Solaris (2002)

Rest Solaris. Ruská verze je typicky ruská hloubavost, tato nová je herecky skvěle podaná záležitost. Stanislav Lem byl vlastně filosof. ... Přijdou i chvíle nudné nebo nepotřebné. Po opakovaném shlédnutí vím, na co se těšit. Všímat si dalších věcí.

Moonfall (2022) odpad!

Souhrn nesmyslů a katastrofických klišé, které, uspořádány šikovným scénáristou, dávají nezábavné Sci-Fi. Monetizace zmatečného odborného mišmaš. Chtěl jsem dát 30% za vizuál ...ale je to ODPAD.

Dostavník (1966)

Příběh Přepadení dostavníku je moje srdcovka. Příběh postav. A tady je Ann-Margaret, sice trochu falešná třešínka na dortu, ale uzrála a mám ji rád. ..... No jo, právě poslouchám Binga Crosbyho. Tak asi nostalgie.

Eliška a Damián - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Tak ještě jeden díl. Recenze bude o tom, proč ty studované ženy z rodu Pajerů nemohu lidé ani cítit. Tím si Lenka Hronová nezajistila odpovídající hodnocení reklamního času.

Zdrojový kód (2011)

Dojem ze snímku je dobrý. Ale jen dojem. Proslovy vojenských vědců někdy mimo mísu, výsledky nepravé reality nesmyslné ve variantách, i na Sci-Fi. Slabé 3*, ať už to baví nebo ne.

Zoo (2022) (seriál)

Co bylo na počátku jako zajímavé v objevném prostředí, je už zoufalost, kde se opakují motivy a často i repliky postav. Z obou hlavních dívčích postav se staly hlupačky (jedna se za své hlouposti stále omlouvá, druhá naopak útočně ochuzuje své děti o otcovskou podporu což je hloupost scénáře). ..... V případě Evy S. Burešové je to horší o to, že je ke všemu nepříjemnou hereckou ochotnicí. Zřejmě prudce průraznou, jinak nechápu její obsazování. (Vlastně chápu, že holčičky fan klubu vidí svou šanci když už může být zpěvačkou ona. Je smutné, jak necítí smysl písňových textů.) ..... Díky-bohu za Genzera, Novotného a Pavla Nečase, kteří seriál vylehčují. Jde jim to samo. ... Občas se záhadně některá postava vytratí a dokonce i organizovaný kriminální motiv se změnil na rodinnou šarádu.

Eliška a Damián - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Bude to jediný díl, který ohodnotím. Nejsem cílová skupina a nikdo takový by toto sledovat neměl. Děj je průměrný ale mile komediální, sedí obsazení Anny Dvořákové a Milana Šteindlera. Ti budou rozehravat situace, ostatní v minulé době jsou standardní pozadí, Jan Komínek promine. ..... Současnost je rolemi lépe vyplněná, bohužel hlavní role nezáří. Ve vedlejší roli, například Jolany, by se Emmě dařilo lépe. ..... Hlavní a podstanou chybou Primy byla reklamní upoutávková kampaň, která přilákala jiné diváky, než měla.

Zákony vlka (2023) (seriál)

Začala druhá řada, tak k té první souhrnem, že vzbuzovala zvědavost a zábava omlouvala nedokonalosti. ..... Druhá řada méně poutavá, odůvodnění, proč takhle v jejím prvním dílu pokračovat, je podivné. Ten měl být uhozením pěstí do stolu.

Eliška a Damián - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

TV tvorba je zboží. Neexistuje neprodejné zboží, jen špatně nabízené zboží. Některé je novinkou a některé ve výprodeji, některé cenným předmětem, některé starožitností. Vše má svou cenu a najde si kupce, je potřeba mu jen vyjít vstříc. Dobří zkušení herci, herečky - a nezkušení, bez vlastního kouzla, leč zvolení pro ozdobu a plakáty. ... Večerní hlavní čas, to pro hodinovou nevýraznou nálož nebude. Spávná nabídka bude v čase odpoledního trávení u zákusku, žehlení, dětí v družině... Na to zbývá 20 minut. Hodinové díly rozumný promotér (po zkušebním promítnutí) tedy rozdělí, přestříhá, doplní. ... Dotočí scény, kdy se Elišce úvodní rvačka i zachránce Damián jen zdály - ráno se ale probudí s bolestí hlavy. Damián se jí začne zjevovat i v realitě. Později i babičce a to už bude podezřelé. ... Nicméně zajímavé nápady scénárist/ka/é měli a rozesít je lze, postav je dost. V třetině nyní 36 dílného seriálu (třetiny dílů: 12*3) zjistíme, že i to byl sen a Eliška leží na oddělení pro závažné úrazy mozku. Trneme, kdy se uzdraví. ... Přesto pokračuje Damiánovo záhadné cestování časem, abysme ve 25. dílu zjistili, že jeho přítel alchymista je instrumentář, vdavek-chtivá princezna vrchní sestra, sestra Damiána láskou vrchní sestry a Damián sličný chirurg. Na moderním superpočítači zachycoval Eliščiny myšlenky a viděl se v nich jako princ v dávné době. To ho přivedlo k vlastní myšlence cestovat jejím vědomím (vtipně to občas domotat) s cílem přivést ji opět do současné reality. ... Tím se rozroste prostředí o oblíbenou nemocnici. Dál .....

Eliška a Damián - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Komerční TV potřebuje cokoli ověsit reklamami. Vzít nápaditou romantickou komedii a natáhnout ji na dvanáct dílů je celkem pochopitelné. Fenomén seriálu je v návykovosti. Důležitý je dobrý start. Ověřený model je angažovat opravdu dobré herce, kteří přidají každé scéně pointu naznačenou nápaditým scénářem. Hlavně vtipnou až komickou - nuda netáhne. Pokud nejsme jediným kanálem na trhu, snažíme se o to víc. ... Kde jen udělala TV Prima chybu?