V.Silver

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 11.7.2018  22:00
    Deadpool 2 (2018)

Nemůžu jinak, brilantní po všech stránkách.

• 11.7.2018  21:59
    Annapolis (2006)

Mám pro tento film jen tři písmena: WTF?

• 11.7.2018  21:58

Moc hezký film, který si už znova nepustím. 69,9 %.

• 3.6.2018  23:21

Skvěle natočený film, ale za mě trochu hype. Kombinuje v sobě lyriku s jakou Terrence Malick vyprávěl Tenkou červenou linii s chytře a zajímavě natočenými akčními sekvencemi, jaké jsme mohli vidět třeba v Bratrstvu neohrožených. Ale je to jaksi nekompletní. Vytržené z kontextu. Zatímco Zachraňte vojína Ryana i Tenká červená linie fungují jako filmy samy o sobě, aniž byste nutně museli znát detaily Dne D nebo války v Pacifiku, u Neznámého vojína se bez trochy reálií k finsko-sovětským potyčkám během období 2. světové války úplně neobejdete. Je to velká škoda, ale na druhou stranu je film i tak dost dobrý na to, abyste těch 3 hodin času strávených před plátnem (nebo obrazovkou) nelitovali. 70 %.

• 13.3.2018  01:12
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Jako historik oceňuji vsuvku o dějinách pohraničí, ale překvapilo mě, jak strašně prvoplánové to v druhé půli začalo být. Jako by scénáři docházel dech a režisérovi invence. Přesto to stojí za podívanou, ČT vyprodukovala další obstojnou krimi, ačkoli na Svět pod hlavou to nemá ani omylem. Škoda, po prvních třech dílech bych hodnotil 90 %. Celkově ale musím dát takových obstojných 65 %.

• 11.8.2017  07:16

Opravdu výborný snímek, kde je sice od začátku jasné, kdo je vrah, ale největším otazníkem je, jestli je vůbec možné ho kdy chytit. Výborná práce s kamerou, skvěle napsaný scénář, ale především extrémně věrohodně podaná situace kolem arabského jara v Egyptě v roce 2011. Všechny klobouky dolů a prosím o víc takových filmů! 80 %

• 27.7.2017  22:45
    Dunkerk (2017)

Po všech těch oslavných recenzích, ódách na Nolanovu dokonalost a doporučeních jsem opravdu nečekal, že budu hodnotit méně výrazně nadprůměrně. Ano, Nolan se pokusil zajímavě pojmout dějové linky, ano, má to krásný vizuál a ano, je tam několik výborných scén, ale jako celek to strašně kulhá. Mnoho situací je zbytečně přitažených za vlasy, ale hlavně - film prostě nevzbuzuje emoce. Zimmerova hudba vzbuzuje emoce. Ale je tam pořád a postupně už strašně ruší. Nolan atakuje všechny divákovy smysly, ale je to jako jít na mravence s bazukou. Je toho moc najednou a pak naopak najednou nikde nic. Úplně stranou nechávám uměleckou licenci, s jakou je film zpracovaný (jinými slovy ignorování historických fakt a zákonů fyziky) - přece jen to není dokument. Ale kdyby tohle někdo pustil v pátek večer na ČT2 a do úvodních titulků připsal "BBC documentary", nevím, jestli bych poznal rozdíl. Možná se ale takto kruh uzavírá - po přeplácaném a přespříliš ambiciózním Interstellaru tu máme poloprázdný polotovar, kde i Kenneth Brannagh pronáší věty jako voskový panák. 50 %

• 29.4.2017  19:54

Fascinující vizuál, za kterým se skrývá epické příběhové prázdno.

• 8.1.2017  09:05

Jednu hvězdičku dávám za Sama Rockwella, druhou za Tima Rotha, ale za víc film nestál - a je to škoda. Kendrick to vyloženě přepálila a vůbec se na ni nedalo dívat. 35 %

• 8.1.2017  09:01
    Inferno (2016)

První půlka pro mě byla příjemné překvapení - svižná, plná nápadů a zvratů, jenže pak spadlo tempo a začalo to být překombinované (zase), přičemž závěr byla úplná zbytečnost. Škoda, ale i tak se to dalo přežít :) 50 %

• 4.1.2017  09:40

Absolutně jsem nepochopil, čím si tento film vysloužil jenom 57 %... Vždyť je to dobře zahraný, napsaný, natočený, vtipný, milý, má to jenom asi tak tunu nápadů, ale hlavně to skvěle funguje - dokonce funguje chemie mezi postavama navzájem, nejenom mezi hlavními dvěma hrdiny. Za mě 88 %.

• 1.1.2017  23:30

Mno, jak se to vezme. Na jednu stranu tady máme vlastně zajímavý nápad na dospělácký animák, dobře vymyšlený základ zápletky a spoustu skvělejch vtípků, na druhou stranu je vám ale film celou dobu podsunuje "pravdy", které musíte automaticky přijmout, protože tak to přece je a dočkáte se taky mnoha míst, která zřejmě měla být vtipná, ale nejsou. Kluci hodně tlačili na pilu a je to poznat. 50 %

• 1.1.2017  23:15

Je to vlastně úplně jiný film, než byste čekali. A tahle nečekaná kvalita potěší jako máloco, obzvlášť, pokud si opravdu chcete zpříjemnit čas sledováním nějakého krásného filmu. Tento je krásný, nejen vizuálně. 75 %

• 1.1.2017  23:13

Velice mě to bavilo a rád se na to podívám znovu. Věta, kterou nepoužívám tak často, i když by se to z mých komentářů mohlo zdát - píšu je totiž většinou jenom u filmů, které jsou buď výborné, naprosto otřesné, nebo tak průměrné, až to bolí. Tento je naštěstí z té první kategorie :) 75 %

• 4.12.2016  22:28

Nádherný snímek, po kterém vám nezbude než postesknout si, že Alan Rickman už víc takových - bohužel - nenatočí. Je to jedna z těch záležitostí, které vás jaksi bez potíži přenese do barokní Francie a vytvoří tak milou atmosféru, že byste tomu i chtěli věřit :) 80 %

• 1.12.2016  09:13
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Tento seriál je stejně tajemný a nepředvídatelný, jako mladý papež, o kterém vypráví. Sorentino nejen brilantně natočil, ale také brilantně napsal scénář (spolu s dalšími spolupracovníky) a zachytil jemné detaily, které dokážou ocenit nejen katolíci - největším překvapením pro mě vlastně je, že moje žena, která je silně proticírkevně orientovaná, vydržela tento seriál sledovat a nedělala to jenom proto, že by se jí líbila kritika církve, která v seriálu rezonuje - stejně jako jí nevadila chvála církve, která v seriálu rezonuje naprosto podobně :) 95 %

• 25.11.2016  17:29

Ale jako proč ne?! Pěkná špionážní jednohubka, která ani zdaleka nedosahuje kvalit Tinker, Tailor, Soldier, Spy, ale užijete si ji skoro stejně dobře - akorát už nikdy nebudete mít chuť se na ni podívat znova. 60 %

• 25.11.2016  17:27

Matthew teď jede na vlně jižanských postav a upíchnul se i do tohohle supernudícího příběhu o černošské emancipaci. Nemám nic proti emancipaci černochů, žen, pracující třídy ani nikoho jiného, ale co mě strašně otravuje je, že se o tom točí filmy pořád dokola a hlavně na stejné brdo! Dostaneme lineární příběh s lineárními postavami, ke kterým si nevytvoříme žádné pouto. Žádné emoce, žádné vztahy, žádné rozpory, máme tady univerzálně dobrého Newtona Knighta, který kolem sebe šíří dobro a humanistické ideály. Třeba takový skutečně byl, nevím - tak dopodrobna americké dějiny neznám. Ale pointou spíš je, že McConaughey z něj udělal jakéhosi vidláckého spasitele rasistického amerického Jihu a celé vyznění filmu je vlastně strašně laciná a afektovaná agitka / kritika společnosti. To mě na tom strašně, ale strašně štvalo. To a neskutečně dlouhá stopáž. 40 %

• 25.11.2016  17:20

A mně se to just líbilo! Mandela spojovatel zachrání J.A.R. rugbyovým vítězstvím! Nebo ne? :) Eastwood to pojal pěkně, bavilo mě to a dokonce mi to i zanechalo takový příjemný pocit u mého citlivého bělošského srdíčka. 70 %

• 25.11.2016  17:17

Překvapivě velice dobrá akční jízda s neskutečně vlezlým a otravným eko-multikulti poselstvím. Velice dobře natočené, krásné scenérie, napínavé akční scény a dokonce relativně solidní zápletka, vycházející dokonce z historických reálií - tím myslím samozřejmě jenom to, že král Leopold II. byl skutečně solidní vyhlazovatel černošské africké populace. Jenže především v grand finále to kucí scénárističtí přepískli a z one-man-killing-machine Tarzana udělali velkovládce všech zvířat a úplně to celé pohnojili. Za to srážím 2 hvězdičky a 35 %, čímž se dostávám na výsledných 65 %, které filmu s chutí dám.

• 25.11.2016  17:11

Tento film měl 4 vynikající momenty - 3 z nich byly camea původních Ghostbusters, ten 4. byl taneček Chrise Hemsworthe během závěrečných titulků, u toho jsem se opravdu válel smíchy. Tím jsem asi prozradil, že zbytek filmu byl trapná hovadina, stejně jako asi většina filmů Melissy McCarthy. Škoda :( 35 %

• 25.11.2016  17:07

No, popis "Komedie/drama" úplně nesedí - je to pokus o drama a komedie tam moc nenajdete. Spíš než film je to taková konverzačka, divadelní adaptace převedená do 3 kulis - letadlo, barák, park. To je všechno. Zápletka byla jasná skoro od začátku, ale neurazilo mě to. Jen bylo v 90 minutách příliš málo času odhalit do hloubky skutečné problémy jednotlivých postav, takže to celé bylo spíš jakési klouzání po povrchu vztahových problémů než nějaká objevná, či vůbec jakkoli zajímavá analýza. A přitom to mohlo být hodně zajímavé! 50 %

• 25.11.2016  16:59

Vlastně to nebylo vůbec špatný, ale zároveň to nebylo nějak extra originální ani zábavný. Kdyby to bylo o fousek něčím zajímavější, líp natočený nebo zahraný, dal bych i 4 hvězdy. Takhle dávám 69 pubertální dvojsmyslných %.

• 24.11.2016  12:23
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Nemám slov, pár vtipných momentů by se našlo, ale mluvit o (politické) satiře a odvaze... no, satirické a zároveň odvážené je asi jenom to, že to ČT vůbec odvysílala. U pátého dílu jsem to už nevydržel a chtěl vypnout, naštěstí jsem ale zjistil, že to byl díl poslední, tak jsem se dokoukal až do hořkého konce. 30 %

• 27.10.2016  09:37

Ze začátku to vypadalo skvěle, ale doufám, že se dočkáme nějaké Director's cut verze. Sestříhané to bylo hrozně, působilo to dojmem, že se honem honem bylo potřeba vejít do nějaké stopáže a tak se třeba nedočkáme ani (poměrně zásadní) scény, která je v traileru, ale už ne ve filmu. Stejně tak produktem téhle příšerné práce byly chybějící popisky - děj "skáče" porůznu dopředu, ale divák - pokud není historik, nebo nemá velký zájem o protektorátní dějiny - ani neví, ve kterém roce a měsíci se film právě odehrává a proč. A je tam hromada zbytečných a stále se opakujících záběrů na ty pískovcové skály... Přitom to vypadá, že film byl napsaný dobře (Urban umí a opakovaně to dokázal) a co se práce s kamerou, hudbou i hereckých výkonů týče, taky mě to nijak nerušilo. Velká škoda, i kvůli zvolenému tématu... Zatím 55 % a čekám na DVD.

• 27.10.2016  09:21

Pegg si vždycky vybírá trochu zvláštní filmy a vždycky je to sázka na nejistotu - bude to tentokrát dobrý, nebo to budou ujetý pseudohumory? Uff, tentokrát to bylo dobrý. Moc dobrý. Krásně pojatá a natočená cesta za štěstím, které - jako vždy - máte rovnou pod nosem. I na Peggův standard mi to vlastně ani nepřišlo ujeté, opravdu civilní komedie / drama (ano, drama) s nápadem a grácií. Dost jsem váhal, jestli 4 nebo 5 hvězd, protože tohle se mi líbilo opravdu hodně. Nakonec dávám ty nejlepší 4, jaké umím. 84,9 %.

• 22.10.2016  22:11
    Anthropoid (2016)

Váhám mezi pěti a čtyřmi hvězdami. Je totiž trochu smutné, že jediné filmy se správnou dávkou patosu o české minulosti jsou nám schopni dát jenom zahraniční režiséři jako Sean Ellis a Agnieszka Holland... Hlavní message ale je: Kubiš, Gabčík, Opálka a Valčík byli Čechoslováci. Byli to hrdinové - naprosto bez debat. Měli těžký úkol a zaplatili za něj nejvyšší cenu. A toho bychom si nikdy neměli přestat vážit. A stejně tohoto brilantně natočeného filmu, jehož jedinou chybou je, když se Angličani snaží vyslovit "Oldřich" :) 90 %

• 22.10.2016  22:07

Vlastně žádná megalomansky epesní akční palba, ale příjemně naservírovaný příběh posádky lodě Enterprise, který baví a baví a baví. Bál jsem se, že to bude hovadina, ale vlastně to bylo super... i když to nerežíroval J. J. :) 70 %

• 22.10.2016  22:06
    Mr. Church (2016)

Vlastně strašně obyčejný příběh ze života - a právě proto je tak krásný. Nepřikrášlovaný. Eddie Murphy překvapil, v takovéto pozici ho vlastně neznám a i když to na Oscara asi úplně nebude, určitě si nemyslím, že herecky už nemá co říct. Ani náhodou. Jinak film vlastně není ničím extra zvláštní, žádné nečekané záběry kamery, střihy atd. - vlastně naprosto obyčejná rutinéřina, která ale tomuto příběhu sedí jak p*del na hrnec :) 80 %

• 18.10.2016  22:56
    Švýcarák (2016)

Vlastně jsem celou dobu nevěřil svým očí a doteď nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Ale bavilo mě to :) 65 %

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21