radeckator

radeckator

Radek Stejskal

okres Brno

• 17.2.2018  14:57

Jelikož se dle mého jedná jednoznačně o film roku 2017, mám tu pro něj jen samé superlativy. Výtečný výkon všech tří hlavních herců skvěle režírovaných ve výborném scénáři podle úžasného námětu. Jediná postava tu není vyloženě kladná ani záporná, ani komedie, ani thriler a ani drama, natož krimi, prostě něco mimo všeho.

• 16.2.2018  16:05
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Na českou produkci nadstandardní. Kdo je hlavní záporák jsem sice poznal hned v počátcích seriálu (tvůrci využili snad nejpoužívanější model detektivek, kdy největší padouch je ten nejmíň podezřelý a hlavní hrdina se k němu navíc přimkne), délka seriálu by taky stačila vměstnat do třech dílů, ale toto všechno lze odpustit. Co ale strhává body je proč vůbec vzteklina, proč v takovém rozsahu, když byla určena jednomu člověku a hlavně pro děj filmu úplně nesmyslná postava Standy Maiera jakožto zhypnotizovaná mašina na zabíjení. Takhle to připomíná omylem spojené dva filmy v jednom, jeden o vzteklém medvědovy s filmem o vysídlení Sudet. Vzájemné propojení drhne.

• 17.1.2018  20:44
    Angel-A (2005)

Nebe na Berlínem je jen jedno, ale z filmů o sestoupení andělů na zem jako třeba Město andělů, Andělé všedního dne atd., je toto celkem zdařilý pokus o jeho napodobení. K filmům o padlých andělech se asi černobílé zpracování hodí, tady u Bessona to celkem průměrný film trochu zvedlo a povýšilo nad ostatní víceméně romantický blbiny.

• 1.1.2018  23:51

Tak tento film mě buď nezasáhl ve správném ,,sorrentinovském" rozpoložení, jelikož minimálně ze dvou třetin mě připadal povrchně snobský anebo takový být měl a mě prostě jen úplně neuchvátil jako ostatní Sorrentinova díla. Ty, co jsem doposud viděl, si vždy tak mile líně plynuly, kdežto tady kadence dialogů v oněch zmíněných dvou třetinách filmu byla až neskutečná a pro mě ne zcela záživná.

• 26.12.2017  22:24
    Nevědomí (2013)

Kvalitní sci-fi s dobrým nápadem. Sice se mě během filmu několikrát vybavil třetí Matrix a taky Den nezávislosti, ale co jsem od toho čekal, bylo mi dáno, což mě stačí. U těchto spíše počítačových než hraných filmů žádný přesah většinou ani nečekám.

• 25.12.2017  23:18

Další z mnoha gangsterek o drsných chlapech z dob prohibice.

• 25.12.2017  23:15

Ve filmu Kokain Johnny Depp pašuje drogy do USA nevtipně, tady se Tom Cruise snaží se šarmem a vtipem. To je jediný rozdíl asi tak.

• 25.12.2017  23:10

Tak nějak jsem měl problém, rozpoznat u těch dobrých to dobro. Postava Vici Kerekes, zdánlivě kladná, ale v jedné z hlavních scén nechá chudáka anděla uvězněného u zlého kupce jen tak pro rozmar čerta. No v které jiné pohádce by hlavní klaďas toto udělal? Postava Vojty Dyka. Dle jeho vlastních slov, rok mlsně pase kolem bytu Kerekes, aby ve chvíli kdy jsou v úzkých vyrazil a zaskóroval. Proč to nezkusil, když byla v pohodě? A ještě se zastavím u postavy záporné tj. postavy Bolka Polívky. Co je špatného na tom, že soukromý podnikatel vyžaduje dochvilnost a kvalitní práci? Jestli kvůli tomu patří do pekla, tak pak nevím, kdo všechno další by tam ještě musel. No a tak se dá pokračovat do aleluja. Na pouze průměrné hodnocení to vytáhli vtipy pro dospělé typu ,,skončíš u svatého Apolináře" atd., ale zjevně jsem měl po úspěšné jedničce a s odkazem na kvalitní tvorbu Jiřího Stracha asi moc přehnané očekávání.

• 23.12.2017  19:52
    Čára (2017)

Celkem obstojný thriller o pašerácích u mě absolutně pohřbila nevhodně zvolená hudba. Hudbu kterou znám z Kustoricových balkánských komedií a dále hudba, pro změnu taky z komedie, Diky za každé nové ráno. Tak nevím, jestli měl režisér dost nakoukáno, protože toto škoda no.

• 20.12.2017  11:44
    Taxikář (TV seriál) (2017)

Hodně slabý pokus několika oslími můstky navázat na celkem úspěšnou sérii Single lady. Myslím, že smysl v tomto v budoucnu nějak pokračovat není.

• 17.12.2017  19:37
    Super 8 (2011)

Místo ,,Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller" bych napsal film pro děti a bylo by vše ok, takhle nuda tak trochu.

• 17.12.2017  19:11
    České moře (TV pořad) (2017)

Zábavné, ale ne tak úžasné jako jiná tvorba streamových stanic.

• 17.12.2017  19:08
    Lajna (TV seriál) (2017)

OBBOD to dělá dobře. Na Vyšehradu si vyzkoušeli že tento formát funguje a tady laťku zvedli o pár stupínků ještě výš. By mě nikdy nenapadlo, že Růžička může být tak vhodný téma k parodii a proto být tvůrcem, nechtěl bych ho někde potkat

• 10.12.2017  22:27
    Kvarteto (2017)

Jak to jen přiblížit. Film rozehraje a rozebere příběh několika ústředních postav, dokonce i několika zcela nedůležitých, aby na konci prozradil jen to, že se průměrné smyčcové kvarteto nerozpadne. A není to lynchovsky otevřený konec, je to prostě jen nevysvětleno, jako by chybělo posledních deset minut.

• 24.10.2017  20:46
    Kafe & Cigárko (TV seriál) (2017)

Zdařilá adaptace zdařilého blogu. Překvapivě tomuto streamovskému zpracování nedominuje Marie, ale výtečná Hana Vágnerová.

• 24.9.2017  22:08
    Elysium (2013)

Béčková hovadina

• 24.9.2017  20:11

Po výtečné jedničce očekávaný děj. Nutno podotknout, že také nadstadardní zábava, leč již ale očekávaná.

• 18.8.2017  23:26

Guy Ritchie v Sherlockovi zřejmě objevil kouzlo animace a zde v Artušovi se s ní vyřádil na můj vkus až až, ale já bych ho přesto raději viděl opět v reálných gangsterkách, kde krev dělá z kečupu maskérka a ne ajťák.

• 17.8.2017  16:30
    Život (2017)

Vetřelec po třiceti letech. Klasický remake. Děj úplně stejný, kdy vesmírná mrcha žere jedno člena posádky za druhým, napětí, jako tenkrát u prvního dílu, akorát pochybuju, že se toto dočká pokračování.

• 17.8.2017  11:21

Nejsem matka ani infantilní prosťáček a tak jsem se nebavil.

• 15.8.2017  20:40
    Masaryk (2016)

Pomalu vlekoucí se nezajímavá nuda. A jestli se ostatní recenzenti budou rozplývat nad výtečným Rodenem, já musím bohužel konstatovat, že v této roli mě neseděl a nepřesvědčil. Chápu, že prostředí politické diplomacie moc barvitě a zajímavě popsat nelze, ale dobrým dramatickým zpracováním se vždy rád nechám vtáhnout, zde jsem ale zůstal vně a zklamán.

• 13.8.2017  20:34
    Dunkerk (2017)

Bohužel zklamání. I přes dokonalou režii, cit pro detail a vůbec úžasné zpracování, filmu chybí to základní a to je příběh. Asi se dalo očekávat, že při popisu historické události kreativitě uzdu popustit nelze, ale zde jsem měl pocit jako při sledování dokumentárního filmu. Nolan svoji tvorbou na sebe upletl bič, takže tento dokonale vizuální snímek řadím k jeho nejslabším filmům. Ale buďme spravedlivý, co by kterýkoliv jiný režisér za takovýto pokles dal, co?

• 12.6.2017  21:30

Hezky zpracované cvičení na trochu chlastu.

• 2.6.2017  21:50

Něco tak infantilně hloupého jsem už vážně dlouho neviděl. Smrtelný mix Poledňákové s Troškou tenhle ten Hoffman, co to natočil. Brrrrrrrrrrr. Nikdy více od něj již nechci vidět.

• 1.5.2017  22:54

Tak se nám s těmi teenegerskými hrdinnými filmy v posledních letech nějak roztrhnul pytel. Labyrint naprosto nepokrytě využívá úspěchu Hunger Games a inspirací Kostkou, leč bohužel značně kostrbatě. Divný závěr s ne zrovna úplně dobře vysvětleným záměrem všeho co se událo i s pozicí hlavního hrdiny a hlavně s pokračováním dalším filmem, ve mě spíš vyvolalo víc otázek a otazníků, který ale v pokračování hledat už nebudu. Výstižně na to ve svém komentáři odpověděl Verbal.

• 23.4.2017  20:08
    Godzilla (2014)

Hrozná blbost.

• 20.4.2017  20:20

Bohužel zjevná inspirace ,,Průserem století" S tebou mě baví svět o neschopných otcích postarat se o svoje děti na dovolené a jejich rádoby vtipné trampoty. Mírné hodnocení pouze za to, že scénář měl oproti průjmu od Poledňákové alespoň hlavu a patu.

• 3.4.2017  19:21

Mě to přišlo spíše smutný než komický. Kohákovy postavy mě bylo líto asi jako Otíka z Vesničko má středisková.

• 3.4.2017  19:17

Zase tak mizerný, jak lze usuzovat z hodnocení a komentářů to nebylo. Normální česká průměrná komedie. Momentálně lepší než Baník :-).

• 26.3.2017  22:53
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Taková ,,hatla patla" zajímavá asi pouze tím, že v tom není žádná kladná postava. Kriminálních minisérií ze škaredého severu ať českého či moravského, je v poslední době až až, jakoby snad už ani pro tento žánr ani jiné exteriéry nešly použít.