radeckator

Radek Stejskal

okres Brno

• 10.2.2012  21:09
    Biutiful (2010)

Tak nějak nevím. Málo děje, moc nicneříkajících rozhovorů u jídla, hodně správňácký hrdina, klika, že tam neměli psa, co šel taky zachránit a nepodbarvovala vše melancholicko-dramatická hudba. Zatím pro mě nejslabší Iñárritu.

• 8.1.2012  00:33

Jako dobrý, no. Být to komedie, myslím si, že je to Scary Movie 5. Ze začátku film o zneuznaném vědci s prvky rodinné komedie přecházející v melodrama, potom klasický vězeňský drama a finále jasný Statečný srdce od Mela Gibsona ( opička Ceasar vyrostla ve skutečného Williama Wallace, vytvořila armádu, povstala proti utlačovatelům a slavně skvělou taktikou vedení bitvy zvítězila). A kdyby nic, tak jsem se aspoň dozvěděl, jak to tenkrát vlastně začalo (jakoTerminátor :-)).

• 20.11.2011  18:51
    Nevinnost (2011)

Taková česká adaptace ..Muže, který nebyl" od bratří Coenů s nesmělým pokusem okořenit to špetkou Larse von Triera, každopádně jeden z nejlepších letošních tuzemských filmů. Po úspěchu Kawasakiho růži se Hřebejk zřejmě vzhlédnul v psychologických tématech, což není na škodu, když jsou dobrý, ale obávám se, že je to pro něj cesta do pekla, jelikož dojede na divácký nezájem a na další pokusy už nesežene kačky.

• 19.11.2011  19:26

Nápad za milion, ale scénář slabší, že výsledek ve finále sklouzne ke sci-fi verzi Bonie a Clyde říznutého Dannyho parťáky a Matrixem. Zbytečně moc jednoduché a akční. Ale ten nápad to utáhne celý až do konce.

• 26.6.2011  12:45
    Paul (2011)

E.T. neodletěl v dvaaosmdesátým, ale až letos. A za těch 30 let jak se patří načuchnou člověčinou. A to je celý :-).

• 12.6.2011  15:04

Říct během filmu asi 20x ,,to je stejně jako tenkrát" a vono to stejný je, dělá pro ty, co jedničku viděli film lehce nudným (a viděli ji všichni), ale i tak je tam spousta vtipných míst, které ten smích z vás dostanou, ale jsou to jen tyto pasáže. Film jako celek bude brzy zapomenut.

• 20.2.2011  18:47
    127 hodin (2010)

99,9% všech filmů co jsem viděl zpracovávala pouze moje hlava (emoce, radost, strach...), tento asi jako první musel málem i žaludek. Měl jsem skutečně namále a myslel že se fakt pobliju při scéně se chcánkami ve vaku na vodu. A za to vysekávám poklonu skvělé kameře. Gratuluji. Jinak celkem fajn film, ale oproti legendárnímu Trainspottingu ,,jednoruký" film.

• 13.2.2011  19:27

Po Tahle země není pro starý se westernový pokus bratrů Coenových dal očekávat, protože už i to byl vlastně western jen v současných kulisách. Pokus se podařil, ale šlo si ještě možná ještě trošku líp pohrát s tím koncem. Velká poklona maskérům, protože během filmu jsem jsem nikoho nepoznal :-). A taky dík oběma bratrům, že se tento skomírací žánr rozhodli oživit. Povedlo se.

• 5.2.2011  16:42

Nepochopil jsem postavu Petra Váši, proč vůbec v tomto filmu byla, ale jinak příjemný a zábavný film. Do kina se mě ale moc nehodí, tak jsem rád, že jsem to viděl až v televizi (stejně mě jeho nasazení do kin uniklo :-) ).

• 16.1.2011  14:31

Zhodnotím celou trilogii najednou, protože jsem ji i najednou viděl. V první třetině měl švédský tým tak jednoznačnou převahu a vytvořil si takový náskok, že zbytek zápasu už jen v poklidu dohrával, přesto ani zbylé dvě třetiny diváky nenudil a udržoval v napětí. Jenže jak dobře víme, že ani kvalitní předzápasová příprava, dobrý trenér a skvělí hráči mnohokrát nezaručí očekávaný výsledek, tak v tomto utkání vše dopadlo nad očekávání dobře a všichni, kdo na tento zápas v mrazivém podvečeru vyrazili, museli po jeho konci nadšeně aplaudovat vestoje. Jsem velmi zvědav, jak si se stejným soupeřem v příští sezóně poradí uznávaný kouč ze zámoří David Fincher. A zhodnocení nakonec slovy sporťáka Vaška Titlbacha: ,,U mě dnes jednoznačně palec nahoru".

• 9.1.2011  11:39

Akční komedie srovnatelná se sedmičkou vína za stovku. Chvílemi zaujme, v průběhu občas nudí, svůj účel celkem splní, ale ráno nevíš, že jsi něco pil, protože zas takový zážitek to nebyl a bolehlav se též nedostavil.

• 5.1.2011  22:36
    Pouta (2009)

Máme tu opět po čase jeden z nemnoha filmů, co vás posadí na prdel a z hlavy ho jen tak nějaký ,,běžný" konkurent dlouho nevystrnadí. Zloba tak jak jsem ji ještě neviděl zpracovanou. Ondřej Malý i přesto, že jsem v něm celý film viděl Karla Rodena vytvořil takovou zrůdu, na kterou bych nechtěl narazit ani ve snu a proto letošní Český lev by měl být v hlavní mužské kategorii pouhou formalitou. A Radim Špaček konečně natočil film po těch několika pokusech natočit jej.

• 13.12.2010  21:17
    King Kong (2005)

Výpravný velkofilm se vším všudy a proto trošku nuda, ale zřejmě proto, že nemám rád filmy s dopředu známým dějem. Zabijácky smrtelně dlouhý fim, který i o hodinu kratší by byl pořád dlouhý. Ve 3D a v kině snad, ale já ho viděl v televizi natažený o další hodinu reklam, takže jsem ho dojel ,,na morálku" a tím pádem za 3 Petře Džeksne.

• 5.12.2010  17:39
    Kajínek (2010)

Na české poměry snad lehce nadprůměrný film svého žánru, ve srovnání se světovou produkcí hodně podprůměrný. Mě nebavil stejně jako celá kauza o skutečném Kajínkovi. A tak i nadále pro mě stále zůstávají opravdovými hrdiny Amélie z Montmartru a Forrest Gump.

• 14.11.2010  10:52
    Dogville (2003)

Vysoká škola umění, herectví, režie, minimalismu a především krásy. Nejvíc fascinující ovšem pro mě byla stavba dialogů. I v ve scénách emocemi narvaných k prasknutí, kdy jindy by létalo vše kolem a bylo doprovázeno neustálým řevem a křikem, tady všichni aktéři používají tak kultivovanou a kulantní formu, že bych zabil :-). PS: Nutno vidět, ne o tom číst.

• 7.11.2010  20:45

Nuda, nuda, nuda. Jestli chcete někdo vidět zhmotněnou nudu, tak směle vyražte na tento film. Dokument o stavbě parkoviště by mě přišel zajímavější, než tento nicnevypovídající dokumentární film o chlapcích, co vymysleli Facebook. A pod komentář uživatele TheRaven se podepíšu.

• 7.11.2010  11:51

Obyčejný akční film se vším všudy, takže pro mě celkem nuda. K nadstadardnímu zážitku mě tam chybělo víc parodie a vtipu na podobný filmy z osmdesátek a devadesátek a legrace ze sebe sama akčních hrdninů v důchodu. Tuto scénku si tam vlastně střihnul pouze Arnold Schwarzenegger a to je málo na to, že film byl napěchován legendami až po okraj pytlíku s výbušninami, zlosyny, ctí a drsným humorem drsných chlapíků (jsem se teda moc nesmál, nejsem správný drsoň).

• 31.10.2010  17:26

Slabou předlohu nelze kvalitně převést do filmu a Román pro muže je toho jasným důkazem. Mimo špatné předlohy, kostrbatého scénáře, odfláknuté dramaturgie zde kvalitnější výsledek bohužel nepodpořili ani dobré herecké výkony. Budete-li unavení, v kině usnete. Tečka.

• 31.10.2010  17:15

Současná ,,generace polosmradů z Matrixu vytažených" rebelii ,,mániček co mají dlouhý vlas a proto nesmí mezi nás" asi těžko pochopí, pro mě je to ale jednoznačně nejlepší letošní český film. Je tu sice jasná stopa Jarchovského (vypravěč, poetika, povídková skladba), takže jednoho by to i mohlo svádět k neustálýmu přirovnávání k Pelíškům, mě to ale přišlo víc k neprávem opomíjenému svostu z dílny autorů Občanského průkazu a to Pějme píseň dohola. Nejprve jakoby rozpačité výkony ústřední čtyřky - neherců si brzy oblíbíte, já osobně bych ale použil o něco výraznějšího hlavního hrdiny. Co mě ale bavilo absolutně nejvíc, tak byli skoro neslyšitelné komentáře mimo obraz např: ...měli jsme jí dát radši pinkflojdy. Kouzelné jako celý film. Škatulka tragikomedie po dlouhé době jako označení pro film zde byla použita správně. "BLACK SABATH!".

• 17.10.2010  19:09
    Machete (2010)

Klasický Rodriguez v klasickým béčku (klaďas, spouta krve, nahé ženy), takže svižný, zábavný, nenudící a nenáročný film s výbornou hudbou, který je na nedělní odpoledne po prohýřeném víkendu jako dělaný. A nedá mě ještě jednou nezmínit fakt výbornou muziku. To vše = radost. A ta hudba... :-)

• 9.10.2010  16:07
    Sestra (2008)

Sfilmování pro mě zásadního románu, jsem si představoval poněkud jinak. Z tohoto ,,pokusu" jsem neměl vůbec nic. Kdo je David, kdo Bohler, Potok atd? Útržkovitě a nepochopitelně slepené útržky z románu bez jasné souvislosti a dějové linky. Nezávislost a tím i levnost filmu neprospěla vůbec. Je mě jasný, že román patří do kategorie ,,nesfilmovatelných", ale to byl například Pán prstenů před pár lety taky. Lepší scénář a delší minutáž a o pár korun víc na výpravu, ještě jenou přečíst a půjde to. Tohleto mě jen přimělo vytáhnout a oprášit starý desky Psích Vojáků a opět si je dostat do hlavy. Takže to vlastně smysl mělo :-).

• 22.9.2010  21:15

Tři hvězdičky jen kvůli výtečnému Karlu Rodenovi a skvělé knižní předloze, jinak nic moc. Ostatní herci nevýrazní, režie..., bída je nadhodnocené slovo. Tak nějak mě Filip Renč začíná přesvědčovat, že jako režisér stojí za hovno.

• 12.9.2010  17:38
    Honba za klenotem Eldorada (TV film) (2010)

Další z pokusů o napodobení Indiana Jonese a další hodně hodně špatný.

• 12.9.2010  15:53
    Děti noci (2008)

Týden po vzhlédnutí už ani pořádně nevím o čem to bylo, což by skutečně kvalitním filmům stávat nemělo, ale vzpomínám si, že při sledování mě to celkem bavilo.

• 12.9.2010  15:49

Westerny jako filmový žánr nemám moc rád a až na vyjímky, beží-li v televizi, jej vždy přepnu. Hodný, zlý a ošklivý je zřejmě klasika ale, která by měla dostat automaticky 5 hvězd, Jenže já se chvílemi nudil, protože film se táhne a směřování děje je založeno na moc velkých náhodách. Jediná věc, která mě skutečně uchvátila byla válka severu proti jihu, která si jen tak běžela na pozadí a zřejmě je to ona, co staví tento western tak vysoko v hodnocení i oblíbennosti. A co se finále týká, tak jediným kdo si poklad opravdu zasloužil je zlý, protože on jediný šel po něm opravdu cíleně, kdežto ošklivý a především hodný k němu přišli jako slepý k houslím, což teda u westernů, kde většinou vítězí spravedlnost, moc fér teda nebylo :-).

• 5.9.2010  13:49
    Zrození (2004)

Největší záhadou po celý film pro mě bylo: Je to Nicole Kidman anebo není? Poklona skvělé kameře.

• 5.9.2010  13:43

V Česku by točení akčních filmů mělo být zakázáno snad i zákonem. Jak uboze tento film vyzní ve srovnání například s Divokou řekou s Meryl Streep a to je dle mého velmi průměrný film. Trapný scénář, mizerná režie, ubohé herecké výkony (nechápu, že se k účasti na tomto průjmu nechal přemluvit člověk s takovým charisma jako je Miroslav Krobot). Ovšem vítězem v obludnostech se stává ,,zahraničnina" domorodců. Když jsem to slyšel, tak jsem myslel, že už se fakt poseru smíchem :-)

• 9.8.2010  12:49
    Noc v muzeu (2006)

Zbytečně stavba scénáře na bázi syn (očekávání) - otec (správňák co nezklame), protože námět a zpracování filmu bylo výborné a zábavné a vystačilo by si i bez této ,,rodinné" berličky.

• 9.8.2010  12:35

Předvídatelný děj, spousta vtipných hlášek, několik hluchých míst, zbytečně správňácký happy end... A chlupatá zeď. Stručně a jasně: Kdo nic neočekává, bude mile překvapen.

• 6.8.2010  12:13

Výchovný políček pro všechny co si neustále stěžují, jak se mají špatně. Výborně natočená drsná realita z kurdského utečeneckého tábora pro našince těžko pochopitelná (živit se v osmi letech čištěním minových polí s partou různě zmrzačených stejně starých dětí přeci jen není v našich končinách běžné zaměstnání). Už úvod s anténami (jako z pera Monty Pythonů) je předznamenáním nevšedního zážitku a na hudrujícího staříka nesoucí si tu svoji stejně jako Ježíš svůj kříž dlouho nezapomenu, ale z té úsměvné stránky filmu je toto asi tak všechno. Následuje jen syrovost budící soucit a obdiv. Většina komerčních filmů známých z tohoto prostředí je totiž o udatných amerických vojácích (příznačně pouze procházejích táborem v závěru filmu), kde se hrdinové toho našeho opět stanou pouhou kulisou k jejich hrdinským kouskům.