nasekatka

nasekatka

Vlaďka Volná

okres Benešov

• 30.8.2018  14:13

Klasika politické satiry s brilantním humorem. Mazaný náměstek Nigel Hawthorne umně vodí svého narcistního šéfa za nitky jak loutku. Má svým způsobem velice blízko k náměstkům českých ministrů, kteří jsou se svými funkcemi za dlouhá léta působení v ministerstvech také srostlí a také se vyznají v praktikách. U nás však mají vyšší příjmy než jejich nakrátko navolený nadřízený. Ale aspoň o své práci něco vědí, na rozdíl od ministrů s opsanými diplomkami...

• 30.8.2018  14:09

Podobně - jako v klasické pohádce Císařovy nové šaty až teprve dítě řekne, že král je nahý a vůbec nic na sobě nemá, zatímco ostatní králi tleskají a pochlebují - podobně na rovinu vzkazuji tvůrcům: Patrně máte okruh tleskačů, kteří vám pokrytecky neřeknou pravdu a raději pohodlně ten blábol chválí, než by vyvolali vlastním názorem konflikt - viz nesmyslné upoutávky k dílu o "experimentálním western-hororu z prostředí moravského Slovácka" či "filmová esej o mýtech českého a moravského nacionalismu"... a další pseudocharakteristiky, které tvrdí něco, co v tom snímku prostě neexistuje. Zoufalců, kteří chtěli divákům předstírat, že inteligentně vyprávěný filmový příběh je přežitek, už tu bylo dost, nejste první. Ukradli jste mi hodinu mého života.

• 30.8.2018  14:06
    Dnes před 50 lety (TV pořad) (2018)

Když dnes nějaký zoufalec zavolá na policii, že v obchodním centru nebo na letišti je bomba (a ukáže se, že tam žádná není), jde za obecné ohrožení za mříže. Když šest vrcholných politiků pozvalo do své země v r. 1968 písemně cizí armády, které už první den připravily o život šedesát nevinných lidí, diskutuje se stále akademicky, jestli by měli být odsouzeni nebo ne!? Netušila jsem, že hned první den okupace "bratrskými armádami" Varšavské smlouvy 21.8.1968 zemřelo tolik lidí a na tolika místech Československa. Tento typ pořadu dává jasný přehled v tom, co se během důležitého dne v historii dělo, ale i v tom, jaké bylo pozadí oněch událostí a motivace klíčových aktérů. Nedá mi to, abych se nezeptala, proč nejsou aspoň in memoriam odsouzení ti, co k nám dopisem cizí vojska pozvali? Proč se pořád řeší, jestli byli vlastizrádci nebo ne? Možná, že nesplňují nějaké ustanovení v zákoně, jak je definována vlastizrada. Tak je nesuďte jako vlastizrádce, ale suďte je jako pachatele obecného ohrožení. A kdo jiný tedy může za ty mrtvé než oni - Bilak, Kapek, Indra, Švestka, Kolder?