Mr.Revenge

Mr.Revenge

okres okres Praha

3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Komisař Clouseau na stopě (1964)

 • poster

  Batman se vrací (1992)

 • poster

  Constantine (2005)

 • poster

  Bohemian Rhapsody (2018)

  Máme tu snímek o legendární kapele Queen a hlavně o Freddym Mercurym. A jak to dopadlo? Fantasticky. Režiséři a v podstatě všichni odvedli skvělou práci a sem tam jsem se dostával do euforie že opravdu sleduji Queeny a Freddyho. Rami byl fantastický,všichni byly fantastický! Nejlepší hity,autentické kostýmy a koncerty to vše zde najdete. Co se týče Freddieho tak tady asi máme ten nejlepší způsob jak zjistit kdo vlastně byl,a až je škoda co v životě za chyby udělal a jaký byl během drogových apod. afér. Freddie byl opravdu zajímavá osobnost,neřekl bych že nějak extra sympatická,ale byl zvláštní. Nejlepší část filmu rozhodně posledních 35min tam to bylo sakra skvělý! A finální koncert (který trval 15min) bylo to nejlepší co jsem kdy na plátně viděl. Btw asi nikoho nepřekvapí že freddie zemře bohužel.... Verdikt/Hodnocení : 95% jedná se vskutku a mistrovské dílo,které v kinech dlouho nebylo. Přesto mám furt na topce co se týče dokumentů o legendárních hudebnících, film Ray. Tento bych řadil na solidní druhé místo. Is this the real a life? Is this just the fantasy... Bohemian Rhapsody byla opravdová pecka.

 • poster

  Joker (2019)

  Měl jsem tu čest vyhrát přes soutěž vstupenku zdarma na Jokera k poslednímu promítání pro novináře a sponzory,budu se snažit vám to říct co nejlíp a bez spoileru. K tomuto projektu jsem měl už od začátku dobré pocity,tenhle film zažil dobu horších co zažilo DCEU a jsem tak rád že se to toho filmu (nejspíš) nedotklo. Je to masterpiece. Ano,po delší době tu máme něco od DC co hravě porazí všechny poslední filmy Marvelu,příběhově i Endgame. DC má sílu. Výběr Phoenixe jako Jokera byl fantastický nápad,film odsejpá a zaručuji vám že budete s otevřenou hubou poslouchat každý slovo co Phoenix řekne. Dokonalé drama,atmosféra by se dala krájet jak moc je temná. Krásný pocit 70.-80let,krásně to jde cítit. Měl jsem pocit jako bych sledoval jednu velikou drama grotesku. Soundtrack pecka,upřímně tohle strčí do kapsy většinu soundtracků co za poslední roky vytvořil Williams a Zimmer. Leč se to nezdá trailery lhali,ano jsou tu zcela jiné události co byly ukázány v traileru jinak. To samé platí i v jiných věcech okolo Jokera i leak informací,které asi mají ještě víc zmást. Hra stínů. A leč se to nezdá bylo zde spoustu easter eggů a narážek na komiksy a filmy. Verdikt : Tenhle film nemá podstatě chybu,kvalitní snímek vše se zde zdařilo vůbec jsem nečekal že Phillips má vlohy na drama (ale pár vtipných věcí si neodopustil) a pan Sc. poklona,dokázal taxikáře smíchat s více filmy a udělat z toho nový koncept. Jediná chyba,jediná chyba je zhruba Joker před koncem. Není to uspokojivé (ale poslední scéna už cajk) zdálo se mi že to mohlo eskalovat pro Jokera ještě víc což ono to vyeskalovalo,ale ne úplně pro Jokera. Stačila by jedna úprava u finále a byl bych spokojen a stačila by pouze jedna menší úprava při jedný důležitý scéně multiversa,která by narážela na jedno dílo tak bych tomu dal 100%. Jenže tyhle dvě chybky na kráse zmenší mé hodnocení. 92% 4,5* Zcela s klidným srdcem doporučuji. Silně se to inspiruje kameňákem a věřím že by to tak udělal i Moore. Věřím že silný adept na Oscara ať rolí (Phoenix) tak filmem. Zatím to nejlepší co přinesl r.2019. BONUS :Mé srovnání? Tenhle Joker je přímo to co zbožnuji Nicholson a Ledger v jednom Jokerovi. Samozřejmě si musíme uvědomit že tady teprve šílenství Jokera začíná (tleskám Phoenixovi věřil jsem mu každé slovo je to fakt pan Herec) tudíž to nebude na levelu Ledger (existuje vůbec hranice šílenství?),ale spíše level Nicholson kdyby byl ještě víc psycho. Ještě pár dní bude těžké ho zařadit,ale rozhodně bude v Top 3.

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

 • poster

  Walk the Line (2005)

 • poster

  Muži v černém 3 (2012)

 • poster

  Irčan (2019)

  Pecka. To jsem si v mysli řekl když vyběhli titulky. Master piece. Je mi jasné že film bude dost diváky dělit,sám Scorsese přiznává že film není pro každého a že spíše film udělal pro "sebe",ale mě osobně to nehorázně chytlo. Jasně 3 a půl hodiny je sakra dlouhá stopáž,ale ten příběh je tak komplexní že kdyby se to zkrátilo asi by to nebylo ani tak dobrý. Proto jsem i rád že tohle nebylo v kinech. Známe standard kin a nad 3hod ani náhodou. Streamovací platformy jsou budoucností ne že ne..ostatně o tom se bavit nebudeme. Film zakládá na skutečném příběhu což ocení spousta lidí. Svým způsobem byl pro mě film ze začátku mírně chaotický,a je opravdu nezvyklé jak se Scorsese rozhodl udělat příběh z bodu A do bodu C a takhle to svazovat v jeden úchvatný celek kde ti na konci bylo vše jasné. Zajímavý zážitek. Scorsese dokonale pracuje s kamerou a tenhle film je toho příkladem. Myslel jsem si že u vizuálu u mě zvítězí asi jedinej konkurent Joker,ale mýlil jsem se. Omlazování pomocí CGI je také na solidní úrovni. Také chválím úžasný mix skladeb,který pro herní znalce místy nahnal pocit jako by koukal na film podle hry Mafie. Opravdu nemám co extra vytknout,dokonce mě to bavilo víc než Kmotr. Jen zhruba v polovině byla 10min. pasáž,která mě příliš nebavila. Herci tomuhle filmu samozřejmě dali až ten největší triumf a tenhle film se v podstatě dá brát jako rozloučení s legendami a jejich dlouho leté spolupráce. A tady se vracíme znovu ke slovám Scorsese. Film není pro každého,ale každý dle mého uzná že je to kvalitní filmařina. 95% spolu s Jokerem nejlepší filmy tohoto roku.

 • poster

  Batman (1989)