The First Time (2012)

Velké překvapení! Od tohoto díla jsem nečekal naprosto nic a dostal jsem hodinu a půl velmi příjemné zábavy. Navzdory tomu, že teenagerské komedie moc nemusím, tahle mě pobavila. Dokonce i příběh dával smysl a bylo to celé takové uhlazené, nenucené, prostě fajn.

Keulraesik (2003)

Je to sladké, to ano, ale je to skutečně dobré. S velmi vysokou pravděpodobností je Keullaeshik film s nejlepší hudbou, jaký jsem kdy viděl. Určitě se poohlédnu po soundtracku. Famózní výkon Ye-jin Son nelze než obdivovat. Jedinou výtku bych vznesl k zbytečně dlouhé stopáži. Ke konci totiž film začíná být poněkud zdlouhavý. Stačilo by drobné prostříhání a bylo by to dokonalé.

Black Books (2000) (seriál)

Black Books hrozně sráží obrovské množství hluchých míst. Při tak nízkém počtu dílů a krátké stopáži bych čekal daleko vyšší úroveň. No a upřímně mě vůbec nesednul ani výběr ústřední trojice. Když vezmu v potaz několik skvělých vtipů a scén vyjde mi to přibližně na průměr.

Freddy versus Jason (2003) odpad!

Naprosto zbytečný počin! Nedostal jsem se ani do poloviny a vzdal jsem to. Volný čas lze využít mnohem lépe, než sledováním tohoto nesmyslu...

Až vyjde měsíc (2012)

Tentokráte jsem šlápnul vedle. Nechal jsem se zlákat hvězdným obsazením a příběhem, který mohl za něco stát. Výsledek je ovšem bídný a zpracování otřesné. Nebýt několika málo slušných scén bylo by to na slovní hodnocení...

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Tak jak Woodyho nemusím, tak toto bylo dobré. Woody i Helen hráli naprosto fantasticky a až na pár slabších míst jsem se skvěle bavil. Věřím, že některé hlášky nezapomenu po mnoho let.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Tentokráte už to bylo opravdu hodně přitažené za vlasy. 3* dávám jen kvůli slabosti pro tuto sérii.

Nespoutaný Django (2012)

Christoph Waltz je opět neskutečný. Jeho famózní výkon se snad ani nedá slovy popsat. Příběh lze popsat stručnou větou: "Tarantino je magor.". To samozřejmě není žádná novinka, ale přesto mě to opět překvapilo. První hodina je skvělá a není jí co vytknout, v druhé hodině se již objevují slabší momenty až se to nakonec zvrtne úplně. Stopáž je zbytečně natahovaná, takže zkrácení by výrazně prospělo celkovému dojmu. Pokud si odmyslím závěrečnou půlhodinu je Nespoutaný Django i přes veškeré výhrady dobrý film.

Duna (1984)

Zub času je na Duně jasně patrný a audiovizuální stránka je na dnešní dobu slabá, nicméně v době vzniku filmu tomu bylo jinak, takže za toto rozhodně hodnocení nesnižuju. Zpracování příběhu je poutavé, byť některé Lynchovy výstřelky mi opravdu lezly na nervy. I tak ale film vychází z velmi silného příběhu knižní předlohy a nabízí tak stále slušnou porci zábavy. Herecké obsazení i některé výkony se mi celkem líbily. Kupodivu se Lynch tentokráte neuchýlil ke svému specifickému pojetí a celkem se držel předlohy, což si myslím, že snímku jen prospělo. 68%

Je třeba zabít Sekala (1998)

Film hodnotím poměrně vysoko hlavně díky výborným hereckým výkonům a dobrému zpracování, včetně věrného vykreslení typické české povahy. Je to ovšem jeden z filmů, které s vysokou pravděpodobností znovu neuvidím, neboť z oné typicky české povahy je mi dostatečně zle z běžného života, nemusím se jí tedy "kochat" ještě ve filmu.