Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 186)

plakát

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dávám jednu hvězdičku navíc za Teddyho, jinak by to byla čistá trojka. Místy mi film přijde zbytečně dlouhý. Několikrát jsem si uvědomil, že se vlastně nudím, a to by se u takového filmu stávat nemělo.

Noc patří nám (2007)

Snímek nepřináší nic nového, snad jen několik, základní logice se příčících, situací. Vše je navíc podtrženo velmi mizerným scénářem. Po dlouhé době lituji "promrhaných" dvou hodin.

plakát

Pražské jaro 1968 (2008) (TV film)

Velmi dobře zpracovaný dokument o událostech, které nikdy neměly nastat. Poutavě popisuje jednu z nejsmutnějších kapitol naší novodobé historie a navíc přidává přeshraniční pohled našeho jižního soudeda. Nejvíce si na tomto dokumentu cením dobových záběrů a zpovědí lidí, kteří si tímto peklem prošli.

plakát

Životopisy: Steven Seagal (2009) (TV film)

Steven Seagal jako ztělesněná spravedlnost a vzor ctnosti. To se jednomu až nechce věřit... Všeho moc škodí a toliko dobroty v jednom těle se hodí asi jen do filmu...

plakát

Velký bratr se dívá (2010) (TV film)

Pro mne velmi silné téma, z čehož plynula má velká očekávání. Přestože dokument hodnotím jako průměrný, velmi mne zklamal. Jako největší negativum tohoto snímku vidím jeho povrchnost a chaotičnost, místy pak neskutečně iracionální chování "člověka na útěku".

9. rota (2005)

Velmi důstojná konkurence hollywoodským válečným filmům. Nic zásadního zde nechybí ani nepřebývá. Pokud přehlédnete pár drobností jako např. místy chaotické bojové scény, nebo pár "přehnaně akčních" scén, můžete očekávat velice povedený snímek. Obzvláště bych vyzdvihnul daleko větší realističnost a menší zaměření na jednotlivce než u většiny hollywoodské válečné produkce, dále pak i zachycení prostředí, ve kterém se celý rusko-afgánský konflikt odehrává.

Oskar (1967)

Jeden z nejlepších Funésových filmů i výkonů. Díky krátké stopáži má snímek i výborný spád, který nedovolí člověku "odlepit" oči od obrazovky až do závěrečných titulků. Malinko zklamala pouze přes míru zamotaná zápletka.

Poslední skaut (1991)

Poslední skaut je film, který jsem viděl nesčetněkrát a rozhodně ho ještě „párkrát“ uvidím. Co se mi na něm líbí? Sarkastické poznámky vyhořelého detektiva Joe Hallenkecka, který tvoří dvojku k pohledání s Jimmym Dixem, zkrachovalým hráčem amerického fotbalu. Film má výborný spád a celý je vhodně prošpikován kvalitním humorem a nezapomenutelnými hláškami. Joe Hallenkecka považuji za Bruceovu vůbec nejlépe zahranou roli.

plakát

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Vynikající a velmi napínavé drama postavené na propracovaných dialozích, které jsou podpořené úchvatným výkonem hlavních postav. Příběh začíná hlasováním o životě/smrti člověka obviněného z vraždy a dle soudobých poměrů má být pouhou formalitou, nebýt člověka, který se nebojí postavit většině. V tomto bodě se začíná rozjíždět zápletka, která dokonale vystihuje rozdílnost názorů různých lidí na základě jejich původu, postavení, vzdělání nebo jen charakterových rysů. Celý snímek jsem doslova hltal a než jsem se nadál, byl konec.

Noc v Roxbury (1998)

Noc v Roxbury je jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec. Obsahuje mnoho vtipných scének, které jdou ruku v ruce s „úspěchy“ hlavních hrdinů, má rychlý spád a celá atmosféra je podtržena skvělou taneční hudbou mého mládí.