Divoké Rumunsko (2018)

Krásný dokument o překvapivě krásné zemi. Věřím, že se do Rumunských hor brzy podívám. Jen škoda té agitky na závěr, takovéto, v podstatě politické, vsuvky naprosto zbytečně kazí jinak skvělý dokument.

Šarlatán (2020)

Na Šarlatána jsem se velmi těšil a opravdu hodně si od něj sliboval. O to větším pro mě byl zklamáním, protože má očekávání nenaplnil ani zdaleka, a tak jen lituji, že tentokráte jsem byl na filmu v kině. Mrzuté, ale je tomu tak. Těžko se smiřuji s tím, že film režírovala Agnieszka Holland. Je to pro mne opravdu jen stěží uvěřitelné. Čekal bych spíše nějakého moderního chlapce kolem třicítky s vystudovanou fildou, případně uměleckou školou, tedy prakticky bez vzdělání. V příběhu mi strašným způsobem chybí moudrost, vzdělanost, cit pro dané téma i nadhled tvůrce, proto takto dlouhý úvod komentáře, a hlavně se tentokráte vůbec nesnažím skrývat svou rozhořčenost z tohoto díla. Věřím, že kontroverzní postava Jana Mikoláška by si zasloužila mnohem citlivější zpracování, a hlavně hlubší zatažení diváka do děje. Film má 2 hodiny, a přesto v něm chybí minimálně 45 minut podstatného děje, aby to celé drželo pohromadě. Jinými slovy příběh není příliš konzistentní a chybí v něm mnoho pojítek. Abych jen nekritizoval, kostýmy jsou dobré a atmosféra doby je přijatelně zpracovaná, herecké výkony do nebe vynášet nebudu, ale špatné nejsou. Co však je naprosto otřesné, je hudba. Ta v Šarlatánovi se s jistotou řadí k nejhorším filmovým hudbám, které jsem za svůj život vyslechnul. Celkově zhlédnutí tohoto filmu pro mne bylo nevýslovným utrpením, a tak vlastně ani nevím, jestli si ty dvě hvězdičky opravdu zaslouží, nicméně dávám je, byť mému zážitku z filmu jednoznačně neodpovídají. 38%

Diagnóza: Šampión (2015)

Z mého úhlu pohledu je Concussion dobrým, televizním filmem. Hrát si na cokoliv více, nedává smysl. Příjemně se na něj dívá, má zajímavou zápletku s v zásadě pozitivním rozuzlením, sympatické herce, velmi dobré herecké obsazení, na TV film dobré herecké výkony (s opravdu kvalitními filmy bych nesrovnával) a podstatě vše, co si může divák od odpočinkového filmu přát. Co se týče autenticity děje (film podle skutečné události), zde bych byl velmi, ale opravdu velmi opatrný. 75%

Roh Gondoru (2020)

Jakožto fanoušek Středozemě jsem za každý takovýto počin rád, nicméně prostoru ke zlepšení zde vidím bohužel více než dost. 62%

Posel (2009)

Pokud pominu slušný výkon Woodyho Harrelsona, tak je celý film úplně o ničem. Chybí mu smysluplný příběh a nemá žádný spád, takže se bohužel i při běžné délce stopáže ukrutně vleče. Nevidím jediný důvod, proč tento film komukoliv doporučit ke zhlédnutí. 55%

Joker (2019)

Na Jokera jsem se nesmírně těšil a musím říci, že v podání Joaquina Phoenixe je zahrán naprosto fantasticky. Pro mě rozhodně oskarový výkon! Bohužel tím výčet pozitiv tohoto naprosto zbytečně vytvořeného paskvilu končí. Jen s velkým sebezapřením jsem se dokázal dodívat do konce a věčně jsem o filmu odcházel. Nevím, jestli je to pro mě více útrpné nebo více nuda. Možná je to celé jen debilní, a tak je to vlastně jedno, ale takto čerstvě po zhlédnutí filmu ještě nemám úplně utříbené myšlenky. Přesto komentuji hned, abych mohl vypustit z hlavy, že jsem tohle vůbec někdy viděl. Naprosto nechápu zdejší hodnocení a nadšené komentáře už vůbec ne. Celý film je úplně zbytečným počinem a pro jeho zhlédnutí neexistuje jediný racionální důvod. 25%

Temná tvář Brooklynu (2019)

Motherless Brooklyn je pro mne velmi příjemným překvapením. Film se mi líbil celý, má výborný příběh, který se i přes delší stopáž svižně odvíjí, což připisuji zejména skvělému scénáři a výborným hereckým výkonům. Kostýmy a vůbec celé ztvárnění doby si ničím nezadá s výrazně slavnějšími díly. Myslím, že tohle se Nortonovi hodně povedlo a budu se těšit na jeho další počiny. 79%

Příběh dušičkový (1964) (TV film)

Na jedné straně příjemný, odpočinkový film s výbornými herci v jejich možná nejlepší formě, na straně druhé místy docela nuda. Film jako takový je strašně milý a místy i velice zábavný, ale snad se na mě nikdo nebude zlobit, když napíšu, že bych ho malinko prostříhal. 72%

Hotel Mumbai (2018)

Hotel Mumbai je výtečným filmem, jedním z nejlepších, které jsem za poslední roky viděl. Z jeho autenticity, a tedy i hereckých výkonů všech těch mě neznámých herců, bez kterých by to nešlo, až mrazí. Zpracování filmu je naprosto úžasné a atmosféra stejně tak. Během pár minut film diváka natolik pohltí, že najednou je taky „zavřený v hotelu“ a vymýšlí možné cesty ven. Inspirace skutečným příběhem je zde patrná v každém záběru, stejně jako nehollywoodská produkce s absencí nesmyslného patosu. Hotel Mumbai je jedním z těch filmů, na které se velice rád podívám s odstupem času znovu i přes jeho tragický příběh. Jen si tak pořád říkám, proč zásahové jednotce přesouvající se z Dillí trval přesun i v takto extrémní situaci celé tři dny, to mi hlava opravdu nebere. V přímém kontrastu s touto skutečností je pak cca tříminutové řešení celé situace, které však opět přispívá k oné výše zmíněné autenticitě. Úkol byl jasný a řešit cokoliv jiného nedávalo smysl. 88%