fantoci

fantoci

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 29.4.2010  21:25

Co to Frantíci s touto klasikou udělali, to nemá obdoby.....

• 17.4.2010  11:03

Myslím že kdyby se vystřihlo několik scén, tak by to byla výborná parodie.

• 16.4.2010  18:41
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Pamatuju, jak se na to má mamča pořád dívala a já protože jsem nevěděl roupama coby, tak jsem se díval sní. A nepřipadalo mi to tak otřesné jako ty nové a nové telenovely ze kterých se opravdu zvedaj žaludky. Oproti těm, je Esmeralda královna telenovel. A klidně si mě za toto prohlášení i ukamenujte.

• 1.3.2010  19:32
    Babička se zbláznila (TV film) (1982)

Už jsem toho viděl, dalo by se říct hodně. Ale tohle je moc.... Nevim co je na tom komediálního, spíš mě to připadá smutné a ubohé.

• 26.1.2010  20:00
    Avatar (2009)

Bohužel nevím co na tomto snímku obdivovat. Pro mě trapné, nudné, nezáživné atd. Toď vše co k tomu mohu říct.

• 23.11.2009  21:18
    Sedm světel (TV film) (2008)

Moc krásný dokument, je škoda že se takových dokumentů u nás netočí více.

• 2.10.2009  20:14
    Den matek (1980)

Vzpomínám si, že jsem tento film viděl ještě jako malej kluk, pár let po revoluci s příšerným rychlodabingem. Už jako malýmu mi ten film připadal jako že, samý vraždy, podřezaný krky, litry krve a děj mizivý. Když jsem to shlédnul dnes, mám stejný názor jako před několika lety.

• 6.5.2009  21:45
    Jak se peče štěstí (TV film) (1981)

V tom ohodnocování snímků by to chtělo nějaké kategorie. Extra hodnotit pohádky, televizní tvorbu, seriály, klasické filmy, filmy pro diváka náročného, béčkové horrory atd. Této pohádce dávám čtyři hvězdičky. Budí v mně nostalgii po dětství. Pohádka má veselý náboj a je výtečně herecky obsazena. Tuším, že patří k původním pohádkám. Rád jsem si ji po letech připomenul. I v intrikářské roli dvorní dámy byla Iva Janžurová roztomilá. Vedle hlavních postav jsou nádherné roličky Bronislava Poloczka (vojenský velitel) a Jiřího Císlera (doktor). Skvělou roli záporňáka vytvořil Ondřej Havelka.

• 6.5.2009  21:35
    Nahá spojka (1992)

Film mě moc nezaujal, ovšem scéna Perkinse jako MECHANICAL MENA byla velice zábavná.

• 6.5.2009  21:34
    Stín smrti (1988)

Velice zajímavý trihller. Jako vždy vynikající Anthony Perkins. Takové násilí jsem od toho filmu ani nečekal.

• 6.5.2009  21:31

No, žádná sláva ... ale koukat se na to ještě dalo.

• 20.4.2009  16:21

Skvěle natočená jatka. Rozhodně bych film nenazíval historickým velkofilmem ale spíše akční řežbou. Režisér (pro něhož to je teprve druhý film) přesně věděl co dělá a komiks Franka Millera převedl na plátno stejně dobře jako se to povedlo Rodriguezovi se Sin City. Film nemá tak hvězdné obsazení jako tomu bylo u Sin City a většina herců stejně spíše máchá mečem avšak Gerard Butler si rozhodně zaslouží pochvalu jelikož postavu velitele vzal pevně do svých rukou a tak mu rádi uvěříte, že skutečně vede tříset členné družstvo vojáků. Ale na filmu je rozhodně nejlepší vizuální provedení, které na velkém plátně vypadá neskutečně dobře a v neposlední řadě musím vyzdvihnout skvěle natočené bitevní scény, které zabírají většinu filmu a rozhodně se v nich nešetří krví (i když počítačovou) a useklými končetinami. Navíc jsou některé bojové scény natočeny bez jediného střihu a to jim dodává ještě větší šťávu. Rozhodně perfektní film. Jen nevím co mi chybělo k tomu abych dal plné hodnocení.

• 20.4.2009  16:20

Nejhorší na filmech, na které se těšíte je to, že vás můžou zklamat. Na tento snímek jsem se těšil opravdu hodně a očekával jsem po dlouhé době kvalitní akčně-hororovou podívanou. O to více jsem zklamaný z faktu, že se jedná jen o lepší průměr. Ze začátku film slušně buduje atmosféru ospalého aljašského městečka, které je obklopené všudypřítomnou zimou a chystající se na západ slunce, které se v příštím měsíci neobjeví. Do této chvíle film funguje skvěle a seznamuje nás s hrstkou obyvatel, kteří zde zůstávají. Poté nastupuje noc a s ní i upíři, kteří postupně likvidují vše živé. Hrstka přeživších se schová a pokusí se přežít do té doby než opět vyleze slunce. Snímek mi nejvíce připoměl Znyderův "Úsvit mrtvých", jak postavami, které se schovávají tak i útočníky, kteří mi spíše než upíry připomínali běhající zombie. Herci předvádějí slušné výkony a nechovají se nějak trapně. Snímek má samozřejmě pár klišé (rozhádaný pár se za nepříznivých okolností usmíři, nesympatické postavy umírají jako první) ale není to nic co by film výrazně kazilo. Je zde i pár povedených scén jako třeba první upíří útok viděný z ptačí perspektivy. Ale filmu něco chybí. Plyne hodně pomalu, útoky upírů jsou ve většině případů nezajímavé, akčních scén klidně mohlo být více a závěrečný souboj není ani efektní a už vůbec ne napínavý. V současné hororové produkci se jedná o jasný nadprůměr ale jako film se bohužel jedná jen o lepší průměr.

• 20.4.2009  16:20

No, musím uznat, že do tohohle filmu jsem šel jen kvůli velkým hodnocením, a nakonec jsem byl poměrně dost zklamaný. Možná proto, že nejsem znalec filmů o této známé dvojici tak nedokážu docenit kvality ale na druhou stranu nemám nic proti animovaným komediím. Tato má sice spoustu zajímavých nápadů ale jinak jsem se poměrně nudil a jen občas mírně pousmál.

• 20.4.2009  16:18

Tak se nám Emmerich po 4 letech opět vrací s filmem u kterého jak jsme od režiséra zvyklý je zakázano přemýšlet. Tentokrát však ani vypnutý mozek nezaručuje dobrou zábavu. Režisér se vydal do pravěku a přináší nám příběh o mladém lovci, který zachraňuje svojí snoubenku, která je unesena dříve než si s ní vůbec stačí užít. Režisér se vůbec nepokouší o nějaké reálné vyznění příběhu a pocit domorodých obyvatel se snaží vyvoat jen tím, že všichni zúčastnění nosí dredy. To, že hlavní hrdinové vypadají jako z obálek časopisů pro teenagery už je vedlejší. Rozhodně by mi na filmu nevadilo, že realita je pro něj cizí slovo ale to by mě musel bavit ale to nedokázal. Na podívanou Emmerichova formátu je celý film překvapivě chudý a nezáživný a chvílemi vypadá jako by byl spíchnutý hodně narychlo jako např. ve scéně kdy hrdina během pár minut přesvědčí jiné domorodé kmeny aby se k němu přidali v boji. Akčních scén je naprosté minimum a když už se na nějakou těšíte nakonec vás zklame. Za vše mluví úvodní lov mamutů, který patří mezi jednu z nejnudnějších akčních trikových sekvencí jakou jsem za poslední dobu viděl. Na tricích překvapí jen to, že jich je na takový film hodně málo. Jediné za co bych Emmericha pochválil je nepřepálená stopáž filmu, která i tak šíleně nudí. Už podle recenzí bylo vidět, že film nebude žádná sláva ale, že se u něj budu nudit po celou dobu jsem opravdu nečekal. Jako takovu třešničku bych ještě vyzdvihl český dabing kdy hrdinové vyfasovaly hlasy, které byly nejspíše pořízené na základní škole.

• 20.4.2009  16:17
    Řím (TV seriál) (2005)

Velice kvalitní a poměrně drsný seriál z produkce HBO. Nešetří se zde krví, sexem a různými druhy perverzí. Nečekejte zde nějaké kolosální stavby apod. spíše je zde vše zničené a špinavé. Žádný z hlavních hrdinů není zrovna dvakrát sympatický a nejspíše nebudete nikomu z nich fandit. Je to skvělá drsná podívaná jen mi tu chybí nějaké větší bitevní scény.

• 17.4.2009  11:18

Klasické americké melodrama režiséra Anthony Litvaka, s Anthony Perkinsem a neméně záživnou Sophií Lorenovou. Film je situován do francouzského prostředí, nijak mě nenadchnul, prostě klasika.

• 17.4.2009  11:16
    Hlava 22 (1970)

Bylo zajímavé vidět budoucí herecké hvězdy (Voight, Perkins) v mladém věku. Krásný příběh, který mě opět dokázal nesmyslnost válek dotaženo ab absurdum.

• 17.4.2009  11:05

Pokud si přečtete knihu, tak vám tento film nic říkat nebude. Ovšem pokud budete mít zájem shlédnout pouze film, tak vřele doporučuji. Úžašný výkon Anthonyho Perkinse.

• 9.3.2008  12:44

Trochu road movie a trochu thriller. Nechybí nějaká ta vraždička a vyšinutý chlap, který se snaží ohrozit hlavní pár hrdinů. Tento pár tvoří malý kluk a jeho otčím a oba se snaží najít k sobě cestu. Dobdrodružná cesta z Itálie, domů, do Paříže k tomu zajisté dopomůže. Napínavý film v typicky francouzském stylu.

• 9.3.2008  12:40

Maďarská pohádka v realizaci České televize. Dva kamarádi za pomoci flétny, která zase tak úplně kouzelná není si dopomohou ke štěstí. Příjemný pohádkový příběh pro nědělní odpoledne.

• 9.3.2008  12:40

Bylo pro mne překvapením, když tato roztomilá zvířátka vyšla i na DVD. Podle mne patří "pouze jen" do internetové zábavy, kde se i vesele šíří a kde je jejich původ. Na svět přišlo snad už více než padesát epizod. Na počátku každého dílu jsou všichni v pořádku zdraví a šťastní. Odtud snat to Happy. Jinak žádný velký kulturní zážitek to není. Avšak stejně jako Itchy a Scratchy to nemá chybu.

• 9.3.2008  12:39
    Medvídek (2007)

Úsměvný film o mezilidských, hlavně partnerských, vztazích ze současnosti. Příběh se odehrává v rozmezí pár let. To odhaduji podle stárnutí a narození dětí. Snad bych tento snímek ani neuznačil za komedii, přestože s sebou přináší hlavně konverzační humor. Doporučuji návštěvu kina. Snad bych jen mohl zde ještě upozornit na jednu "malou botu", které se tvůrci dopustili. Dcera (Sára Sotonová) Jutky (Zuzany Fialové) ve filmu mluví česky. Přestože maminka Jutka je Slovenka. Mám pocit, že dítě vychovávané matkou převezme do svého jazyka mateřštinu.

• 9.3.2008  12:39

Černobílý film Akira Kurosawy Zlý chlap spí dobře patří mezi snímky přinášející kombinaci napětí a sociální kritiky. Snímek je považován za nadčasový, kdy místy až téměř dokumentární formou pranýřuje nešvar úplatků, podvodů, vydírání v japonské poválečné společnosti. Když si odmyslíme tu bezmeznou loajalitu podřízeného vůči nadřízenému, tak děj filmu je více než aktuální.

• 9.3.2008  12:38

Není moc filmů, jejichž děj se odehrává za první světové války, současně ve své charakteristice nesou přívlastek "válečný" a objevují se v naší distribuci. Snímek Stanleye Kubricka není jen filmem přinášejícím bojové scény zákopové války, ale i marnou snahu plukovníka Daxe zachránit život třem vybraným vojákům ve vojenském soudním procesu s předem daným výsledkem. Tito tři vojáci po jedné neúspěšné akci byli obviněni ze zbabělosti. Kam se poděl smysl pro spravedlnost?

• 9.3.2008  12:38

I když tento snímek nebyl prvním natočeným, ve kterém se vyskytla postava Herculea Poirota v podání Davida Sucheta, dějově však patří k prvním případům, které spoluřešil se svým přítelem - kapitánem Hastingsem. Celkově v celémtomto seriálu velice oceňuji výpravu a preciznost tvůrců. Oceňuji i jejich smysl pro detail.

• 9.3.2008  12:37

Tak tento snímek se zařadí k těm, kterým možná křivdím, ale které mne určitě nijak neoslovily, nezaujaly a nebavily.

• 9.3.2008  12:36

Od tohoto televizního snímku jsem příliš neočekával. S omezenými možnostmi se však tvůrcům podařilo natočit příjemnou pohádku. Škoda pár drobností stavějící logiku a fyzikální vlastnosti na hlavu, např. autoři pravděpodobně nikdy neslyšeli o dekompresi (viz. scéna v letadle). Film je však příjemným pokoukáním.

• 9.3.2008  12:36
    Tvaroh (1963)

Čtyři režiséři se sešli a natočili čtyry povídky. A tak vznikl film s tímto tajemným názvem - Rogopag. Tento název je složen z písmem příjmení režisérů - Godard, Gregoretti, Pasolini a Rossellini. Čtyry úsměvné příběhy kritizující moderní společnost a konzumní způsob života. K sledování filmu potřebujete patřičnou chuť a soustředění.

• 9.3.2008  12:35

Dramatický příběh odehrávající se v době druhé světové války v jednom italském městečku na Sicílii. Film byl natočen v roce 1945. Trochu se může zdát, že je plakátový, ale taková byla doba. Především se snaží být plný lidství a humanity. Pro nás může být zajímavé, že jednu z menších rolí v tomto snímku vytvořil český herec Hugo Haas. Též jsem si všiml mladičkého Harryho Morgana, u nás známého jako plukovníka Potera ze seriálu M.A.S.H.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27