Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu - Džišó kiši nacuki subaru (2016) (epizoda)

Ako musel som dať len 2* keďže som sa kvôli tejto epizóde nebol schopný vrátiť k seriálu pekne dlho (verte mi že nie som jediný kto túto epizódu tak vníma), však nakoniec napriek tomu že sa Subaru zachoval ako úplný dement (dokonca aj naňho) tak to malo do príbehu zmysel, ten je však zväčša ako poučenie pre postavu a reálny vplyv sa dal spraviť aj inak.

Lovecká sezóna (2006)

7,5/10 Lovecká sezóna je v poli animovaných filmov akási legenda (aj keď veľa ľudí film nevydelo počuli o ňom) a oprávnene, nie však kvôli scenáru ale kvôli nápaditým scénam a téme. Na Slovenský dabing sa nejde veľmi sťažovať či už ide o hlasy aj dabing uspávanky ktorá je výborným doplnením 3 scén.

Temný krystal: Věk vzdoru - Jen střepina byla ztracena (2019) (epizoda)

7/10 Prišlo finále ktoré bohužiaľ zbrzdili 2 veci, potreba aby väčšina Skeksiov prežila kvôli zapadnutiu do Canonu filmu a potreba mať pár postáv v 2. sérii a možno aj v pokračovaní po filme. Bitka bola vizuálne výborná ale je toto čo by som si predstavil že by malo byť v epizóde 9 alebo 8 a nie ako veľký finálny boj. Ale príbehovo aj spracovaním to bolo dobré tam tú 4. hviezdu dám. Úprimne strašne by som rád vedel čo chcú robiť v 2. sérii pretože okrem pár detailov ktoré treba dotiahnuť je to už skoro priama náväznosť na film, napriek tomu že to bude mať zjavne 8-10 častí osobne dej vidím na 4 epizódy ktoré nemajú čím osloviť pretože proste všetci dobre viem čo sa stane a najlepšie čo môže seriál spraviť je že by to pár postáv prežilo pre zápletku po filme prípadne dej priamo na pozadí filmu.

Temný krystal: Věk vzdoru - Zná všechna tajemství (2019) (epizoda)

9/10 na začiatku po pár epizódach neviete čo máte čakať ale myslíte si že vás dej nemá veľmi až tak čím prekvapiť ale po tejto epizóde zistíte že ste sa mýlili, rozprávka sa zmenila na ozajstný boj o prežitie všetkých hlavných postáv.

Rudá jako rubín (2013)

Prístup nič nevysvetliť a držať diváka spolu s hlavnou postavou niekde na poli špekulácii a dezinformácii sa veľmi nevidí, je super keď to niekto zvládne dobre, tak ako tu, strašne sa mi páči ako je tu spravené tá vás každý pokúša presvedčiť že on je ten dobrý a nakoniec im to aj začnete veriť, znie to klasicky ale je to inak ako u iných filmoch.

Lassie a kamarádi (2014) (seriál)

7/10 - vzhľadom na cieľovku. Podarená animácia je v 2. sérii nahradená lacnou počítačovou 2D animáciou čo je škoda. Je to pomerne klasický animák v ktorom nehrá veľkú rolu časová linka ale skôr dej častí ako takých ktorý je dobre spravený, pútavý a napriek tomuto štýlu deja ani ako menšiemu ani keď som to videl teraz znovu mi nikdy neprišlo že by bolo vidno že by si informácie vymýšľali za chodu (niektoré detské seriáli to tak majú).

Spirit - divoký hřebec (2002)

7,5/10 Príbeh nič extra ale dej naozaj dobrý, výborne zapamätateľné scény.

Vlčí děti (2012)

9/10 výborný film hlavne pre milovníkov žánru čo ja ale nie som a preto mi dosť vadilo spracovanie konca ktorý tvoril zmiešané pocity, napriek tomu že nám bolo povedané, všetko je ako má byť tak celý koniec pôsobil silno depresívne, ano viem že šlo o zámer ale bolo to s pocitom že sa postava okolo ktorej sa točila finálna zápletka nezachovala úplne správne. Inak ale nemám čo namietať keďže s vínimkov jednej príbehovej chyby a to dejovej ignorancie že existujú príbuzný ktorý za vami sami chodia hlavne keď sa vám narodí dieťa čo by pomenilo 1. tretinu filmu, okrem tohto však celý film pôsobil až strašidelne prirodzene za čo dávam 5. hviezdu.

Čapí dobrodružství (2016)

Podarená komédia ktorá vám buď sadne a užijete si ju alebo vám to príde ako úplná blbosť.

Elfové (2015) (seriál)

6,5/10 - vzhľadom na cieľovku. Dej jednoduchý, atmosféra pomerne dobrá a dokáže zabaviť pár dejovími kľučkami, spracovanie postáv je dobré ako kde, pár vedľajších mi príde lepších ako väčšina hlavných. Najlepšie je tu zvládnuté spracovanie sveta, áno bolo to trochu basic ale pomerne dobré a v tom vidím premrhaný potenciál, dá sa tam kreatívne nenormálne viblbnúť čo tento mini-seriál potvrdil ale Lego šancu na ich najlepší fantasi svet zakopalo.