V.Silver

Konzument, občas i filmů

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 9.12.2019  10:43
    Venom (2018)

Tohle mě hodně bavilo! Pravda, čekal jsem víc "rozpolceného" "antihrdinu" (uvádím záměrně každý z pojmů do uvozovek zvlášť), ale čert to vem - to, co jsem dostal, byl skvělý mix akce, příběhu, vtipu a brilantního herectví Toma Hardyho. Tak, kdy bude dvojka?

• 9.12.2019  10:42
    Ad Astra (2019)

B y l o t o s t r a š n ě p o m a l é . Ale ne mysteriózně tíživé jako Solaris, bezvýchodné jako Gravity nebo ani ne filozofující jako Interstellar - ačkoli ode všeho to chtělo trochu. Ad Astra je prázdná bublina, která si jen hraje na umění - a Brad Pitt tomu dává smutnou tečku, protože jeho herecký výkon tady není bůhvíjaký. A je to škoda! Film by potenciál i měl, ale utápí se to samo ve své velkoleposti a rádoby mnohovrstevnatosti. Škoda, přeškoda.

• 9.12.2019  10:37

Tak trochu jiný film o rakovině, který z lidí netahá soucit, nehraje si s citovým vydíráním a ukazuje jen "epizody" z konce života jednoho profesora, velice dobře (ale ne brilantně, bohužel) ztvárněného Johhny Deppem. Scénář je výborný, nějakých zvláštně zmínkuhodných okamžiků v práci s kamerou nebo v režii jsem si úplně nevšiml, ale to nevadí. Film funguje, téma funguje a ve výsledku je to pěkný "wake-up call movie", kdy víc než o střet s rakovinou jde o střet s vlastní průměrností, vlastní fádností a rezignací na život. Palce hore, bylo to moc fajn a rád se na to podívám znovu!

• 9.12.2019  10:34
    Yesterday (2019)

Skvěle nesympatickej hlavní hrdina, kterýmu člověk přeje všechna neštěstí, která se mu po cestě stanou :-) Další z řady filmů, kterej byl "fajn" a tím to asi hasne - některé věci se jim povedly, něco zase moc ne, za mě nejvíc plusových bodů dávám za Eda Sheerana.

• 9.12.2019  10:27
    John Wick 3 (2019)

Výborné bojové choreografie, moc jsem si užíval akci... ale zatímco první díl měl vtip a i nějaký příběh, tento díl už se bral hodně vážně a z hlediska příběhu se toho moc neudálo. A to, co se událo, divákovi v pochopení "světa" Johna Wicka moc nepomohlo. To mě nakonec mrzí nejvíc - když se mě někdo zeptá "a o čem to bylo", vlastně nevím, co odpovědět... Za to jdou body dolů.

• 9.12.2019  10:23
    Pád anděla (2019)

Překvapivě to nebylo špatný! Dobře jsem se bavil, film pěkně utíkal, a pokud tomu (jako vždy) odpustíme pár nedokonalostí, máme příjemný akčňák na sobotní večer. A když někdy poběží v televizi, možná ani nepřepnu :)

• 9.12.2019  10:22

Velice dobrá oddechovka... kterou už si asi nikdy nepustím. Vůbec to nebylo špatné, ale nepatří to mezi filmy, které potřebujete vidět znovu, nebo třeba jen chcete vidět znovu, když zrovna běží v TV. To takový Zach a Miri točí porno nebo The Interview, ty si klidně znova dám a rád. Tož tak.

• 9.12.2019  10:20

Tak tohle byla trefa do černého. Předlouhá stopáž mi vůbec nevadila, ale nutno dodat, že spoustu reálií jsem znal a věděl jsem třeba, kdo je Tex a čím se proslaví :-) O režisérském umu Tarantina se snad není třeba rozepisovat, ale DiCaprio mě opět překvapil tím, jak skvěle to zahrál - z nějakého důvodu mu ten herecký um pořád nějak nevěřím, ale on opravdu umí. Zbytek už tady napsali jiní a povolanější, nebudu se opakovat.

• 9.12.2019  10:17
    Shazam! (2019)

Skvěle jsem se bavil! Dobře napsaný, vtipný, ale samozřejmě nikterak intelektuálně náročný snímek, na jehož pokračování se opravdu těším :) Ale ano, kdyby tam nehrál Zachary Levi, asi by to nebyla taková sranda.

• 29.4.2019  08:04

Neříkejte mi, že tohle točil Spielberg. Vypadá to všechno pěkně, ale Streepová ani Hanks nepodávají bůhvíjaký výkon. Možná to bude kvůli tomu scénáři, který poměrně zajímavou událost zadupe do země svou fádností. Přežít se to dá, ale víckrát si to nepustím. 60 %

• 6.1.2019  20:31
    Escobar (2017)

Pokud vás zajímá příběh Pabla Escobara, je tohle fajn začátek. Pokud už jste ale viděli Narcos, nemá vůbec cenu si pouštět tuhle kratičkou exkurzi do světa drog - není ani tak dobře zahraná, ani tak dobře napsaná a ani tak dobře natočená.

• 13.10.2018  09:26

Byla to slušná jízda a docela dobrá zábava :)

• 2.9.2018  08:57

Je to hezky udělaný, ale vlastně poměrně obyčejný film. Hromada skvělých efektů, záběrů kamery atd., ale nevím, jestli to bylo pořád relativně uměle vypadající grafikou, nebo něčím jiným, každopádně mě to většinu času nechávalo chladným. A to jsem od dětství aktivní hráč, který začínal na Atari :) Nelituju, že jsem si to pustil, bylo to fajn, ale od Spielberga jsem čekal fakt velkou pecku - a očekávání je svině, že.

• 2.9.2018  08:51

Typický příklad filmu, který tady má hodnocení pod 60 % a hromadu tříhvězdičkových recenzí (včetně té mé) a stejně to může být příjemná záležitost. Není to nic světoborného, nijak extrémně zajímavého konceptem, dialogy nebo kamerou, ale i ta obyčejnost, se kterou tvůrci pracují, funguje velice dobře a obyčejní herci podávají obyčejné výkony, které přesně sedí na to, co (a koho) hrají. Nedělní film jako vyšitý - dejte si k tomu něco dobrého a odpočiňte si. Víc nečekejte ;)

• 2.9.2018  08:47
    Máš ji! (2018)

Velice příjemná a oddychová záležitost, kterou můžu jedině doporučit - kdo by si to u filmu s popisem "už 30 let hrají hru na babu" pomyslel? :)

• 11.7.2018  22:00
    Deadpool 2 (2018)

Nemůžu jinak, brilantní po všech stránkách.

• 11.7.2018  21:59
    Annapolis (2006)

Mám pro tento film jen tři písmena: WTF?

• 11.7.2018  21:58

Moc hezký film, který si už znova nepustím. 69,9 %.

• 3.6.2018  23:21

Skvěle natočený film, ale za mě trochu hype. Kombinuje v sobě lyriku s jakou Terrence Malick vyprávěl Tenkou červenou linii s chytře a zajímavě natočenými akčními sekvencemi, jaké jsme mohli vidět třeba v Bratrstvu neohrožených. Ale je to jaksi nekompletní. Vytržené z kontextu. Zatímco Zachraňte vojína Ryana i Tenká červená linie fungují jako filmy samy o sobě, aniž byste nutně museli znát detaily Dne D nebo války v Pacifiku, u Neznámého vojína se bez trochy reálií k finsko-sovětským potyčkám během období 2. světové války úplně neobejdete. Je to velká škoda, ale na druhou stranu je film i tak dost dobrý na to, abyste těch 3 hodin času strávených před plátnem (nebo obrazovkou) nelitovali. 70 %.

• 13.3.2018  01:12
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Jako historik oceňuji vsuvku o dějinách pohraničí, ale překvapilo mě, jak strašně prvoplánové to v druhé půli začalo být. Jako by scénáři docházel dech a režisérovi invence. Přesto to stojí za podívanou, ČT vyprodukovala další obstojnou krimi, ačkoli na Svět pod hlavou to nemá ani omylem. Škoda, po prvních třech dílech bych hodnotil 90 %. Celkově ale musím dát takových obstojných 65 %.

• 11.8.2017  07:16

Opravdu výborný snímek, kde je sice od začátku jasné, kdo je vrah, ale největším otazníkem je, jestli je vůbec možné ho kdy chytit. Výborná práce s kamerou, skvěle napsaný scénář, ale především extrémně věrohodně podaná situace kolem arabského jara v Egyptě v roce 2011. Všechny klobouky dolů a prosím o víc takových filmů! 80 %

• 27.7.2017  22:45
    Dunkerk (2017)

Po všech těch oslavných recenzích, ódách na Nolanovu dokonalost a doporučeních jsem opravdu nečekal, že budu hodnotit méně výrazně nadprůměrně. Ano, Nolan se pokusil zajímavě pojmout dějové linky, ano, má to krásný vizuál a ano, je tam několik výborných scén, ale jako celek to strašně kulhá. Mnoho situací je zbytečně přitažených za vlasy, ale hlavně - film prostě nevzbuzuje emoce. Zimmerova hudba vzbuzuje emoce. Ale je tam pořád a postupně už strašně ruší. Nolan atakuje všechny divákovy smysly, ale je to jako jít na mravence s bazukou. Je toho moc najednou a pak naopak najednou nikde nic. Úplně stranou nechávám uměleckou licenci, s jakou je film zpracovaný (jinými slovy ignorování historických fakt a zákonů fyziky) - přece jen to není dokument. Ale kdyby tohle někdo pustil v pátek večer na ČT2 a do úvodních titulků připsal "BBC documentary", nevím, jestli bych poznal rozdíl. Možná se ale takto kruh uzavírá - po přeplácaném a přespříliš ambiciózním Interstellaru tu máme poloprázdný polotovar, kde i Kenneth Brannagh pronáší věty jako voskový panák. 50 %

• 29.4.2017  19:54

Fascinující vizuál, za kterým se skrývá epické příběhové prázdno.

• 8.1.2017  09:05

Jednu hvězdičku dávám za Sama Rockwella, druhou za Tima Rotha, ale za víc film nestál - a je to škoda. Kendrick to vyloženě přepálila a vůbec se na ni nedalo dívat. 35 %

• 8.1.2017  09:01
    Inferno (2016)

První půlka pro mě byla příjemné překvapení - svižná, plná nápadů a zvratů, jenže pak spadlo tempo a začalo to být překombinované (zase), přičemž závěr byla úplná zbytečnost. Škoda, ale i tak se to dalo přežít :) 50 %

• 4.1.2017  09:40

Absolutně jsem nepochopil, čím si tento film vysloužil jenom 57 %... Vždyť je to dobře zahraný, napsaný, natočený, vtipný, milý, má to jenom asi tak tunu nápadů, ale hlavně to skvěle funguje - dokonce funguje chemie mezi postavama navzájem, nejenom mezi hlavními dvěma hrdiny. Za mě 88 %.

• 1.1.2017  23:30

Mno, jak se to vezme. Na jednu stranu tady máme vlastně zajímavý nápad na dospělácký animák, dobře vymyšlený základ zápletky a spoustu skvělejch vtípků, na druhou stranu je vám ale film celou dobu podsunuje "pravdy", které musíte automaticky přijmout, protože tak to přece je a dočkáte se taky mnoha míst, která zřejmě měla být vtipná, ale nejsou. Kluci hodně tlačili na pilu a je to poznat. 50 %

• 1.1.2017  23:15

Je to vlastně úplně jiný film, než byste čekali. A tahle nečekaná kvalita potěší jako máloco, obzvlášť, pokud si opravdu chcete zpříjemnit čas sledováním nějakého krásného filmu. Tento je krásný, nejen vizuálně. 75 %

• 1.1.2017  23:13

Velice mě to bavilo a rád se na to podívám znovu. Věta, kterou nepoužívám tak často, i když by se to z mých komentářů mohlo zdát - píšu je totiž většinou jenom u filmů, které jsou buď výborné, naprosto otřesné, nebo tak průměrné, až to bolí. Tento je naštěstí z té první kategorie :) 75 %

• 4.12.2016  22:28

Nádherný snímek, po kterém vám nezbude než postesknout si, že Alan Rickman už víc takových - bohužel - nenatočí. Je to jedna z těch záležitostí, které vás jaksi bez potíži přenese do barokní Francie a vytvoří tak milou atmosféru, že byste tomu i chtěli věřit :) 80 %

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21