The Silent Scream (1984)

Normálne musím žasnúť nad tým koľko ľudí ešte stále dokáže tvrdohlavo obhajovať zabíjanie nevinného bezbranného človeka iba preto že sa odvolávajú na práva ženy pričom samotné dieťa ani len nedostane šancu sa vyjadriť. Vy ktorí tu dookola opakujete že ten film je plný nezmyslov a poloprávd mi láskavo teda vo svojej neomylnej múdrosti vysvetlite čo teda podľa vás POTRAT JE  ??? Je to akože neškodná procedúra ktorou sa iba očistia ženské pohlavné orgány alebo je to azda bublinkový kúpeľ hmm ??? POTRAT VŽDY BOL, JE A AJ BUDE VŽDY LEN A LEN ZABITIE/ VRAŽDA ČLOVEKA a to že to budete zľahčovať, obhajovať alebo prekrúcať všelijakými liberálnymi drístami na tom NIČ NEZMENÍ !!! A načo do toho miešate náboženstvo alebo nejakú propagandu ??? To že sa niekto rozhodne zabiť alebo zavraždiť nenarodené dieťa je predsa vec morálky ktorá by snáď mala byť súčasťou človeka aj veriaceho aj neveriaceho. Už len samotný fakt že mnohí z vás ktorí tento film kritizujete ste dostali možnosť sa narodiť a byť súčasťou tohto hoci nedokonalého sveta. Koľkí z vás tu vôbec nemuseli byť iba preto lebo by si vaše biologické matky proste povedali že oni majú svoju voľbu a nechali by lekára nech vás proste vysaje z ich tela ako nejakú špinu z koberca. ALE OK JE TO VÁŠ NÁZOR.

Oppenheimer (2023)

Áno ja viem že je to Oscarový film ale napriek tomu dávam 3 hviezdy lebo s tým mám podobný problém ako s Dunkirkom. Avšak narozdiel od Dunkirku v tomto prípade musím pochváliť herecké výkony a celkovo postavy boli oveľa zaujímavejšie a naozaj ma to politické hašterenie a intrigy medzi jednotlivými postavami bavili. Avšak horšie to bolo už v prípade samotného filmu ako celku. Áno ja uznávam že vo filme je veľa zaujímavých a dramatických scén avšak podobne ako v Dunkirku aj v tomto prípade NOLAN zase vyťahuje eso z rukáva ( HUDBA áno znie to ako Zimmer ale není to on ). Proste tá REVAJÚCA avšak úžasná hudba vás presviedča o tom že na plátne či obrazovke sa deje niečo neskutočne výnimočné a prelomové a to aj pri scénach kde postava len tak čumí do blba. Niekedy to vo filme funguje inokedy to pôsobí zbytočne rozťahane. No ale musím uznať že herecká zostava je tak bohatá že každý mal čo predviesť až som bola prekvapená že sa tam niekde nemihol aj Pedro Pascal keď ho už momentálne tlačia úplne všade. OK test bomby bol ozaj natočený super avšak uzavriem to tak že určite po skončení filmu nemám pocit že je to top najlepší Nolanov film.

Dunkerk (2017)

Pôvodne som mala v pláne dať aspoň 3 hviezdičky pretože zážitok z kina vo mne zanechal naozaj nejaký ten dojem a predsa Nolan mi ako režisér vždycky sedel. Avšak po asi treťom pokuse dopozerať ten film doma na DVD som radikálne zmenila názor a proste NOLAN sem NOLAN tam ja sa ovplyvniť nenechám ! NIE vážení toto má od poriadneho vojnového filmu veľmi ďaleko a osobne preferujem skôr drsnejší štýl pretože toto bol jeden chaotický pokus o dokument ktorého jediné kúzlo spočíva v HUDBE ! Áno verte alebo neverte ale celé dejisko je postavené na tom ako dobre Hans Zimmer jednotlivé scény vygraduje revajúcou hudbou ktorá sa vám zaryje hlboko do mysle a presvedčí vás o tom že sa v tom Dunkirku nachádzate spolu s tými vojakmi. Avšak dajte hudbu preč alebo ju nechajte len tak slabučko hrať v pozadí a zrazu zistíte že sa pozeráte na veľmi nudný rozťahaný pokus o vojnový film. Chaotický prestrih na skupinku cestujúcu na loďke ma viac unavoval ako zaujal a to že som sa za celý vôbec nedozvedela o postave Cilliana Murphyho absolútne nič to dosť sklamalo. Tom Hardy si veselo aj 10 minút po minutí paliva zostreľuje lietadlá ako doma za PC - to vážne NOLAN ??? Toto má byť akože realistické spracovanie vojny ??? Telá na pláži raz ležia raz miznú potom občas máte pocit ako keby na celej pláži bolo sotva 50 vojakov. Nechápem vážení či máte taký problém si priznať aký je ten film prázdny len preto že rešpekt lebo NOLAN ??? Radšej si pozriem nejaký vojnový dokument lebo toto je naozaj príšerná nuda s prázdnymi nezaujímavými postavami ku ktorým cítim asi toľko empatie ako mačka ku myši. Proste nadhodnotené lebo NOLAN.

Napoleon (2023)

OBROVSKÉ SKLAMANIE ! Ako keby Ridley-mu nestačilo že si zničil vlastnú sériu Votrelcov tak nám ešte na staré kolená ukazuje že už nevie točiť ani historické filmy. Akože neviem či to bude vekom ??? NIE DÁMY A PÁNI žiaden historický EPOS SA NEKONÁ !!! A darmo to budete mnohí obhajovať tým že je to len kino verzia áno mne je jasné že režisérska verzia bude určite pecka lenže napríklad také Kráľovstvo nebeské som zbožňovala už ako kino verziu aj keď nepopieram že skutočný divácky orgazmus prišiel až po zhliadnutí režisérskej verzie. Proste NIE ! Toto som od takej režisérkej legendy nečakala veď ešte aj ten jeho Posledný súboj pred 2 rokmi ma bavil oveľa viac. Áno súdruhovia z NDR urobili niekde chybu ! Ja nechápem načo bolo dobré skoro trištvrte filmu rozoberať jeho milostný život keď pritom je toľko zaujímavých udalostí ktoré sa mohli do tej kino verzie dostať. No napríklad jeho (ne)slávne ťaženie v Rusku totálne odfláknuté a pritom na toto som bola najviac zvedavá. Alebo sme mohli vidieť viac z Egypta a ono aj trailer nám toho ukázal viac. Fakt ďakujem pekne Ridley že si ma svojim filmom demotivoval. Vážení ja som po pandémii mala obrovský problém v sebe nájsť chuť znovu navštevovať kiná. Avšak na NAPOLEONA od Ridleyho Scotta som sa naozaj tešila. Čakáte švédske stoly a ani vám naservírujú nedovarené párky. Toto sa na Kráľovstvo nebeské a samotného GLADIATORA ani náhodou nechytá. SAKRA Ridley to tebe azda išlo o to aby si divákov tak znechutil že ich až motivuješ aby sa dívali radšej na historické dokumenty. Nie toto proste NIE !

Anne Boleyn (2021) (seriál) odpad!

No musím uznať že tvorcovia pri výbere hlavnej herečky ozaj trafili do čierneho. Toľko historickej presnosti v jednom seriály to sa len tak nevidí ! Už tam chýbali len svetelné meče a Vin Diesel na nejakej nadupanej káre.

Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série) odpad!

Všimla som si že zopár ľudí tomu naschvál dalo plný počet na hodnotení iba kvôli tomu aby vraj nahnevali nejakých fiktívnych rasistov. Mňa by len zaujímalo či tie slniečkárske teliatka by boli rovnako objektívne aj v prípade keby černošskú historickú postavu hral beloch/beloška. Predtým ako sa začnete hrať na veľkých bojovníkov proti rasizmu si radšej položte otázku či je naozaj v konkrétnom prípade dôvod bojovať. Niekto sa proste tvári že Egypt je Wakanda. Nemám nič proti Adele James ani proti J.P. Smith ale proste hnusí sa mi toto odporné prekrúcanie histórie za účelom uspokojenia istej skupinky ľudí. To akože teraz zakaždým keď nejaký človek tmavej pleti zareve že sa cíti byť diskriminovaný tak bude celý svet tancovať ako on píska ? Ešte koľko treba tejto neustále utláčanej skupine ľudí ustupovať ? Ešte koľko im toho treba tolerovať aby prestali dookola kvákať o tom rasizme ? Kde je tá hranica ?

Planeta Krull (1983)

Áno samozrejme že Hviezdnym vojnám to konkurovať nemôže ani náhodou ale zas na druhej strane od odpadu to má tiež poriadne ďaleko. Tvorcovia sa zrejme nevedeli rozhodnúť či chcú točiť fantasy alebo sci-fi a nakoniec si povedali že určite dosiahnu úspech ak sa zamerajú na fanúšikov oboch žánrov avšak podľa tržieb to malo presne opačný efekt. Hoci som film videla prvýkrát v televízií koncom 90-tych rokov zaujal ma natoľko že aj po 20 rokoch som si pamätala mnohé scény a postavy a som presvedčená o tom že v prvej polovici 80-tych by som určite patrila medzi ľudí ktorí by boli schopní aj 3 krát ísť do kina na tento film. Proste nemôžem si pomôcť ale ten film má v sebe také zvláštne kúzlo a tá 80-tková atmosféra by sa dala krájať. Podľa mňa je len otázka času kedy príde remake. Každopádne chcelo by to vylepšiť scenár lebo k dokonalosti tomu ozaj chýba veľa vecí.

Smrt na Nilu (2022)

V porovnaní s Expresom je to dosť nudné a celkovo aj po záverečnom odhalení mi tam zrazu chýbal ten WOW efekt. A pritom dosť som sa na film tešila.

Batman a Robin (1997)

je mi úplne jedno že tento film neznáša skoro celý svet. Mne sa to to pred 25 rokmi páčilo veľmi. Takže hlavne z nostalgie film podporím a hejtujte ma koľko len chcete.

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Jeden z mála prípadov kedy je pokračovanie kvalitou skoro na rovnakej úrovni ako prvý diel. Keď to porovnám s ostatnými Disney rozprávkami tak toto určite neupadne do zabudnutia ako neznáme pokračovanie slávnej klasiky.