radeckator

Radek Stejskal

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 12.2.2020  19:13

Autor chtěl zjevně vyzkoušet kolik emocí a s nimi tisíckrát omletých klišé se dá narvat do jednoho filmu. Pes, kariéra, láska, nemoc, dítě, spor o dítě, usmíření, smrt, smrt, návrat, pes, pes, pes... Slabé povahy brečí, silné odcházejí z kina. A není to komedie, jak se píše v popisku filmu.

• 11.1.2020  21:14

Popravdě nevím jaký komentář k tomu napsat a jak to ohodnotit, jelikož vůbec nevím, co si o tom filmu mám myslet.

• 11.1.2020  19:18
    Le Mans '66 (2019)

Ach jo, ó ty velká a nejlepší Ameriko. Pominu-li fakt, že moc nemusím filmy ze sportovního prostředí, kdy nedoceněný loser nakonec vždy vyhraje nad zlým favoritem, tak toto byl čistý mozkovymívač pro celý USA. Zlí talijáni v čele se šíleným Ferrarim, ukradený vítězství díky špatným pravidlům, ti správní jsou vždy správní a sympaťáci a ti špatní zase nesympatičtí gauneři, milující a všechápající manželka, syn, který všemu rozumí, radí profesionálům a na všechno má ten správný hluboký pohled,... Jen ten pes co v poslední vteřině unikne smrti, jen ten pes tam tentokrát chyběl.

• 5.1.2020  22:27

Novozélandský Kolja

• 5.1.2020  20:00

Co se filmů s úpíří tématikou týká, tak v mém žebříčku jasná bedna.

• 4.1.2020  23:38
    Détour (2017)

Příběh hraček by Michel Gondry.

• 4.1.2020  22:47

Jeden z nejlepších filmů poslední dekády co jsem měl tu čest vzhlédnout. Má úplně všechno. Vtip, poetiku, napětí, smutek, radost.... Velká část filmu svojí roztomilou svérázností a barevností mě připomínala Až vyjde měsíc mého oblíbence Wes Andersona. Taika Waititi dokázal celý film svým satirickým pohledem na válku udržet vysoko nad úrovní a nesklouznout ani k hrubému a podbízivému humoru a ani k zbytečnému melancholickému patosu. Zcela zvláštní kapitolu pak tvoří úžasná hudební složka. Dále smekám klobouk před výběrem herců. Ústřední dvojice mladých a ještě neznámých představitelů výtečně režijně vedena, ve vedlejších rolích Scarlett Johansson podala životní výkon a ani o chlup méně nezaostal Sam Rockwell. V superlativech své hodnocení ukončím, protože toto pro mě byla krystalicky čistá radost z filmu.

• 31.12.2019  23:38
    Joker (2019)

Neříkám, že to byl nejlepší film roku 2019, ale rozhodně jeden z nejzajímavějších. Prakticky by se obešel i bez toho komiksového oslího můstku Joker vs. Gotham vs. Bruce Waine, jelikož se o žádné komiksové zpracování nejedná (až začnou marvelovští fandové v převlecích útočit na kina, nelze se co divit, protože toto nebyl žádný zfilmovaný komiks, ale slušné psychologické drama).

• 21.12.2019  21:38
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Nepokradeš Janáku! Opatrně, protože s čerty nejsou žerty!

• 19.12.2019  21:58

Nebe nad Berlínem je nedostižné, proto je tak inspirativní. Tato variace na nebeské téma pouze lehce nad průměrem. Po pravdě podle obsazení jsem očekával svižnou akci a ne x-tou kopii filmu o andělech.

• 21.11.2019  18:31
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Nebýt několika dní strávených v nemocnici, tak bych GoT asi nikdy neviděl. První dvě série se člověk pouze orientuje v šíleném množství postav, dějových linek a minipříběhů, další cca tři série to celkem jde a netrpělivě po skončení jednoho dílu dáváš další, ale poslední dvě série se nemůžeš dočkat, až to bude za tebou. Seriálu jako takovému vcelku nelze nic vytknout, je to fantasy seriál, něco se tam musí dít pořád, zklamán jsem byl pouze lehce z posledního dílu, kdy tam tvůrci nacpali děje tak na tři díly a psychologický postupný vývoj postav osekali co to šlo.

• 20.10.2019  14:30
    Na střeše (2019)

Moc mě nebavilo Gran Torino a ani tato jeho česká adaptace nebyl úplně můj šálek kávy.

• 17.10.2019  17:33
    Ženy v běhu (2019)

Ten Horský co to natočil musí snad být syn Poledňákové s Renčem, něco tak tupýho už jsem dlouho neviděl. Všechny stupidní klišé co lze použít pro získání diváka Ulice a Ordinace a podobných hrůz byla beze zbytku použita (když je holčička smutná prší, pes pomáhá při vyklizení bytu po expartnerce, ...), prostě jedno velké brrrrrrrr. Vím, že film nebyl určen pro mě, ale proč proboha toto vzniká? Vím, že se na to nemusím dívat, ale pobuřuje mě to stejně.

• 12.10.2019  08:16
    Linka (TV pořad) (2017)

Takový mix Ebenova Na Plovárně s Pavlíčkovým Na Kloboučku. Oba pořady byly svojí úrovní nadstandardní a i toto chytlo stejnou dobrou vlnu a jede na ní. Je vždy velmi poznat, když je průvodce nadšenec od fochu a dokonale rozumí tomu o čem chce mluvit, než když se pouze připravý z veřejně známých a dostupných materiálů.

• 6.10.2019  18:08

Takovou vykrádačku jiných filmů a hru na trapnost jsem už dlouho neviděl. Není v tom vůbec nic původního. Být scenárista tohoto filmu zlomím si dobrovolně ruku kterou jsem to napsal.

• 5.10.2019  10:18
    Parazit (2019)

Česko, domovinu tragikomedie tato korejská sestra nejspíš masivněji nezasáhne co se diváckého zájmu týká. Zábavné i s tou s divnou koncovkou.

• 29.9.2019  09:12
    Lovci hlav (2011)

Velmi dobrá detektivka kterou ale sráží velmi překombinovaný a těžce uvěřitelný konec, což je velká škoda, protože tři čtvrtiny filmu špatných nebylo.

• 29.9.2019  09:05
    Přes prsty (2019)

Klasická romantická komedie jako z červené knihovny pro hodně nenáročné publikum.

• 11.9.2019  21:16

Kdo by očekával přestřelky gangsterů, výbuchy, potoky krve... vše co tradiční Tarantinova tvorba běžně nabízí bude zklamán, stejně jako ten, kdo jeho tvorbu nezná. Kdo zná a ví co očekávat bude nadmíru spokojený jako já.

• 11.9.2019  21:07
    Teroristka (2019)

Jako kdyby scénář psali dva naprosto odlišní autoři. Jeden s lehkostí chytré černé situační komedie, druhý upoceně udřený nekonečným plytkým televizním seriálem. Výsledkem je průměrný kočkopes, na který za pár hodin zapomenete.

• 28.7.2019  20:39
    Yesterday (2019)

Autoři si mohli trošku víc pohrát s tím částečným vymazáním historie, ale jinak vtipná letní lehká komedie. Teda až na tu příšernou romanticko-milostnou linku. To byla vážně bolest, kterou naštěstí vtipná místa přebila.

• 24.3.2019  21:30

Vejdělek nikdy nebyl a asi ani nebude můj režisér. Věřím ale, že je tvorba zaměřená na ženy vyššího věku co jsou v extázi u filmů Poledňákové a v týdnu žijí Ulicí a Ordinací v růžové zahradě je pro ně přínosná, obohatí je a potěší. Mě nikoliv a rozebírat film tak raději nebudu.

• 24.3.2019  18:33
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Seriálem Most ČT nasadila laťku své tvorby dost vysoko a ejhle, týden na to další pecka, co ji překonala. Skvělá, úžasná a zdlouhodobého hlediska legendární mystifikační hříčka. Chci víc!!!

• 24.3.2019  18:28

Velmi průměrný hraný dokument o úspěšné kapele a ještě k tomu přehnaně pozitivní, všichni Mirci Dušíni, brrr. Histerie která ho provází je velice neúměrná kvalitě tohoto filmu.

• 24.3.2019  18:17

Jediná pozitivní věc na celém filmu byla výprava. Kulisy, kostýmy a rekvizity, paráda. Což bohužel nestačí. Popis čtyřicátých a padesátých let nezajímavý, scénář velmi plytký a zjevně nejslabší článek filmu, co mě ale naštvalo ze všeho nejvíc, tak název hodný bulváru. Z něj bych očekával nějakou zákeřnou konspiraci a ne jeden sporný přešlap. Kdo někdy viděl alespoň jeden basketbalový zápas, tak ví, že takových sporných momentů je během něj hned několik a podraz bych tomu rozhodně neříkal.

• 3.2.2019  00:05
    Sedmikrásky (1966)

Viděno dvakrát. S čistou hlavou v rozpacích z nepochopení z tohoto velice originálního díla, že nedokážu dospět k pochopení a osvícení, podruhé pod vlivem úchvatný zážitek.

• 28.1.2019  21:58
    MOST! (TV seriál) (2019)

ČT po dlouhé době uvařila ve svém hrnci na nudnou kaši luxusní creme brulee. Dycky Most!

• 27.1.2019  14:34

Velice dobře vystavěný akční film na čtyři až pět hvězd, který ale jeho finální odhalení dokonale poslalo do rychle zapomenutelného průměru (spolu s úplně zbytečnou a pro film nepodstatnou rodinnou patálií hlavního hrdiny). Paradoxně, ač kladnými hrdiny měli být policajti, tak na mě daleko sympatičtěji a kultivovaněji působila banda ganstrů. S odvážným střihačem by se z toho dalo udělat vážně ucházející béčko.

• 13.1.2019  14:15
    Jan Palach (2018)

Film je natočen tak, jak lze předpokládat, že vypadat bude. Kvalitní hraný dokument.

• 7.1.2019  22:04
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Tak takhle má vypadat televizní satira. Nechci chválit dne před večerem, do finále ještě daleko, ale toto start jak se patří. Most vhodná vyloučená lokalita pro to naše klasické české buranství zpracované do komedie s přesahem. Blbý na tom akorát je, že mraky vypatlanců se v tom najdou a budou si ještě o to víc na svém buranství honit triko ,,když to přece bylo v televizi".

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16