Cunk on Earth - Na počátku bylo... co? (2022) (epizoda)

Niekomu možno príde ako podarená satira ale veľa viet pôsobí proste debilne, ako vtip bez pointy alebo slová naivného dieťaťa ktoré sa snaží presviedčať o svojej pravde čo je vporiadku v momente keď sú tieto otázky kladené odborníkom ale nie až tak keď je moderátorka v zábere sama.

Umbrella Academy (2019) (seriál)

7,5/10 scénami aj hudobne nápadité, nazval by som až artistické. Postavám straší vo veži (v dobrom), špeciálne Klaus pôsobil ako otravný idiot ale nakoniec ma rozosmieval a scény medzi nimi sú úžasné. Problémy sú ale jasné, nečakajte boje plné schopností, tie sú skôr o choreografii keďže schopnosti väčšiny postáv nie sú zas tak bojové alebo ich používajú málo, napríklad číslo 1 je proste len svalovec. Čo je škoda lebo bojové scény čísla 5 boli tie najzábavnejšie a škoda že sme nedostali viac variant bojov (k číslu 5, netušil som že Aidan Gallagher ktorého budete poznať z Nickelodeon komédii je tak úžasný herec). V priebehu pokračovaní sa ale objavili problém, 2. séria spravila s jednej s postáv vyložene nudu a zároveň ju pchala dopredu, 2. aj 3. séria majú pomalých prvých pár epizód aj keď vo finále dobrý koniec aj keď nezanechá to vo vás tak dobrý pocit ako dúfate a zatiaľ teda čakáme na sériu 4 čo z toho bude.

Umbrella Academy - Kugelblitz (2022) (epizoda)

Zatiaľ čo v iných sériách šlo o postupné riešenie problému tu je hlavná zápletka že číslo 5 má kufrík ale nikomu to nepovedal a tý sa teraz idú pozabíjať len aby ho našli. Áno furt je tu ten časový paradox (ktorý mimochodom už bol dávno vysvetlený že takto nefunguje ale je to seriál no) ale s tým sa pracuje minimum stopáže.

Střecha smrti (2021) (seriál)

6,4/10 Battleroyal. Prvých pár epizód tupá vyvražďovačka o tom ako vám s toho sveta zahrabe a potom sa to premenilo na reálne inteligentnú záležitosť, vlastne o snahu o inteligentnú. Postavy premýšľajú, ich taktizovanie je naozaj zábavné ale taktiež občas vyložene únavné ako viacero vecí musia zopakovať 2-3 krát alebo nepriamo sa točiť okolo témy aby to nakoniec povedali narovinu. To že sa najprv bojuje proti maskám a nakoniec frakcie ľudí medzi sebou je zaujímavé a logickým spôsobom spravené ale je to zároveň to celé pôsobí strašne prehnane.

Umbrella Academy - Série 1 (2019) (série)

8,2/10 prvá séria mi neskutočne sadla. Výborné hry so scénami, dialógami, hudbou a tak ďalej. Mám pár problémov a to napríklad že napriek tomu že má ísť o skupinu super hrdinov väčšina súbojov pôsobí vlastne dosť normálne a dokonca prehrajú súboj s ľuďmi bez schopností. Nerobí to akčné sekvencia nudnými ale je to ako keby jediný kto pôsobí kreatívne v boji je číslo 5 a aj ten ako keby zabudol väčšinu fígľov s prvého boja.

She-Ra a princezny moci (2018) (seriál)

7,8/10 Prekvapivá kombinácia fantasy a sci-fi ktorá sa pekne hrá s emocionálnou stránkou postáv pričom dej graduje reálne prirodzeným spôsobom pričom občas sa s vami dej hrá tak že neviete čo je realita (v dobrom), veľa vtipov sú reálne dobré, veľa dobrých vypätých situácii. Bohužiaľ sú tu aj nedostatky, aj keď sa to hrá na strašne vážnu vec treba to brať ako rozprávku, svet nepôsobí najviac uveriteľne, proti armáde hordy bojujú skoro len princezné, väčšinu času to vyzerá, viacero miest pôsobí ako práve vymyslené pre dej. Väčšina scén s námorníkom sú trápne (spôsobom ktorý mi vadil aj ako dieťaťu). A ten slon v miestnosti, homosexualita, ono nedá sa povedať že je to problém celú dobu, väčšinu času je vám to dosť jedno, problém je že mi to zkazilo určitú scénu na konci keďže reprezentácia homosexuality sa tu zmiešala s tou najviac stereotypnou ukážkou lásky (2 postavy sa priatelia viac ako s inými = milenci), problém že často ani nechcete aby dané postavy do seba boli zamilované ale dej vám to hodí do ksichtu a pri tých rovnako pohlavných je to ešte viac vidno. Inak je to reálne dobrý seriál ktorý som si naozaj učil, je tu veľa naozaj dobrých vypetých situácii, špeciálne 3. až 5. séria sú bomba. Všetky zmienené nedostatky aj keď vedia o niečo zhoršiť zážitok sa dajú vpohode ignorovať.

Ghost in the Shell (1995)

Ako filozofické sci-fi výborné, ukážka budúcnosti v ktorej môžete pomocou biotechniky získať solídne výhody ale zároveň silnú zraniteľnosť, budúcnosť do ktorej môžeme mieriť a chceme sa jej vyhnúť. Nemôžem dať ale plné hodnotenie keďže tu takmer chýba osobná linka postáv ktorá mi na konci chýbala čo sa pojí s dívným spracovaním viacerých scén, není tu ani vysvetlené prečo aj keď je majorine telo vyrobené prečo je po väčšine stále organické (napríklad som bol prekvapený že aj kĺby a kosti má prirodzené aj keď v niektorých scénach bola odolná s kovu) a prečo organická koža vie byť neviditeľná, tiež akcia na začiatku je ako keby bez náveznosti na čokoľvek. Paradoxne v remaku tá osobná linka bola ale zároveň všetko čo bolo tu spracované dobre tam pôsobilo silno prehnane čo je škoda. Naozaj dobrý film ale má nedostatky, určite by mu pomohlo kebyže nejde o originálny projekt ale pokračovanie.

BNA - Králíkárna (2020) (epizoda)

Bol som úprimne sklamaný že tvorcovia išli cestou že Animal je Animágus/Zveromág teda sa vie meniť s človeka na ,,zviera" a v oboch podobách bez problémov ostať neobmedzene dlho. Dúfal som v obmedzenie tejto schopnosti aby postavenie mrakodrapového mesta čisto pre nich dávalo zmysel a aby bola hranica medzi človekom a Animalmi jasnejšia ale čo už. Takto je presťahovanie sa do Anima city len o pocite bezpečia čo nehovorím že není dôvod ale problém je že prvá epizóda vykreslila potrebu tam žiť extrémnejšie až to teraz pôsobí hlúpo a viaceré veci ako len nastrčené pre intro.

She-Ra a princezny moci - Série 3 (2019) (série)

Úžasný záver jednej príbehovej linky a štart ďalšej pričom posledná epizóda bola absolútne mentálne ródeo vôbec pochopiť čo sa to sakra deje.

He-Man a vládci vesmíru (2021) (seriál)

Málo čo vzdám hneď pri druhej epizóde, seriál som chcel vidieť hlavne za to že má ísť o návezný seriál k seriálu She-ra (2018) ktorá je reálne dobre natočená, ale tu celkový príbeh aj réžia pôsobia príliš tlačene na pilu napriek tomu že svet tu vyzerá oveľa zaujímavejšie ale podľa všetkého čo som čítal je absolútne nevyužitý. Minimálne ale odporúčam si pozrieť dve epizódy v priebehu sledovania She-ra seriálu keďže je tam pár informácii ktoré doplnia kontext.

Ovládací panel
1 bod