Návrat velkého blondýna (1974)

První díl je malinko poutavější, ale v podstatě je to to samé jen v jiném prostředí. 62%

Velký blondýn s černou botou (1972)

Docela zábavná komedie s kriminální zápletkou i romantickou linkou s okouzlující Mireille Darc. 65%

Mia a bílý lev (2018)

Mia a bílý lev je příjemným rodinným filmem s krásnými záběry divoké africké přírody, zejména lvů. Dle mého soudu by si ale tento film zasloužil trochu sofistikovanější příběh, jelikož ten místy značně pokulhává a uvěřitelnost celé řady scén je trochu za hranou. Nic to ovšem nemění na tom, že se jedná o záslužný počin, alespoň částečně šířící tolik potřebnou osvětu. 68%

Lví král (2019)

Nejnovější zpracování Lvího krále ve mě vyvolává značně rozporuplné pocity. Na jedné straně stojí nejkrásnější animace, jakou jsem kdy viděl, perfektní kamera, krásné modely zvířátek a starý, dobrý příběh. Na straně druhé pak stojí zejména modernost zpracování, která příběhu vzala jeho pohádkový charakter a mě osobně se vysloveně nelíbí (skoro bych řekl, že mě i uráží), podpořena přepálenou stopáží, a tedy spoustou hluchých míst. Dále se mi nelíbí silně muzikálový charakter, neskutečně a hlavně naprosto zbytečně ukecaná zvířátka, což se, podle mě, vůbec do příběhu nehodí a mnoho dalšího. Inu, je toho hodně, do čeho si kopnout, a tak hodnotím relativně vysoko zejména z nostalgie a respektu k původnímu příběhu. 62%

Rambo III (1988)

Docela pohodové, byť trochu naivní, akční béčko ze staré školy, které nenáročného diváka nebo toho, kdo si prostě chce jen odpočinout, spolehlivě pobaví. Sly je zde ve skvělé formě, byť některé akční scény jsou spíše úsměvné. 60%

Do naha! (1997)

Za povedený závěr nakonec hodnotím 3*, ale jsou to jedny z nejslabších 3*, které jsem kdy dal. Po téměř celý film jsem byl přesvědčený o výrazně nižším hodnocení. Zviklal mne až závěr, který se mi opravdu líbil. Jinak bych zde zpochybnil i žánr, neboť téměř celý film je vysloveně tragédií (žánrem drama) a rozhodně ne komedií, a to ani hořkou. Neodpustím si ani kopnutí do stopáže, která se sice dle počtu minut může zdát velmi krátká, ale při sledování tohoto počinu, je tomu přesně naopak. Jinými slovy na hodině a čtvrt bych tolik hluchých míst nečekal. Děj se odvíjí velice pomalu a první polovina filmu je spíše utrpení než cokoliv jiného. Zdejší vysoké hodnocení nechápu. 52%

Po čem muži touží (2018)

Obrovské překvapení! Po čem muži touží je filmem, od kterého jsem nečekal vůbec nic a přesto nebo možná právě proto, jsem se téměř po celý film královsky bavil. Tím netvrdím, že se jedná o bůhví jak hodnotné dílo, nicméně stačí mi to k tomu, abych s klidným svědomím hodnotil vysoko. 72%

Mrchožrouti (1984)

Mrchožrouti mě doslova dostali. Jsou jednou z nejzábavnějších belmondovek, které jsem viděl. Příběh je zajímavý a byť je postavený na nemnoho postavách, o to zajímavější každá z nich je. Nejen Belmondo zde hraje v perfektní formě. Určitě jsem tuto komedii neviděl naposledy. 80%

Lovec hlav (1976)

Na Belmonda, který je zde opět v dobré formě, nečekaně ponurý film. Upřímně řečeno mě ale Lovec hlav příliš nezaujal. 65%