radeckator

Radek Stejskal

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 18.11.2018  19:17

Zcela opomíjená, ale naprosto skvělá černá gangsterská komedie. Vlastně skoro veškerá tvorba Samuela Benchetrira je pro našince stěží dostupná. Velká škoda.

• 18.11.2018  09:24

Vtipný a zábavný víceméně klip.

• 9.11.2018  23:00
    Milada (2017)

Slabé zpracování silného příběhu.

• 27.10.2018  17:18

Mission: Impossible je v současnosti jednoznačně nejlepší akční série. Sice lehce překombinované, nutno ale podotknout, že ,,jako vždy", ale stále v akci bez zbytečných hluchých míst. Dobré pokračování, dobré série.

• 21.10.2018  20:02
    Toman (2018)

Těžkotonážní nálož z těžké doby po válce. Nebylo to snadných dvě a půl hodiny v kině, když na plátně postrádáte byť alespoň jednoho vyloženě kladného hrdinu. I ten, do této doby nedotknutelný Jan Masaryk je zde vykreslen jako alibistický srab a sám Toman na mě spíš působil jako kmotr Mrázek. Nebýt to film mého oblíbence Ondřeje Trojana, asi bych si počkal na uvedení v televizi, takto musím konstatovat, že je to sice kvalitní film, ale ze všech jeho udělaných mě tento bavil zatím asi nejméně.

• 25.9.2018  21:57
    Wind River (2017)

Celkem zajímavé a napínavé drama. Jeremy Renner postupuje do první ligy top herců zjevně.

• 25.9.2018  21:52
    Pepa (2018)

Velice slabý film, zjevně inspirovaný Americkou krásou. Bohužel tady na rozdíl od americké klasiky je hlavní hrdina tak nesympatický zoufalec, že jsem mu ani nijak zvlášť nefandil a nepřál. Nefungovalo v tom takřka nic.

• 25.9.2018  21:47
    Silný kafe (2004)

Dle mého zcela zbytečně opomíjený a zapomenutý snímek. Amatérské zpracování ze začátku trochu kope, ale ve výsledku, kdy film zaměřený na dialog se zcela rozvine, tak vůbec nevadí.

• 25.9.2018  21:44

Velice zdařilá satira, která při pomyšlení na to, že by to mohla být snad i lehce pravdivá, způsobuje mražení v zádech.

• 21.9.2018  11:04

Slabé, hloupé, chvílemi i trapné. Lokalita venkova tak kýčovitě hezká a barevná jako v pohádkách od trošky, charaktery postav vykresleny tak, že i jelito podle jejich vizáže pozná kdo jaký je, zápletka a její finále... no škoda řeči. Trapný pokus o Deník Bridget Jonesové v kulisách od Zdeňka Trošky. Úplně zbytečný film.

• 20.9.2018  19:01

Scénář Dannyho parťáků 1 přepsaný do ženské polohy. Podobně hvězdně obsazený, podobně zábavný, na kino slabý, na DVD v pohodě. Nenadchne, nenaštve, prostě oddychovka bez větších ambicí.

• 10.9.2018  23:40
    Trestanec (2017)

Vězeňské drama jak se patří. Film má atmosféru, napětí a není hloupý. Ze žánru vězeňských dramat rozhodně je toto jedno z nejlepších.

• 2.9.2018  20:46

Ethan Hunt by mohl závidět. To co on piluje celý život, bývalá baletka se zlomenou nohou zmákne za tři měsíce v kurzu na šlapky :-). Ale Jennifer dobrá, film má spád a šmrnc, nutné ho samozřejmě brát s velkým nadhledem spíš jako pohádku pro dospělé něž jako reálnou kriminálku.

• 8.4.2018  22:10

Bohužel a taky dle očekávání celovečerní formát nepřekonal svižnost a šmrnc několikaminutového sitcomu. Bylo vidět, že tomu chybí filmová propracovanost a je to jen takový polohraný dokument. Škoda. Doufám, že brzy se Tonda Blaník vrátí opět k přísně řízné satiře do Kanceláře Blaník.

• 8.4.2018  19:19

Velice zajímavý námět s přesahem, ale měla-li to být komedie, moc mě nepobavila, romance nerozněžnila, melancholie nerozbrečela a jako drama taky slabý, protože mám všechny nehty. Velká škoda nevyužitého potenciálu, ale ten scénář je opravdu průměrný.

• 8.4.2018  19:14
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Jen houšť s takovými seriály. Seriálům nijak neholduju, ale tady jsem pondělí co pondělí seděl na značkách a čekal. Tvorba Petra Zelenky stabilně a dlouhodobě zajišťuje nadstandard a zde nijak neslevil. Samozřejmě, že seriál měl slabší a silnější epizody, ale nikdy nehodnotím po jednotlivých dílech, ale vždy jako celek a jako s celkem jsem maximálně spokojený. Každá generace má svoji hereckou top šedesátá Semafor, sedmdesátá Cimrmany, osmdesátá Sklep... současnosti už dlouhodobě dominuje Dejvické divadlo a je takřksa sázka na jistotu, že na čemkoliv se někdo z jejich amsáblu podílí, má to svoji úroveň.

• 8.3.2018  19:48

90% filmu celkem zajímavě odvíjející se thriller o příběhu jedné skoro nevěry, no ale ten konec, kdy se z posery stane Zorro mstitel se sílou Supermana a sledovačkou a plánováním tak rafinovaným a kvalitním, že by se nemusel stydět ani 007, to mrskne do kategorie průměrného béčka. Že v tom ale nebude vše dílem náhody je zřejmé už ale takřka od začátku.

• 8.3.2018  19:35
    Zombieland (2009)

Svižná a celkem zábavná zombie komedie a jelikož se jedná o film se zombie, netřeba se nad jakýmikoliv dějovými směry a zvraty pozastavovat. Výborně obsazené na takovou blbinu.

• 6.3.2018  22:32

Dle mého velmi přeceňovaný blockbuster.Za celou dobu jeho přemrštěné délky jsem nebyl vtažen do děje, nuda střídala nudu a pohledů na hodinky přibývalo. Moždá pro armádu fandů Star Wars, které ale nejsem členem to bylo zajímavý ale já se moc nebavil.

• 24.2.2018  18:54
    Na doraz (2017)

Tu jednu hvězdičku dávám za statečnost sobě, že jsem to vydržel do konce a ne za odvahu hlavní hrdinky. Slaboučký scénář s hloupě napsanými postavami a hlavně šílenými dialogy (nejhorší, když si Halle Berry sama povídá v autě), ale hlavně tak absolutně vše nepravděpodobný a nemožný, že každé průměrné filmové béčko musí být naštvaný, protože toto je v jasný béčko béčka. Hlava mě nebere, že tak zkušená a úspěšná herečka jako Halle Berry se nechá přesvědčit k práci na tak mizerným projektu, i když to muselo být zjevné hned po prvním přečtení scénáře.

• 17.2.2018  14:57

Jelikož se dle mého jedná jednoznačně o film roku 2017, mám tu pro něj jen samé superlativy. Výtečný výkon všech tří hlavních herců skvěle režírovaných ve výborném scénáři podle úžasného námětu. Jediná postava tu není vyloženě kladná ani záporná, ani komedie, ani thriler a ani drama, natož krimi, prostě něco mimo všeho.

• 16.2.2018  16:05
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Na českou produkci nadstandardní. Kdo je hlavní záporák jsem sice poznal hned v počátcích seriálu (tvůrci využili snad nejpoužívanější model detektivek, kdy největší padouch je ten nejmíň podezřelý a hlavní hrdina se k němu navíc přimkne), délka seriálu by taky stačila vměstnat do třech dílů, ale toto všechno lze odpustit. Co ale strhává body je proč vůbec vzteklina, proč v takovém rozsahu, když byla určena jednomu člověku a hlavně pro děj filmu úplně nesmyslná postava Standy Maiera jakožto zhypnotizovaná mašina na zabíjení. Takhle to připomíná omylem spojené dva filmy v jednom, jeden o vzteklém medvědovy s filmem o vysídlení Sudet. Vzájemné propojení drhne.

• 17.1.2018  20:44
    Angel-A (2005)

Nebe na Berlínem je jen jedno, ale z filmů o sestoupení andělů na zem jako třeba Město andělů, Andělé všedního dne atd., je toto celkem zdařilý pokus o jeho napodobení. K filmům o padlých andělech se asi černobílé zpracování hodí, tady u Bessona to celkem průměrný film trochu zvedlo a povýšilo nad ostatní víceméně romantický blbiny.

• 1.1.2018  23:51

Tak tento film mě buď nezasáhl ve správném ,,sorrentinovském" rozpoložení, jelikož minimálně ze dvou třetin mě připadal povrchně snobský anebo takový být měl a mě prostě jen úplně neuchvátil jako ostatní Sorrentinova díla. Ty, co jsem doposud viděl, si vždy tak mile líně plynuly, kdežto tady kadence dialogů v oněch zmíněných dvou třetinách filmu byla až neskutečná a pro mě ne zcela záživná.

• 26.12.2017  22:24
    Nevědomí (2013)

Kvalitní sci-fi s dobrým nápadem. Sice se mě během filmu několikrát vybavil třetí Matrix a taky Den nezávislosti, ale co jsem od toho čekal, bylo mi dáno, což mě stačí. U těchto spíše počítačových než hraných filmů žádný přesah většinou ani nečekám.

• 25.12.2017  23:18

Další z mnoha gangsterek o drsných chlapech z dob prohibice.

• 25.12.2017  23:15

Ve filmu Kokain Johnny Depp pašuje drogy do USA nevtipně, tady se Tom Cruise snaží se šarmem a vtipem. To je jediný rozdíl asi tak.

• 25.12.2017  23:10

Tak nějak jsem měl problém, rozpoznat u těch dobrých to dobro. Postava Vici Kerekes, zdánlivě kladná, ale v jedné z hlavních scén nechá chudáka anděla uvězněného u zlého kupce jen tak pro rozmar čerta. No v které jiné pohádce by hlavní klaďas toto udělal? Postava Vojty Dyka. Dle jeho vlastních slov, rok mlsně pase kolem bytu Kerekes, aby ve chvíli kdy jsou v úzkých vyrazil a zaskóroval. Proč to nezkusil, když byla v pohodě? A ještě se zastavím u postavy záporné tj. postavy Bolka Polívky. Co je špatného na tom, že soukromý podnikatel vyžaduje dochvilnost a kvalitní práci? Jestli kvůli tomu patří do pekla, tak pak nevím, kdo všechno další by tam ještě musel. No a tak se dá pokračovat do aleluja. Na pouze průměrné hodnocení to vytáhli vtipy pro dospělé typu ,,skončíš u svatého Apolináře" atd., ale zjevně jsem měl po úspěšné jedničce a s odkazem na kvalitní tvorbu Jiřího Stracha asi moc přehnané očekávání.

• 23.12.2017  19:52
    Čára (2017)

Celkem obstojný thriller o pašerácích u mě absolutně pohřbila nevhodně zvolená hudba. Hudbu kterou znám z Kustoricových balkánských komedií a dále hudba, pro změnu taky z komedie, Diky za každé nové ráno. Tak nevím, jestli měl režisér dost nakoukáno, protože toto škoda no.

• 20.12.2017  11:44
    Taxikář (TV seriál) (2017)

Hodně slabý pokus několika oslími můstky navázat na celkem úspěšnou sérii Single lady. Myslím, že smysl v tomto v budoucnu nějak pokračovat není.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14