Zelená kniha (2018)

Film jak na objednávku současnému společenskému trendu v Americe o utlačovaném teplém černochovi. Pohádka o tom jak hloupý rasista prozřel. V ničem odlišné od filmů s ,,ošklivkami" s rovnátky a brýlemi, z kterých se nakonec stanou královny plesu.

Ďábel (2020)

Velmi zdařilé drama s výborně ztvárněnou atmosférou Ameriky padesátých a šedesátých let na venkově. Být to film evropský bude označován a zařazen do kategorie noir. V neposlední řadě je též třeba vyzdvihnout skvěle vybranou hudbu.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Pro třináctiletého kluka asi zásadní film, pro mě úplně mimo hru, jelikož pojem ,,pařit " pro mě má zcela odlišný význam.

Tenet (2020)

Obávám se, že běžné publikum začne být na Nolena málo vzdělané. Soustředil jsem a dávál pozor co nejvíc to šlo a stejně jsem to napoprvé nepobral. Už Počátek a Interstellar jsem si víc užil až při opakovaném vzhlédnutí, tady to tipuju mininimálně na tři. Nevím jestli je v současnosti Nolan nejlepší režisér a scénárista, každopádně je určitě nejchytřejší. Toto rozhodně není film pro mainstreamové publikum co jdou do kina s kolou a popcornem vypnout. Ale za mě palec nahoru.

Irčan (2019)

Že ty všechny filmy o mafii jsou tak zdlouhavý, pomalý a životopisný od dětství až do smrti. Natočeno je to kvalitně, ale díky mým předešlým poznámkám je to prostě nuda.

Nanga Parbat (2010)

Už dlouho jsem neviděl tak jednoznačně tendeční snímek. Kladný pouze hlavní hrdina, ostatní takřka zloduši. Film připomíná českou kinematografii padesátých let. Historii bohužel píše vždy pouze vítěz.

Havel (2020)

Velmi průměrný životopis. Nezajímavé ztrvárnění známého příběhu, bez jiskry, bez emocí, nezajímavě. Nevím proč, ale tyto životopisné filmy (Masaryk, Milada...) v Česku moc nejdou. O Havlovi byli natočeny už lepší věci.

Pád (2013) (seriál)

Gillian Anderson si střihla opět po čase opět roli agenty a pořád je v tom dobrá. Kvalitní dobře natočená série jen dle mého zbytečně natahovaná.

Dámský gambit (2020) (seriál)

První čtyři díly velmi skvělé, dobová atmosféra sirotčince, přesvědčivý autistický výkon mladé představitelky Beth, posedlost šachem v kombinaci s drogami, napínavé, temné, chytré. Druhá polovina seriálu ovšem už chytla móresy současné tvorby pro teenegery, no a závěrečný díl v komunistické Moskvě byl přes čáru už zcela. Celkově ale velice kvalitní série a především nejlepší reklama na šachy jakou lze udělat.