Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

Jak se stát tyranem (2021) (TV seriál)

Zajímavý počin, který skončil někde na půli cesty. Jasně, podíváte se na všechny ty hlavní postavy kasty diktátorů 20. století a občas se dozvíte zajímavé věci, ale musím říct, že koncept "redukce" diktátora a jeho režimu na víceméně jednu klíčovou vlastnost (podle toho jsou členěny/tvořeny jednotlivé díly) je opravdu chabý a má spoustu mezer. Pokud si myslíte, že se dozvíte, co bylo podstatou a cíli nejen diktátorů, ale i jejich režimů, překvapivě se to dozvědět vůbec nemusíte. Netflix vám ukáže stručný výsek z toho, jak vládli a zabalí to rádobyvtipně do cynického "návodu, jak se stát tyranem", ale ve výsledku se jedná o bezzubou formu, která není ani dostatečně informativní, ani dostatečně naučná... a pokus o zábavnost se dle mého názoru dost míjí účinkem, nemluvě o tom, že působí dost nepatřičně, protože se tu jinak bavíme o režimech, které z větší části byli postavené na větších či menších genocidách. Pro rychlokonzumenty, laiky, teenagery a Jana Řežába dobrý, ale jinak je to celé sotva odrazový můstek - a přitom nemusel být. Osobně jsem budu rád za každého, kdo se na to podívá a poučí se z toho v tom ohledu, že vláda jediné (povolené) osoby/strany většinou nekončívá dobře. Ale každý, kdo chce zjistit víc a základy už má, může tento seriál poměrně úspěšně považovat za ztrátu času. 50 %, od Petera Dinklage jsem čekal řádově lepší výkon.

Za čárou (2021)

Takovej ten film, u kterýho si říkáte "no, šlo to." Efekty docela ušly, nějaká drobná akce byla, ale příběh překomplikovaný s tolika logickými chybami a - bohužel - marnými snahami o vrstevnatost, že si u závěrečných titulků říkáte "WTF?". Pokud chcete akční střílečku z blízké budoucnosti, klidně si to pusťte - ale nečekejte od toho příliš. Za mě a můj sobotní večer to docela ušlo :-) 50 %

plakát

Star Trek: Discovery - Season 3 (2020) (série)

Nebudu zapírat, že tuto (i předchozí) řadu jsem sledoval hlavně kvůli tomu, že má prostě krásný vizuál. Fakt jsem si všechny ty triky, bitvy vesmírných lodí, ale i nové a nové světy i rasy krásně užil. Dokonce ani zápletka celé série nebyla špatná, dokud to poslední díl nezabil. Dokonce i na tu novou black asian LGBT agitku se dá zvyknout. Proč ne - je to tolerance a rovnostářství dotažené do puntíku. To naprosto respektuji a funguje to ve všech řadách Discovery. ALE: vývoj postav je prostě divný. Všemožné vtípky a narážky mezi Michael a Bookem nejsou vůbec vtipné ani nápadité. A jsou tam furt. Ubíjejí vás díl za dílem. Ale když je přeskočíte a odpustíte seriálu i to divné rozuzlení zápletky, pořád se dá si to pěkně užít. Fakt, že jo :-)

Venom (2018)

Tohle mě hodně bavilo! Pravda, čekal jsem víc "rozpolceného" "antihrdinu" (uvádím záměrně každý z pojmů do uvozovek zvlášť), ale čert to vem - to, co jsem dostal, byl skvělý mix akce, příběhu, vtipu a brilantního herectví Toma Hardyho. Tak, kdy bude dvojka?

Ad Astra (2019)

B y l o t o s t r a š n ě p o m a l é . Ale ne mysteriózně tíživé jako Solaris, bezvýchodné jako Gravity nebo ani ne filozofující jako Interstellar - ačkoli ode všeho to chtělo trochu. Ad Astra je prázdná bublina, která si jen hraje na umění - a Brad Pitt tomu dává smutnou tečku, protože jeho herecký výkon tady není bůhvíjaký. A je to škoda! Film by potenciál i měl, ale utápí se to samo ve své velkoleposti a rádoby mnohovrstevnatosti. Škoda, přeškoda.

Poslední semestr (2018)

Tak trochu jiný film o rakovině, který z lidí netahá soucit, nehraje si s citovým vydíráním a ukazuje jen "epizody" z konce života jednoho profesora, velice dobře (ale ne brilantně, bohužel) ztvárněného Johhny Deppem. Scénář je výborný, nějakých zvláštně zmínkuhodných okamžiků v práci s kamerou nebo v režii jsem si úplně nevšiml, ale to nevadí. Film funguje, téma funguje a ve výsledku je to pěkný "wake-up call movie", kdy víc než o střet s rakovinou jde o střet s vlastní průměrností, vlastní fádností a rezignací na život. Palce hore, bylo to moc fajn a rád se na to podívám znovu!

Yesterday (2019)

Skvěle nesympatickej hlavní hrdina, kterýmu člověk přeje všechna neštěstí, která se mu po cestě stanou :-) Další z řady filmů, kterej byl "fajn" a tím to asi hasne - některé věci se jim povedly, něco zase moc ne, za mě nejvíc plusových bodů dávám za Eda Sheerana.

John Wick 3 (2019)

Výborné bojové choreografie, moc jsem si užíval akci... ale zatímco první díl měl vtip a i nějaký příběh, tento díl už se bral hodně vážně a z hlediska příběhu se toho moc neudálo. A to, co se událo, divákovi v pochopení "světa" Johna Wicka moc nepomohlo. To mě nakonec mrzí nejvíc - když se mě někdo zeptá "a o čem to bylo", vlastně nevím, co odpovědět... Za to jdou body dolů.

Pád anděla (2019)

Překvapivě to nebylo špatný! Dobře jsem se bavil, film pěkně utíkal, a pokud tomu (jako vždy) odpustíme pár nedokonalostí, máme příjemný akčňák na sobotní večer. A když někdy poběží v televizi, možná ani nepřepnu :)

Srážka s láskou (2019)

Velice dobrá oddechovka... kterou už si asi nikdy nepustím. Vůbec to nebylo špatné, ale nepatří to mezi filmy, které potřebujete vidět znovu, nebo třeba jen chcete vidět znovu, když zrovna běží v TV. To takový Zach a Miri točí porno nebo The Interview, ty si klidně znova dám a rád. Tož tak.