Let's Celebrake (1938)

Pepek, Bluto a Olive sa idú zabaviť na Silvestrovskú zábavu. Pepkovi to však nedá aby Olíviina stará mama ostala sama doma a tak ju pozve na oslavu odchodu starého roka a privítanie toho nového. Zábava je v plno prúde keď zrazu vyhlásia súťaž o najlepší tanečný pár večera. A to by nebol Pepek keby sa nevynašiel a z roztrasenej, ledva pohybujúcej sa starej mami pomocou špenátu urobí kráľovnú parketu. .. Väčšia časť animáku je iba o tanci no napriek tomu to bolo zábavné.

Nezvratný osud 4 (2009)

Aby som len upresnil: 20% za dej, 80% za zvuk a 100% za efekty vrátane 3D

Poltergeist II (1986)

Chcel by som tomu filmu dať aspoň 4* no kvôli slabo zahraným hereckým výkonom Craiga T. Nelsona a Zeldy Rubinstein, ktorý v prvom Poltergeistovi boli vynikajúci, to jednoducho nejde. Dej bol na pokračovanie výborný, napätie sa nevytrácalo no chýbalo mi v tom viac premakaných špeciálnych efektov (scéna presunu do druhého sveta bola amatérska a práve na tej si mali dať najviac záležať!). Starý Kane v podobe zla bol tou silnou stránkou celého filmu a dokonca aj jeho zohyzdenú podobu vykreslili bravúrne.

Ding Dong Doggie (1937)

Malý Pudgy dívajúc sa cez okno pozoruje hasičského psa ako stráži stanicu. Zatúži sa s ním hrať no Betty mu to zakáže. Pudgy je však spurný, ujde Betty keď začuje zvon hasičského auta a vydáva sa do akcie hasiť a zachraňovať. Lenže s ohňom si je neradno začínať. .. Páčilo sa mi to predstavenie plameňov horiacej budovy ako dali zabrať malému nezbedníkovi.

Hospitaliky (1937)

Pepek a Bluto sa chcú dostať do nemocnice no nakoľko sú zdravý a nemajú žiadny zdravotný problém začnú robiť všetko pre to aby ich niečo prevalcovalo alebo im ublížilo. Prečo? Sestrička Olívia. Pepek sa v tomto animáku prvýkrát vzdáva svojej dávky špenátu v prospech Bluta.

Hot Air Salesman, The (1937)

By som toho podomového obchodníka najradšej nakopal! Príbeh by ušiel ale animácia sa mi v tomto animáku zdala akási nedokonalá. Vrátane Betty.

The Paneless Window Washer (1937)

Súboj Pepka a Bluta na mrakodrape pri umývaní okien. Pepek teda predvádza v tomto animáku poriadne akrobatické kúsky.

Psík Pudgy na lovu (1937)

Junior a psík Pudgy sa doma počas hry na lov zvierat rozhodnú zájsť na ozajstnú poľovačku. Ich prvá obeť, zajac im však dáva na frak, no oni sa nevzdávajú a pokračujú ďalej ...