KatRi

KatRi

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 26.2.2013  13:48
    Všehochlup (1978)

Důkaz, že i lehce košilatý příběh se dá udělat vtipně a nemusí působit trapně. Může to být dokonce i animovaná pohádka. A nemusíte přitom v každé druhé scéně lidi mlátit do pohlavních orgánů, vkládat postavám do úst čistě jen dvojsmyslné Kameňáky nebo sprostá slova, aby to bavilo.

• 24.4.2012  20:09

Dáte-li do guláše kari, skořici, cukr, muškátový oříšek a vše, co vám přijde pod ruku, vznikne všechno, jen ne guláš. A s tímhle filmem je to podobné, je tam tolik ingrediencí = příběhů protknutých spoustou rozporuplných pocitů, že z toho vznikne guláš. Všechno, jen ne dobrý film, který člověka zasáhne u srdce tak, jak má.

• 24.4.2012  19:41

A co sloni? Mají si kde hrát? Nejen příběhy malých sloníků sirotků, ale i o zachráněných mladých orangutáncích vypráví dokument Návrat do divočiny. Po jeho zhlédnutí je člověk obohacen o pár praktických informací ze života těchto zvířat a může si oddychnout, že existují lidé, kterým není jedno, co všechno člověk v přírodě činí a z tepla domova je obdivovat.

• 8.3.2012  17:52

Pro mě teprve druhé setkání s tímto filmovým mistrem. Taxikář a teď Hugo. Hugo, ten kouzelný a okouzlující dojemný příběh, který v sobě skrývá spoustu vynikajících příběhů vyprávěných tím nejlidštějším způsobem a tak, že si najde své máma, táta, synek, dcerka i babička. Je plný sofistikovaných odkazů pro filmové fajnšmekry, ale především plný "pravdy a lásky". A velmi příjemné zjištění je, že Sasha Baron Coen už dokáže nebýt Borat. Alespoň pro mě.

• 8.3.2012  17:46

Potěší určitě duši každého malého i velkého kluka. Tintin je zkrátka sympaťák, se kterým těch 107 minut strávíte všema deseti.

• 8.3.2012  17:44

Občas mám ráda filmy, které plynou tak, jako když vám někdo předčítá na dobrou noc. A tenhle ukazuje, jak složité je už odmalička pro muže pochopit ženy a pro ženy porozumět mužům. Palec nahoru, neuhrane, ale velmi mile překvapí.

• 8.3.2012  17:36

Vezmi Keiru, přihoď kontroverzní postavu z doby, kdy bylo probírat sex jaksi tabu (takže Freud) - a ono nějak bude. Hlavně ať je to divácky lákavé. Vlastně dobře, že ten Freud, který by mohl být velmi zajímavým tématem, tam byl jen okrajově jako lákadlo (Junga masa přece nezná). Možná by v podání těchto scenáristů vznikl ještě větší paskvil. Keiru jsem v horším filmu snad ještě neviděla, její výkon je však asi to nejlepší, co na tomto filmu lze vidět.

• 8.3.2012  17:28
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Kdyby takto vypadaly všechny romantické filmy, to by bylo mužům doprovázející své polovičky na oddychový film hej...

• 7.2.2012  20:51

A tohle je Spielberg? A tohle vážně potřebuje 146 minut?

• 7.2.2012  19:14
    Děti moje (2011)

Jak si zošklivit George Clooneyho? Sledovat ho 115 minut co chvíli v jiné strakaté havajské košili. Naštěstí to však neubírá na jeho schopnosti býti Pan herec, ať má na sobě cokoli. Děti moje jsou tak trochu psychologickou sondou do vztahu zaneprázdněný otec versus dcery a ještě trochu víc city ždímajícím pokusem ukázat, co je v životě "správné". Vždyť vyrovnat se se smrtí blízkého člověka, ale především s pravdou, kterou vám mrtvý už neřekne, je celkem fuška. Fuška, kterou zvládli George Clooney a Shailene Woodley se ctí (na rozdíl od scénáristů).

• 7.2.2012  18:23
    Micimutr (2011)

Sázka na to, že Libuše Šafránková na Štědrý den funguje v jakémkoli podání, je prostě chyba. Prolínáním pohádkového a skutečného světa člověku vytane na mysli oblíbený dětský seriál Arabela. Ale to ještě neznamená úspěch. Linka z Prahy příběhu sluší, ale nezachrání nevydařenou zápletku kolem draka a chvástalského "bonvivána" Vojty Dyka. Kdyby Micimutr na rozdíl od efektů s drakem dostala více prostoru, možná by se v této pohádce i něco dělo a byla tak zapamatovatelná.

• 7.2.2012  18:13
    Sedm světel (TV film) (2008)

Postavené zásadně na příbězích židovských žen, které otevřeně hovoří o svých ztracených rodičích, pochodech smrti, plynových komorách i setkání s partyzány. Díky tomu, že režisérka dává zcela prostor svým hrdinkách a násilím je netlačí, kam sama chce, je to neobyčejně působivé.

• 18.11.2011  18:32

Jakkoli předvídatelný děj, je to sakra koukatelné.

• 26.4.2011  22:04
    Odcházení (2011)

Jako první je nutné říci, že toto není film pro každého a ani to nemá být film pro každého - proto možná i tak nízká hodnocení. Vlastně film...ono je z toho tak vidět to divadlo, že člověk, který jde "jen na film" může být zaskočen a věřím, že i znechucen. Mnohé scény, které na divadle vyznívají vážně, pak tady působí tak absurdně, že ani v absurdním dramatu na divadle by se to nepodařilo lépe (myslím ty, kdy do kamery strnule hledí několik za sebou stojících herců)...Je tam parodie, je tam cynismus, je tam ironie, a především HUMOR, který je Havlovi odjakživa vlastní. Směje se sobě samému (graffiti Dost bylo Havla), směje se mocichtivým politikům, novinářům i světu plnému frází....A bez jakékoli hlubší znalosti jeho knih, rozhovorů i dokumentů o něm, se u Odcházení nemůžete bavit. Hudba 5/5, herecké obsazení 5/5

• 18.4.2011  21:48

Tak bizarní, až je to dobré.

• 18.4.2011  21:46
    České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam) (2010)

Jako poučený divák bohemista jsem si skvěle vychutnala všechny vtípky...Kdyby to byl o fyzice, asi bych se tak nebavila.

• 18.4.2011  21:44
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Tenhle pořad může skvěle posloužit jako odstrašující ukázka toho, jací lidé v téhle zemi žijí a co vaří. To snad není ani divu, že jeden z nejúspěšnějších kuchařů je v této zemi Babica. Více než o vaření je však toto pořad o lidech, jejich způsobu bydlení, tady se totiž vařit nenaučíte a ani žádný zajímavý recept nepochytíte. Jen doufám, že ten, kdo to dělá, má z toho upřímnou zábavu a směje se naší české malosti a blbosti.

• 11.4.2011  22:46

A žili by šťastně až do smrti, kdyby... Zajímavé téma, ve filmech buď přehnaně citově vyděračské, nebo tabuizované - jak špatný zdravotní stav může pořádně nabourat vztah, natočené pro mainstream - bez zbytečných sebelítostivých projevů a patosu. Škoda jen, že to ke konci jaksi celé vyšumí.

• 11.4.2011  22:38
    Na vlásku (2010)

Nudná pohádka na motivy Šípkové růženky proložená hromadou příšerných hudebních vložek, kdy postavy nevědí, kdy přestat kvílet. ještě že toho koně nenaučili zpívat, ale dali mu pořádně vtipné grimasy a hlášky.

• 11.4.2011  22:35

Že by se Harrisonovo dobrodružné srdce nudilo tak, že se vrhl do boje s takovou chobotnicí jako je svět médií a omšelé romantické komedie bez nápadu, kde hlavní hrdinka zázračně zachraňuje něco (nudnou ranní TV show), aby dokázala, jak jsou mladé dravé ženy super. Jenže ta TV show možná není ani tak nudná jako celý tenhle film. Lékařským jazykem - nepomohla by ani resuscitace. A kladné body? Hm, Harrison Ford v zástěře potvrzuje moje přesvědčení, že chlap, který vaří a umí se otáčet v kuchyni, je prostě sexy (ale to sem vlastně vůbec nepatří).

• 28.3.2011  22:23

Právě přišel Clintův čas odejít coby režisér - jako filmový bůh a ještě se ctí.

• 22.2.2011  14:14

Nebýt pozdějších úspěchů Rowana Atkinsona, pravděpodobně by to tu nemělo tk vysoké hodnocení, možná by to ani nikdo neznal. Ale jako povídka dobré, vtipné a s pointou.

• 22.2.2011  14:12

Jediné, co chválím, je atmosféra, kterou se dle mého podařilo vystihnout přesně jako v knize. Jenže to na 133 minut nestačí, ba co víc - dokonce je to pak spíš trest.

• 22.2.2011  14:00

Stejně jako se nám před očima odvíjí nejprve psychologické drama, až náhle hledíme na horor plný ošklivosti, nevyřčených tužeb vylézajících na povrch, paranoií a schizofrenie, stejně sledujeme proměnu hlavní postavy Niny, slušňácké maminčiny holčičky toužící po kariéře přední sólistky baletu. Uvolnit se, to je pro ni to nejtěžší v životě. Jenže zbavit se upjatosti vážně jde jen tak, že si vesele si zaskotačíte jako lesbička (a je jedno jestli doopravdy nebo v představách)? Ano, jistě divácky přitažlivé a u zdánlivě nudné Natalie Portman i trefa do černého - alespoň se pánové mají na co dívat. Ne, problém nemám s lesbickými scénami ve filmech obecně, ale v tom, jak to právě v kontextu děje Černé labuti působí šroubovaně. Tomuto snímku nelze upírat nesporné filmové kvality a perfektní herecké výkony. Přesně jsem však tušila, co se v příští scéně objeví, co se stane, kdy se slabší jedinci leknou a kam to celé směřuje (a teď vážně nemám na mysli děj Labutího jezera). A to já nemám ráda, chci se nechat vést až do konce, nebo vědět, co se děje, ale mnohem rafinovaněji.

• 22.2.2011  13:33

Na rozjezd obyčejný tuctový příběh japonských fanoušků Elvise Presleyho, kteří přijedou do Memphisu, města svého idolu, má své kouzlo až po zhlédnutí dalších dvou zdánlivě úplně jiných příběhů (vlastně tří, protože i pikolík a recepční mají svůj). Vynikající jako celek, jako jednotlivé příběhy více než zajímavá reflexe života různých kultur. BTW: Víte, co se právě děje za vaší zdí?

• 15.1.2011  18:25

Tohle není ani tak film o krizi středního věku, jak by se dalo čekat, ale o osamělosti v lidském bytí, jakkoli jste obklopeni spoustou lidí. Nicméně ty neustálé dlouhé pohledy, dlouhé sezení v autě a hledění snad nemůže dojmout ani toho největšího romantika a snílka. Chybí tomu jiskra.

• 15.1.2011  18:15
    Nádech (2010)

Drama o tom, že peníze nejsou všechno. Drama o tom, že existují hranice vašeho svědomí. Drama o tom, že rozhodnutí, zda je překročíte, je velmi těžké a můžete tím mnoho ztratit. A to vše se odehrává v drsném světě gangů, dětí bez domova na hranicích USA a Mexika. Jakkoli je děj plný zvratů, napětí, emocí; někdy to zaskřípe, že cítíte, jak moc násilně vás tvůrci vedou tam, kam chtějí. Nebo je takový doopravdy život? Být ve správnu chvíli na správném místě...

• 15.1.2011  18:08

Když se řekne romantická komedie, mám obvykle strach. A když přihlédnu k době vzniku a vybavím si české filmy podobného ražení z té doby, převládly ve mně obavy, že půjde navíc o hloupou zápletku...Nicméně nutno uznat, že šviha vtip tomuto kousku nechybí - dialogy a sympatičtí herci dělají holt hodně.

• 15.1.2011  18:04
    Welcome (2009)

Tematikou originální, zabývající se celkem závažnou problematikou uprchlíků - i když takovým stylem, že někomu přišlo atraktivní toto prostředí. Vincent Lindon je pro mě zajímavým objevem, jinak mi tento film přesně zapadá do festivalové produkce ve Varech, kde je to taky sázka do loterie. Neurazí, ale ani neohromí. Za pointu čtvrtá hvězda.

• 15.1.2011  17:59

Neexistuje zřejmě lepší film ukazující, že nic není černobílé. Tak dokonale předvedená a natočená noční můra všech rodičů - boj o dítě, kdy ani jeden není dokonalý, ale ani bezchybný. Kdo má právo vychovávat dítě? Matka jen proto, že je matka? Tenhle film vám nepodsouvá, že i otec může dítě vychovávat po rozvodu, a nebojuje za práva otců, ale tato zásadní otázka tu visí ve vzduchu celou dobu. Oba protagonisté získali Oscara, v případě Meryl Streep, jakkoli ji mám ráda, si úplně nejsem jistá, jestli se porota nenechala unést v návalu emocí.....vždyť je tam tak minimálně a Hoffman ji zcela zastiňuje.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14