Vignette

okres Praha
studentka nových médií

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 8.10.2016  17:45
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Moc vám, lidi, nerozumím, ale mě to prostě hrozně baví. A navíc jsem se zamilovala do Aničky Slováčkový :)) P.S.: Poté, co jsem viděla Ivu Pazderkovou jako Pink a Hanu Holišovou jako Edith Piaf (a skoro všechny vystoupení Aničky Fialový), už vůbec nechápu ty zdejší odpady, a ještě o jednu hvězdičku zvyšuju :-P

• 8.10.2016  17:41

Nesympatický oba hlavní představitelé a plno keců, který vím, že jsou určitě zčásti pravdivý, ale z jejich úst zněly jen jako hromada klišé - a to jsem na to koukala v originále ;)

• 30.9.2016  22:27

Adalaine je sice hrozně krásná, ale jinak taky hrozně plochá postava, takže se mi do ní nepodařilo za celou dobu vcítit a její lásky mi přišly dost nahodilé. Zato Harrison Ford cuká bradou velmi zdatně ;)

• 24.7.2016  15:54
    Vzmuž se (2015)

Simonovy ksichtíky prostě nemají chybu a "hasičská" scéna je nezapomenutelná (doufám) :)))

• 16.6.2016  11:20

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, je to celé takové obyčejnější, než jsem čekala... ovšem některé scény jsou parádní, hlavně rejsčí mafián vs. jeho dceruška :)) a lenochodí úřad (díky bohu za naše nabručený, ovšem lidský úředníky :))

• 16.1.2016  19:28
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

Vysoké hodnocení dávám proto, že jsme se u toho s přítelem dost škodolibě bavili, ač je pravda, že ve třetím a čtvrtém díle už jsem měla na rozmazlenou trojici skoro alergii. Být štábem, promlouvala bych jim do duše častěji a klidně i drsněji. Ostatně jsem čekala, že jejich přístup "fuj, to se mi nelíbí, ani na to nesáhnu" jim omlátí o čumák i reální zaměstnanci a že mají ve smlouvě, že nemůžou jen tak říct, že něco dělat nebudou. Očividně ne. Poslední díl byl zvolen dobře, všichni jakž takž něco dělali a díky prostředí to mělo takovou melancholickou náladu, hodící se i pro závěr seriálu.

• 7.11.2015  22:04
    Láva (2015)

Nerada to říkám, ale fakt se mi to nelíbilo... koncentrovanej kýč a písnička pořád dokola :-P

• 9.10.2015  15:49
    Nejsem do tebe blázen (TV seriál) (2014)

Prima, svěží, na oba hlavní protagonisty se skvěle dívá (možná to bude tím, že mi Jimmy připomíná mýho oblíbenýho Paula Bettanyho ;)). P.S.: Druhá série už bohužel není tak zábavná :/

• 9.10.2015  14:20
    Neúplatní (1987)

Moc nechápu tak vysoké hodnocení, postavy mi přijdou příšerně napsané a děj naprosto nahodilý (například náhodný výběr členů Nessova týmu) až pitomý (vyhrožování Al Caponovi). Dokonale se ztotožňuji s některými již napsanými komentáři - "Kevin Kostner, amaterský příslušník finanční policie, který neví, kde mu stojí hlava, se najednou setká s policajtem, který ví, kde a kdy se přesně jaký podvod bude konat a co je třeba udělat, ostatní jen následují a nikdo se na nic neptá..." (MZZ) a "Sean Connery má pochybnou čest pronést cca 3 minutový monolog složený z pouze z frází a klišé." (spoonman). Hlavně v akčních scénách mi navíc přišla hrozná hudba, scéna s kočárkem bylo jedno velké WTF a na scénky z Nessova rodinného života se nedalo koukat.

• 17.8.2015  16:12
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Nemyslím si, že bych automaticky dávala přednost předlohám před adaptacemi, ale u seriálové verze Game of Thrones se čím dál častěji přistihuju, že nahlas pronáším věty typu "tak takhle to teda vůbec nebylo", "proč ji sakra přejmenovali?" a podobně. Myslím, že v knížce bylo věnováno spoustu prostoru popisování vztahů mezi jednotlivými postavami a jejich myšlenek, což bylo pro děj naprosto klíčové. V seriálu něco takového chybí a je to znát. Děj působí zkratkovitě a osekaně (a to říká i přítel, který knihy nečetl), není poznat, kolik času mezi jednotlivými událostmi uplynulo a hlavně člověk kolikrát nechápe motivace postav. Přijde mi, že v knihách je poznat, že většina charakterů je hnána současným nebo minulým utrpením a když to ve filmu chybí, tak to prostě nefunguje tak, jak by mělo.

• 18.7.2015  23:04

Strašnej doják ;). První půlka na čtyři hvězdy, druhá... doják ;)

• 28.4.2015  00:58

Některé vtípky a scény jsou naprosto boží (například pokus o zvednutí Thorova kladiva :)), ale jakmile se začne víc mluvit, připomíná film spíš telenovelu... zejména pak rodinné scény Hawkeye jsou k nepřečkání dlouhé. Taky mám pocit, že hrdinové většinou vůbec neřeší nějaké civilisty, ale pak najednou zapáleně prohlašují, že zachrání všechny do jednoho, i kdyby je to mělo stát krk, což mi přijde poněkud nekonzistentní... a ačkoli mi většinou nevadí nějaké to mordování a drancování :), scény typu "schválně, kolik se toho dá zničit za pět minut", mi přišly zbytečné. Obsazení jsem předem nestudovala, takže Paul Bettany potěšil :)

• 25.3.2015  18:50
    Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

Seriál je to návykový a zřejmě i dobře udělaný, ale pro mě osobně čím dál depresivnější. Už pár sérií si říkám, že být v takový společnosti bych vážně nechtěla. Stačí se jen špatně narodit nebo potkat nesprávný lidi a je to... a ty mafiánský rodinný vztahy, uáá! P.S.: Nejen, že je to jeden z nejdepresivnějších fimových počinů, co jsem kdy viděla, ale i nejneuspokojivější! Viz. závěrečná scéna O_o.

• 20.3.2015  23:06

Alane, mám tě ráda, ale tohle byla hrozná, patetická nuda. Aspoň že sis ji k nám přijel sám uvést, takže projekce byla přece jenom zážitek ;)

• 1.3.2015  22:28

Rozhodně mě film iritoval míň než jeho věčně opakované ukázky v Pěti překážkách ;). Takhle se to prostě dá brát jako filmové filozofické zamyšlení, občas dokonce docela příjemné.

• 19.2.2015  22:15

Mám slabost pro šílenosti, ale asi poněkud jinýho druhu ;). A jak skončila chudák Magda, br...

• 4.2.2015  00:18

Trochu jsem se bála, co tam budou kluci vyvádět, ale dopadlo to nad očekávání dobře... doufám, že nikdy nebudu vědět, že umírám, ale kdyby jo, snad si vzpomenu na tenhle film a spáchám taky nějakou takovou šílenost :)

• 9.1.2015  15:31
    Feast (2014)

Trochu jsem teda čekala, že psík bude na konci kraťasu jako koule a kamarádka dokonce předpovídala jeho brzkou smrt, aby to bylo správé morální poučení pro děti nevhodně krmící své zvířecí miláčky. Nakonec jsem ale tvůrcům odpustila, že je jim správná životospráva divé zvěře šumák a docela si filmík o obžerství (vy jste mysleli, že o lásce?) užila :)

• 9.1.2015  15:15

Baymax je sympaťák a trochu mi vzhledově připomínal Marvina ze Stopařova průvodce, takže mě scény s ním vážně bavily. Možná bych dala i čtvrtou hvězdu, kdybych neviděla verzi s dabingem... třeba to jednou zjistím :)

• 25.12.2014  23:15

Hodně slabé tři hvězdy... Vážně to moc nedává smysl, Time :/

• 12.12.2014  19:08

Sice nechápu, jak je možný, že tu hodnotím reklamu, ale... :-D

• 4.12.2014  10:41
    Rain Man (1988)

Chvíli trvalo, než se mi film začal líbit, protože mě skoro bolelo koukat na to, jak se Charlie choval k chudáku Rayovi a úplně jsem se bála, co mu provede, ale konec je parádní :)

• 10.11.2014  20:43

Několikrát jsem si říkala "Tak tohle už je trochu moc, nemyslíte?", dokonce nahlas. Přesto mi připadá tak nějak nesprávný dát jen tři hvězdy...

• 10.11.2014  13:18

Myslím, že nacpat silný nebo aspoň zajímavý příběh do sedmi minut je opravdu hodně těžké a kromě Tykwera to dokázal asi jen Oliver Schmitz (příběh s pobodaným černochem). Bylo fajn, že aspoň v závěru bylo naznačené pokračování kratičkých příběhů, ale ani to moc nevylepšilo můj dojem z filmu jako celku. Škoda, čekala jsem víc... ;)

• 9.11.2014  03:26

Báječný film s báječnou Natálkou a nakonec vlastně i báječným Braffem... krása :)

• 7.11.2014  13:08
    Dívka odjinud (TV seriál) (2010)

Právě jsem dokoukala čtvrtou sérii a už si ani nepamatuju, jak se mi líbila první nebo kdy se to tak strašně zvrtlo... hádám, že někdy začátkem třetí série. Od té doby to jde se seriálem s kopce a čtvrtá série je jedním velkým WTF. Bo mi zezačátku nevadila, ale její střídání pohledu nakopnutého štěněte a siláckých řečí snad jednou musí začít lézt krkem i jejímu věrnému vlčkovi. Kenzi jsem si časem docela oblíbila, jen aby z ní tvůrci ve čtvrté sérii udělali nesympatickou hysterku. Dyson je ve čtvrté sérii postavou jen tak do počtu, Tamsinin význam rovněž klesá a Lauren opakuje svoje převlékačské triky pořád dokola. Rainera, postavy, která měla být ve čtvrté sérii stěžejní, si tvůrci sotva všimnou. Naopak s Trickem a Massimem dělají divy. No neskutečný. Myslím, že se dívám už jen ze zvědavosti, co šílenýho tvůrci zase provedou, a proto, že si pak mám s kým na ně zanadávat :)

• 7.11.2014  00:28

Hrozně roztomilý, hlavně běhací scéna Woodyho a Julie :)

• 7.8.2014  19:37

Roztomile nabručený Colin Firth a roztomile trhlá Emma Stone, to prostě nemůže nefungovat ;). Osvěžující to bylo. A předvídatelný, ale to nijak nevadilo.

• 3.7.2014  13:30

Telenovela od Miyazakiho :-(

• 19.6.2014  10:09

Na 142 minut neskutečně chudá zápletka, party scény jako ukradený z Moulin Rouge a velmi neuspokojivý herecký výkony. Postava Carey Mulligan na začátku vypadala energicky a rošťácky, ale poté už jen smutně/šťastně kulila oči a otevírala pusu, Tobey Maguire hrál již tradičně jen krčením obočí a mračením a Leo ho bohužel až nebezpečně napodobil, takže jeho postava nemohla být snad nikomu sympatická. Nelíbilo :(

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8