Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Animovaný

Recenze (1 190)

Trosečník (2000)

Herecký výkon Toma Hankse je fenomenální, a právě tuto skutečnost vnímám jako příčinu zdejšího vysokého hodnocení filmu, protože objektivně pro něj není žádný důvod. Trosečník je naprosto běžným, příjemným, rodinným filmem k nedělnímu žehlení. Nic více, nic méně. 68%

Orel Eddie (2016)

Orel Eddie je naprosto typické feel good movie se vším, co k tomu patří. Sportovní linka je zde v maximální možné míře upozaděna a prim zde hrají charaktery jednotlivých postav, zejména pak hlavního hrdiny. Herecké výkony jsou výborné, příběh poutavý a citlivě zpracovaný. Fakt, že je inspirován skutečným životním příběhem konkrétního člověka, je pak třešničkou na dortu. Jedná se vlastně o rodinný film, který lze ke zhlédnutí doporučit úplně každému. Zajímavostí tohoto filmu je pak i to, že jeho hlavní hrdina se svému skutečnému já tak neskutečně podobá, až je těžké uvěřit skutečnosti, že filmovou postavu opravdu hraje někdo jiný. 81%

Králové videa (2020)

Králové videa mě královsky pobavili. Tohle jsou prostě vzpomínky, které už mi nikdo nevezme. Kdo to nezažil, těžko může tento dokument pochopit. Atmosféra tehdejší doby se nedá nasát skrze televizní obrazovku! Ale každému, kdo tato léta pamatuje, vřele doporučuji k jednomu zhlédnutí. Ta nostalgie je neskutečná…

plakát

Krást se musí umět (1975)

Očekával jsem trochu ztřeštěnou francouzskou komedii a dostal jsem komedii ztřeštěnou natolik, až si myslím, že to bylo spíše na škodu. V první půli mě lapálie hlavních hrdinů bavily a bral jsem film jako nenáročnou, odpočinkovou komedii, kterou ve skutečnosti tento film je. V druhé půli už mi ale nikdy nekončící zmatky lezly spíše na nervy a mít film ještě o 15 minut delší stopáž, hodnotil bych velmi nevalně. 58%

Dva papežové (2019)

Dva papežové jsou velmi milým a hlavně skvěle zahraným filmem, na který se moc příjemně dívá. Někdo v něm může vidět prostou konverzačku, někdo filmový klenot. Podle mě je svým způsobem pravda oboje. 83%

Toc Toc (2017)

Toc Toc je poměrně netradiční a zajímavou komedií, takže se dá považovat minimálně za svěží vítr žánru. Dokonalá rozhodně není, ale díky své krátké stopáži má docela spád a místy mě opravdu slušně pobavila. Otravné momenty sice obsahuje též, ale je jich velmi poskromnu a dá se říci, že pohodové sledování filmu nijak zásadně neruší. Jsem přesvědčený, že z toho tématu šlo dostat i více a podle mě na to tento film alespoň zpočátku měl. 71%

plakát

Papírový dům: Fenomén (2020)

S ohledem na třetí a čtvrtou sérii seriálu musím uznat, že dokument je nadmíru povedený a jsem rád, že jsem jej zhlédnul.

plakát

Papírový dům (Netflix verze) - Série 4 (2020) (série)

Čtvrtá série La casa de papel je jednoznačně nejslabší ze zatím natočených a mrzí mě, že touto sérií, kterou už jsem vlastně pouze ze zvědavosti přetrpěl, děj nekončí. Už tato série je vyloženě pouze nastavovanou kaší a nedovedu si ani představit, co ještě autoři „vyškrábnou“ do série páté, kterou bohužel též uvidím, protože chci vědět, jak příběh skončí. Pokud by takovouto „kvalitou“ seriál začal, viděl bych tři, možná čtyři díly a bylo by vymalováno. 42%

Klaus (2019)

Tahle pohádka se mi upřímně jeví značně nadhodnocená. Klaus je v podstatě docela hezkou pohádkou, v závěru i milou, ale pohádek srovnatelné kvality je mrak. Animace je řemeslně hezká, ale třeba postavičky jsou vysloveně ošklivé, hodící se ke skoro až hororové první třetině, která v mých očích celou pohádku výrazně sráží. Pokud bych hodnotil pouze druhé dvě třetiny, hodnotil bych jistě plným počtem, nicméně pokud hodnotím pohádku jako celek, je to s odřenýma ušima na 4*. 72%

V síti 18+ (2020)

V hodnocení tomuto dokumentu zcela záměrně přidávám, jsouce si vědom společenské přínosnosti tohoto počinu, nicméně to tentokráte neznamená, že mé hodnocení odpovídá diváckému zážitku. Ve skutečnosti se na dokument velice nepříjemně dívá a ani jeho rozuzlení příjemný zážitek nepřinese, to spíše naopak. Navíc i samotné vědění toho, že se taková zvěrstva v hojné míře dějí a vlastně se klidně mohou odehrávat právě teď přímo v sousedství, mě bude ještě dlouho ležet v žaludku. V dokumentu zazní i odkazy na paragrafy a trestní sazby, což ve mě jen vyvolává další pocit bezmoci, protože trestní sazby jsou proklatě nízko a dokážu si živě představit, že ono předmětné dokazování zlého úmyslu nebude zrovna snadné. Dokument V Síti je tedy chvályhodným počinem, který však rozhodně nechci vidět znovu.