endrix

okres Nymburk

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 13.5.2019  22:26

Našlo se pár vtipných momentů, při kterých jsem se i zasmál. Výborný je začátek, kdy se kolem hrdinů hroutí svět, aniž by si toho všimli. Škoda, že si nakonec všimnou, protože jejich aktivní snaha o přežití je spíše nudná než vtipná. Vím, že je to komedie, ale neakčnost a nenapínavost některých scén bila do očí.

• 5.5.2019  00:45

SPOILER: Nešlo by to takhle? Umělkyně posedlá tvorbou dokonalé loutky se spolčí s temnými silami a přijde na způsob, jak krást lidem, které zabije, hlas. Unese a zabije kluka, ale když jeho hlasem promluví na představení jeho loutka, dav ji zlynčuje. Přežije však její utajená dcera a ta má zase dceru. A tenhle rod se stará o loutky a o jejich distribuci všem, komu se chce duch maminky/babičky pomstít. Nebyly by najednou všechny události ve filmu logičtější? Film má slušnou atmosféru, ale dráždil mě právě těmi dírami ve scénáři.

• 5.5.2019  00:39
    Slimák (2006)

Za mě spíš zklamání. Asi mě od příjemné zábavy odradila příliš samoúčelná nechutnost, absence napětí, sympatického hrdiny a vůbec všech těch zbytečných věcí, které dělají dobrý film dobrým filmem.

• 5.5.2019  00:35

Slušná středověká detektivka, jakých mnoho není.

• 5.5.2019  00:33
    Houbičky (2007)

Bohužel, škoda dobrého nápadu. Ale naprosto nesympatičtí hrdinové, logika na houbách a především "překvapivá" pointa zcela bez AHA efektu odsuzují tohle dílko k zapomnění. Tedy až na povedený plakát.

• 5.5.2019  00:22

Po pravdě, pro mě měla tahle série skončit dvojkou s alternativním koncem. Ten by spolehlivě (snad) zabránil všem pokračováním hodným toho jména. Ale když už se to natočilo, upřímně, dalo se na to koukat. Sebeparodie na začátku se mi dokonce líbila a likvidace prvních dvou terminátorů byla nápaditá. A pak vlezli dva naháči do stroje času a všechno se jaksi zamotalo. Asi nejvíc mi vadil záporák, ale logických bot je v příběhu také požehnaně. Ovšem přes to všechno jsem se zapomenutelně bavil. Takže za půlku a jednu desetinku.

• 9.3.2019  18:07

Koncept časové smyčky už začíná být podobným mainstreamem, jako že všechno je jen představa hlavního hrdiny nebo že hrdina musí na konci umřít, aby se uzavřel kruh. Přesto byla jeho aplikace na studentskou vyvražďovačku pro mě příjemným překvapením. Bavil jsem se, pointa byla příjemně překvapivá a happyend pokažený jen příchodem dvojky. A těch pár logických chybek, které jakékoliv cestování časem nutně přináší, a pár přešvihnutých scén odpustíme, strneme jednu hvězdu a bude.

• 6.1.2019  12:59

Výborný pokus jak oživit žánr superhrdinských filmů. Škoda jen, že nezůstane u jednoho. Tenhle film by si zasloužil být jediný ve svém pojetí. Leč marketing nespí a další díly už jsou na cestě. Hurá?

• 22.12.2018  11:48

Tak tohle je opravdu animák pro děti. Všechny dobré vtipy jsou vtipné tak do deseti let a rádoby dospělácké vtipy (flirtování Taťky Šmouly s Pomněnkou) nefungují. Ale pro děti je to super zábava. Jen zde autoři docela výrazně výrazně otřásli základy šmoulího univerza, tak jsem zvědav, co bude dál.

• 22.12.2018  11:27
    Mimi šéf (2017)

Když vidíte film denně minimálně jednou (táta), buď si ho oblíbíte, nebo se vám zhnusí. U mě nastala první varianta. Házím hlášky z něj i v práci (zůstávají nepochopené) a umím ho už skoro nazpaměť. A hlavně je zábavné sledovat ho dospěláckým pohledem. Opravdu bych nechtěl být policista, který zpětně vyšetřuje, co se v animácích stalo. A už vůbec ne po ději tohoto filmu.

• 24.10.2018  00:03

Opravdu dobře jsem se bavil. Po většinu stopáže krásně gradovaná pomsta ze záhrobí. Dojem mi zkazil jen konec. Zbytečně ubohé triky, dost zvláštní logika a místo očekávaného rozpoutaného pekla à la Carrie rozkuřovačka propíchnutá neonem. Škoda.

• 23.10.2018  17:07
    Hra na vraha (1980)

Přesně polovina úspěchu. Zajímavá zápletka, pěkné diskofinále. Mezi spíš vata. Docela příjemně se povedlo autorům rozmlžit, kdo přesně vraždí, i když okruh podezřelých byl jasný od začátku. Jen mi tam chybělo vysvětlení, pro vrah čekal na maturiťák a proč najednou změnil modus operandi, který u prvních obětí tak hezky zapadal do příběhu. Asi aby bylo co dát na plakát s Jamie. (Mimochodem, ten plakát se střepem je mnohem lepší.)

• 9.9.2018  14:50
    Hatchet (2006)

Jedno velké klišé, na jedno podívání, jednou se slušně pobavit. Prostě Hatchet jednička.

• 25.8.2018  01:36

Nebyl to špatný film, ale prostě mi to celé tak nějak skřípalo, nevěřil jsem tomu. SPOILER! Will rozhodně není tak nesnesitelný (nebo to není ve filmu vidět), aby měnil pečovatelky jak na běžícím pásu. A už vůbec ne tak, aby byla Louise z něj nějak frustrovaná. Navíc pro mě ztělesňovala klišé nonkonformní slečny přinášející trochu čerstvého větru do zatuchlé rodiny. To se to pouští vítr, když můžete odjet jen tak do tropů. On zase ztělesňuje archetyp mladého muže, který to vzdal. Byť se s jeho bohatstvím postižení jistě snáší mnohem lépe než někomu na podpoře. A i když oceňuji, že autoři nechali Willa nakonec zemřít a dát tím jasné (byť eticky sporné) poselství, emoce se prostě nějak nedostavily. Jen hořký pocit, že bohatí lidé můžou všechno, včetně volby vlastní smrti v luxusním sanatoriu ve Švýcarsku, ale vážit si toho, že když už se jim stalo něco tak zlého, pořád mají alespoň prostředky na to to snášet mnohem lépe, nedovedou. Podobných filmů je hodně a dost je jich lepších, než tento.

• 16.6.2018  23:22
    Hastrman (2018)

Je asi dobře, že se Melody maker Havelka rozhodl adaptovat jen první část Urbanova románu. Krajina totiž udělala třetinu práce za něj. Se zbytkem jsem byl téměř spokojen, škoda jen, že je Ondřej takový slušný hoch. Simona Zmrzlá hraje, co může, ale na jejím místě jsem si představoval spíš někoho typu mladá Hrubešová. Adaptovat Urbanova Hastrmana a ani jednou neukázat "kůži", to je podle mě chyba. A scéna naplnění animálního chtíče páně Causova je vyloženě směšná. Škoda.

• 16.6.2018  23:04

Mně se poslední Shrek líbil. Ale možná jsem přidal jednu hvězdu za hluboké souznění s hlavním hrdinou. Mám půlročního kluka a tříletou holčičku :-)

• 16.6.2018  23:02

Nejvíc mi vadil ten jednoduchý děj.

• 5.6.2018  21:49

Těžko hodnotit tenhle film bez spoilerů. Věřím, že pro někoho mohl být příběh přeplácaný, dějových zvratů je možná až příliš, ale já jsem se sakra bavil a byl jsem až do konce napnutý, jak to skutečně je. Hvězdu ubírám za nelogičnosti. To, že jste paranoidní, neznamená, že po vás doopravdy nejdou.

• 2.6.2018  20:56
    Mravenec Z (1998)

Výborný animák, který ale není pro děti. A když, tak pro větší, protože všechny ty společenské a politické jinotaje tvoří základ filmu a ne jen vtipné momenty, jako je tomu u jiných podobných filmů.

• 30.5.2018  23:46

Některé scény jsou přehnané i na Kingsmany, ale i za ten závěr nemám jinou možnost. Tohle je za krásné čtyři hvězdy.

• 26.5.2018  13:15

Povedený film. Jen mi vadilo, že se tam Cruella zjevila tak nějak odnikud. Tahle postava si zaslouží hlubší podhoubí.

• 26.5.2018  13:01

Kvalit kresleného vzoru to zdaleka nedosahuje, ale pořád jde o slušný rodinný film.

• 16.4.2018  23:18

Je škoda, že tvůrci osekali původní Forsythovu složitou (ale logickou) zápletku, která, jak už je autorovým dobrým zvykem, poskytuje zajímavou sondu do fungování tajných služeb, na umírněnou jednoduchou bondovku. Ne vyloženě špatnou, ale žádný zázrak.

• 8.4.2018  00:19
    Robin Hood (1973)

Za mě jedna ze slabších disneyovek. Příběh v podstatě není, je to spíš taková série veselých scének. A závěrečný dějový skok? Ten si podle mě ani děti nezasloužily.

• 5.4.2018  22:06
    Následky (TV seriál) (2010)

Hodnotím průměrem, protože některé díly byly výborné a realistické (Když se Země přestane otáčet, Přelidnění). Jiné ale měly své mouchy. Zrazeni Sluncem bylo zajímavé, i když místy dost minimalistické (přece jen, na realistické triky by bylo potřeba hodně peněz). Svět bez ropy mi přišel sice zajímavý didakticky (co všechno je z ropy), ale jinak asi nejdále realitě. Přece jen, ohromovat středoevropana tím, že začnou jezdit elektrické vlaky, úplně vynechat návrat uhlí, to považuji za velké slabiny.

• 12.3.2018  23:26
    Gyo (2012)

Útok zmutovaných prdících chodících ryb. Co dodat? Jako katastrofický film je to za mě průměr. Zajímavý, byť hodně nechutný nápad, ale jinak tuctový katastrofický film se všemi klišé, na které jsme zvyklí. A několika nelogičnostmi a nedotaženostmi. Alespoň. že romantika byla, i když ehm neobvyklá.

• 4.3.2018  14:05

Čekal jsem na délku celovečeráku protažený díl Profesionálů, ale bylo to jiné. Švédský přístup k filmu je prostě odlišný. Naturalistické detaily (zadky, papuče ...) a celková realističnost vypravování. (Alespoň během většiny filmu). Přikláním se k názoru z některých komentů, že poslední "akční" část z realističnosti trochu ujela, ale i tak jsou tam nabouraná mnohá klišé, na která jsme z akční krimi zvyklí. Je sympatické, že autoři nechtěli jen prostě opisovat ze západních vzorů. SPOILER: Civil s pistolí mi ani tak nevadil, protože jemu věnovaná poslední věta je perla. Závěr je vůbec téma samo o sobě. V první chvíli mě to utnutí rozladilo, ale ono to k celkovému vyznění filmu patří, alespoň podle mě.

• 25.12.2017  23:32
    Švýcarák (2016)

Švýcaráka jsem nějak nedal. Opravdu jsem se snažil najít ve filmu nějakou myšlenku, proč ho mít rád. Ale nakonec mi přišlo, že je jen divný. Bez zvláštního záměru. Na několika místech pobavil, přidal bych 1/2 * za příjemný závěr. Ale víc ne. Tohle pro mě není skrytý poklad, jen divný film.

• 26.11.2017  10:11

Pro mě velmi příjemné překvapení. Téma střetu jednoho psa s realitou je zpracováno vtipně, děj je svižný, nikde se nezasekává. Hrdinové jsou sympatičtí a finále není nijak přehnané. Prostě film tak akorát, skvělá zábava pro celou rodinu.

• 26.11.2017  10:07

Další díl už prosím ne. Z banánu už jsme vymačkali vše, co šlo.

<< předchozí 1 2 3 4 5