Total Recall (2012)

Tak tohle je velká mizérie...

2Bobule (2009)

Výrazně slabší než první díl. Nebýt krásné Terezy Voříškové, nebylo na co koukat. I ten humor značně pokulhával...

Motýlek (1973)

Motýlek je dobrý film, avšak je velmi patrné, jak se na něm podepsal zub času a příliš dlouhá stopáž. Líbí se mi ztvárnění hlavních postav i jak jsou zahrány. Touha po svobodě je patrná téměř z každé scény, celkově jsem se ale u Motýlka nejednou nudil, proto plné hodnocení nemohu dát.

Zuřící býk (1980)

Po zralé úvaze musím jít s hodnocením ještě dolů. Slavní herci sami o sobě nedělají dobrý film. Výkony hlavních postav a obzvláště pak Roberta De Nira byly super, je vidět, že tomuto filmu i mnohé obětoval, ale film jako takový mi přišel o ničem. Po pravdě mě to nebavilo od začátku až do konce a aby se v celém filmu neobjevila ani jediná světlá chvilka, to už je opravdu zarážející. Možná jsem na tento žánr jen neměl náladu, nevím, nicméně na mém hodnocení to nic nemění. Na závěr si neodpustím poznámku, že se mi Zuřící býk jevil o mnoho dekád starší, než ve skutečnosti je a tím nemyslím černobílé zpracování.

Bohouš (1968) (TV film)

Bohoušek je úžasnej :-) A pánové Sovák s Menšíkem jsou mistři svého řemesla, kterým nelze nic vytknout.

Ip Man (2008)

Kdyby se režisér zaměřil na méně témat a zpracoval je o to lépe, určitě by ve mě Yip Man zanechal hlubší stopu. Takto mi zapadá do průměru žánru. Navíc japonsko-čínská válka není našinci příliš blízké téma, což jistě sehrává určitou roli i v mém hodnocení.

Muž, který chtěl být králem (1975)

Hezké, poklidné vyprávění, výborné výkony obou hlavních protagonistů, ale tak nějak mi tam něco chybělo. Něco čím by film vybočil z řady podobných. Něco čím by zaujal...

Django (1966)

Django mě upřímně moc neoslovil. Popravdě motivací ke zhlédnutí Djanga byl Tarantinův počin Nespoutaný Django. A jak už to tak u mě bývá, raději vidím nejprve předlohu nebo řekněme originál a pak teprve remake. Po zhlédnutí Djanga si ovšem nejsem jist, že budu chtít Tarantinovu verzi vidět.

Láska nebeská (2003)

Klasické romantické filmy obvykle nijak zvlášť nemusím, ale tohle je dobré, moc dobré. Fantastické herecké výkony snad všech zúčastněných a skvělá hudba tento film posouvají mezi mé nejoblíbenější filmy navzdory svému žánru. Láska nebeská je pro mě především balzámem na duši. 90%

Láska na druhý pokus (2004)

Pro chlapa je Láska na druhý pokus příliš přeslazená, ale i tak se zhlédnout dá a celkem film i utíká. Skvělý je ovšem po zvukové stránce, tam bych řekl, že není moc co vytknout, spíše naopak. Co se dějové linky týče, tak ústřední duo je poměrně zajímavé a příběh se snaží býti netradičním a výjimečným, což se mu místy i daří. Škoda toho závěru, čekal jsem výrazně jiné rozuzlení, a to, co přišlo, mě malinko zklamalo.