Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Kult hákového kříže (1998)

Vynikající film s naprosto úchvatným Edwardem Nortonem v hlavní roli. Ke zhlédnutí lze jedině doporučit.

Obvyklí podezřelí (1995)

Stěží hledám slova, kterými bych přesně vystihnul, co pro mě tento geniální snímek znamená. Úžasně propracovaný děj, fenomenální výkon Kevina Spaceyho, naprosto nepředvídatelné rozuzlení, to vše a mnoho dalšího tento klenot nabízí. Navíc opakované shlédnutí na zábavě neubírá, ba právě naopak.... Agent Kujan: "I'm smarter than you and I'm gonna find out what I wanna know. And I'm gonna get it from you whether you like it or not." - kdo viděl do konce, ví proč se smát ;-)

Poslední skaut (1991)

Poslední skaut je film, který jsem viděl nesčetněkrát a rozhodně ho ještě „párkrát“ uvidím. Co se mi na něm líbí? Sarkastické poznámky vyhořelého detektiva Joe Hallenkecka, který tvoří dvojku k pohledání s Jimmym Dixem, zkrachovalým hráčem amerického fotbalu. Film má výborný spád a celý je vhodně prošpikován kvalitním humorem a nezapomenutelnými hláškami. Joe Hallenkecka považuji za Bruceovu vůbec nejlépe zahranou roli.

Gran Torino (2008)

Gran Torino vnímám jako jeden z nejlepších filmů posledních let a zároveň absolutně nejlepší z Clintovi herecké i režijní filmografie. Těžko na něm hledat něco, co nejde pochválit. Od skvělé režie, přes roli, kterou si Clint ušil přímo na míru, hudbu, skvělé a detailní propracování prostředí až po Waltovi nezapomenutelné hlášky. Závěrečný „pistolnický“ souboj je již jen třešničkou na tomto excelentním dortu. Jistě nezůstane u jediného shlédnutí…

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Vynikající a velmi napínavé drama postavené na propracovaných dialozích, které jsou podpořené úchvatným výkonem hlavních postav. Příběh začíná hlasováním o životě/smrti člověka obviněného z vraždy a dle soudobých poměrů má být pouhou formalitou, nebýt člověka, který se nebojí postavit většině. V tomto bodě se začíná rozjíždět zápletka, která dokonale vystihuje rozdílnost názorů různých lidí na základě jejich původu, postavení, vzdělání nebo jen charakterových rysů. Celý snímek jsem doslova hltal a než jsem se nadál, byl konec.

Tenkrát na Západě (1968)

Westerny Sergia Leoneho jsou v mých očích ty nejlepší z nejlepších, tento ovšem ostatní něčím převyšuje. Ať už je to kouzelně podmanivá hudba, vážné grimasy hlavních hrdinů nebo neodolatelná Claudia Cardinale, to vše utváří impozantní celek jménem "Tenkrát na západě". Kdo neviděl, mohu jen doporučit.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Asi nenapíši nic, co by k tomuto dílu již nebylo napsáno, ale Pulp Fiction je prostě kult se skvělým hereckým obsazením a spoustou nezapomenutelných hlášek. Chápu, že nemusí být každému po chuti, nicméně pro mě je to jeden z Tarantinových nejlepších výtvorů a v průběhu let se k němu rád vracím.

Warrior (2011)

Neuvěřitelné!!! Než jsem dokázal vstřebat, že už je konec, zůstal jsem s otevřenými ústy hledět na závěrečné titulky. Neskutečná dynamika děje dělá stopáž pocitově o dobrou polovinu kratší. Celý děj je naprosto dokonale podbarven famózní hudbou, jejímž vrcholem je opakovaná reprodukce, mé milované, Beethovenovy deváté symfonie. K hereckým výkonům všech hlavních protagonistů lze říci snad jen, že byly bravurní. V nejbližší možné době zhlédnu znovu...

Reklama

Reklama