si získala hlavně Kateřina Aragonská v podání Marie Kennedy, jako věrná a bohabojná žena si přece zasloužila lepší osud (a lepšího manžela). Nevadí mi, když se ve filmu sem tam objeví nějaké to techtle mechtle, ale co je moc, to tak je trochu moc. Navíc podle wikipedie nebyl Henry takový sukničkář, který by každý večer střídal své mistresses. Seriál tak působí dost vlezle, jako pojistka filmařů, která má udržet pozornost hollywoodských pánů, je to dost ubohé, historicky nepřijatelné a neprofesionální.

• 14.12.2019  15:47

Kvůli tomuhle snímku jsem si začala myslet: "Co když je Ted Bundy skutečně nevinný?" Což dokazuje dvě věci: 1. Jsem hrozně přecitlivělá. 2. Snímek byl docela přesvědčivý. Do Zaca Efrona bych to asi neřekla, ale scény po konci filmu ukazovaly týpka, který by třeba mohl něco tak hrozného spáchat. Bylo to dobře natočené, vyloupnuté nejzajímavější části z Bundyho procesu a všechno zaštítěné tím, že se to tak opravdu stalo. Lilly Collins také zaválela, i když její vyhublé tělo působí jako by byla Bundyho obětí než přítelkyní. Spoiler: HACK SAW

• 27.10.2019  14:23
    Hlava 22 (TV seriál) (2019)

Seriál nám doporučila češtinářka, když jsme probírali válečnou literaturu a protože mám velkou slabost pro válečné komedie a černý humor a ejhle, všechno je totiž zde. Nebo chvílemi je. Zezačátku to bylo vtipné a svěží, ale postupně je to čím dál více temnější, smrt si nevybírá a nakonec jsou jen samé rány z děla a krev. Sledujeme jak se hoši vyrovnávají s pocitem možné smrti, jak se rozhodují mezi životem a smrtí, odvahou a zbabělostí.

• 4.10.2019  17:54

V každém filmu, ve kterém se Timmy Chalamet hraje se objeví drogy a většinou je to on, co je bere... Talentovaný spisovatel píšící o svém traumatickém dětstvím a potýká se se závislostí (i když fetovat ho moc nevidíne). Do toho se objevuje jeho otec, který ho týral a zničí mu dobrou pověst.Také chce napsat knihu o komplikovaném případu otce co zabil vlastní manželku kvůli svým dětem, a případ mu slouží jako jakési zrcadlo do své minulosti. Do toho si začne románek s krásnou novinářkou, co o případu také píše a která má také vlastní traumata. Film mi přišel jako jeden z těch dobrých, které by klidně mohly skončit u Oscara nebo nějaké významné ceny, protože tohle téma je geniální. Dneska má většina populace s rodiči komplikovaný vztah a tak sledovat, jak se spolu otec a syn po všech těch neskutečných hrůzách usmiřují (v rámci možností) je nejen velmi dojemné, ale i inspirující. Nedokážu říct co na filmu bylo "to špatný", spíš bych řekla, že to celý potřebuje značnou korekci. Protože ne všechno, co ve filmu bylo tam muselo nutně být.

• 3.10.2019  13:39

Mrzelo mě, že jsem se nedozvěděla jak to bude pokračovat s nebohou Margaret a jejím milým, ale že někdo dokáže setřít Chuchilla, to taky stojí za to "You look taller"

• 3.10.2019  13:35

zajimavé poodhlaení, že Alžběta je také mrcha a jeden hloupý článek nadělá hodně škody

• 3.10.2019  13:10

VAROVÁNÍ: Prodávat drogy je nejen neetické ale i nebezbečné. Děti nekuřte trávu, běžte na vysokou a zařiďte si normální život. Tyhle retro filmy s tématikou "náročného dospívání" ve mě vyvolávají pocit, že sleduju něco, co už dneska jen tak nenajdu. Nemusím se stydět za to, že mě film zasáhl svým syrovým tématem drog a promarněrného života s velkým potenciálem. Také se mi líbilo zasazení děje do ospalého letního městečka a taky děcka fakt nemáte nic lepšího na práci než se jen sjíždět na trávě?

• 2.10.2019  20:25
    Dárce (2014)

Poněkud nešikovné zpracování, ale svou myšlenku to přece má. V poslední době s podobnými postapokalyptickými filmy se společností kontrolovanou zvrchu roztrhl pytel. Nechybí ani hlavní ŠESTNÁCTILETÝ hlavní hrdina (vážně, co je tak úžasného na tom věku? je úplně všude) kterému se nyní otevírá budoucnost. Ale co si budeme povídat, je tu toho hodně. Smrt nebo potrat je prostě jen "vyřazení" čili hraní se slovíčky. Společnost je co nejvíce zbavená emocí (hele 1984!). Samozřejmě tu máme typické sentimenální klišé, co se týče lásky nebo pojetí války a jiných hnusných věcí, které "normální" společnost přináší. Ale jako proč ne? Není to velkofilm, ani není nijak extra dlouhý a kdy naposledy se v nějakém filmu (kromě The Walking dead a to je ještě seriál) zachraňuje dítě, "určené k vyřazení". Takže jo, ve filmu toho chybí hodně, ale... ale bráno s rezervou a trochou namáhání mozkových závitů to dává dohromady nějak smysl.

• 2.10.2019  14:17
    Venom (2018)

Pro ty, co už jsou unavený z barevných šutrů a muskulárních hezounů, chránící naši planetu před blbounama všeho druhu, co stojí o naši planetu plnou plastu a CO2. K filmu mě víceméně přivedl jen Tom Hardy. FIlm je dobrej. Novinář bez práce a snoubenky, protože nedokázal držet pusu. Nyní se potýká s malým monstrem uvnitř sebe. Nezajímá mě, kde byl celou dobu spider-man, protože tu neměl rozhidně co dělat. Přišlo mi, že v tomhle filmu, bylo všechno tam, kde mělo být. Byla to skvělá oddychovka od toho typického marvel-klišé a ani ne moc dlouhá. Pravda je, že hrdinů už taky máme dost a ukázat lepší stránku jednoho padoucha taky není špatné.

• 2.10.2019  14:04

Silné nervydrásající drama, u kterého jsem si jako totální stresař ukousala všechny nehty a kdybych se nějak dostala do podobné situace tak zešílím. Když se ve vašem životě všechno posere, nebo když musíte v jednu chvíli řešit hodně věcí... Z vlastní zkušenosti vím, že ani nezáleží na tom jaký jste člověk, prostě jste jen člověk a tohle je jen svět a občas se něco podělá. Film jsem zhlédla víceméně jen ze setrvačnosti, jak to všecno dopadne. A... takovýhle film je velký risk, protože ho každý nepřijme, nikoho pořádně nezajímá obyčejný život, obyčejné maléry a to jak jde jak jde všechno obyčejně do háje. Ivan Locke je člověk, který během 90 minut přijde o všechno co má, kvůli malé "chybě" ze které vzejde dítě, nový člověk. Mohl se na to vykašlat, z práce ho vyhodili, takže ani ten beton nebyl jeho problém a na nějakou cestu do Londýnské porodnice se taky mohl vykašlat. Ale ne, prostě nesedí v koutě a nebrečí ani neutíká a to nejen proto, aby nebyl jako jeho otec. Dávám plný počet, protože mě zásáhl svou plnou silou a inspiroval, že když jde všechno do kopru...

• 1.10.2019  21:00

Pohádka o dívce, co musí poslouchat, ale rozhodne se tomu vzepřít. Komediální stránka filmu také není špatná. Prostě jen rodinná romanticlá komedie.

• 1.10.2019  20:52
    Lady Bird (2017)

Docela dobrý film o strastech dospívání a hledání své životní cesty, když toho moc neumíte. Christine je typická naivní puberťačka, ale je opravdu skvělé sledovat v průběhu filmu její proměnu a vývoj. Nevím proč má tolik lidí tendence film co nejvíce zdrbat, protože takovéhle filmy se už dneska těžko hledají. Děj je prostě jednoduchý, nic extra akčního se neděje a tak sledujeme příběh, který se odehrává často.