Ecce Constantia (1992) (TV film)

Divadelní filmařinu tu nehodonotím, ale historické chyby (jednou provždy, Zikmundův ochranný glejt Husa ochránil na cestě do Kostnice, nezaručoval mu beztrestnost před koncilem) doprovází scénář, který vypadá, jako by byl zfilmován v roce 1982 a ne 1992... Čekal jsem netradiční přístup k husovské legendě, ale dostal ........ Zítra se bude tančit všude. Nebo spíš mezinárodně-politický přídavek k Vávrovu Janu Husovi z padesátých let. * za velmi kvalitní herecké výkony

Nesmrtelná teta (1993)

S přehledem nejlepší porevoluční pohádka.

Bitva u Slavkova (2006) (TV film) odpad!

Historie v ostře francouzské režii. Napoleon milovaný tatíček Evropy, Franzouzi hrdinští osvoboditelé, které všude vítají s otevřenou náručí. Škoda jen, že jim zákeřní britští a ruští reakcionáři a oportunistické rakousko házejí klacky pod nohy - kvůli tomu, aby mohli terorizovat poddané, samozřejmě. Ale nebojme se, v příštím díle to sympatičtí francouzští vojaci, kteří se odvážně berou za svobodu všech národů, těm zbídačeným barbarským žoldákům z východu nandají. Hoši, tak takhle se historický dokument fakt nedělá. Aspoň mimo Francii ne. Původní * změněna na odpad.

Rok 68 (2007) (seriál)

Absolutní špička mezi českým historickým dokumentem.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Odpad za to, že Hotel Paradise mě (jinak přesvědčeného demokrata) donutil přemýšlet nad tím, zda by nebylo pro všechny lepší sebrat pravidelným divákům tohohle pořadu volební právo...

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

„Santiniho Zelená Hora je báseň… Zatímco stavby dvacátého století jsou jenom slogany,“ prohlásil profesor Mojmír Horyna. Santiniho jazyk je film o básních a sloganech, hodnotách a krásné české architektuře, bohužel s logikou motivace postav občas se vytrácející v chrámovém pološeru.